|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali vas je kaj strah nove gripe?
19.7.2009 17:40:41   
xerox
Sem v 24. tednu nosečnosti in mi ni glih vseeno, ker se ta gripa ful hitro širi. Pa še v Grčijo gremo na dopust, tam je pa sploh več možnosti za okužbo.

A kaj veste kako ukrepajo, če se nosečnica okuži, ali lahko sploh dobi tamiflu, ker še aspirina v nosečnosti ne smešuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
19.7.2009 17:45:02   
rija
vsak sicer po svoje.

ampak če bi bila jaz 24 tedne noseča, bi ostala doma.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
19.7.2009 17:45:54   
cmrucek
enako.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
19.7.2009 17:48:24   
nincrli
Dans zvečer na pop tv bojo več povedli, upam da tudi o nosečnicah.



_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
19.7.2009 18:28:51   
Onasiss
Jaz bi tudi ostala doma, če bi bila noseča. A katera ve kdo kao bolj prenaša to gripo starejši ali mlajši?

_____________________________

So what....

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
19.7.2009 18:41:55   
juniorka
Jaz sem pa v 25 tednu, pa v Angliji, pa me ne skrbi... pac gripa. Z izjemo, da pac gres k zdravniku po zdravila, ce opazis simptome, ne pa da se zdravis doma sam. tamifluja nosecnice ne smejo, so druga zdravila, preventivno cepljenje pa tudi ne pride v postev. Pozitivno razmisljaj in brez panike.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
19.7.2009 19:12:21   
mika
nA 24UR.COM sem prebrala kakšen teden nazaj, da se pri nosečnicah gripa zakomplicira. V Španiji je tako ena umrla, dojenčka pa je zašuštrala medicinska sestra.
Mogoče je že kaj več informacij o tem kako nosečnice prenašajo gripo, ampak jaz bi se definitivno izogibala mest kjer je masa ljudi, letališč ipd. To se itak že sedaj, sploh hčerke ne vodimo v trgovske centre. Sicer nas ne daje panika, ampak se izogibamo tako kot smo se pozimi, ko svašta razhaja.

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
19.7.2009 19:34:38   
Onasiss
Pravkar na POP TV- nevarnost okužb nosečnice in mladi oz mlajši. Na Otoku PANIKA!!!

_____________________________

So what....

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
19.7.2009 21:06:54   
Taanikaa
sem lih zasledila da se tamiflu ne daje starejšim nad 60 let,nosečnicam in mlajšim od 3 letuser posted image

< Sporočilo je popravil Taanikaa -- 19.7.2009 21:07:25 >

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
19.7.2009 21:10:06   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Na Otoku PANIKA!!!


Na katerem Otoku? V Angliji ni nobene panike, razen v trgovinah na razprodajah.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
19.7.2009 21:11:38   
Taanikaa
ja pa mediji to tolk bolj napihnejo user posted image

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 9:00:29   
kalypso
Sej je mene tud strah, ampak vseno nekako mislim, da je to le neka druga oblika gripe, se pravi gripa kot gripa, sicer ustvarjena načrtno, o kateri se malo več govori. Širi se sicer dost hitreje kot "navadna", drugače pa mislim, da niti ni panike.

O tisti nosečnici ki so poročali o njej, da je umrla, potem še pa otrok, je verjetno blo še kaj drugega narobe, ali pa je imela hudo obliko pa ni šla pravočasno k zdravniku. Jaz osebno mislim, da ne bi blo treba delat take panike.

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 9:02:27   
cita
Mene pa nekaj zanima če katera ve mogoče ja kako pa zdravijo male otročke če se tamiflu daje po tretjem letu starosti'???

_____________________________

Sanje nikoli ne zasovraži pa četudi se ne uresničijo...

Laura 26.07.1999
Lia 06.02.2009

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 9:05:00   
kalypso
aja, to sem še hotla povedat:

če imaš plačan dopust, pač ne ostajaj doma. Pazi na higieno, zelo si umivaj roke, tako ti kot drugi ki so s tabo. Moraš vedet, da ti maturanti, ki so se zdaj okužili, so cele dneve in noči v stiku z drugimi ljudmi, z vseh koncev in krajev, nekateri celo v zelo tesnem, pa se vseeno niso okužili vsi. Torej po moje ne more bit kaj narobe, če si previden. Kupi si še kakšno razkužilno milo v lekarni, če te res fejst skrbi.

