|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   medenična vstava
24.12.2009 11:36:57   
Anonimen
Živjo.

Sem user posted image 32 tednov. Moj user posted image pa je še vedno v medenični vstavi. Sicer ginekologinja pravi, da ima še vedno čas, da se obrne in da bo počakala do 37. tedna, preden se bova pogovarjali o drugih ukrepih. Torej, držim pesti in upam, da se obrne. Ampak, kaj pa, če se ne??? Kakšne ukrepe potem izvajajo? Kakšna je praksa? Prvič otrok je bil obrnjen z glavo navzdol, tako da temu sploh nisem posvečala pozornosti, od okolice pa zdaj poslušam, kakšne stvari izvajajo, da me je kar grozauser posted image Eni pravijo, da greš pač rodit z ritko navzdol, drugi, da ga obračajo z zunanjim obratom, kar je menda grozno boleče, pa tudi za otroka baje ni dobro, tretji, da mu celo zlomijo ključnicouser posted image tik pred porodom, četrti, da se naredi CR...meni je pa to vse slišat prav groznouser posted image Tiste, ki se vam user posted image ni pravilno obrnil, kako ste rešili problem? Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
24.12.2009 11:44:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: medenična vstava
24.12.2009 12:39:44   
a.jda
Živjo.

Meni se punčka ni obrnila in rodila sem z medenično vstavo. Je pa res da so me pres porodom premerili čez boke, in ker sem malo širša v bokih, so predvidevali da bo šlo. Porod mislim da ni bil veliko težji od navadnega, sem pa zahtevala epiduralno, tako da jaz razen na koncu nisem čutila bolečin. Rodila pa sem v Trbovlah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: medenična vstava
24.12.2009 12:41:21   
a.jda
še to. Bili pa so pri meni vsi zdravniki ki so bili takrat v službi, tako da je bilo kar pestro. je pa od tega minilo sedaj 5 let in sem medtem drugega otroka rodila normalno z glavico naprej.

Srečno.

(odgovor članu a.jda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: medenična vstava
24.12.2009 12:56:47   
kristinaj
pri nas v šempetru pri go, je pri medenični vstavi avtomatično CR

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: medenična vstava
24.12.2009 13:33:01   
Anonimen
Pri meni je bila v 32t še na riti, v 36t na pregledu pa že na glavi. Res je še čas, da obrne. user posted image

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: medenična vstava
24.12.2009 13:37:51   
črticaa
1---sory sam me to ful zmot,..kaj pa je to takega da moraš biti anonimenuser posted image user posted image user posted image user posted image

2---v kranju na vsak  način delajo obrat,..jaz sem ga odločno zavrnila in se skregala z mjim G,..ker lahko sproži predčasen porod,...lahko poškodujejo otroka,... u kranju bi me matrali ene 6 ur nato pa CR,...zato sem šla ne jesenice kjer je premeril mene in otroka in ugotovila da nebi mogla naravno roditi niti če bi bil obrnejne na glavico,..zato so mi isti dan delali CR

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: medenična vstava
24.12.2009 13:40:25   
Anonimen
Moj se je obrnil  v 36 tednu
tako da je brezveze se zdaj sekiraj kaj pa če...
Ti bo že G povedala

črticaa predčasen  porod- otrok je že vse razvit in mu nič ne bo četudi se rodi v 37 tednu
mere pa tudi niso merodajne,tako da....

(odgovor članu črticaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: medenična vstava
24.12.2009 13:45:06   
črticaa
glej če se ti maternica začne luščiti in niso pozorni na to,..lahko nastopi smrtotroka,..oz ti rodiš mrtvbega otroka oni se pa naredijo da ne vedo zakaj

aja pa men ga je hotu narest v 34 tednu ker je bil že takrat kar precej velik,..in je rekel da če bo preveč zrastel pa tudi ne morajo delati obrata

< Sporočilo je popravil črticaa -- 24.12.2009 13:46:17 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: medenična vstava
24.12.2009 13:47:24   
Anonimen
Ja,maternica se bo kar tako luščila in ne vem še kaj
Uporabljaj pravilne izraze,kot prvo,kot drugo si pa tudi na to temo malo preberi.

