|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj pomeni GS?
14.10.2009 16:36:40   
mišamaša77
Pozdravljene, zdaj mozgam 1. slikco z UZ, pa piše GS= 1,16 cm? Kaj to pomeni?  Napisano je da sem v 4 tednu, 2 dni.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj pomeni GS?
14.10.2009 16:38:06   
Anonimen
gestacijska starost?

velikost primerjajo s tedni nosečnosti.

(odgovor članu mišamaša77)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj pomeni GS?
14.10.2009 17:08:13   
Gwendolen
V tem primeru je to gestacijska vrečka (gestation sack), UZ-ji so večinoma z angleškim softwareom. Po naše GV oz. njena velikost. Pušenjak pravi, da se morajo utripi ploda videti, ko je GV večja od 22 mm. Če jih takrat ni, jih po vsej verjetnosti tudi ne bo. Ti imaš še precej lufta do tam, tako da kar potrpežljivo in optimistično.

_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj pomeni GS?
14.10.2009 17:26:16   
mišamaša77
Aha, hvala lepa! za drugo sem še nekako pogruntala...  a se potem to sklada s tedni (4t,2 dni)?

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj pomeni GS?
14.10.2009 17:47:10   
Gwendolen
Em, tega pa ne vem. Verjetno, da se, ker imajo UZ-ji predprogramirano (računalniški program, pač), da sami računajo starost/trajanje nosečnosti glede na opravljene meritve. To so pač neka povprečja. In tega ni določil G, ampak tisto, kar piše na slikici je UZ "izračunal" sam, G je samo opravil meritev.

_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj pomeni GS?
14.10.2009 20:34:51   
ellie
Glede na ta link http://noseca.com/5teden.html je tvoja GV kar velika za to starost. Sem pa sama opazila, da očitno različni UZ določijo različno starost glede na velikost. Ko sem primerjala mojo slikico pri 6t4d z drugimi slikicami, kjer je napisano enako trajanje nosečnosti...velikosti ploda pa odstopajo za par mm.

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Melania
TLF

Vam je všeč ime Melania?

da (30%)

ne (60%)

ne vem (10%)


Število vseh glasov: 454

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!