|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Preiskave v Rakičanu!
22.8.2009 16:07:23   
latka
Bi mi mogoče katera lahko posredovala informacije o tem, kako potekajo preiskave v Rakičanu:spermiogram(kako, kje točno, če je čakalna doba in kako dolgo se čaka na izvide, pa zanima me še, če tukaj tudi opravljajo laparoskopijo, čakalna doba in kako dolgo si potem v bolnici)?Bila sem edino na HSG!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Preiskave v Rakičanu!
23.8.2009 9:00:07   
Serendipity
Midva sva dala to skozi kaki dve leti nazaj (ni nujno da je še vedno tako)
Lahko ti napišem le za spermiogram in kako je bilo pri nama.
Čakala sva ga cca en mesec, delal se je zgoraj v novi porodnišnici (moj je moral spodaj v veži počakat, da je prišla sestra do njih in nato so šli gor), rezultati so prišli (mislim, da po pošti domov ali pa h G, nisem ziher zdaj tu). Potem ga je še enkrat moral opravit (slabi rezultati in nama je glede na najine izvide napisala napotnico za ambulanto).
za laparo pa ne vem. Bodo druge poročale.
Vso srečo!

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Preiskave v Rakičanu!
16.9.2009 15:51:52   
latka
Ni nobene iz Prekmurja, ki bi vedela, če se pri nas dela laparoskopija?Glede spermiograma pa- je vedno taka čakalna doba in če so rezultati slabi, potem te osebni ginekolog napoti v ambulato za neplodnost ali pa mora nest izvide k svojemu zdravniku?Kam ste ve šle, če ste imele zamašene jajcevode?

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Preiskave v Rakičanu!
16.9.2009 16:41:15   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: latka

Ni nobene iz Prekmurja, ki bi vedela, če se pri nas dela laparoskopija?Glede spermiograma pa- je vedno taka čakalna doba in če so rezultati slabi, potem te osebni ginekolog napoti v ambulato za neplodnost ali pa mora nest izvide k svojemu zdravniku?Kam ste ve šle, če ste imele zamašene jajcevode?


Jaz sem najprej imela zelo slabega ginekologa zaradi katerega skoraj ne bi mogla imeti otrok. Potem sem zamenjala G in jo imam zdaj v porodnišnici. Ker imam težave že od kar pomnim sem dobila napotnico za LJ. Prve res temeljite preiskave sem tako opravila sicer pri ga. Meden in g. Tomaževič v LJ (pred cca. sedmimi leti). Z izvidi sem potem stopila do moje G (Kous Škalič). Imela sem zamašene jajčnike (zaradi hormonov, PCO), operacijo pregrade. Vse posege sem opravila pri njej.

Zanosila sem po prvem ciklusu. Čakalna doba pa na srečo ni bila dolga, mislim da cca. 2 meseca. HOrmoni me še biksajo danes, sicer je trenutno znosno.



< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 16.9.2009 16:42:39 >

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Preiskave v Rakičanu!
16.9.2009 16:44:36   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: latka

Ni nobene iz Prekmurja, ki bi vedela, če se pri nas dela laparoskopija?Glede spermiograma pa- je vedno taka čakalna doba in če so rezultati slabi, potem te osebni ginekolog napoti v ambulato za neplodnost ali pa mora nest izvide k svojemu zdravniku?Kam ste ve šle, če ste imele zamašene jajcevode?


seveda se dela laparoskopija. saj veliko g. posegov naredijo na ta način, samo je vprašanje, koliko je smiselno delat laparo v ms, ker meni je bilo škoda, da je v prvo nisem naredila v LJ, kjer je prof. Tomaževič hotel sam videti, kaj je na stvari. bi si lahko prišparala en poseg.

torej bi se bolj vprašala o smiselnosti izvajanja laparo v bolnišnici, ki nima oddelka za zdravljenje neplodnosti kot o tem, če jo sploh delajo.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Preiskave v Rakičanu!
16.9.2009 18:25:30   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: latka

Ni nobene iz Prekmurja, ki bi vedela, če se pri nas dela laparoskopija?Glede spermiograma pa- je vedno taka čakalna doba in če so rezultati slabi, potem te osebni ginekolog napoti v ambulato za neplodnost ali pa mora nest izvide k svojemu zdravniku?Kam ste ve šle, če ste imele zamašene jajcevode?


seveda se dela laparoskopija. saj veliko g. posegov naredijo na ta način, samo je vprašanje, koliko je smiselno delat laparo v ms, ker meni je bilo škoda, da je v prvo nisem naredila v LJ, kjer je prof. Tomaževič hotel sam videti, kaj je na stvari. bi si lahko prišparala en poseg.

torej bi se bolj vprašala o smiselnosti izvajanja laparo v bolnišnici, ki nima oddelka za zdravljenje neplodnosti kot o tem, če jo sploh delajo.


podpis pod rijo. Glede na vse slišano, pa sploh ne bi stopila praga v rakičanu, kaj šele da svoje dragoceneuser posted image organe dam v roke nestrokovnjakom