(odgovor članu črticaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: medenična vstava
24.12.2009 14:00:29   
Oren
Jaz sem zdaj v 35. tednu in imam tudi medenično vstavo. Mi je moj ginekolog rekel da bo treba delat carski rez. Pa sem ga sama vprašala za zunanji obrat pa je rekel da boma videla kak bo kaj z plodovnico in če bo jo še zadosti čez 2 tedna bo mi dal napotnico za dr. Pušenjaka da mi naredi zunanji obrat ker si res želim rodit vaginalno. Je pa me opozoril da je možno da po zunanjem obratu otroku ni vredu pa je treba kar tam naredit CR. Me je prav strah tega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: medenična vstava
24.12.2009 14:57:00   
črticaa
glej stvar je taka da veliko G ne pove vsega kar se tiče obrata ali CR,... niti eno ne drugo ni nekaj običajnega ali naravnega,...... če pa si ti pristaš obrata ok,....sam ne s tem obremenjevat še druge,..... predvidevam da nisi imale obrata,...ker če bi ga imela bi vedla za kakšne pritiske gre,......za1x nisem še nobene srečala ki bi rekla da bi šla še 1x,.........luščenje ali ne,...vsi vemo kaj sem želela povedat,.......sicer sem pa raje zbrisala kar ti je bilo namenjeno,........ker je škoda besed,....če se želiš kregati išči drugje,.........

(odgovor članu Oren)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: medenična vstava
24.12.2009 15:02:09   
tassika
No bom še jaz napisala malo na to temo.

Res je ne CR ne ZO nista naravna, ampak kljub vsemu če je otrok v medenčni vstavi ni možno vedno roditi naravno, ker mora kot prvo biti na ritki in imeti nogice obrnjene gor, obraz pa proti nogicam, če tega ni delajo CR. Jaz sem šla v KR na ZO in ni bilo nič hudega, moram pohvalit vse osebje, ker so bili zelo strokovni. Sicer sem potem rodila v 37t ampak ne od ZO ampak so bili zraven še drugi dejavniki, od tega, da ni več dobro pridobival ana teži do slabe plodovnice. Če bi se še enkrat odločala bi vse skupaj naredila enako. Moj otrok je zdrav kljub temu, da je malo predčasno rojen in mu nič ne manjka.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: medenična vstava
24.12.2009 21:48:19   
Oren
IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

glej stvar je taka da veliko G ne pove vsega kar se tiče obrata ali CR,... niti eno ne drugo ni nekaj običajnega ali naravnega,...... če pa si ti pristaš obrata ok,....sam ne s tem obremenjevat še druge,..... predvidevam da nisi imale obrata,...ker če bi ga imela bi vedla za kakšne pritiske gre,......za1x nisem še nobene srečala ki bi rekla da bi šla še 1x,.........luščenje ali ne,...vsi vemo kaj sem želela povedat,.......sicer sem pa raje zbrisala kar ti je bilo namenjeno,........ker je škoda besed,....če se želiš kregati išči drugje,.........



Jaz tega enostavno ne razumem. Prvič sem noseča, pojma nimam o zunanjem obratu in vem samo tisto kar mi je ginekolog povedal. Ne vem s čem sem obremenjevala druge, saj je bilo že na tem forumu veliko napisanega o tem. Jaz si samo želim da ne bi rabla it na carski rez.
Ne vem zakaj morate biti  ene prav nesramne. Jaz sem upala da bo mi katera lahko kaj svetovala in mi napisala kakšno svojo podobno izkušnjo, nisem pa pričakovala nekega brezveznega odgovora. Saj jaz nisem pristaš ne ZO in ne CR, samo ne vem kaj naj naredim, da bi bilo najboljše ker imam pač otroka v medenični vstavi.

