|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj jih NE peljete v vrtec?
18.9.2009 16:57:34   
BUŠICA
logično, da jih ne bomo vozile v vrtec ko imajo vročino, se slabo počutijo, bruhajo, driskajo.. kaj pa če sam kašljajo brez vročine, jim teče iz noska kot za stavo..jih peljete kljub temu?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
18.9.2009 17:34:41   
ksenija12
načeloma ne.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
18.9.2009 17:39:49   
Luni
Če sem pa tja pokašlja, se ji ne cedi pretirano z noska, ja, potem gre v vrtec. Če je pa kašelj suh, ponavljajoč, dražeč, smrkelj ji skozi visi z nosa, pediater odredi bolniško, potem ostane doma. Če bi jo ob vsakem kašlju zadržala doma, no, pa saj itak brez veze da razlagam, saj ne dobiš bolniške. Kam naj jo pa dam? No, tako bi bilo, če ne bi imela zlate tašče. tako pa našo Maško zadržimo ob vsakem sumu na bližajoči bronhiolitis, se pravi ob prvem kašlju  in izcedku iz noska, če ni le prehoden.

_____________________________



(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
18.9.2009 17:51:26   
jakaracman
Če ji lije iz nosa potem ne.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
18.9.2009 18:16:11   
lukec
Za vsak smrkeljček načeloma ne, imam pa to srečo (al pa nesrečo), da sem doma, tako da je naš kar hitro na bolniški. Včasih kak petek sem ga celo obdržala doma, ker je bilo v vrtcu veliko bolnih. Ko bo enkrat v šoli, pač ne bo šlo tako.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
18.9.2009 18:27:04   
pety78
Danes sta oba ostala doma, ker sta prehlajena, včeraj zvečer je starejši malo glasu zgubil in začel tu pa tam pokašljevat. Prav tako je kašljal ob petih zjutraj, ampak je bil moker kašelj. Vročine nič, tečna nista, pa sem vseeno ostala doma na bolniški. Zdravnici sem situacijo točno razložila, rekla je, da za vrtec nista, za k zdravniku pa tudi še ne, tako da naj kar doma lepo počivamo in se pozdravimo. Če v ponedeljek ne bo bolje, ali pa celo slabše pa k zdravniku, v nasprotnem primeru pa v vrtec.

Jaz mislim, da za vsak smrkelj otroka res ni treba doma imeti, če pa opaziš, da se stanje slabša, pa raje kak dan doma ostane, da pride k sebi, kot pa da v vrtcu zboli do konca.

_____________________________



(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
18.9.2009 18:27:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

logično, da jih ne bomo vozile v vrtec ko imajo vročino, se slabo počutijo, bruhajo, driskajo.. kaj pa če sam kašljajo brez vročine, jim teče iz noska kot za stavo..jih peljete kljub temu?


ko precenim, da ne bo zmogel aktivno sodelovat v vrtcu.

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
18.9.2009 21:23:51   
Najaa
Ker sem doma, jo imam doma tudi ko samo kašlja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
18.9.2009 21:33:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
18.9.2009 21:40:36   
Anonimen
Jaz ju ne peljem, ko dobita vročino (in zame je vročina vse nad 36,8). Kašelj in smrkelj pa načeloma nista ovira. Če ga ne prineseta s sabo, ga bosta itak takoj dobila.

No, seveda bruhanje in driska, to je druga pesem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
18.9.2009 23:00:49   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Jaz ju ne peljem, ko dobita vročino (in zame je vročina vse nad 36,8). Kašelj in smrkelj pa načeloma nista ovira. Če ga ne prineseta s sabo, ga bosta itak takoj dobila.




Enako oz. nekako po lastni presoji oz. zdravi kmečki pameti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
19.9.2009 6:01:26   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Jaz ju ne peljem, ko dobita vročino (in zame je vročina vse nad 36,8).


