|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dodajati?
28.9.2009 21:41:09   
madejka
Bom probala čimbolje opisat, kaj naju muči...

Naš 4 mesca star fantič je zvečer naenkrat začel pri dojenju zganjat tako, da ne vem, kaj je to. Ko neha tisto ful tečt mi dojko vleče vse naokoli, se upira s vsemi štirimi, joče in je nasploh najbolj nesrečno bitje na svetu. user posted image To traja zdaj ene 14 dni.
Pred temi izpadi je spal prvo nočno rundo okoli 5-6 ur, zdaj spi kvečemu 3-4. Torej sem sklepala, da se, zarad bogvedičesa, na dojki pač ne naje. In sem mu probala dat dodatek. Flašo (90 ml) je spraznil 1-2-3, ampak spal pa nič dljeuser posted image Sem poskusla to ene par večerov, pa vedno isti rezultat. Tak da sem zdaj dodatek ukinila.
Aja še to, da napišem, da se čez dan lepo dojiva na 3 ure iz ene dojke. Zvečer mu dajem iz obeh. Ponoči (po prvi rundi) pa hoče jest včasih tud na uro, ponavadi na 2. Itak, da takrat v nobeni dojki ni tolko mleka, da bi dlje spal.user posted image Zdaj sem mu začela dajat flašo pač po prvi rundi spanja (ker takrat pa mam res ful prazno vseuser posted image ), ampak tud to ne prinese našemu falotu nič kaj daljšega spanjauser posted image   Pa smo spet budni čez 2 uri...

Ima katera kakšno idejo?


_____________________________

soooonček je, soooonček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dodajati?
28.9.2009 21:56:51   
Naja31
Dokaz da se dojenčki zbujajo iz milijon razlogov in ne samo zato ker so lačni. Je pa res, da mamice najprej pomislimo na to.
Pa to, da otrok po AM bolje spi je samo mit.

Če po teži lepo napreduje, ne vidim razloga zakaj bi mu dodajala.
Pač se zbuja,moogče ga zebe,mogoče mu je vroče,mogoče je kaj grdega sanjal,mogoče ga je kaj predramilo, mogoče ga v trebuščku šraufa,.....
saj zrastejo in se potem ne zbujajo več tako pogosto, ali pa vsaj znajo povedati zakaj se zbujajo.

Moja oba sinova sta bila nemogoča kar se tiče nočnega spanja. Starejši je do 15ega meseca cele noči na joški previsel, ker drugače nismo nič spali. Mlajši je bil pa še hujša varajanta, od rojstva do 1. leta se je zbujal na pol ure, pomagalo pa ni popolnima nič. Zdaj, pri enem letu in pol končno spi bolje. Ne prespi cele noči, ampak se zbudi 1x do 2x kar je zame super.



< Sporočilo je popravil Naja31 -- 28.9.2009 21:57:42 >

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dodajati?
28.9.2009 22:51:26   
madejka
Aaaaaaaa kak pa ti sploh še živiš?user posted image
Ker jaz sem tak kronično utrujena, da se včasih še samo vlečemuser posted image

Ja, vem, da se lahko zbuja zarad marsičesa... ampak, če bi bilo kaj drugega kot lakota, verjetno ne bi po dojenju zaspal nazaj aluser posted image


< Sporočilo je popravil madejka -- 28.9.2009 22:52:27 >


_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dodajati?
29.9.2009 9:30:41   
Naja31
Ne, sprašuj. Bilo je grozno, GROZNO. Se pa vsega navadiš, tako da sem potem bila srečna če se je zbujal samo na 2 uri.
Z dojenjem dobi dojenček veliko več kot samo mleko, se crklja, k tebi se stisne. Ne kateri dojenčki potrebujejo to, da spijo. Tak je bil moj starejši sin. Midva sva cele noči prespala skupaj stisnjena. In še zdaj mož z njim spi, ker noče spati sam. Jaz spim pa z mlajšim. Ampak jaz vedno pravim, važno da se spi, ni važno kako in s kom user posted image user posted image user posted image user posted image
Saj ne bo trajalo večno.

Upam,d a se pri vas situacija reši čim prej. A tvoj ima dudo? Mogoče pa to poskusi. Ker pri nas duda ni vžgala pri nobenem.


