|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sling / pestunja
9.12.2010 8:56:09   
Mišyka
Tiste, ki to uporabljate oz. ste uporabljale sprašujem za nasvet, katero izbrati, ker možnosti je nešteto - rute z obroči, trakovi, vreče, mehke nosilke...?

_____________________________

IAN 7.11.2007
NEŽA 27.2.2011
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sling / pestunja
9.12.2010 10:29:47   
SMT3
Daj si probaj kaj sposoditi,ker stvari je res veliko in ne veš kaj vama bo pasalo.Če dobim nazaj moj sleepy wrap ti ga lahko posodim.

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sling / pestunja
9.12.2010 11:23:42   
Hope2
Jaz sem imela lodger http://www.lodger.com/producten/shelter/
To je bil res super nakup, predvsem ker se je rodil pozimi. Poleg nošenja in lupinice, pa sem ga veliko oz največ uporabljala v vozičku-košari. Tole sem dala v košaro od vozička, otroka vzela normalno oblečenega iz avta, ga zavila v lodger in že sva šibala v trgovino. Tam sem samo razprla zadevo. Brez slačenje, mučenja oz vlačenja rok ali nog iz rokavov/hlačnic, zbujanja otroka...

Pa štorkljo sem imela. Štorklja mi je pa bila nerodna za nosit vse do 6 meseca. Potem je bilo lažje. Najbolj pa mi je prišla prav po 1 letu na sprehodih po gozdu (nabirala kostanj in jurčke) ali v dežju/snegu na sprehodu s psom (nimam 3 rok za marelo, otroka in povodecuser posted image . )

Če katera želi lodger lahko prodam, štorklja pa je še zdaj pri 2 letih v uporabi občasnouser posted image

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sling / pestunja
9.12.2010 12:41:39   
antoninap
http://www.baby-handling.com/odsvetovana-otroska-oprema.html 

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sling / pestunja
9.12.2010 12:50:36   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: antoninap

http://www.baby-handling.com/odsvetovana-otroska-oprema.html 


Eni so bolj drugi so manj priporočljivi. Dejstvo je, da se nobenga ne sme izkoriščat, uporabljat več minut ali ur vsakodnevno. Pa odvisno je tudi od otroka, kolk je nagnjen oz kolk je že hipoton itd. itd. In ja, se strinjam, da lahko te pestunje naredijo več škode kot haska, če niso nošene po pameti in pravilnouser posted image

To da pa skočiš na en sprehod, v trgovino... pa zdravemu otroku ne more škodituser posted image



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 9.12.2010 12:51:28 >

(odgovor članu antoninap)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sling / pestunja
15.12.2010 10:00:33   
emina83
Mene moti predvsem to, da se tudi stroka ne more nikakor zediniti.
Sploh zadnje čase se nošenje zelo zelo priporoča, ker zelo dobro vpliva na dojenčke in otroke in je več pozitivnih izkušenj v zvezi z nošenjem, kot z ne nošenjemuser posted image , problem nastane, ko se otrok nepravilno nosi v nosilki, kakršna koli že je. Tu pa smo krivci predvsem straši, ker se premalo poglobimo v varno nošenje novorojenčkov v vseh teh raznih nosilkah.

Največji problem so ti t.i. bag slingi, oz vrečasti slingi, (štorklje), kjer je možnost da se novorojenčka not pravilno nosi zelo majhna, oz zahteva večjo poučenost pri pravilnem nošenjuuser posted image .
Pomembno pri le teh je dauser posted image ni nikoli v sključenem položaju, oz da bradica user posted image ni naslonjena na prsni koš, ker se s tem ovirajo user posted image dihalne poti.

http://www.thebabywearer.com/articles/HowTo/Positioning.pdf

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sling / pestunja
27.12.2010 19:15:38   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Jaz sem imela lodger http://www.lodger.com/producten/shelter/
To je bil res super nakup, predvsem ker se je rodil pozimi. Poleg nošenja in lupinice, pa sem ga veliko oz največ uporabljala v vozičku-košari. Tole sem dala v košaro od vozička, otroka vzela normalno oblečenega iz avta, ga zavila v lodger in že sva šibala v trgovino. Tam sem samo razprla zadevo. Brez slačenje, mučenja oz vlačenja rok ali nog iz rokavov/hlačnic, zbujanja otroka...