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Preiskave v Rakičanu!
16.9.2009 18:58:39   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: latka

Ni nobene iz Prekmurja, ki bi vedela, če se pri nas dela laparoskopija?Glede spermiograma pa- je vedno taka čakalna doba in če so rezultati slabi, potem te osebni ginekolog napoti v ambulato za neplodnost ali pa mora nest izvide k svojemu zdravniku?Kam ste ve šle, če ste imele zamašene jajcevode?


seveda se dela laparoskopija. saj veliko g. posegov naredijo na ta način, samo je vprašanje, koliko je smiselno delat laparo v ms, ker meni je bilo škoda, da je v prvo nisem naredila v LJ, kjer je prof. Tomaževič hotel sam videti, kaj je na stvari. bi si lahko prišparala en poseg.

torej bi se bolj vprašala o smiselnosti izvajanja laparo v bolnišnici, ki nima oddelka za zdravljenje neplodnosti kot o tem, če jo sploh delajo.


podpis pod rijo. Glede na vse slišano, pa sploh ne bi stopila praga v rakičanu, kaj šele da svoje dragoceneuser posted image organe dam v roke nestrokovnjakom



Jaz sem bila s posegi moje G. zelo zadovoljna in tudi danes je ne bi zamenjala. Je pa res, da sem po operaciji pobegnila z oddelka na svojo odgovornost. Zanosila sem pa itak hitro. Da sem rodila prehitro pa ni njena krivda, ker infekta ni mogla predvideti kljub temu, da sem imela rizično nosečnost s predpisanim ležanjem in kontrole na tri tedne.

Rodila sem v MB, samo tam tudi ni vse zlato. Z malo sem ležala v MS na otroškem oddelku, kjer imam dobre izkušnje samo z enim zdravnikom še slabše pa z mamico, ki je bivala z nama v sobi. Je pa mala preživela intezivno nego v MB - glede na dogodke po njenem bivanju.



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Preiskave v Rakičanu!
19.9.2009 12:34:02   
latka
Kako dolgo pa tu ostaneš v bolnišnici po laparo?Ima katera izkušnje z dr.Vojvodičem?Jaz sem dr.Kousa takoj po porodu zamenjala, že med nosečnostjo je bil nesramen, pa skoraj bi bila pri porodu ob otroka zaradi njegove malomarnosti!!

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Preiskave v Rakičanu!
22.9.2009 11:59:01   
markojca
Pozdravljeni vsi skupaj!

Sem nova na forumu, ker tudi z mojim imava težave z zanositvijo in imam ali pa bom še imela en kup vprašanj.
Ampak sedaj bi rada povedala "latki", da delajo laparoskopijo v MS, ker sem jaz lani imela opravljena oba posega hkrati: LAP in HSG. Bila pa sem v bolnišnici v MS tri dni. Da ti povem od začetka in ti bo mogoče kaj v pomoč. Meni so se naenkrat pojavile hude bolečine v levem jajčniku, nekje v sredini leta 2007, ampak te bolečine niso bile vsak dan-tu pa tam. Enkrat so bile tako hude, da se nisem mogla premikati in se je bolečina razširila na celotni spodnji del, tako da me je na koncu že vse bolelo. In takrat sem se naročila v ambulanti-seveda sem čakala par mescev, da sem prišla na vrsto. Ko sem G. razložila kake bolečine imam, me je samo s prsti potipala in rekla da nič ne čuti in da imam bolečine pri ovulaciji-jaz sem pa vedla da to niso iste bolečine in ker me je hotela na hitro odpikat, sem ji rekla da že eno leto poskušam zanositi in še vedno nič-takrat je takoj spremenila odnos do mene in me naročila na vaginalni ultrazvok-in kaj so ugotovili-da imam pregrado v materničnem vratu in endometriozni jajčnik-tisti levi, ki me je tako bolel, v desnem jajčniku pa vodno cisto-ŠOK seveda. No, in tako se je začelo, naročila me je na operacijo na katero bi morala čakati več kot pol leta ampak je slučajno imela en prost termin in sem prišla na vrsto čez dva mesca. Prišla sem v bolnišnico zjutraj na tešče, izpolnila en kup papirjev, naredili so cel kup preiskav in potem je sledila operacija. Po operaciji sem mogla it na malo potrebo, nakar opazim, da je moj urin modro-zelene barve in šele kasneje so mi razložili, da so naredili še HSG hkrati z LAP, da so probali prehodnost jajcevodov. Takrat mi je G. rekla, da bi sedaj v roku treh mescev morala zanositi-ampak nisem. Priskrbela sem napotnico pri svoji G. za spermiogram, mojega naročila in čez mesec in pol je on opravil ta test. Jaz sem bila z njim in takrat (sredina leta 2008-ker se trenutno ne spomnim točno datuma) je bilo tako, da sva morala čakati tam doli kak majo rdeče zofe, okrog 9-ih sta prišli sestri in smo šli na vrh stavbe, tam kak majo drugače materinsko šolo-vedno pa to delajo samo ob sredah in največ tri pare dnevno vzamejo. Izvid je bil v roku dveh dni pri G., ko sem ga dobila v roke, sem po internetu prečekirala kaj kaj pomeni in ugotovila, da ni vse Ok. Potem je nekaj časa minilo, preden sem se spet naročila pri G. , ker sva v tistem času še vseeno poskušala, da bi zanosila in nazadnje nama je G. ob pregledu spermiograma in moje situacije le dala napotnico za kliniko v MB. Prvič sva bila naročena 17.7.2009, takrat sem dobila pet napotnic-štiri za kri: dve sta bile za hormone, ena za ščitnico in ena za neko bakterijo in še ena za ultrazvok maternice na točno določen dan: od 10-14 dni ciklusa. Moj pa je naročen na še en spermiogram in k andrologu na pregled; šele po vseh preiskavah greva novembra 09' z vsemi izvidi na drugi razgovor, da nama povejo kako in kaj.

