|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
25.2.2009 15:40:49   
Claudi
Pozdravček!
Doma imam 3 - mesečnega fantka in me zanima na koliko časa približno se vam dojijo?Pa če dolgo jejo, ali hitro nehajo?

Midva se že od začetka dojiva na približno dve uri, včasih manj, včasih več...Razen ponoči na 4 - 5 ur.Sm pa zdej opazila že nekaj časa, da zelo hitro neha jesti, par minutk, mogoče 4 - 5 min.Pol pa kr začne gledat okol, pa se smejat  .....Pa ga parkrat prestavljam iz ene na drugo dojko...Nevem...sam očitno ma dost al kaj.

Hvala že v naprej....papa

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
25.2.2009 20:10:53   
mulan
Moj ima že 16 mesecev, ampak pri treh se je dojil na 3-4 ure in še to le ene 4 minute sesal, pa ni bil nikoli med ta suhimi user posted image .

Moja prva pa je jedla na eno do tri ure, po pol ure sesala. Bodi srečna, da je hitro sit, ki mi je bilo z drugim dosti lažje, ko je tako hitro pojedel!!

(odgovor članu Claudi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
25.2.2009 21:10:26   
dejzi
Če te zanima, če tvoj fantek dovolj popije, ga stehtaj pred in po dojenju. Če sem prav zasledila, je star 3m, torej bi moral spiti 130g. (približno)

Tako boš najlažje ugotovila.


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu Claudi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
25.2.2009 21:22:48   
onur
Če te zanima, če tvoj fantek dovolj popije, ga stehtaj pred in po dojenju.


V tem času tehtanje pred in po podoju ni več realno. Tehtalo naj bi se enkrat tedensko. Drugač pa tud moja hitro preneha jesti. Še krega se na joški in če jo dam, da bi jedla še, začne kar pljuvati. Pa v redu napreduje.

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
26.2.2009 9:28:18   
pomar*ANČA*
gal dopoldan je na 4 ure, popoldan na dve, zvečer je pa skos prikloplen- ampak se večino časa crkla, ponoč pa postane lačen po 7h urah spanca. ima tak čuden ritem, ampak ga pa pristavim kadar je lačen. je pa tudi hitro sit, čez dan je včasih le 5 min in je že sit, zjutraj skoraj pol urce... ampak ima fajn zalite ličke, pleničke so fajn moker, tak da mu nič ne manjka

off: naslednji teden te pokličemuser posted image

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
26.2.2009 9:33:32   
MATEJKA_
moja je stara zdaj 6 mesecev, se pa je pri 3 mesecih dojila pribl. na 3 ure (med zadnjo in predzadnjo rundo je običajno bilo le 2,5h razlike), vsakič po pribl. 20-30 min (kar pravijo da je optimalno). tako sva imele čez dan 6 obrokov, čez noč pa je vedno spala pribl. 7,5-8,5h. do 2 meseca je jedla celo samo na 4h, ampak se je pol začela premalo redit in smo jo dali na 3 ure.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
28.2.2009 22:24:02   
katja_p
Moja bo naslednji teden stara 3 mesece. Se jo do pred rkatkim dojila na 3 ure (sem jo zbujala) - ker se je kao premal redila, zdaj jo pa pustim, ker noče na 3 ure jest oz. vse ven špukne al pa se sploh ne priklopi.

Poje pa čist različno. Ravno včeri sm dobla tehtnico na posojo in je ponoči spila 210, dopoldan 190, po 3 urah 110, pol sm jo zopet pristavla po 6. urah in je spila 110, velik mi pa še ven bruhnla. Zdle zvečer sem jo pristavla pa se je začela krega in jokat ... sm jo pa dala sam v postlo in zdaj spi.

tako da sma dans mele bolj mal obrokov.

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
1.3.2009 10:16:27   
teja2008
Naša je stara 2,5 mesecev in je (se polno dojime)  približno na 4 ure. Ob 6, 10, 14, 18 in zvečer ob desetih- par minut gor al dol. Je približno 10-15 minut in se takrat res orenk naje in lepo napreduje-skoraj kilo na mesec. Rodila se je s 3550 g, pri dveh mesecih pa je mela 5390g.

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
5.3.2009 7:08:28   
_katja_
Moj je star tri mesece in pol priblizno. Sva do nedavnega dojila tud tam po pol urce ali pa urco. Sedaj pa poje tam v od 5-10 minutah. Pa mi je super. On se pa tudi sigurno naje, ker ce bi bil lačen bi bil siten. Pa vidim ko se zacne igrat in okol gledat. Dojimo se pa različno pogosto, kakor je. Ceprov trenutno se mi zdi da bi fant skoz jedel:)

(odgovor članu teja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
2.11.2009 12:32:14   
neznost
JEST MAM starga sina 2 mesca in 21 dni in cez dan mi je na tri ure ponoci pa spi od 8 zvecer do 7.30 zjutraj tezek je pa 6.200 zato mi poje nekje 180 od zacetka sem ga tehtala zdaj pa ni vec to potrebno tehtala sem ga pa zaradi niske porodne teze in sicer 2.370 se je rodil pol mi je pa padel v porodnisnici na 2.200

(odgovor članu _katja_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
15.11.2009 17:12:58   
Sugababy
Hvala punce, ste me prov pomirile. Naša je dans stara 3 mesece in že par dni se doji na 3 ure po pet minut in potem gleda vse naokrog. Ponoči pa je začela lepo spati in se zbudi čez 9 ur, tko da smo naspani vsi skp. Me je skrbelo, če ni lačna pa sem ji hotla dodat malo adaptiranega mleka pa sem se premislila.Bi itak tulila če bi bila lačna. Edino preden gre spat res dolgo je cca.30 minut.  A pa si potem izpraznite dojke s pumpo, če samo tako kratek čas pijejo? 

(odgovor članu neznost)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako se vam dojijo 3 - mesečni dojenčki?
22.11.2009 11:46:07   
baby blue
Najina punca je ista... Včasih bi kar jedla in jedla in sploh noče joške spustit včasih ima pa po 5 minutah dost in ji to zadostuje do naslednjega dojenja... Dojiva se pa po njenem ritmu in sicer na 3 - 4 ure ponoči pa na 4 - 5 ur... Se pa velikokarat med dojenjem kar ozira naokoli in kar pozabi jesti in spusti joško pa gleda user posted image user posted image in se smehlja pa krili z nogami in rokami... Vedno bolj jo zanima dogajanje okoli sebe zato pa je tako... Je pa v 3 mesecu

_____________________________

Lana mi je ime, naj vsak zdaj to ve. 14. septembra 2009 ob 13:37 sem prijokala na svet.

Rojstvo: 14.09.09 - 2910g, 50cm
1.leto: 14.09.10 - 9240g, 76cm

(odgovor članu Sugababy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?