|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   darovana celica
13.1.2010 11:31:52   
Anonimen
Pozdravljene, imam vprašanje, ali ima kakšna izkušnjo o darovanih celicah in postopku ivf?
Na žalost sva na čakalni listi in me zanima kako to gre in koliko časa je treba čakati?
Kak nasvet od vas- bom zelo vesela.
lp anonimna
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: darovana celica
13.1.2010 11:53:24   
Anonimen
Za žensko celico v Sloveniji je skoraj nemogoče,da jo dobiš, za moško se pa kar nekaj časa čaka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: darovana celica
13.1.2010 15:03:29   
Hope2
No, ni glih tako hudo oz ja, jeuser posted image . Žalost res. Pred leti (3,4) se je za moško celico čakalo 6-14 mesecev, za žensko pa 1-3 let, kako je zdaj pa ne vem. Gre pa večina parov kar v Prago ali na Dunaj, največ kar v Prago. Nekaj stroškov dobiš povrnjenih, čakaš pa precej manj časa do 6 mesecev oz tolk da najdejo primerno darovalko, tebi podobno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: darovana celica
15.1.2010 7:23:05   
doloress
Cisto tako me zanima, v taksnem primeru recimo pridejo sestre v postev?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: darovana celica
15.1.2010 10:27:11   
loremi
IZVIRNO SPOROČILO: doloress
Cisto tako me zanima, v taksnem primeru recimo pridejo sestre v postev?

Da bi ti tvoja sestra darovala celico? Ne, v Sloveniji to ni mogoče, darovalec mora biti anonimen in ga ne moreš "pripeljati s sabo".

(odgovor članu doloress)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: darovana celica
15.1.2010 14:11:46   
koala
Na žensko celico se čaka ohhoho časa, nekoliko krajša je čakalna vrsta za moško celico.
Z darovano moško celico je postopek IVF enak kot če bi bila v postopku z lastnimi celicami, ne poznam pa kako je kadar gre za IVF z žensko celico.
Meni je bilo rečeno da ženski pod 35.letom zavarovalnica zelo nerada povrača stroške, se pa sama nisem poglabljala v to temo.


_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: darovana celica
21.1.2010 10:30:02   
Anonimen
hvala za nasvete,pač bomo počakali, se mi zdi da v tujini ni take kontrole (zdravstvene), za donatorje. Mislim da je pri nas glede tega boljše--vsaj upam. Rekli so mi da je približno eno leto čakalna vrsta, pa upam, da bom kaj prej na vrsti. Če še katera kaj ve naj tu napiše, hvala punce.

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: darovana celica
21.1.2010 10:37:46   
bambi14
oj,

no pri meni je pa drugače. Sva bila v postopku in po 2 letih obiskovanja amb. je uspelo,..user posted image user posted image user posted image ...imam 17 mesečno babiko in pri njenih 9 mesecih sem naravno zanosla in sedaj čakam na dan D, pdp imam 4.2..

Zakaj sem se oglasila:
- jaz bi z veseljem darovala svoje zamrznjenčke, ki jih je še 5 komadov ampak ne vem če je možno. Ne misliva imeti namreč več kot 2 user posted image .

Z veseljem pomagam ampak pojma nimam kako!!!

vsem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: darovana celica
21.1.2010 11:03:21   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: loremi

IZVIRNO SPOROČILO: doloress
Cisto tako me zanima, v taksnem primeru recimo pridejo sestre v postev?

Da bi ti tvoja sestra darovala celico? Ne, v Sloveniji to ni mogoče, darovalec mora biti anonimen in ga ne moreš "pripeljati s sabo".


A se hecate!!???? Fak.... ne morem verjet.user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: darovana celica
21.1.2010 11:05:22   
blanč
Najbolje, da se obrneš na kliniko za neplodnost v Prago. Malo poguglaj in lahko jim pišeš tudi mail, ker imajo tam enega slovenca in ti bodo vse razložili.



_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: darovana celica
21.1.2010 11:05:51   
baguSka
bambi zelo lepo od tebe.... ampak pri nas se mi zdi da to ni mozno, razen mogoce tako, da se obdarovanka izdaja za tebe.... user posted image

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu bambi14)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: darovana celica
21.1.2010 11:06:05   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: loremi

IZVIRNO SPOROČILO: doloress
Cisto tako me zanima, v taksnem primeru recimo pridejo sestre v postev?

Da bi ti tvoja sestra darovala celico? Ne, v Sloveniji to ni mogoče, darovalec mora biti anonimen in ga ne moreš "pripeljati s sabo".


A se hecate!!???? Fak.... ne morem verjet.user posted image


Mal logike je pa v tej anonimnosti, se ti ne zdi?


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: darovana celica
21.1.2010 11:06:53   
ronja
Da bi ti tvoja sestra darovala celico? Ne, v Sloveniji to ni mogoče, darovalec mora biti anonimen in ga ne moreš "pripeljati s sabo".

Meni so rekli drugače - sem se enkrat zanimala, ker sem razmišljala o tem, da bi darovala celice, vendar se potem nisem odločila, ker je ipak kar agresiven postopek in bi ga rajši izvajala potem, ko bi s svojimi otroki zaključila - če že.
Rekli so, da imam pravico bit anonimna, ni pa nujno - če želim, lahko darujem celice za svojo sestro, recimo. To je bilo točno moje vprašanje, namreč (sicer sestra ni neplodna, ampak me je vseeno zanimalo). Mogoče se je kaj spremenilo, to je bilo pred kakimi 3-4 leti. Vprašat pa ni greh, majo email, na katerega takoj odgovorijo, mene je naslednji dan že čakal odgovor - vsakič.

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?