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: medenična vstava
24.12.2009 21:53:47   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Oren

IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

glej stvar je taka da veliko G ne pove vsega kar se tiče obrata ali CR,... niti eno ne drugo ni nekaj običajnega ali naravnega,...... če pa si ti pristaš obrata ok,....sam ne s tem obremenjevat še druge,..... predvidevam da nisi imale obrata,...ker če bi ga imela bi vedla za kakšne pritiske gre,......za1x nisem še nobene srečala ki bi rekla da bi šla še 1x,.........luščenje ali ne,...vsi vemo kaj sem želela povedat,.......sicer sem pa raje zbrisala kar ti je bilo namenjeno,........ker je škoda besed,....če se želiš kregati išči drugje,.........



Jaz tega enostavno ne razumem. Prvič sem noseča, pojma nimam o zunanjem obratu in vem samo tisto kar mi je ginekolog povedal. Ne vem s čem sem obremenjevala druge, saj je bilo že na tem forumu veliko napisanega o tem. Jaz si samo želim da ne bi rabla it na carski rez.
Ne vem zakaj morate biti  ene prav nesramne. Jaz sem upala da bo mi katera lahko kaj svetovala in mi napisala kakšno svojo podobno izkušnjo, nisem pa pričakovala nekega brezveznega odgovora. Saj jaz nisem pristaš ne ZO in ne CR, samo ne vem kaj naj naredim, da bi bilo najboljše ker imam pač otroka v medenični vstavi.



potem pa ne sprašuj po forumih, ker ima itak vsaka svojo zgodbo. user posted image

(odgovor članu Oren)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: medenična vstava
24.12.2009 21:58:21   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


IZVIRNO SPOROČILO: Oren

IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

glej stvar je taka da veliko G ne pove vsega kar se tiče obrata ali CR,... niti eno ne drugo ni nekaj običajnega ali naravnega,...... če pa si ti pristaš obrata ok,....sam ne s tem obremenjevat še druge,..... predvidevam da nisi imale obrata,...ker če bi ga imela bi vedla za kakšne pritiske gre,......za1x nisem še nobene srečala ki bi rekla da bi šla še 1x,.........luščenje ali ne,...vsi vemo kaj sem želela povedat,.......sicer sem pa raje zbrisala kar ti je bilo namenjeno,........ker je škoda besed,....če se želiš kregati išči drugje,.........



Jaz tega enostavno ne razumem. Prvič sem noseča, pojma nimam o zunanjem obratu in vem samo tisto kar mi je ginekolog povedal. Ne vem s čem sem obremenjevala druge, saj je bilo že na tem forumu veliko napisanega o tem. Jaz si samo želim da ne bi rabla it na carski rez.
Ne vem zakaj morate biti  ene prav nesramne. Jaz sem upala da bo mi katera lahko kaj svetovala in mi napisala kakšno svojo podobno izkušnjo, nisem pa pričakovala nekega brezveznega odgovora. Saj jaz nisem pristaš ne ZO in ne CR, samo ne vem kaj naj naredim, da bi bilo najboljše ker imam pač otroka v medenični vstavi.



potem pa ne sprašuj po forumih, ker ima itak vsaka svojo zgodbo. user posted image



hvala pa nič nism misnla bit nesramna (kar ti tud piše),..želim ti da se ti bo otrok sam obrnil in da boš imela kratek in lahek naravni porod
Naj bo vaš božič toplo ognjišče
sredi mrzle zime s srebrno zvezdo v očeh.
Ob novem letu pa en sončen žarek več v vašem srcu
in en nasmeh več na vašem obrazu

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: medenična vstava
25.12.2009 20:07:04   
Eva***
Meni se je tretji otrok obrnil šele v 38. tednu, najbrž zato, ker se nisem, odločila za zunanji obratuser posted image .

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?