(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dodajati?
29.9.2009 9:34:22   
Anonimen
madejka men je ula šele zdej začela spat celo noč....pa se še zgodi, da se zbuja...neo pa tak, zvečer sam na joško visi, pa ga odložim, spi 15min pa dretje, spet joška, zaspi, ga odložim, čez 15min dretjeuser posted image ponovi vajo ene petkrat...pol pa spi mogoč 2 uri, tačas se tud jst že spravim v postlo, k se zbudi, ga pa k seb vzamem in pol preostanek noči visi na joški...oz. se prilopi, dvakrat potegne in spi....itd...

kaj najuser posted image user posted image

tko da ne verjamem, da je lačen, pač rabi te...če želiš dojit, ne dajaj dodatka, ker bo tega čedalj več, pa čedaljmanj boš dojila, dokler sploh ne boš več...sej bo boljš,2015  ziheruser posted image

(odgovor članu madejka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dodajati?
29.9.2009 9:35:26   
Anonimen
Ker pri nas duda ni vžgala pri nobenem.


pri nas tud neuser posted image pa sem si kr želela da biuser posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dodajati?
29.9.2009 9:49:04   
madejka
No, današnja noč je bila ena boljših v zadnjih mescihuser posted image user posted image

Joj, vidim, da se nimam kaj pritoževatuser posted image Zgleda sem samo ultra razvajena od prvega, ki mi je že od prvega dne, kar sva bila doma spal po 5 ur v kosuuser posted image

Naja ja, cartamo se tud mi ogromno... Praktično samo prvo rundo spi v posteljici, ostalo pa kar pri meni. Sem se že kar navadila tako spat.
Ah, duda pa nič ne zaleže ponoči. Tud čez dan ne, če je lačen. Velja samo za zaspatuser posted image

Ojoj Ulla, a vi tud?user posted image Imate pa dost potrpljenja punce... bo zgleda treba mal na tem delatuser posted image

Sem se odločla, da dodajala zvečer več ne bom, bom pa vseeno po prvi rundi dala en obrok flaše... čeprav me srce boli... ampak upam, da bo preživel, jaz pa tuduser posted image

Hvala babiki... se mi zdi, da mi je koj lažje, ko sem napisala stvari in ko vidim, da je moj še relativno priden s spanjemuser posted image Naj začnemo vsi čimprej lepo spat, a neuser posted image


_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dodajati?
29.9.2009 10:09:58   
veronikab
medejka moj Jakob se je začel ponoči hraniti na 1 do 2 h ko je bil star 2m in 2t. Šele danes, pri 5-ih mesecih, si je sam nekako uredil ritem. Sedaj spimo tako, da se zbudi le 2 do 3x na noč. To je zame čisti luksuzuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Tudi jaz sem podvomila, da ne dobi dovolj mleka, pa temu nikakor ni bilo tako. Ti le lepo vztrajaj in doji, se splača.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dodajati?
29.9.2009 10:40:35   
madejka
Veronika bom počakala na ta časuser posted image user posted image Ima še 14 dni do 5 mescevuser posted image

_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
29.9.2009 11:13:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu madejka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dodajati?
29.9.2009 12:07:39   
manna
Se ne bom delala preveč pametne glede spanja, naša se tudi zbuja od 2-5x na noč, začelo se je pa šele zdaj, po tretjem mesecu. Sem pa dobila včeraj v roke knjigo Otroško spanje, brez joka v sanje. Menda se da otročka naučit da ko se iz globokega spanca predrami v plitki spanec, zna sam nazaj zaspančkat brez ponovnega dojenja... Bomo probali po navodilih iz knjige.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dodajati?
1.10.2009 17:07:33   
madejka
IZVIRNO SPOROČILO: manna
Menda se da otročka naučit da ko se iz globokega spanca predrami v plitki spanec, zna sam nazaj zaspančkat brez ponovnega dojenja... Bomo probali po navodilih iz knjige.


No, to pa ne bi blo slabo naućit otrokauser posted image
Poročaj, kako bo uspešno!

Metulj333 ja, sem jaz tud pomislila na zobke, ampak ne vem no... ta otrok se slini ko polž že od rojstva, tak da po tem ne morem sodituser posted image Pa zdaj smo spali 2 noči ful lepo (5+3+3), današnja noč je bla spet zbujanje nonstopuser posted image Pa dobro no... sem hvaležna za ti dve noči... vsaj vem, da to tud znauser posted image


_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dodajati?
2.10.2009 8:33:44   
manna
Poročam o knjigi; ja, ni nevemkaj. Na dolgo in široko je opisano vse o otroškem spanju, kako otrok spi, koliko naj bi spal... Potem so pa opisane vse možne taktike kako ga navadit na samostojno spanje. Od ninice, pa uspavalnega obreda, pa vse drugo... Ampak vsako navajanje gre korak za korakom, z ogromno potrpljenja... Recimo, dam primer, v knjigi piše da otroka odvadiš zaspat na zizi tako, da tik preden zaspi, je pa že dremav,  ga odstaviš. Potem se morda predrami in potoži, pa ga spet pristaviš, potem je spet tik pred tem da bo zaspal, pa ga spet odstaviš. Skratka to ponavljaš dokler ne zaspi. In ta postopek ponavljaš 10 dni. Potem naslednji korak da ga ne dojiš, ampak samo ležiš ob njem in ga božaš, mu šepetaš uspavalne besede. Tik preden zaspi, greš stran. Pa se predrami in potoži, pa ponoviš, dokler ne zaspi. Pa to spet ponavljaš 10 dni. itd. itd.

