|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razložiti: kako sem prišel na svet
1.7.2009 23:42:25   
maya2
Torej zjutraj sem se čist po svoji krivdi ujela v past user posted image .... v pogovoru s hčerjo je naneslo da sem na njeno vprašanje 'kje sem ila pa jaz takrat?', pač odgovorila da v trebuščku, ona pa : 'kdo pa me je dal tja?'user posted image user posted image Moj v smeh, ona pa seveda vztrajala pri vprašanju.......
Torej za danes sem se rešila ker sem rekla da jo je oči dal tja user posted image , je mislila da se hecam, ker sem se očitno čist zmedla in sem jecljala, moj pa umiral od smeha zraven,  kmalu pričakujem ponovno vprašanjeuser posted image ...
Kako ste ve razložile? Stara je pa tri leta user posted image


< Sporočilo je popravil Eja RR -- 2.7.2009 10:26:16 >


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pa ne že....... :)
2.7.2009 0:00:53   
lex
Najbolje, da odpeketata v knjižnico in vama bodo tam kaj pomagali najt, potem pa se lahko o tem pogovarjata med lisatnjem knjige in branjem pravljice.

Mi imamo stavek: Ati in mami sta se imela rada in si nastal/a ti. potem pa se začnejo še kaj drugega spraševat. Do zdaj smo še nekako zvozili, ker imam 3 otroke in je bil skoz 1 v trebuhu in je naš 4,5 letnik navajen na dojenčka v trebuhu,.... Bolj bo ta zadnja spraševala, ko ne bo več vidla maminega ogromnega trebuha

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pa ne že....... :)
2.7.2009 0:01:33   
rija
no, moj je zdaj 3,5 in že zelo dolgo ve, da se je rodil, ker gleda slike po porodu.

prejšnjič pa sva imela prvo uro spolne vzgojeuser posted image

je popil ful soka, dobil trebušček....pa mi pravi, da ima bejbija noter...pa se umivava, pa mu pravim, da ima bejbije v jačkih ne v trebuhu.....me pogleda in zažari od neskončne sreče....res, tak je bil srečen, da sem kar debelo pogledalauser posted image
potem pa pravi:
veš mami, v bolnici bodo vzeli dolgo iglo in mi vzeli bejbije ven....user posted image
pa mu pravim, da to tak ne gre.
da ko bo tako velik kot oči, da si bo našel eno ljubico in ji bo dal bejbija v njen trebušček in bo bejbi tam rastel....kot je on v mamici. itak, da od sreče ni mogel priti k sebiuser posted image

pa pravi: veš, mu bom potem jaz dal flaško pa dudo, da ne bo jokal...pa k sebi ga bom stisnil....

in to je bilo to.

zanj velika sreča, da ima bejbije.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pa ne že....... :)
2.7.2009 7:25:47   
Luni
maya2, obstaja zelo dobra knjigica z odkrivankami iz zbirke Odkrijmo svet (mislim, da je ta user posted image ). Ko sem bila zadnjič noseča, sem jo vzela pri svetu knjige in je super zanimiva. Non stop sta si jo ogledovala, pa brali smo jo in enostavno začneš razlagat, ker te sama knjiga napelje na pravo pot. Če najdem link od te knjige, ti ga pripopam..... Ja, na pamet res ni enostavno, ker ne veš kako bi povedal, vendar ti svetujem, da se držiš resnice....

_____________________________



(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pa ne že....... :)
2.7.2009 7:27:13   
Luni
Evo, že našla:

http://www.emka.si/artikel/351737/Od-kod-prihajajo-dojencki

_____________________________



(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pa ne že....... :)
2.7.2009 8:22:24   
higuys
oujeee...ravno okoli treh let je tudi naš pokazal interes kar se tiče genitalij, spolnosti , rojstva...Eno vprašanje je bilo : Zakaj imam jaz sploh moda?  No s tem vprašanjem se je odprla pandorina skrinjica...sem tudi tukaj spraševala kako in kaj.

Skratka nič štorkelj, zeljnatih glav....resnica pač prilagojena triletnici. J


(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pa ne že....... :)
2.7.2009 9:20:35   
mamamajča
Priporočam ti knjigico MOJE ČUDOVITO TELO, dobiš jo za 22e kjerkoli, tudi v dm, babycenter.....

