|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj kravje mleko?
23.7.2009 14:44:11   
katja_p
Naša frača je stara 7,5 meseca in od pred nekaj dni imava problem - no, vsaj js ga imam user posted image : tamala se namreč noče več dojit. Dojili sva se še zvečer pred spanjem, ponoč, ko se je zbudila in zjutraj. Zdaj se mi pa dere zraven, da joj.

In bom pač mogla nekak drugač ji dat mleko (tud nehalo se mi je delat). Kaj naj? AM poskusim al že lahk začnem s kravjim? Polnomastnim al razredčenim z vodo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj kravje mleko?
23.7.2009 15:11:37   
liliana
Meni je pediatrinja rekla, da AM priporočajo do enega leta le iz tega razloga, ker ima več vitaminovm, mineralov in teh snovi, ki jih jaz niti ne poznam in so podobne kot v materinem mleku.......in jih otrok potrebuje, v "navadnem" kravjem mleku pa vsega tega ni......

Jaz sem jo hranila do enega leta z AM, potem pa s polnomastnim.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 23.7.2009 15:12:05 >

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj kravje mleko?
29.7.2009 11:24:07   
jabi babi
no tudi mene to zanima,zakaj naj bi škodovalo???jst mu dajem alpsko mleko že en mesec,star je pa 8 mesecev.

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj kravje mleko?
29.7.2009 11:33:55   
sasa78
IZVIRNO SPOROČILO: jabi babi

no tudi mene to zanima,zakaj naj bi škodovalo???jst mu dajem alpsko mleko že en mesec,star je pa 8 mesecev.


Jaz mu dajem  2/3 mleko - ampak sveže pa ga potem še prekuham - pravijo da alpsko mleko ni ravno dobr - ne vem pa zakaj

_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj kravje mleko?
29.7.2009 11:35:07   
sasa78
IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

Naša frača je stara 7,5 meseca in od pred nekaj dni imava problem - no, vsaj js ga imam user posted image : tamala se namreč noče več dojit. Dojili sva se še zvečer pred spanjem, ponoč, ko se je zbudila in zjutraj. Zdaj se mi pa dere zraven, da joj.

In bom pač mogla nekak drugač ji dat mleko (tud nehalo se mi je delat). Kaj naj? AM poskusim al že lahk začnem s kravjim? Polnomastnim al razredčenim z vodo?


moraš dajat 2/3 mleko to se pravi 60ml mleka 30ml vode

_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj kravje mleko?
29.7.2009 11:37:44   
blaža
kravje mleko naj se ne bi dajalo do enega leta nekje, zaradi tega, ker vsebuje preveč beljakovin ( te obremenjujejo ledvice) in premalo železa in vitaminov.

Mi smo našemu dali nekje po osmem mesecu in sicer sveže kravje, na začetku posneto in malo razredčeno.

< Sporočilo je popravil blaža -- 29.7.2009 11:38:17 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj kravje mleko?
28.8.2009 22:05:42   
mojamalapikica
V tvojem primeru je zagotovo bolje ponuditi otroku prilagojeno mleko, torej AM ali kaj podobnega, saj vsebuje vitamine, ki jih otrok potrebuje za zdrav razvoj.

Jaz sem imela pri prvi hčerki situacijo ko sva se nehali dojit pri 9 m, a ni sprejela prilagojenega mleka, niti pod razno ga ni hotla. Pediater mi je svetoval, da ji dam kar kravje mleko, razredčeno z tretjino vode. Če je le možno domače in prekuhano, saj je to iz trgovine segreto na ultravisoki temperaturi in je uničenih veliko vitaminov. Kakorkoli, če pa že daš kravje - mleko mora biti polnomastno in čimbolj naravno.  V mojem primeru je bila kravje mleko edina rešitev.

Srečno! user posted image



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj kravje mleko?
30.8.2009 17:28:12   
uršika***
Jaz mu sedaj pri 7 mesecih dam en obrok kravjega mleka(150 mleka+50vode) ko mu delam dopoldansko malico - Linota. dam mu pa domače mleko, ne Alpsko. Se pa dvakrat(ponoči in zjutraj) še dojiva, kosilo ima meso+ zelenjavo, popoldansko malico sadje, zvečer pa AM- tako mislim, da dobi dovolj vseh potrebnih snovi in da s samo enim obrokom kravjega mleka ne more biti nič narobe.

(odgovor članu mojamalapikica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj kravje mleko?
31.8.2009 15:05:35   
Anonimen
Jaz ji pri 7mesecih dajem Alpsko mleko vendar ji redčim pol vode in pol mleka , en obrok dobi zjutraj in enega zvečer čez dan pa GH.

(odgovor članu uršika***)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj kravje mleko?
31.8.2009 21:28:37   
sanelaa
Naš je star 10 m in mu že 14 dni uvajam mleko. Alpsko, razredčeno z vodo, 50:50.
To pa izključno zato, ker gre 1.10. v vrtec in vem da bodo tam polne porcije mlečnih ****rij.
Če ne bi šel v vrtec, bi verjetno počakala do doponjenega 1 leta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?