|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otekanje/zatekanje rok
6.7.2010 11:04:47   
natasarobi
Pozdrav!

Meni so začeli otekati/zatekati prsti na roki.  Sicer ne vem ali je to posledica včerajšnjega dolgega sprehoda (cca 2h, od tega je bilo nekaj po trgovinah za malčka), ampak čez noč ni šlo nazaj. Pred tem sem imela rahle otekline, pa še to ne vsak dan. Delala sem vaje, ki so nam jih pokazali v MŠ ampak se mi zdi, da (še) ni učinka.

Noge imam začuda ok - veliko počivam z dvignjenimi nogami, večkrat jih namočim v mlačno/toplo vodo, hodim tudi kar nekaj, čez noč oteklina na nogah izginejo, če se že pojavijo ali ostane rahla oteklina.

30.6.2010 sem imela pregled in je bilo vse ok - kri, urin, pritisk, uz, ctg (sem noseča 36t2/7).

Ali vas mučijo samo otekle noge ali tudi roke in če da kako si pomagate?

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otekanje/zatekanje rok
6.7.2010 11:13:17   
vesna_b
sicer meni so zatekale samo noge, zadnji mesec, in to tako, da mi tudi natikači od mojega niso bili dovolj široki. pomagat si pa nisem mogla nič, tudi ginekologinja je rekla, da pač tako je.

moji prijateljici, ki ima rok konec meseca, pa zatekajo roke. oz ima zatečene, ji isto nič ne pomaga

upam, da boš našla način za lajšanje in pa srečno do konca. sklepam, da moraš biti že pri koncu.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otekanje/zatekanje rok
6.7.2010 11:21:04   
Katy78

Ali vas mučijo samo otekle noge ali tudi roke in če da kako si pomagate?

Hvala.


Meni so zelo otekale noge, oz. gležnji in nart, vse tja do prstov, je bilo zelo neprijetno. Narediti pa ne moreš nič, razen, kot si rekla, ležanje z dvignjenimi nogami, ampak tudi to pomaga le kratkotrajno.

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
6.7.2010 12:52:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otekanje/zatekanje rok
6.7.2010 16:04:19   
lunka1
saj bo minilo po porodu. jaz sem začela zatekati zadnji mesec, ampak je bilo še vse v meji normale. dokler so ostale stvari okej, nimaš kaj bat..

takoj po porodu sem še bolj zatekla (v P so mi rekli, da zaradi CR), noge sem imela take, da ni bilo gležnja... debelo, zatečeno, peklo me je... ker sem imela CR sem mogla bolj počivat, ampak takoj ko sem peti dan prišla domov in sem bila malo več na nogah pa je izginilo. sem pa v prvih 14 dneh dala dol 17kg... kar ni bilo od nosečnosti, je bilo vode od zatekanja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otekanje/zatekanje rok
6.7.2010 19:14:29   
arruba
Jaz imam slončkaste gležnje že od približno 25. tedna, zdaj sem v 38-tem in se samo še stopnjuje, tako da zvečer sploh ne zgleda več, da imam gležnje (se moj user posted image  heca, da pa bolj trdno stojim na nogah hahaaaa)

Odkar se je začela ta vročina, pa imam tudi prste na rokah zatečene, sploh zjutraj so kar take klobasice, čez dan pa se nekako izboljša.

Moja G pravi, da ni kaj veliko pomagat, razen čim manj soli, pa ogromno počivat z nogami v luft, pa skoz vodo pit in če le lahko, čim več hodit, kar pa zdaj ni več tako enostavno, ker sem po 500 m že čist paf..nekajkrat sem bila tudi na dekompresiji, ki vsaj začasno pomaga.
Ni kaj, mal še zdržimo, pol bomo pa spet imele noge ko srniceuser posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otekanje/zatekanje rok
6.7.2010 21:43:55   
somic
jaz sem imela s tem težave

se je začelo precej zgodaj, pa so najprej rekli, da je to posledica poklica (maser), potem pa so mi roke oz prsti tudi začele postajati mravljinčaste. pa še kar niso vedeli kaj je.

ampak takrat je bilo še vse zmerno.

po porodu pa je bila katastrofa!

nič nisem mogla prijet. brez občutka. prav strah me je bilo prijet otročka, ker nisem čutila popolnoma nič.

no, šlo je za sindrom karpalnega kanala in je kar trajalo skoraj tri mesece preden je prišlo vse v normalo.

upam, da bo pri tebi prej minilo user posted image

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu arruba)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otekanje/zatekanje rok
7.7.2010 22:41:19   
Naina
Po porodu splahni. Je pa zoprno, ker boli. Mogoče jih zvečer malce namoči  v mlačno vodo, da se ti vsaj malce sprostijo.

_____________________________



(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otekanje/zatekanje rok
8.7.2010 12:35:52   
isobel
Meni so v prvi nosečnosti otekale dlani in prsti, boleli so me tudi členki. Povedala ginekologinji in mi ni znala pomagati. Tako sem to trpela približno 3 mesece vse do poroda, potem je pa izginilo kot bi odrezal. V tej nosečnosti tega zaenkrat še nimam.

(odgovor članu Naina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?