|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Carski rez
9.10.2009 13:13:27   
NANA123
Že pred tremi leti sem imela carski rez v Trbovljski porodnišnici,zato sedaj želim zopet imeti carski rez vendar bom šla rodit v Ljubljano .Zanima me če lahko res zahtevaš carski rez tudi drrugič, ker prvič so me matrali celo noč in zjutraj potem so šele naredili carski rez.Ali ti mora tvoj ginekolog napisati napotnico za carski rez.Imam pa tudi sladkorno 8,1 ker prvič nisem imela bil pa je velik in preozsa medenica zato so mi naredili carski rezprvič.Hvala za odgovor.

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 12.10.2009 21:49:47 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: CARSKI REZ
9.10.2009 14:20:13   
endrina
Glej kolegica ni imela preozkih poti pa velikega ploda, tako kot ti, pa so ji v drugo naredili tuci ctg ker ga je že prcič mela. Se pa je zanj dogovorila s svojim G, ki je to napisal gor na napotnico oz. se je z njim (ker pač tudi ob določenih dnevih dežura v porodnišnici) dogovorila kdaj ga ji bo naredil.

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: CARSKI REZ
9.10.2009 14:48:20   
ljupka
Nana vprašala bi te kako je to imeti CR!Jaz se ga pa bolj bojim ,kakor normalnega poroda,sam ker nosim dvojčke imam veliko verjetnost ,da bo CR!Odvisno kako bo prvi obrnjen,bo pa to moj tretji porod,prva dva prez problemov!
Kako hitro prideš k sebi?
Si lahko dojila?
So te šivi dolgo boleli?


Moja znanka je imela CR danes teden ,dogovorjen že v naprej,ker ima probleme z kolki in to v Ljubljani!

Oprosti ker sem ti zatežila,ampak to me res mori in me je strah,ker v bistvu o tem nič ne vem!

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: CARSKI REZ
9.10.2009 14:58:14   
donna22
ljupka, jaz sem tudi imela CR in sem imela kar dobro izkušnjo. Bolelo me je zelo malo, takoj potem, ko so me zbudili, sem bolečino od 1 do 10 ocenila z 2. Potem me skorajda ni več nič bolelo, včasih malo - bi ocenila z 1, pa imam nizki prag bolečine. Je pa res, da sem bila precej utrujena in razbolela od ležanja, zato mi je v prvih dnevih pomoč drugih zelo prav prišla, pri kakih 2 tednih pa sem bila že skoraj stara jazuser posted image Dojenje je steklo brez kakršnihkoli težav, moja pupa je stara dobre 3 mesece in se še zdaj polno dojima ...

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: CARSKI REZ
9.10.2009 16:45:52   
urška
meni je bilo po CR katastrofa. pa ne bom o tem pisala, ker nima smisla da te nekaj brezveze strašim.
dojiš lahko, samo takoj ko se zbudiš ti ga ne pristavijo. ga dobiš čez ene par uric. vsaj tako je bilo skoraj 6 let nazaj.
moja prijateljica je 3 leta nazaj dvojčici rodila vaginalno. bila je 10 dni pred rokom. mislim pa da sta imeli obe glavično vstavo. čeprav kolikor berem sedaj že tudi prakticirajo vaginalni porod dvojčkov tudi ko je prvi z ritko naprej.

kakorkoli, vso srečo.

aja pa da še na prvo vpr. odgovorim: ja, če imaš enkrat CR, lahko prosiš tudi v drugo in ti ga morajo "oddobrit"

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: CARSKI REZ
9.10.2009 17:28:46   
PC Baby
Jaz sem imela CR pred petimi meseci v LJ in takoj podpišem za še enega! G mi je rekla, da če ga imaš prvič, lahko drugič izbiraš. Moja izkušnja je super, tretji dan že na navadnem oddelku, bolečina minimalna (res, da pod tabletami) in od 4.dne naprej popolnoma normalno funkcionirala. Edino dojenje ni steklo pa so mi sestre ful pomagale in do odpusta je bilo vse OK.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: CARSKI REZ
12.10.2009 8:30:11   
NANA123
Peljejo te v operacijsko čez kakšno uro si gotov.Malo si omotičen nekaj časa boli veko vstaneš, vendar ni hudega.Brez skrbi.Glede dojenja takoj ti ga ne dajo tako kot pri normalnem porodu.POTEM PA STEČE VSE NORMALNO.Edino malo dlje si v porodnišnici 5-7 dni.Razen če se kaj zakomplicira.,

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: CARSKI REZ
12.10.2009 8:58:05   
ljupka
Hvala punce!Jaz ne vem zakaj se ga tako bojim,čeprav se zdaj vsega bojim.Zdaj ko sta dva je vse drugač kot ko sta bila po eden in verjetno bo tud porod drugačen!Čeprav po eni strani si mislim manj bom vedla manj me bo strah!

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: CARSKI REZ
12.10.2009 15:33:45   
ellie
ljupka pri meni je pa ravno kontra. Imam nenormalen odpor do naravnega poroda...in v bistvu ne vem, zakaj. Me očitno nekaj iz prejšnjega življenja preganjauser posted image  Tako da sem se sama odločila za carskega. In me niti najmanj ni strah. V bistvu se zelo redko zakomplicira. Sem pa za spinalno...da vseeno vidiš kaj se okrog tebe dogaja.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: CARSKI REZ
12.10.2009 15:41:17   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

ljupka pri meni je pa ravno kontra. Imam nenormalen odpor do naravnega poroda...in v bistvu ne vem, zakaj. Me očitno nekaj iz prejšnjega življenja preganjauser posted image  Tako da sem se sama odločila za carskega. In me niti najmanj ni strah. V bistvu se zelo redko zakomplicira. Sem pa za spinalno...da vseeno vidiš kaj se okrog tebe dogaja.


No, vidim, da nisem edina, ki tako čuti ... Tako da sem bila moji user posted image po eni strani kar hvaležna, da je ostala na ritkiuser posted image

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: CARSKI REZ
12.10.2009 16:14:38   
ellie
donna22 no tud mene veseli, da nisem edinauser posted image  čeprav večina ful obsoja to odločitev. Se mi zdi, da bi vsaki ženski morali ponudit tud to izbiro...ne pa da jih raje pustijo, da se 2 dni matrajo...potem pa delajo urgentne carske reze pa ne vem, kaj še vse.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: CARSKI REZ
12.10.2009 18:09:31   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

donna22 no tud mene veseli, da nisem edinauser posted image  čeprav večina ful obsoja to odločitev. Se mi zdi, da bi vsaki ženski morali ponudit tud to izbiro...ne pa da jih raje pustijo, da se 2 dni matrajo...potem pa delajo urgentne carske reze pa ne vem, kaj še vse.



To se pa res strinjam ... So ženske, ki si želijo naravni porod, brez vsega, so ženske, ki si želijo s čem olajšat porodne bolečino in seveda smo tudi ženske, ki gremo rajši na CR, ker pač nimamo želje po porodu takšnem, kot je.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: CARSKI REZ
13.10.2009 14:19:23   
*Mojca*
Meni je bil CR tud carski v pravem pomenu besede, čeprav sem želela normalno rodit. Malo mi je zoprn občutek, da imaš lahko največ 3 otroke, čeprav nimam nekih ambicij po več kot 2, amapk tak grenek priokus imam user posted image

Sicer pa grem decembra ponovno na CR in upam, da bo tud tokrat carsko. Je bil pa spinalni blok, v Postojni, res super....


_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?