|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
13.8.2009 17:43:22   
mam3
Zdravo. 
Imam tri otroke in pri zadnjem sem naletela na težavico, s katero ne vem, kako se naj spoprimem.
Star je 2 leti in pol. Pridno lula v kahlico ali WC, toda ko gre za kakanje, zadržuje. Tudi več dni. 
Mislim, da se boji kakca (v kahli,WC-ju, hlačkah... vsaj tako je reagiral, ko ga je prvič videl...). In zdaj mi noče kakat.user posted image
Pravi da ga tišči in da mu naj dam plenico.
Ej, ne vem zdaj kaj najuser posted image

Prosim za kak nasvet, če se je kdo že srečal s tem...

Lep dan!


< Sporočilo je popravil mam3 -- 13.8.2009 17:44:14 >


_____________________________

V srcu vsakega človeka so zakladi ljubezni. V meni je, da jih odkrijem...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
13.8.2009 18:25:30   
ZmajTolovaj
Pri nas je čist isto. Lula ful pridno, kakat ni šans. Pa vidim, da jo tišči, ker že kar skače, pa ji lepo rečem, naj gre na kahlico, pa ne, ne, ne, potem se pa v hlačke pokaka in začne jokat, kot da ve, da je narobe.
Pol pač skupi počistiva in ji vsakič rečem, da se tud kaka v kahlico, ne sam lula, pa reče JA, ampak naslednjič isto.
Ne vem, jaz poskušam čim manj cirkusa delat, da ne bo res tale kkec kak bavbav, in upam, da jo bo slej ko prej minilo. Smo se šele dobr začeli odvajat, tako da sem zaenkrat kar zadovoljna z lulanjem.
Držim pesti.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu mam3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
13.8.2009 18:48:12   
ledenaa
daj mu plenico pa ne kompliciraj

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
13.8.2009 19:33:33   
mam3
Ja, saj najbrž bo res najboljše, da nič ne kompliciram in mu dajem plenico, pač bo rabil za kakanje dalj časa kot za lulanje....user posted image "Strah" me je samo, da bo pol predolgo tako...

Čuvajte sebe in svoje malčke!


_____________________________

V srcu vsakega človeka so zakladi ljubezni. V meni je, da jih odkrijem...

(odgovor članu mam3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
13.8.2009 19:38:54   
Anonimen
bo sam prišel do tega, da bo začel kakati v kahlico ali wc (nastavki za wc so super pogruntavščina!)

drugače: zadnjič smo bili sredi naselja,... gozd daleč, kafiča nobenega, mojega malčka (konec maja je dopolnil 3 leta in šele v maju se je odločil lulati in kakati v kahlico ali wc) pa kakat!
sem premišljevala, kaj narediti, na srečo sem imela s seboj plenico in sem jo uporabila. kaj naj mu rečem, da naj zadržuje?


(odgovor članu mam3)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
13.8.2009 20:09:43   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

sem premišljevala, kaj narediti, na srečo sem imela s seboj plenico in sem jo uporabila. kaj naj mu rečem, da naj zadržuje?



Ne, pelješ ga v osmljen kot, da se pokaka, potem pa počistiš za njim. Kje je problem?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
13.8.2009 21:30:21   
Lejči
Kaj pa če prebereta in pogledata kakšno knjigo na to temo? naši je bila ful všeč knjiga o zajčku Matevžu, ko gre na kahlico; sicer je pa knjig s to tematiko še kar nekaj. Veliko uspeha!

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
13.8.2009 21:49:11   
ana b
Naš sedaj 5-letnik je pustil plenico pri 3 letih. Z lulanjem nikoli ni bilo problema, kakanje pa katastrofa. 2x je zadrževal celo tako dolgo, da je potreboval klistiruser posted image . Potem smo nekako osvojoli, da je sprejel plenico za kakanje in smo tako furali nekaj mesecev, potem pa se je odločil, da bo kakal v stranišče in od takrat nobenega problema večuser posted image .

Jaz ne bi komplicirala in bi mu pustila plenico.

