|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katero mleko?
28.5.2005 7:41:33   
LUMPEK
Mene pa zanima, katero alpsko mleko naj uporabim za pripravo rižolinota ali čokolinota? Naj vzamem tistega z več maščobami ali tistega z manj? :duda: je star 8 mesecev in se še 2x dojima.
Lp,:sloncek:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Katero mleko?
28.5.2005 7:46:14   
ZARA
Obvezno alpskega z 3.5% m.m.!!
Lahko pa pripraviš tud z adaptiranim mlekom...

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Katero mleko?
28.5.2005 7:48:42   
LUMPEK
kaj bi bilo boljše? kaj bi ti naredi la? zakaj obvezno 3,5?

lp, nevednica :sloncek:

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Katero mleko?
28.5.2005 10:27:43   
ZARA
Vedno polnomastno zato,ker otrok potrebuje polnomastno mleko za razvoj...neposneto mleko je izvrsten vir baljakovin in kalcija...
Po 6 mesecu naj bi otročki popili dnevno 500-600ml mleka oziroma ml.izdelkov...
Jst sem do 11.5 meseca vse pripravljala z adaptiranim...

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Katero mleko?
28.5.2005 13:59:32   
frutka_
Zara kot da bi jaz napisala...;)

Ja, res je obvezno da pije polnomastno in ne posneto mleko, ker sicer ne dobi dovolj dragocenih snovi, ki so potrebne za rast in razvoj.

Zakj pa bi sploh dajala za pit posneto mleko?!

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Katero mleko?
28.5.2005 14:21:16   
ZARA
Ja sej to sem se od tebe naučila,a nisi ti enkrat tako povedala,no približno...a sem se mal zapomnila,ane??

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Katero mleko?
28.5.2005 14:26:28   
frutka_
Hehehehe sem mislila da imaš isto knjigo kot jaz;)pa da si to tam prebrala.

Zara pridna, domačo nalogo si opravila,naučila si se. Zdaj pa na naslednjo snov....
;):bravo:;)



(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Katero mleko?
28.5.2005 15:10:24   
Primoza
Debata je v slovenskem prostoru malce omejena, splošno še vedno "forsirajo" polnomastno mleko do petega leta. Ampak mnenja v svetu so različna. Očitno "debeli" Američani priporočajo prehod na posneto mleko po drugem letu. Čemu taka razlika? Verjetno prav v spremenjenih gibalnih navadah, ki se vedno bolj širijo tudi k našim malčkom. Tako se mora vsak vprašati zase, koliko se malček giba in temu ustrezno prilagoditi prehod na posneto mleko. Če npr. dvo ali triletnik poje porcijo čevapčičev ali hamburger, potem se res ni več potrebno nalivati še s polnomastnim mlekom. Se pravi po drugem letu se postopno preide na mleko z 2% maščobe, še posebej v primeru da se mleko pije "za žejo", kot je npr. zdaj poleti. Zelo koristno je popito vodo ali sok nadomestiti s delno posnetim mlekom. Upoštevati pa je potrebno, da se z delom maščobe izgubi tudi del v maščobi topnih vitaminov, to sta A in D, vendar pa jih v boljše posneto mleko sedaj dodajajo.

http://www.cfsan.fda.gov/~dms/fdamilk.html

http://parents.berkeley.edu/advice/eating/wholevslow.html

http://pediatrics.about.com/od/weeklyquestion/a/04_low_fat_milk.htm

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Katero mleko?
28.5.2005 22:08:54   
BARBARA R.
Adaptirano!!!!!!!!

:muca:

(odgovor članu LUMPEK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?