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 10:01:08   
Anonimen
Tut jes sem noseča, pa me je tut malo strah ja. Pa še sodelavci so šli zdej 3je na pot v Ameriko in pridejo nazaj v petek. Jaz bom ostala kak teden doma, da vidim če bo vse ok, al so kej nam prinesli. Amapk ne štekam pa vas ki ste napisale da bi pa v 24/25 t kar doma ostale. Kako pa do bolniške prosim lepo??? Itak da bi tut jaz doma ostala, sam ni mi jasn kako nej si to zrihtam.... Če rečem dohtarci,se mi bo sam smejala po moje, oz, sej mi komisija ne bo dala .....Drugače pa mislim da mediji itak (tako kot vse slabe novice) napihujejo, da pa bi povedali v kako hitrem času so naši oboleli Slovenci okrevali  o tem pa ne bojo poročali prasci frdamani, sam paniko delajo med nami, pa nobene dobre novice, k da folk že tko ni dost zamorjen.Upam samo, da je bolan človek tok pameten, da se potem izogima stikom z ljudmi zunaj, ne pa da kuhajo pa kašlajo vsepovprek.....ne vem. Ziher pa ni fajn tale klinčev virus, k se tako hitro širi.

(odgovor članu kalypso)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 10:25:28   
kaja13
Jaz pa mislim, da nima nobenega smisla doma ostajat. To gripo lahko fašeš kjerkoli... pri nas, na Hrvaškem, itd..
Jaz sem se na lastni koži prepričala, da s pretiravanjem nič ne dosežeš... med prvo nosečnostjo sem, zaradi negativnega prvega testa za tokso, totalno pretiravala... solato sem 10x prala, sadje prala k blesava, nič suhega mesa, v gostilnah nisem jedla solate (ne veš kako jo operejo),.... in sem imela vseeno svežo okužbo na sredini nosečnosti in celo dramo okoli tega. Od vseh kolegic, ki se sploh niso pazile, sem jo jaz edina fasala..
Meni se zdo bol smiselna preventiva v smislu doslednega pranja rok itd.
Priznam pa, da se bom kakšen teden izogibala prijateljev, ki se bodo vračali iz krajev, ki so v medijih večkrat omenjeni po količini okuženih, čeprav vem, da je to bol boga preventiva, saj se dnevno srečujem z ljudmi, o katerih ne vem ničuser posted image

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 10:33:41   
Jančika_
Ni me bilo strah do včeraj, ko sem zakuhala na 39,7, noseča 21 tednov. 12 ur nisem mogla zbiti vročine; po dveh lekadolih mi je za eno uro padla na 38,8, potem pa rokenrol naprej. In sem celo noč razmišljala, kaj če sem fasala kako gripo, novo ali staro, saj ni važno. Pa ok, ne bi niti zdaj rekla, da me je prav strah, ampak bolj pa že razmišljam o tem.

Nikoli ne veš, kje lahko kaj fašeš, se pa resno ne bi šla izpostavljat nekam, kjer je večja verjetnost za okužbo. Že to, da se počutiš kot cota in kuhaš skoraj na 40, pa ne glede na to, kako se bolezni reče, ni prav nič fajn.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 10:51:39   
Taanikaa
ko je že ravno ta tema odprta mene pa nekaj druga zanima-imamo torej nekaj čez 60 obolelih za novo gripo skupaj je torej 60,nekaj vmes jih je že itak popolnoma okrevalo a ne???..torej primerov skupno je do sedaj bilo 60 od tega je 30 že zdravih,mar ne???????????..ker sej tisti ki so na začetku zbioleli niso več bolni,so okrevali mar ne???..tiste pol po moji logiki ne moremo sodit k bolnimi več,zakaj torej mediji ne poročajo o tistih,ki so gripo imeli in jo tudi uspešno preboleli,ampak ne,za medije je še zmerom 60bolnih,kljub temu da je nevem na pamet govorim 30 že popolnom zdravih..razen če so pa res že 2 meseca skupaj bolni nouser posted image ..mislim tile mediji...že na začetku ko so ljudje zboleli je bilo pol čez en teden že povsod po radiju in tv da so že bolje ljudje in to,zdej pa nič..mogli bi rečit kolk jih je še bolnih zdej v tem obdobju ,ne pa skupno število obolelih in pol si vsi mislijo fak no 60 jih je pr nas bolnih..o zdravih pa noben ničuser posted image

< Sporočilo je popravil Taanikaa -- 20.7.2009 10:57:24 >

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 10:55:34   
kaja13
In.... kako si danes Jančika??

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 12:38:26   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: kalypso

O tisti nosečnici ki so poročali o njej, da je umrla, potem še pa otrok, je verjetno blo še kaj drugega narobe, ali pa je imela hudo obliko pa ni šla pravočasno k zdravniku. Jaz osebno mislim, da ne bi blo treba delat take panike.



Saj če pogledaš samo RR, nekatere nosečnice si niti ne upajo vzet lekadola. Bog ne daj, raje trpi 2 dni hud glavobol, raje si čajčke kuha in limonco papa, pa bog ne daj k zdravniku, ker se tam tudi lahko okužiš, če ne gripe, pa rdečke ali glist....

