|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   naša 5-letnica
19.10.2009 12:30:07   
čaki
ima spet ponoči plenico. uglavnem od pomladi naprej je ponoč vedno poscana, enkrat na mesec ne. pa sem se mal pogovarjala z mamicami, in so mi 3 rekle, da jih imajo njihovi 5-letniki tudi.
zjutraj je plenica nabita vode...
sem nardila narobe? ampak v sobi tako smrdi, zračenje nič ne pomaga, jogi total prescan, izmozgana sem od menjanja postelnine

< Sporočilo je popravil čaki -- 19.10.2009 12:31:09 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 12:34:23   
ledenaa
Jogi vrži v smetje,ne vem kako pusiš da otrok gor spi user posted image

kot drugo se kupi nepremočljiva podloga in jogi ne bo nič prescan

Ste šli vod pregledat?
Mogoče ji je ponoči mrzlo ( tako je bil opri nas,ko se je odkrival..) ,mogoče je pač veliko na psihični bazi.

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 12:35:51   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Jogi vrži v smetje,ne vem kako pusiš da otrok gor spi user posted image

kot drugo se kupi nepremočljiva podloga in jogi ne bo nič prescan

Ste šli vod pregledat?
Mogoče ji je ponoči mrzlo ( tako je bil opri nas,ko se je odkrival..) ,mogoče je pač veliko na psihični bazi.



Se strinjam.

Morda pa samo še ni dozorela.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 12:40:16   
ajataja
Takoj k zdravniku,smo ravno pred nekaj dnevi imeli predavanje o tem in je povedala pediatrinja da je to bolezen ki jo je treba zdravit in obstajajo tabletke za to.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 12:40:19   
čaki
fora je da so te 3 mamice ble s svojimi pri zd, pa nič vode na kontrolo, ampak to je normalno do 7 leta. potem se ukrepa.
zato sem ji tud dala plenico.tamala se nič ne sekira,ona bi jo mela še podnevi, da ne bi blo treba scat hodit.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 12:46:29   
Raho
Na sistematskem pregledu pri 5. letih vas mora pediater poslati na dodatne preiskave. Seveda mu morate to omeniti, ne pa tam modro molčati.

Ko sem jaz spraševala za sina pri 4. letih, ker še vedno ponoči ima plenico, mi je lepo vse razložil in rekel, da je 5 let mejnik in da ga bo potem napotil na nadaljnje preiskave. Povedal pa mi je tudi, da ob tej starosti vsaj še 20% otrok ne more nadzirati izločanja urina ponoči, a je žal izjemno hudo, ker od teh 20%, najmanj 15% staršev trdi, da njihov otrok ponoči ne moči postelje, čeprav je resnica popolnoma drugačna.

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 12:50:48   
ledenaa
če je že otrok prej imel spodnjice več kot pol leta in je začela kasneje lulat to pomeni da otrok je dozorel,samo se z njim nekaj dogaja
prvo se ukrepa tako,da se da vodo,za vsak slučaj.
če to ni je treba izključit to kar sem že zgoraj napisala- mogoče se odkrije,ji je mrzlo in zato lula
če to ni je veliko verjetno potem tudi psihičnega izvora

recimo naš je par mesecev lulal,najprej zaradi mraza,ker se je odkrival-rešila tako da sem kupila grelno rjuhico in še jaz sem ga ponoči pokrivala,potem je bilo eno obdobje ko je speti začel lulat in sem se poglobila v to.
Ugotovila sem,da če je bil kregan zelo da je takrat lulal in zato sem pač izbrala drugi taktiko ko je bil poreden

Stvari je milion ,samo če je izključi telesne potem je psihično

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 12:51:08   
mika
 Naša bo decembra stara 5 let, pa ji tud še uide, sicer se zadnjih 14 dni  ni polulala, za vsak slučaj pa imam še vedno nepremočljivo podlogo na jogiju. Še kako te razumem glede preoblačenja postelje. Do pred dvema tednoma, je naša pralnica bila skoz nabasana s perilom, ker sem vsak dan morala prat posteljnino, vzglavnike, pač kar je tisto noč uspela polulat.

ker je zbolela sva bili pri P in sem ji povedala za nočno lulanje in je rekla, da ima do decembra čas. Kontroliramo naj pitje vode...če želiš ti napišem urnik koliko bi do kdaj naj popila. Gre zato, da se našim otrokom prevče hormona, ki uravnava lulanje izloča ponoči, kadar bi naj miroval...tako sem razumela. Zato bomo ta teden dali na pregled urin, da vidimo če je kaj v zvezi s tem. Potem bi naj dobivala hormonske tbl. in če se v treh mesecih ne popravi, se to ukine.
Od moje prijateljice hčerki tbl. niso pomagale, tud uravnavanje pitja ne. Je rekla, da do šole ima čas in tud jaz verjamem, da je tako.