Moj dveletnik je izjemno navdušen nad knjigico, ker odkriva, kje in kako se rodi dojenček, ves prebavni trakt, punčka se celo pokakauser posted image

Izjemno dobra knjigica, pa ji boš lahko pokazala in prebrala.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pa ne že....... :)
2.7.2009 9:23:31   
mamamajča
se opravičujem- MOJE ZANIMIVO TELO

Evo link
http://www.emka.si/artikel/352949/Moje-zanimivo-telo

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pa ne že....... :)
2.7.2009 10:02:41   
Jančika_
Imam 3- in 5-letnika in sem sredi tretje nosečnosti, tako da imata pred sabo primer, pa še svakinja je rodila teden dni nazaj. Smo kot National Geographicuser posted image .

Razlagam sproti, ko se pojavijo vprašanja. Odgovore prilagodim starosti. No, 5-letnik je nekaj dni nazaj hotel bolj natančno vedeti, kako da ati mamici dojenčka v trebušček. No, zelo natančno je hotel vedetiuser posted image . Saj ne rečem, da mi ni včasih malo hecno to razlagati, ampak se potrudim, da to razložim čim bolj umirjeno in ne farbam zraven. Rada bi, da otroka to sprejemata popolnoma naravno.

Ampak je pa hec, da vedno prideta vprašat meneuser posted image . Ati tu zgleda ni inštancauser posted image .

< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 2.7.2009 10:03:50 >

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pa ne že....... :)
2.7.2009 10:35:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR
Ampak je pa hec, da vedno prideta vprašat meneuser posted image . Ati tu zgleda ni inštancauser posted image .


Ne, ati je ponavadi samo štanca. user posted image

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pa ne že....... :)
2.7.2009 12:47:26   
maya2
Ja saj pri nas je tudi mene 'gnjavila' user posted image Smo šle v knjižnico, sem vzela dve luštni knjigici, vendar nisem želela preveč podronosti zaenkrat, zdaj si pa ogleduje. Je pa pri nas to verjetno tudi zato, ker je polno nosečnic in novopečenih mamic okoli....

_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pa ne že....... :)
2.7.2009 13:01:23   
mamamajča
Mene moj dve leti pa pol star lump skoz boža in lubčka po trebuhu, pa pravi, da je notri dojenček. Ne vem, od kje mu to, kje je to sploh videl.
Ampak kako hudiča, naj mu razložim, da ni dojenčka tam?user posted image

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pa ne že....... :)
9.7.2009 9:39:47   
honey
Jaz sem našemu tudi kar kmalu povedala, da se otrok rodi, da ga ne prinese štorklja. Mislim, da je bil star dobri 2 leti, ko je moja sestra zanosila in mu je seveda bilo treba povedat, da ima teta v trebuhu dojenčka, da ne sme več skakat po njej in podobno. Nakar je seveda padlo vprašanje: kako bo pa ven prišel? Pa mislim, da je kar moja sestra morala odgovorit na to "delikatno" vprašanje, saj je njo vprašal in mu je lepo povedala, da se bo otroček rodil. Nič več, nič manj. NO, saj čez par dni sem bila pa jaz na vrsti za odgovarjat in sem mu lepo povedala, da bo Sabina otročka rodila skozi luliko. In je bil mir. Do tega, kako pa pride dojenček v trebuh, pa še nismo prišli, nas pa še čaka user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pa ne že....... :)
9.7.2009 11:03:25   
cofek
tudi nam ful pomaga knjiga Moje zanimivo telo oz. pri nas se ji reče "mišice". Se je tudi zadnje čase bolj ustavljal pri nosečnosti, dojenčku in porodu. Prijavil je tudi da ima on dojenčka v trebuhu, pa sem mu razložila da fantki nimajo dojenčkov v trebuhu, pač pa samo mamice, pa ni glih zagrabil...Kako pride dojenček not, pa še nismo vzeli...
me pa večkrat vpraša, če mi pokaže glavo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
9.7.2009 15:11:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu cofek)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pa ne že....... :)
9.7.2009 21:41:32   
Paštetka
Tole knjigo, ki se dobi v DM-u Moje zanimivo telo imamo tudi mi doma. Zakon je! user posted image  Moj 3,5 letnik jo skoraj vsak večer bere. Najbolj mu je seveda zanimivo kako se je rodil, pa kkao hrana potuje user posted image  user posted image user posted image

V gLavnem moj že obvlada semenčeca in jajčeca user posted image .

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 9.7.2009 21:42:28 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?