|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoč pri driski
25.6.2009 15:26:29   
wing
Situacija je taka...Pred cca enim tednom je hčerkica(19m) staknila neko virozo( zdravnica ni omenila rota virusa ali katero koli drugo obliko), ki se je začela z celonočnim bruhanjem, drug dan bruhanja ni bilo več, začela pa se je driska. Šli smo k dežurnemu, pa nas je seveda napotil domov, ker to ni nič, pa še premalo časa traja(takrat 2 dni, ampak po 6x na dan).

V pon. sem šla nato z malo k pediatru, ki mi je naročil samo dieto in nadomeščanje tekočine, če se ne uredi, naslednji dan po napotnico za infuzijo. Potem je bilo 2 dni ok, ni bilo driske, je pa zelozelo malo pila, apetita pa skorajda nima. Včeraj zvečer pa spet polna plenica driske. Ne vem kaj naj še storim, kaj ji dam za piti. Naj povem, da rehidracijske raztopine absolutno ne pogoltne, linex jo še okoli prinesem, silim jo predvsem s prežganko, rižem, krompirjem, postano jabolko, banano, krekerji, prepečenci...vse, da bi ustavila to drisko. Čez dan je ok, zvečer pa spet vse butne ven.Tudi sicer se ji v želodčku skoz nekaj dogaja, non stop se ji nekaj prelivajo tekočine, ji brbota, ampak nič ne toži, da bi jo kaj šraufalo. Drugače je kar živahna, zainteresirana za igro, ampak taka zaspana,...

Prosim za kak nasvet, če še lahko kaj naredim, ker se bojim, da me dežurni spet odslovi da to ni nič, da dehidracija to še zdaleč ni. Aja, vročine tudi ni imela.

< Sporočilo je popravil wing -- 25.6.2009 15:33:32 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč pri driski
25.6.2009 16:03:02   
princeska29
mi pri driski in bruhanju uporabljamo kapljice bio-gaja in so mi super.kupiš jih v lekarni in jih lahko daš le enkrat na dan po 10 kapljic!!!pomagajo definitivno

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč pri driski
25.6.2009 16:07:00   
lojska
Mi smo ponavadi dobili linex kapsule, ki jih tudi dobiš v lekarni. Mislim, da lahko dobi tri na dan. Odpreš kapsulo in jo streseš v čaj. Drugače pa zapira čaj iz suhih borovnic in naribano jabolko, ki stoji toliko časa, da postane rjave barve. Upam, da se kmalu pozdravite

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč pri driski
25.6.2009 22:46:33   
wing
Ma ne vem, zgleda, da bo jutri spet treba do pediatra, ker je popoldne spet 2x vse udarilo v plenico, pa je že 6.dan. Danes je celo spila ca.1,5dl rehidracijskega pripravka, pa nekaj pojedla za spoznanje, no mene bolj skrbi tekočina. Za odgovore pa najlepša hvala.

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč pri driski
26.6.2009 7:58:46   
bebii
Živjo, upam da so se stvari že uredile, ker mid smo bili pred kratkim v bolnici zaradi dehidracije ker user posted image  stara 2,5 l ni pila dovolj. Meni so rekli da hrana ni toliko pomembna, tekočine pa bi baje morala spit najmanj toliko kot je izgubi z drisko+normalno pitje čez dan, tako da so mi rekli cca 0,9 dl / kg telesne teže + izgubljena tekočina ko driska (po oceni). To je kar veliko ampak tako je. Traja pa lahko tudi 14 dni, seveda ne tako hudo kot mogoče prve dni, in se stanje počasi izboljšuje. Glede hrane pa so rekli, da nobene dijete ni potrebno, ker otrok z drisko oz. bruhanjem že tako zgublja veliko koristnih snovi in dijeta je itak osiromašena hrana, ki na daljši rok v bistvu škodi otroku. Če ima apetit lahko je vse, seveda njeni starosti primerno hrano.
lp

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?