|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rezervacija v primeru dolgotrajne bolezni otroka
30.9.2009 9:30:31   
livia
Zanima me kako imate to v vaših vrtcih. Naš ima namreč takole:

Rezervacijo se lahko uveljavlja v primeru dolgotrajne bolezni otroka za neprekinjeno odsotnost najmanj 30 dni iz zdravstvenih razlogov, ob predložitvi zdravniškega potrdila, vendar šele od 31. dneva odsotnosti dalje. Starši ob uveljavljanju te rezervacije plačajo 50% prispevka iz plačilnega razreda, določenega z odločbo o določitvi višine plačila vrtca, znižano za sorazmerni del stroškov neporabljenih živil.
 
Na seji sveta staršev je bilo nekaj pripomb na to temo, da imajo v ostalih vrtcih krajše število dni, zato me zanima kako je pri vas.
Koliko dni mora biti otrok odsoten, da se mu prizna rezervacija in iz katere bčine oz vrtca ste?
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rezervacija v primeru dolgotrajne bolezni...
30.9.2009 9:37:19   
Nika v službi
Citiram s spletne strani našega vrtca:

O vlogi za koriščenje rezervacije izven termina iz četrtega odstavka, v primeru bolezni ali poškodbe otroka, na podlagi ustreznih zdravniških dokazil, odloči organ Mestne uprave občine Ljubljana, pristojen za predšolsko vzgojo. V obdobju izven poletnega termina od 1.10. do 31.5. lahko starši uveljavljajo izredno rezervacijo z dopisom in dokazili na MOL-oddelek za predšolsko vzgojo, Resljeva ulica 18, 1000 Ljubljana.
Za rezervacijo starši s stalnim bivališčem v MOL plačajo 30% od njihovega z odločbo določenega zneska participacije glede na plačilni razred (glede na ekonomsko ceno programa).
 
O podrobnostih pa se nisem še zanimala, HB, ni bilo potrebe. Verjetno pa kaj več najdeš na MOL...

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rezervacija v primeru dolgotrajne bolezni...
30.9.2009 10:46:33   
lukec
Pri nas je napisano samo tole:

3. V primeru, da je starejši otrok, ki je vključen v vrtec, zaradi bolezni ali drugih razlogov začasno odsoten cel koledarski mesec, šteto od prvega do zadnjega dne v mesecu, so starši dolžni poravnati 50% cene programa brez stroškov živil. 4. Starši otrok, za katere je Občina Zagorje ob Savi po veljavnih predpisih dolžna kriti del cene programa predšolske vzgoje v vrtcu, lahko uveljavijo rezervacijo enkrat letno v obdobju od 1. junija do 30. septembra. Rezervacijo lahko uveljavijo za neprekinjeno odsotnost, ki ne sme biti krajša od enega meseca oziroma daljša od dveh mesecev. Starši morajo rezervacijo vrtcu pisno napovedati najpozneje teden dni pred prvim dnem odsotnosti otroka iz vrtca. Starši plačajo rezervacijo v višini 30% od vrednosti plačila, določenega z odločbo o določitvi višine plačila vrtca. Občina bo vrtcu zagotovila sredstva za plačilo razlike med plačilom rezervacije in ceno programa po metodologiji, znižano za stroške živil.
Za otroke s stalnim prebivališčem izven Občine Zagorje ob Savi, ki obiskujejo Vrtec Zagorje ob Savi, lahko starši uveljavijo rezervacijo le v primeru, če občina stalnega prebivališča pisno soglaša, do bo pokrila razliko med ceno rezervacije in ceno programa po metodologiji.



_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rezervacija v primeru dolgotrajne bolezni...
30.9.2009 13:36:43   
naja78
mi smo lani uveljavljali rezervacijo februar,marec.
pediater napiše priporočilo,odneseš v upravo in tam izpolneš 1 pildek.vse ostalo naredijo oni.
pačali 30% cene.
ni problemov,govorim za ljubljano.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rezervacija v primeru dolgotrajne bolezni...
30.9.2009 21:17:25   
2ursae
naša občina npr. rezervacije ne omogoča user posted image . Tko da ni nujno, da je ta možnost na razpolago.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rezervacija v primeru dolgotrajne bolezni...
30.9.2009 21:44:32   
naja78
ja,odvisno od občine.res je.nekje še poleti ne moreš rezervirati.malo poizvedi.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rezervacija v primeru dolgotrajne bolezni...
7.10.2009 22:33:37   
Pupica
Naš je bil preteklo leto vpisan, vendar zaradi zdravstenih razlogov ni hodil. Dovolj je bilo potrdilo pediatra, da pač ne bo obiskoval vrtca zaradi zdravstvenih razlogov, ki sem ga dostavljala vsakih 8 tednov(po pregledih).
Kako je bilo sicer s plačilom ne vem, ker je drugi otrok in stroške krije občina. Vem pa da so me poklicali maja, in povprašali če bo sedaj hodil. Ker se mu je ravno takrat pričelo zdravstveno stanje izboljševat,  sem želela da ostane v isti skupini. Poleg tega sva bila vsaj 2x na teden v vrtcu, sicer po zajtrku in odšla pred kosilom, bolj v smislu socializacije.
Ne vem zakaj te sicer to zanima? Ali za to da veš kaj potrebuješ, da ostane v isti skupini ali zaradi plačila?

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rezervacija v primeru dolgotrajne bolezni...
10.10.2009 23:39:17   
lejai
tud pri nas se ne da rezervirat, odvisno pač od občine, obrni se na osebje vrtca

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?