No ja, mi smo še zmer na starem, če spi pri meni v postelji je še kar ok, če jo dam v njeno posteljico se pa zbudi tudi vsako uro kdaj.

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dodajati?
2.10.2009 15:28:02   
ronja
Tvoj mali se pač mora pocartat - in mamina ziza je najboljši dokaz, da je mami res zravenuser posted image . Normalno je, da se novorojenčki zbujajo zelo pogosto in sploh proti jutru ne spijo veliko v kosu.

na tvojem mestu ne bi nič dodajala, ga pristavila in dokler bi pil (pa če je po tvoje prazno ali pa ne), naj bo gor, ko bi videla, da samo duda, pa bi ga dala dol, če bi me motilo (torej, če imaš boleče bradavice). Če te ne moti, ga pa komot cartaš. Lahko mu daš za cuzat tudi svoj mezinček (seveda čist) - tako ga ne boš navadila na dudo, tudi se ne bo navadil na svoj prstek, on bo vedel, da si zraven, tvoje bradavice se bojo pa spočile.

Skratka, se kar podpišem pod Najo, tudi z mojima je isto, še vedno se ful zbujata in očitno bo še nekaj časa tako - mlajšo tudi še parkrat na noč dojim. Na dve uri se meni zdi čisto sprejemljivouser posted image . Jah, temu se reče radosti materinstvauser posted image - podočnjaki pa shujšanost spadajo zravenuser posted image . Bo boljše, pa baje se bomo nostalgično spominjali teh dni, ko smo neprespane okoli hodile ko zombijiuser posted image

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dodajati?
2.10.2009 15:44:15   
manna
ronja: no, o shujšanosti bi se še dalo debatirat...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dodajati?
2.10.2009 22:26:55   
Noseckica

IZVIRNO SPOROČILO: manna
ronja: no, o shujšanosti bi se še dalo debatirat...


Se podpišem.

V nosečnosti sem se zredila za 7,5 kg. user posted image Iz porodnišnice sem prišla z 2 odvečnima kg. Sinko je star 3 mesece in jaz imam po 3 mesecih dojenja še 1 kg več kot tisti dan, ko sem rodila. Čez dan zelo malo pojem...zvečer, ko se vse umiri in oba otroka zaspita, se pa jaz spravim nad hladilnik user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Madejka, oprosti, ker ti smetim temo. user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dodajati?
3.10.2009 12:43:22   
madejka
Nosečkica sva na istem... glede kiluser posted image Ob porodu sem bila na svoji prednosečniški teži, zdaj mam 3 kile večuser posted image user posted image user posted image Vem pa, da sem imela v nosečnosti čisto drugačno presnovo in mi ni šlo čisto nič v špeh, samo trebuh sem imela ogromen... zdaj pa mam vse v špehuuser posted image



_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dodajati?
4.10.2009 17:57:30   
madejka
Manna to sem tud jaz že slišala o tej knjigi... da je dost teorije, v prakso pa ful težko to prenesešuser posted image

A če jo imaš pri sebi pa spi? Ker pri našem ni neke razlike, če je pri meni al v posteljici... se isto zbuja!user posted image

Ronja ko bi se le cartal ko je pri meni! Tak pa poje (kolk je pač not) pol se pa odriva pa sitnari pa se zaganja v joškouser posted image Je pa res, da če ga malo nesem okol pa zaspi, pol spet spi en čas (brez hranjenja), ampak na to ga pa res ne mislim navadit... sem samo probalauser posted image Mah saj sem se že navadla na to zbujanje... ampak utrujena sem še vseenouser posted image

Vse bo drugač ko bo jedel trdo hrano (itakuser posted image )... sem se odločlauser posted image


_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dodajati?
4.10.2009 18:14:18   
pondelak
eto vam še jaz malo potožim...user posted image tjaša je spala od rojstva naprej lepo,jedla 1x na noč...pri 1 mesecu je prespala celo noč brez zbujanja,od tretjega meseca naenkrat je začela jest 3x na noč ,sem pri 5 mesecih probala z GH pa ni učinka...zadnji 2 noči pa je dobesedno nonstop na joški...se carta...jaz pa isto kot ve...zombi user posted image  user posted image  

_____________________________

najlepše na svetu je biti mama...Tjaši...

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dodajati?
4.10.2009 20:47:35   
manna
pondelak; ja naša je bla v začetku tud ful pridna, zdej ga pa tkole serje user posted image po 5x na noč.
Ampak - ko bi vsaj vedela kaj je krivo - upam namreč da je samo faza ki bo minila, ne pa kakšna alergija ali kaj podobnegauser posted image
Pa nobene razlike ni ali jo dam v njeno posteljico ali jo imam pri sebi, zbuja se vedno.

(odgovor članu pondelak)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




ime
SINEJA



Aljaž (45%)

Blaž (31%)

Tjaž (24%)


Število vseh glasov: 272

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!