Joj Meta, to pa res ni vročina!user posted image Večina ljudi ima normalno telesno temperaturo do 37,2. Torej trdiš, da je večina ljudi bolnih?
Ne delat otrok bolnih takrat, ko to niso...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
19.9.2009 7:17:45   
Anonimen
No vidiš, zame pa je. Točno vem, kako se počutim, kadar imam temperaturo 37 - dobesedno za crknit! Ne govorim seveda po kakšnih naporih ali poleti. Ampak sicer nimam nikoli, res nikoli temperature nad 36,3. Otroka pa nad 36,5.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
19.9.2009 8:22:38   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Jaz ju ne peljem, ko dobita vročino (in zame je vročina vse nad 36,8).


Joj Meta, to pa res ni vročina!user posted image Večina ljudi ima normalno telesno temperaturo do 37,2. Torej trdiš, da je večina ljudi bolnih?
Ne delat otrok bolnih takrat, ko to niso...



user posted image user posted image user posted image  potem bi bili pa mi kar skoz doma, jaz na bolniški oz. bi dala kar odpoved, malega pa sploh v vrtec ne bi vpisala user posted image

jaz sem pa v vrtcu kar vprašala kako in kaj... če smrkajo in sem in tja malo pokašljajo ni problema, ker so sploh v tem času vsi taki... če je vročina in slabo počutje ga pa itak sama ne bi peljala, če bi se pa tam pojavila, bi naju pa takoj poklicali...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
19.9.2009 9:04:33   
**Tinkara78**
Mala ne gre v vrtec:

- ko ima vnetje oči (počakam, da so čisto ok),
- ko ima vročino - vse nad 37,0 - počakam 24 ur da je vsaj brez vročine
- če bruha - isto počakam 24 ur od zadnjega bruhanja
- če ima drisko - 24 ur od zadnjih motenj
- če ima obilen (zelen) smrkec in precej teče iz nosa jo imam kak dan doma, da ji redno čistim cel dan (fiziološka, baby vac)
- vnetje ušes (uh to pa boli),...
- če vidim da se  res slabo počuti, ker jo potem tudi zelo moti vrvež okrog sebe.

Je pa zadnjivi dve leti zelo malo bolna kakšne tri dneve na leto mogoče. Moj direktor ima sam vnuke in k sreči razume,da so otroci tudi bolani.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
19.9.2009 9:47:55   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

No vidiš, zame pa je. Točno vem, kako se počutim, kadar imam temperaturo 37 - dobesedno za crknit! Ne govorim seveda po kakšnih naporih ali poleti. Ampak sicer nimam nikoli, res nikoli temperature nad 36,3. Otroka pa nad 36,5.


Enako. Jaz sem pri 37, 2 čist fertik, mali pa itak takoj nabije vročino, tako da, ko ima 36, 8 vem da se nekaj kuha.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
20.9.2009 11:32:25   
picola1
Hehe...očitno imam poklicno deformacijo. V službi bi me najbrž vsi postrani gledali, če bi izjavila, da je s človekom nekaj narobe, ker ima 37,0 temperature...user posted image
No...svoje otroke najbolje poznate in veste, kdaj se slabo počutijo.user posted image
Upam pa vsaj, da otrokom pri 37,2 le-te ne zbijate z Daleronom ipd.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
20.9.2009 20:48:52   
naja78
živ.
jaz pa kar priznam,da malemu-3 leta včasih dam kak daleron 3x na teden ,ko je  prehlajen i(brez vročine)n pomaga.tudi jaz uzamem lekadol +c ko sem prehlajena(brez vročine).
pa dozdaj nismo imuni na sredstva za zbijanje vročine.user posted image

ko je pa ful prehlajen pa ostane doma kak dan dva.itak so pa vsi v vrtcu z zelenci.user posted image in lani smo na račun tega ornk kasirali.bomo letost videli kako bo ker smo brez žrelnice in je sprememba 1A na boljš.hodimo isto naokoli s smrkljem in seveda dobrim počutjem.user posted image user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
20.9.2009 22:16:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu naja78)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj jih NE peljete v vrtec?
21.9.2009 15:51:33   
glugluglu
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

logično, da jih ne bomo vozile v vrtec ko imajo vročino, se slabo počutijo, bruhajo, driskajo.. kaj pa če sam kašljajo brez vročine, jim teče iz noska kot za stavo..jih peljete kljub temu?


če ni vročine ostanemo doma v primeru:
suh lajajoč kašelj
vnetje oči

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?