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 13:05:48   
Alči
Aja sem še hotela tole napisat. Ko je bla ptičja gripa aktualna, ne bom pozabila, ko sem bla tisto obdobje tut jaz neki bolna, pa sem po lekarnah bol skakala. V glavnem, ko piše ena, da je zasledila da se Tamifuja ne daje starejšim od 60...takrat, to je zdej kaj...ene 3 leta nazaj , so ble same stare mamce, res stare, k so prihajale po nenormalne količine Tamifuja....pa to takrat, ko še sploh ni bolan bil... tko da...poslanci bojo sebe, pa priležnike ščitili, pa dal arcnije tistim, ki so nujno potrebni za obstoj države, folk pa k po fabrkah pa štacunah dela, nej pa pocrka, me pa zanima kdo bo potem delal. No tole mal karikiram, da me ne bo katera napadla da jaz tut paniko delamuser posted image  .
Ker ena gopsa, ne vem katera žal, iz WHO, pa je lih predlagala, da je treba zaščitit tiste, ki so najbolj izpostavljene skupine, najbolj rizične, to pa so kronični bolniki, nosečnice in otroci od 6m dalje. Sej ne veš kdo pije pa kgo plača, važno da je folk paničen, da je anarhija, pa da farmacevtske družbe mastno služijo. Tako da...ne jo staknit pa bo, pa optimizem, pa zdravo naprej punce pa bomo zdrave in zdrave otročke rodile, don´t worry, be happy!!!!!. (to dopovedujem namreč tudi sebiuser posted image user posted image user posted image )

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 13:32:02   
Še ena T
Že en teden se ukvarjam s podobnimi vprašanji...
Pa sem brskala za podatki.
Glede preventive se ravnaj po navodilih iz IVZ:
Inštitut za varovanje zdravja:
http://www.ivz.si/index.php?akcija=novica&n=1782

Tole je bilo včeraj po tv:
http://poptv.si/multimedia/tv-klub-59.html

Zdravilo Tamiflu in cepivo, ki pride k nam v začetku oktobra NISTA dovolj preverjena ali so varna za nosečnice. Zato jih jaz ne bi vzela. Pušenjak sicer pravi, da je za plod najbolj nevarno, če nosečnica umre, ampak to ni ravno korekten odgovor, kajne?
Bolniških dopustov nosečnicam kar tako preventivno najbrž še ne bodo dajali, ampak lahko pa bi kaj naredili, da oboleli (ko tega še ne vedo) ne bi množično trosili okužbe naokrog...

Na dopust gremo, ampak na bolj samotarski dopust, brez letal, letališč, hotelov, koncertov, nakupovalnih centrov,.... Pa umivanje rok in ostali preventivni ukrepi, seveda...

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 15:36:31   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: kaja13

In.... kako si danes Jančika??

Boljšeuser posted image . Na 38,5 brez lekadola, na 37,3 z njim.

(odgovor članu kaja13)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 20:52:22   
kalypso
Seveda je že kar nekaj obolelih tudi zdravih, saj je to gripa, torej traja nekje od 7-14 dni, vsaj tako so rekli. Poleg tega nihče v SLO ni imel hujše oblike, torej praktično zadevo zelo podobno nomalni virozi, ki jo jaz fašem skoraj vsako zimo 1x. Poleg tega vsako leto pri nas za navadno gripo zboli vsaj 100.000 ljudi, po svetu pa jih zaradi te iste gripe umre tudi do 500.000 pa tega noben ne obeša na veliki zvon.

Sej je mene tud strah, ampak kaj pa naj nardim?! Od vse te panike sem domačim šla že pošteno na živce, sinu vsake pol ure morim naj si roke umije, šlata kaj ali pa ne, danes smo bli na mestnem otroškem igrišču pa vse kar sem gledala je blo, kaj drži v rokah, kje se potika, da slučajno ne daje rok v usta,... še partnerju sem zagrozila da ma da si roke umije z antibakterijskim milom... sama seb že grem na živce kak ne bi šla njima?

Poleg tega sem bla danes v trgovini, pride en starejši moški z nakupovalnim vozom mimo mene, si 2x kihne v roko, jo obriše v hlače, pa rine voz naprej, potem pa na sadju in zelenjavi prešlata vse breskve, vso grozdje,... če odraslim ne moreš dopovedat, da je treba pazit na druge tudi ne samo na sebe, kako boš dopovedal otroku? Ljudem je enostavno vseen, žal... zato se pa to tako širi.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali vas je kaj strah nove gripe?
20.7.2009 22:11:57   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kalypso
Ljudem je enostavno vseen, žal... zato se pa to tako širi.

Podpišem user posted image Sem danes izvedela nekaj, kar me je v tem smislu res precej užalostilo, eni so tako brezbrižni so soljudi - ima zvezo z novo gripo, ja user posted image

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?