Glede nato, da naša dva tedna ne lula več, ji tbl. definitivno ne mislim dajat, bomo pa kljub temu dali na pregled urin.

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 12:51:26   
ledenaa
ajataja tako nujno pa speti ni ;)

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 14:00:31   
thaiss
zadnjič sem dobila to zloženko, vredno pogledat

user posted image

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 14:37:24   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Takoj k zdravniku,smo ravno pred nekaj dnevi imeli predavanje o tem in je povedala pediatrinja da je to bolezen ki jo je treba zdravit in obstajajo tabletke za to.


Se podpišem pod to izjavo...

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 21:39:07   
lukec
prescana, poscan, scatuser posted image ... tole pa kar malo zmoti. Govoriš namreč o svojem 5-letnem otročku, no.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: naša 5-letnica
19.10.2009 23:23:50   
yania
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

prescana, poscan, scatuser posted image ... tole pa kar malo zmoti. Govoriš namreč o svojem 5-letnem otročku, no.


se podpišem...
imamo podoben problem, tudi nam nič ne pomaga...pa tako voljo ima. Suhi čez dan pa smo od leta in po...haloooo...pojma nimam kaj se ji to v bučki plete. No zdaj sem dobila en namig, da jo mogoče ponoči zebe user posted image ...vedno se odkriva,pa če ponoči vstajam in jo 5x pokrijem, se bo še šestič odkrila. Kaj naj jo v spalno vrečo dam?user posted image user posted image

_____________________________

TIMon je bil tako neučakan kot mamica, zato je malo pohitel....in zapel: ne čakaj na marec, na praznik ženaaaa

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: naša 5-letnica
20.10.2009 8:25:23   
bučkabb
kaj če pa enostavno ne čuti da jo tišči lulat!

to ti bom opisala iz lastnih iskušenj, ker sem jaz kot otrok močila posteljo do 10 leta, šele pol so mi začel zdravit.

imela sem problem ker nisem mogla zadrževat vode, podnevi sem mogla takoj ko me je prtisnelo it hitro lulat, ponoči pa enostavno nisem vedela kdaj me tišči, čutila sem šele takrat ko je blo že prepozno. še dan danes moram kaj hitro poiskati WC ko me prtisne!

zdravljenje je potekalo pa tako, da so mi prvotno ugotovili, da imam oslabljene mišice, ki krčijo in širijo sečevode. morala sem hoditi na elektrostimulacijo, ki je potekala tako da so mi z električnimi šoki krepili te mišice.

jaz bi jo peljala k zdravniku in zahtevala da jo pregledajo,
ne vem zakaj so mene začel zdraviti šele tako pozno, vem da so najprej govoril mami, češ da se bo samo od sebe pošlihtal, pa da pol ko bom prišla v pobrteto bo minilo, tud vem da so najprej govoril, da sem lena in se mi ne da vstat in nevem kaj še, sam mamam je vstrajala in so me pol le začel zdravit.

mogoče dandanes to prej vzamejo za resno in drgač ukrepajo.

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: naša 5-letnica
20.10.2009 21:27:06   
urska25
Čaki oprosti ampak kak odnos maš pa ti do svojega otroka, kaj takega.

Prvo kot prvo bi si mogla ti pamet kupit, ne pa tu na forumu jamrat kak je jogi prescan, pa smrdi. Zakaj kej obstajajo zaščite za posteljo.

Se mi kar smili ta tvoj otrok,ker kaka si kaj do nje ko se polula, če že tukaj tak pišeš. To je tak stres za otroka da si še misliš ne.

Ne razumem kaj vam sploh na kraj pameti pride da dajete otroku pri 5h letih planico.

Pa naj sam povem še da vem kaj govorim, jaz sem prala po dve posteljnini na dan, komplet vzglavnike, kovtre tudi po potrebi, pa nisem norela. Pač pa svoji punci kazala da to ni nič hudega, da posteljo preoblečit pa res ni neka težka stran, ji bila za vzpodbudo,....

Mal se nad sabo zamisli, pol pa k pediatru da vaju napoti naprej in se bo problem rešil. Mi jemljemo zdaj dva meseca hormone in smo že dva meseca suhe ponoči.

_____________________________

Sem ponosna mamica dveh princesk

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: naša 5-letnica
20.10.2009 21:34:05   
Anonimen
Caki, prvo umiri konje in ne psihiraj otroka.
Drugo, posteljnino lahko zamenja moz in ne rabi to biti stvar, ki bi te izmozgala.
Kot tretje, se obrni na pediatra.


(odgovor članu čaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?