Pa štorkljo sem imela. Štorklja mi je pa bila nerodna za nosit vse do 6 meseca. Potem je bilo lažje. Najbolj pa mi je prišla prav po 1 letu na sprehodih po gozdu (nabirala kostanj in jurčke) ali v dežju/snegu na sprehodu s psom (nimam 3 rok za marelo, otroka in povodecuser posted image . )

Če katera želi lodger lahko prodam, štorklja pa je še zdaj pri 2 letih v uporabi občasnouser posted image



Je že prodan

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sling / pestunja
30.12.2010 13:10:51   
Mišyka
Jst še kr ne vem kako, za katero varianto bi se odločila...

_____________________________

IAN 7.11.2007
NEŽA 27.2.2011

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sling / pestunja
30.12.2010 14:57:29   
nusi
jaz imam ring sling - torej z obroči, sicer ga priporočajo za začetnike, ker ga je brez obročev menda težje pravilno zavezati, samo naš ni bil nek veliki ljubitelj. Ne vem, so ga punce zelo hvalile, samo nama ni šlo. Če se boš odločila zanj ga prodam, je pa zeleno modre barve.

Na tem linku si ga lahko ogledaš, samo ne najdem več svoje barve

http://www.mojskratek.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=305&detailID=793&ime=Sling_ByMama

< Sporočilo je popravil nusi -- 30.12.2010 15:03:31 >

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sling / pestunja
31.12.2010 10:39:09   
emina83
Mišyka, h kateri varianti se pa bolj nagibaš, oz daj če te kaj konkretno zanima, le vprašaj, z veseljem pomagam, če si pa kje v bližini, se pa lahko celo dobimo, če želiš, pa ti lahko konkretno pokažem nekatere nosilke in ti hkrati pomagam pri odločitvi, kaj bi bilo za tebe najboljše.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sling / pestunja
31.12.2010 13:58:26   
Mišyka
V bistvu so mi všeč trakovi (Sleepy Wrap), ampak me ta dolžina in zakomplicirano zavezovanje moti, se mi zdi pa bolje za hrbet če primerjam z ostalimi in tudi za dojenje. Potem gledam vreče (Hotsling), pa mislim, da bi me kmalu začel bolet hrbet in tudi otrok ni pokonci, če poliva (pri prvem smo imeli te težave do enega leta). In pa tudi rute z obroči (Sling), ker me moti isto kot pri vrečah.

Ti uporabljaš kakšno od teh variant?

_____________________________

IAN 7.11.2007
NEŽA 27.2.2011

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sling / pestunja
2.1.2011 13:40:49   
emina83
Ja, uporabljala sem raztegljivi trak- a la Sleepy, tkane trakove, ki jih uporabljam še dan danes, ring sling, tudi še uporabljam, ampak samo za krajši čas, ker me pri dolgotrajnem nošenju boli rame in križ, zaradi teže tamalega, pa tudi mei taie uporabljam kakor kdaj.
Pouchi mi nikoli niso preveč dišali, ker v njih naštimat novorojenčka ali malega dojenčka je bla za mene znanstvena fantastika, ravno zaradi ne prilagodljivosti te nosilke, mi je veliko bolj všeč RS(ring sling), ker se v njem lahkouser posted image nosi v pokončnem položaju in ne samo v zibki,jaz sem svoje v zibki nosila samo med dojenjem, drugače pa večinoma pokonci.

Pri Sleepyju je pa tako, da je to 5m dolg trak (mislim da je iz jerseya), ki se ga zaveže, in potem ga ne rabiš več odvezovat s sebe, samo user posted image daješ ven in not. Pri tkanih trakovih je zadeva ista, pač lahko si ga vnaprej zavežeš ali pa ne. Se mi pa zdi da je to kot vezanje vezalk, enkrat se naučiš in potem znaš za zmeraj.
Prednost tkanih trakov za mene je v tem, da bolje podpirajo težo user posted image , sploh ko so malo težji, ker ti raztegljivi, se znajo kr fajn obesit in potem bi bilo treba otročka not ponovno zavezat, ker ti enostavno postane neudobno, oz user posted image kr nekako not visi. In pa elastični trakovi so primerni samo za nošenje spredaj, zadaj vezat user posted image enostavno ni dovolj varno, kar s tkanim trakom ni noben problem. Jaz dosti časa preživim tudi zunaj, na pohodih, in uporabim trak ali MT (mei tai) za nošenje malčka na hrbtu, pač iz varnostnih razlogov, da bolje vidim predse, pa tudi lažje mi je pri dolgoročnem nošenju ga imet na hrbtu, kot pa spredaj.