No, zdaj sem se malo razpričala ampak upam, da ti kaj prav pride......kaj se pa tiče vseh ostalih zadev, pa vidiš da sem jaz tudi nova v tem in ne vem kaj me čaka in ne razumem vsega, zato tudi jaz naprošam vse tiste bolj izkušene če imate kaki nasvet, da napišete.....

Latka, še enkrat odgovor: jaz sem bila v bolnišnici vsega skupaj tri dni, če je vse ok, seveda. Kaj pa se tiče dr. Vojvodiča, pa ga precej žensk hvali; tudi mene je enkrat pregledal in se mi je zdel precej prijazen-bolj kot moja G. Ne vem pa, če ima katera kake drugačne izkušnje.....

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Preiskave v Rakičanu!
22.9.2009 13:40:40   
latka
markojca hvala za tale odgovor!Torej so tudi v MS tako dolge čakalne dobe za spermiogram pa za laparoskopijo, pol leta če sem prav razumela!Katastrofa!!Če ne bi vedno bilo povsod tako dolgega čakanja bi že zdavnaj lahko vsi imeliuser posted image !Mene je dr. Vojvodič naročil, naj se oglasim decembra, če slučajno še ne zanosim, vendar je rekel da bom sigurno(to je rekel že pred 1 letom), potem bo verjetno predlagal laparo, ne vem točno, torej bom komaj drugo leto prišla na vrsto!Moj bo šel prej na spermiogram pa potem z izvidim grem do G, naj mi da napotnico za MB, ker nam po več kot 2 letih poskušanja pripada, pa če bo vmes laparo ali ne!Ženske moramo biti zelo vztrajne!!Tolažim se z 5 letnim navihančkom!

Želim ti veliko sreče in da kmalu prideš do željenegauser posted image !Pa kak čvek vmes je tudi dobrodošeluser posted image !

(odgovor članu markojca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Preiskave v Rakičanu!
22.9.2009 14:15:33   
markojca
najboljše je, da vztrajaš in ti čimprej naredijo LAP, ker te v MB za neplodnost prvo vprašajo, če si imela že kako operacijo, ker če nisi pa potem še moraš iti na to, potem se vse vkup spet zavleče za eno leto.....naj te G. naroči na operacijo in hkrati ti naj da napotnico za kliniko, da se tam naročiš (ker itak boš pol leta čakala...), tvoj naj med tem naredi spermiogram in takrat se zadeve začnejo premikati.....še vedno pa potem obstaja šansa da med vsem tem pretečenim časom, ko hodiš od zdravnika do zdravnika-zanosiš; tako da nimaš kaj zgubiti! No, vsaj jaz bi tako naredila.......

Ti vsaj že imaš eno veselje user posted image , jaz pa na svoje prvo še čakam..user posted image ......sicer pa se skušam čim manj obremenjevati s tem, ker vem, če paničarim in se sekiram je vedno huje


(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Preiskave v Rakičanu!
5.10.2009 12:38:42   
latka
Bi mi lahko katera povedala kdaj se lahko naroča v Rakičanu na spermiogram(kdaj- ob kolkih)in če je ta številka(5123584)pravilna?

(odgovor članu markojca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Preiskave v Rakičanu!
6.10.2009 9:24:44   
markojca
Glede spermiograma se moraš naročiti na tisto številko kot se naročaš na pregled in na internetu je objavljena številka 5123365, vendar moraš obvezno povedati da naročaš za spermiogram, ker je to čisto drugačna evidenca in si v roku enega meseca (odvisno koliko imajo že naročenih) na vrsti. Kličeš pa na to številko-vem da imajo določeno uro kdaj se lahko naročaš in mislim da se giblje ura okrog 12-ih; sicer pa poskusi poklicati in boš vidla če se kdo javi če ne pa imajo vklopljeno avtomatsko tajnico, ki ti pove od kdaj do kdaj lahko kličeš.

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?