(odgovor članu Lejči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
13.8.2009 22:45:53   
mateyka
sem premišljevala, kaj narediti, na srečo sem imela s seboj plenico in sem jo uporabila. kaj naj mu rečem, da naj zadržuje?


obstajajo prenosne kahlice, niti niso drage. meni se zdi dobra ideja za take situacije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
14.8.2009 12:17:35   
Adelina
Naša je bila ista in kak mesec tudi ni hotela kakat nikamor-tudi v plenico ne, ko jo je imela za spanje. Je zadrževala nekje 3 dni in ko ni več mogla se je ponavadi v hlače, enkrat pa sem ji po 5 dneh dala svečko. Tudi mi nismo posvečali neke pozornosti, vsakič smo pač povedali naj gre drugič na stranišče in sedaj kaka brez problema. Ko jo kakat gre na stranišče in kaka.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
14.8.2009 12:24:19   
Tisana
Naša je šla pred parimi dnevi prvič na kahlo kakat (sama je izrazila željo) in se je tako ustrašila svojih iztrebkov user posted image user posted image user posted image user posted image , da sedaj noče niti slučajno se vsesti na kahlo.


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
14.8.2009 12:28:27   
livia
Mi smo se z isto zadevo matrali več kot pol leta. Če zdaj pomislim za nazaj se mi zdi smešno, takrat pa res nismo vedeli kaj bi. Skratka vse enkrat mine. Tudi tvoj bo enkrat kakal v školjko ali kahlico.

Naša je najprej hotela plenico, potem je že s plenico začela zadrževati in je zelo trdo kakala, tako da ji je bilo še težje kot običajno. Potem smo ji hoteli dajat svečke, pa ni pustila. Zgleda da kar je povezano z njeno rito, ni ok. Potem mi je pediater predpisal en sirup za redno prebavo in da zmehča blato, da se vsaj ko kaka ne matra in s tem smo veliko rešili. Brali smo knjigice, gledali celo družino kako kaka in kakšen je kakec v školjki, pa se je postopoma navadila in zdaj sploh ni več problemov. Vse enkrat mine, pravijo.

Kar se tiče kakanja v naravi ali sredi mesta, se je pa nam zgodilo do sedaj 1x. Sicer smo bili v bližini gozda in smo malo pognojili, če bi bili pa je sredi naselja bi pa nekje ob robu naredila, pa pobrala bi za njo. Sej kužki tudi tako kakajo, pa večina sploh za sabo ne pospravi. No, lastniki kužkov ne pospravljajo.

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
14.8.2009 12:35:30   
katja_k
Moj sine se je tudi ustrašil, ko je zagledal kakec in ga je bilo strah kakati kam drugam kot v plenico. Potem sem mu pa razložila, da je kakanje to, da ko nekaj poješ gre hrana v trebušček se tam v ceveh (to mu je bilo najbolj smešno) predela, potem pa skozi rito ven... Od takrat naprej ni bilo nobenih težav s kakanjem.
Smo bili pa pri 2letih brez plenice.
LP!

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
14.8.2009 14:48:35   
viv_
Še ena z isto zgodbo... Naša tamala je brez plenice podnevi in ponoči že skoraj pol leta, kakat pa ni šans. Pride prosit za plenico, se pokaka in damo dol. Enkrat ji je uspelo kakat v wc, pa sem že mislila, da bo šlo, ker je bila nadvse navdušena in ponosna sama nase, ampak vseeno ni šans.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu katja_k)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
14.8.2009 17:27:08   
Raho
počakaje...

vsak otrok ima svoj tempo razvoja...

naš pa je začel kakati na kahlico pri 7 mesecih in jaz tega fenomena še danes ne morem razumeti...
ko se je enkrat (imel je neko drisko) pri 10 mesecih pokakal v plenico, je zagnal tak halo, dauser posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: LULATI-DA,KAKATI-NI GOVORA
15.8.2009 7:38:10   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Še ena z isto zgodbo... Naša tamala je brez plenice podnevi in ponoči že skoraj pol leta, kakat pa ni šans. Pride prosit za plenico, se pokaka in damo dol. Enkrat ji je uspelo kakat v wc, pa sem že mislila, da bo šlo, ker je bila nadvse navdušena in ponosna sama nase, ampak vseeno ni šans.


user posted image user posted image
Pa sem mislila, da je bila moja nekaj posebnega.

"Mamiii kakat - plenico", pa smo jo dali gor, je sla kakt nekam v mir, prisla nazaj, "sem zeeee", pa smo dali plenico dol in obrisali rito.
Med tem obredom pa se ni nikoli hkrati se polulala (ne vem kako ji je to ratalo)user posted image

Trajalo pa je vec kot pol leta, da se je odlocila zacet kakat v WC. Potem pa je enkrat povedala, da gre kakat v WC in je sla. Konec zgodbe.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?