No, tole se je mal podaljšal, upam da se ti ne bo prehudo prebit skoziuser posted image , drugače pa če te še karkoli zanima, pa kar vprašajuser posted image

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sling / pestunja
2.1.2011 20:48:23   
pasijonka
Bom še jaz vpadla v to temo. Sem popolnoma brez izkušenj, mi je pa všeč ideja o nošenju otročka. Malo sem se zagledala v naslednjo varianto, pa me zanimajo mnenja izkušenejših:

http://www.amazon.co.uk/Wallaboo-Sling-Cotton-Moonless-Night/dp/B003MQ226Y/ref=sr_1_55?s=baby&ie=UTF8&qid=1293997467&sr=1-55

Naj bi se ga dalo nositi na različne načine. Se pa ne bi rada opekla, ker stvar ni poceni, predvsem pa ne bi želela škodovati bebi... Že vnaprej hvala za mnenja.

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sling / pestunja
3.1.2011 9:44:38   
Mišyka
emina najlepša hvala za tako obširno mnenje! Bom rekla, da se trenutno najbolj nagibam k traku, ker se mi zdi, da je za novorojenčke še vedno nabolj primeren. Nisem pa tko sigurna, da je primeren tudi za starejše od 6 mesecev.
Mogoče še kdo poda kakšno menenje, izkušnjo...

_____________________________

IAN 7.11.2007
NEŽA 27.2.2011

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sling / pestunja
3.1.2011 10:30:12   
emina83
Pasijonka- v kolikor prav vidim, gre v bistvu za pouch. Ampak mi niti najmanj ni všeč, da se ga zapira z ježkiuser posted image . Pouchi so ponavadi narejeni iz enega kosa blaga, s samo enim ojačanim šivom.
No, saj sem svoje izkušnje s pouchi opisala v enem postu višje. Sploh pa je otrok v teh, čist prenizko, nekje dol, skoraj na medenični oz sramni kosti, moral bi pa biti tako visoko, da mu lahko poljubiš čelo. To je pač eno izmed nepisanih pravil pri nošenju otrok. Vse, kar je nižje, ni udobno za nosilca in kaj kmalu začne hrbet trpet, sploh, če je nošenje dolgotrajno, ker se spremeni težišče telesa, ko je otrok tako nizko.

Tako, da jaz ti ta nakup odsvetujem, raje kakšen klasičen pouch, če že.

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sling / pestunja
3.1.2011 10:38:37   
emina83
Aja, pa še to, jaz osebno sem se največ naučila s spletnega foruma http://www.thebabywearer.com/forum/index.php , kjer si izkušnje izmenjujejo mamice po celem svetu, je sicer v angleščini, ampak mislim, da to ne bo noben problem. Je pa res da se je treba gor prijavit, če želiš sodelovat na forumu. Vsaka vrsta nosilk ima svoj podforum, kjer so zelo podrobno opisane izkušnje z vsako od nosilk, njihovo uporabo, priloženi so tudi videi za nošenje, slikovni prikazi, itd.
Drugače se pa tudi kr dosti najde tudi na hrvaški rodi http://forum.roda.hr/forums/39-No%C5%A1enje-djece in pa na spletnem forumu http://www.nosiljke.com/forum/index.php , tak da tudi tu je dosti informacij.

Pa prijetno branje!user posted image

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sling / pestunja
3.1.2011 10:45:10   
tintin
meni ring sling ni bil preveč fajn, sem pa imela sleepy wrap - super. Tudi zavezat ga je zelo enostavno. Zdaj ko je dojenček malo večji sem kupila mei tai, tudi super.

