|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ultrazvočni odganjalec komarjev
21.6.2005 18:03:06   
sončnica14
Kupila sem Brevijev odganjalec komarjev, ki deluje na osnovi ultrazvoka in šele doma videla v navodilih, da se ne sme uporabljati za dojenčke (do dveh let). Sinko ima sedaj 6 tednov in sem ga kupila v prepričanju, da je to najboljša varianta za odganjanje klopov (ker deluje brez kemičnih snovi, brez razpršil in vonja).
Zdaj sem pa v dvomih. Zakaj se ne sme uporabljati v bližini dojenčkov?
Ali ima kdo od vas tudi ta ali podoben odganjalec komarjev?
Deluje v obsegu 5 metrov, s tem da ni priporočljivo imeti vklopljenega blizu glave.

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   ultrazvočni odganjalec komarjev
21.6.2005 20:19:11   
bskrle
Mi pri tkao majhemu otroku nismo uporabljali nobenega drugega sredstva kot pleničko čez zibko in ročno pobijanje komarjev.
En pik naredi manj škode, se mi zdi, kot neka reč za katero ne vedo, kakšen vpliv ima.
Kaj pa mreže na okno?

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   ultrazvočni odganjalec komarjev
21.6.2005 22:06:56   
Anonimen
Čudno, jaz imam UZ odganjevalec komarjev z nočno lučko, namenjen pa je prav dojenčkom. Deluje v krogu 20 m2.
Glede na tehnologijo delovanja je nemogoče, da bi škodil.

(odgovor članu sončnica14)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   ultrazvočni odganjalec komarjev
21.6.2005 22:27:18   
sončnica14
tudi moj je z nočno lučko. Domet pa ima 5 m. Samo v navodilih piše, da se ne sme uporabljati v bližini otrok do 2 let starosti.:zmeden:
Zdaj sem pa v dvomih!

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   ultrazvočni odganjalec komarjev
21.6.2005 22:42:21   
Anonimen
No, jaz nisem v dvomih.
UZ je zvok s frekvenco, ki je višja od tiste, ki jo sliši človeško uho. Komarji imajo očitno širše slišno območje in ta zvok slišijo in jih odganja.
V katerem primeru bi lahko zvok škodil (ne v smislu decibelov ampak v smislu herzov), sploh pa tak, ki ga ne slišimo?

Se pa strinjam, da je najbolj zanesljiva mreža, ampak v naši situaciji ta ne pride v poštev.

(odgovor članu sončnica14)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   ultrazvočni odganjalec komarjev
22.6.2005 6:44:46   
Pero
Tudi radiacije s čutili ne zaznamo - ali potem ne škodi? Pa magnetnega valovanja - le zakaj nas potem opozarjajo pred mobilniki?
Ne znam razložiti, kako (če sploh kako) naj bi UZ škodoval, ampak proizvojalec se očitno boji nekih (vsaj domnevni) posledic, da je to dal med navodila. Verjetno je razlika, ali si UZ izpostavljen par minut (zdravstveni pregled) ali pa celo noč in več noči zapored.
Ne želim nikogar strašiti, ampak UZ v takšni meri, kot ga proizvaja cel kup (človeških) naprav, v naravi ni. Le kako bi se mu potem lahko človeški organizem prilagodil (evolucijsko)?
Lop po komarju, pa bo!

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   ultrazvočni odganjalec komarjev
22.6.2005 7:31:17   
Anonimen
Glede radiacij se absolutno strinjam, zato pa sem tudi zapisala zvok. Vse valovanje tudi ne škodi, kajti potemtakem bi škodila tudi svetloba, barve itd.
Če je proizvajalec zapisal, da je namenjen dojenčkom, potem ga jaz brez skrbi uporabljam, Brevijevega pa ne poznam.

(odgovor članu sončnica14)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   ultrazvočni odganjalec komarjev
23.6.2005 7:20:56   
Pero
Ali si že kdaj videla, da je kak proizvajalec mobijev zapisal v navodila, da lahko elektromagnetno valovanje škodi človeku :zmeden:
Njega dni je bilo moč kupiti ultrazvočne piščalke, ki je človeško uho ni slišalo, pasje pa še koga. Z njimi smo vaški pobalini preganjali potepuške pse. Pa mi verjemi, da jo je še tako mogočno mrcino precej jadrno ucrvla proč :hudicek:
Še vedno sem mnenja, da dolgotrajno izpostavljanje ima neke posledice, vprašanje je samo, kakšne. Ampak to je res samo moje mnenja, ker nisem nikjer zasledil raziskave na temo dolgotrajnega izpostavljanja ultrazvoku. Mogoče za poslastico: zgodovina teorije kaosa poroča tudi o smrtnih žrtvah, ker so se ljudje igrali s frekvenco 43Hz praktično nulte moči:zmeden:

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?