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sling / pestunja
3.1.2011 11:18:42   
pasijonka
emina, najlepša hvala, se bom zakopala še v tuje forume:)

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sling / pestunja
3.1.2011 17:03:57   
emina83
Mišyka v mojem albumu si lahko pogledaš slike, na katerih jaz nosim tamalga v tkanem traku. Na slikah je bil star skoraj 1,5l, pa tudi zdaj se nosiva, čeprav je 2l+, se še vedno mal cartamauser posted image - modri trak je tkan trak, temno siv pa je raztegljiv.

Mogoče pa poskusiš s Hoppediz trakovi, spletna stran da-da.si jih ima trenutno znižane, tak da za ceno Sleepyja, dobiš veliko boljši in kvalitetnejši trak, katerega boš lahko uporabljala dlje. Majo pa tudi oni elastične trakove, tak, da se njihova trenutna ponudba zelo splačauser posted image .

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sling / pestunja
3.1.2011 20:13:46   
Mišyka
Sem preverila opis in kolikor vidim sta oba trakova raztegljiva, cenovno pa tudi ni razlike. S tem, da pri eni vrsti HOPPEDIZ trakov piše, da so raztegljivi, pri ostalih pa ne. Pa pri tej vrsti naj bi bilo primerno nošenje otroka do 9 kg.
Sleepy Wrap pa so tudi raztegljivi in primerni za otroke do 16 kg.
Potem imaš še neke Amazonas in Ellaroo trakove...

Veliko je že to, da se sedaj nagibam k nakupu traka, še vedno pa ne vem katerega.

_____________________________

IAN 7.11.2007
NEŽA 27.2.2011

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sling / pestunja
3.1.2011 22:15:03   
emina83
Elastični so samo tisti, na katerih je posebej označeno.
Slingi Long, Medium in Maxi, so pa klasični, tkani trakovi iz 100% bombaža, in se sploh ne raztezajo. Ti imajo večjo nosilnost, vsaj do 20 kg in tudi več - preverjeno, sama sem sedela v viseči mreži, ki sem jo naredila iz svojega traku, ampak ,to je pa že druga temauser posted image .
Jaz imam tudi enega izmed Hoppediz trakov, ampak v barvi Lima ( sem ga naročila 3 leta nazaj z original Hoppediz strani - http://www.hoppediz.de/shop/wear/babytragetucher/lange-tragetuecher in mi še danes služi, pa še bo, ker tudi jaz namreč pričakujem novo štručko v aprilu)


Znamk trakov, tako tkanih kot elastičnih je pa še veliiiiko več, kot je tukaj omenjenih,( npr Didymos, Strorchenwiege, Lana, Easycare, Ellevill, Vatanai, Ellaroo, Hoppediz, Gypsymama, Calin Bleu in še mnogi drugi) nekateri so tudi v takšnem cenovnem rangu, da te kap zadene, tako da najbolje je po moje izbrat takega, ki ti je tudi vizualno všeč, ker le tako ga boš tudi nosila, sama že vem, da sem jih ene par kupila kr tako, da sprobam še druge znamke, in tisti, kateri mi na pogled niso bili všeč, so na koncu našli nove uporabnikeuser posted image

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Sling / pestunja
4.1.2011 8:33:59   
Mišyka
Mogoče veš, če je Sleepy Wrap res raztegljiv?

Tvoj Hoppediz je res lepe barve...

_____________________________

IAN 7.11.2007
NEŽA 27.2.2011

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Sling / pestunja
4.1.2011 8:39:49   
emma83
Sleepy wrap je raztegljiv, ga uporabljam pri svojem 2-mesečniku.

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Sling / pestunja
4.1.2011 8:44:53   
piko12
Če slučajno katero zanima- odveč imam minimonkey pestunjo in maya wrap sling z obroči. Oboje prektično nerabljeno, zelo ugodno prodam.

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Sling / pestunja
4.1.2011 8:53:55   
emina83
Ja, je raztegljiv. Občutek je pa tak, kot da bi imela eno malo debelejšo majico iz jerseya-mehkega bombaža, ki se med prsti razteza, zavezan okoli sebe. Mislim, da imajo na njihovi spletni strani tudi videe za uporabo, pa si tam poglej, da malo dobiš občutek za blago.


(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?