|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jedilnik 8-mesečnika??
3.1.2010 16:06:32   
majuška10
zdravo!
zanima me, koliko obrokov dnevno pojedo vaši dojenčki in predvsem kako je z zelenjavo?
Pri nas do pred kratkim ni bilo problemov, je pojedel vse kar je dobil na krožnik, smo pa 14 prebolevali virozo in od takrat naprej imamo težave, predvsem z zelenjavo..., saj ko je bil bolan ni hotel jesti drugega kot mlečne kašice, pa sadje (pa še to predvsem frutke), mogoče kakšen krompirček, makarončke, to pa je vse...in bojim se, da je sedaj to postalo praksa

dnevno poje:
ob 5h-7h mleko (180ml)
ob 9h-10.30 riževa kašica (150-180ml)
vmes mogoče malo banane, hruške
ob 13-14.30h kosilo (ki ga zadnje čase mečem stran, saj karkoli skuham zelenjavnega ali mesnega, se žlica znajde pred zaprtimi usti)
ob 17-18h sadje oz. frutki
ob 20h mlečna kašica ali mleko
+ 1x sredi noči še mleko ali nič

kot je napisano, zgleda da poje veliko, vendar karkoli mu skuham jaz, ni ok, in na koncu se mi zdi, da je sam še frutke, in te kašice in mleko....ma ne vem....
ali ima to sam prehodno obdobje ali se bo vrgel po meni ki tudi nisem marala zelenjave...user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
3.1.2010 16:22:07   
miapia
Naša je enkrat jedla zelenjavo, pa sadja ne, potem kosila ne in ful sadje... Osebno jaz vztrajam pri obrokih, ima jih pa v glavnem štiri: zjutraj mleko, ko se ji zlušta kosilo, nato okrog 17,18h malica (kar skombiniram sadje z gresom, polento, kosmiči...) in pred spanjem mleko. Vmes dobi kakšno mandarino, ker jih obožuje, rižev vafelj, prepečenec, kruh. Seveda se sekiram, če poje samo 5 žličk kosila, ampak nadomestka ne dobi, sploh pa ne v obliki sladkarij in podobnega. Le malo prej je naslednji obrok. Je pa dejstvo, da če je bolezen, zobki, polna luna... bo otrok jedel manj oz. skoraj nič.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu majuška10)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
3.1.2010 18:36:30   
leo**tia
naša je imela toliko obrokov kot tvoj..veliko..sedaj pa 2dni sam kake piškote,mleko,malo juhce in kako kašico..noče nič jest..ne vem če jo zobi matrajo al kaj..je pa imela dneve ko je cel dan sam mleko pa kašice jedla.user posted image

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
3.1.2010 18:43:49   
PC Baby
Naš je 8,5 mesecev in je tako:

8.00 dojenje
11.00 sadje (200-230 mll)
14.00 zelenjava + OH - vsake 3 dni meso (190-220 mll)
17.00 dojenje (tega obroka ne bom nadomeščala z GH do 9. meseca)
19.00 mlečna kašica (150-170 mll)
20.00 dojenje
ponoči pa nič ne pije - prespi noč

So pa seveda tudi obdobja ko je manj, ampak redko. Ni pa debel, je malo pod povprečjem tako, da se mu kar dajem kolikor hoče sam.


(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
3.1.2010 19:46:46   
marjetica8
IZVIRNO SPOROČILO: majuška10

zdravo!
zanima me, koliko obrokov dnevno pojedo vaši dojenčki in predvsem kako je z zelenjavo?
Pri nas do pred kratkim ni bilo problemov, je pojedel vse kar je dobil na krožnik, smo pa 14 prebolevali virozo in od takrat naprej imamo težave, predvsem z zelenjavo..., saj ko je bil bolan ni hotel jesti drugega kot mlečne kašice, pa sadje (pa še to predvsem frutke), mogoče kakšen krompirček, makarončke, to pa je vse...in bojim se, da je sedaj to postalo praksa

dnevno poje:
ob 5h-7h mleko (180ml)
ob 9h-10.30 riževa kašica (150-180ml)
vmes mogoče malo banane, hruške
ob 13-14.30h kosilo (ki ga zadnje čase mečem stran, saj karkoli skuham zelenjavnega ali mesnega, se žlica znajde pred zaprtimi usti)
ob 17-18h sadje oz. frutki
ob 20h mlečna kašica ali mleko
+ 1x sredi noči še mleko ali nič

kot je napisano, zgleda da poje veliko, vendar karkoli mu skuham jaz, ni ok, in na koncu se mi zdi, da je sam še frutke, in te kašice in mleko....ma ne vem....
ali ima to sam prehodno obdobje ali se bo vrgel po meni ki tudi nisem marala zelenjave...user posted image


Mi zveni zelo znano! Vsak dan matranje, matranje, matranje - včasih se počutim ko da ga silim ko mu ponudim kosilo in noče odpret ust. Zanimivo: pri babici pa poje vseuser posted image ! Pa kar se tiče sadnih skutk in riževih kašic tud ni nikol problema! Jst tud upam da je obdobje...sam že nekam dolgo traja, tko da ne vemuser posted image

(odgovor članu majuška10)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
3.1.2010 20:22:37   
Petka09
Ooo, spet ta "gugalnica hranjenja" user posted image user posted image user posted image .

Naša 8-mesečnica ima takole:

- zgodaj zjutraj: flaša AM (210ml)
- dopoldan: sadje (200ml)
- kosilo: zelenjava + OH + meso vsake tri dni (250ml)
- malica: skutka ali jogurt (jo bi najraje preskočila - imamo veliiiiiiike težave, da kaj poje)
- večerja: mlečna kašica (spet imamo veliiiiiiike težave, ker je utrujena, ker ji nekako ni... kaj pa vem. Mleka noče)

Ponoči nič.


(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
3.1.2010 22:17:17   
jutranja rosa
No, moj 8 m. pa je takole...podobno kot vaši:

ponoči dojenje 2-3x
med 7 in 9 dojenje
med 10 in 11 sadna kašica (1,5 -2 dcl...fajn razredčeno z vodo)
med 13 in 14 kosilo (zelenjava + OH(ne vedno) + 2x/teden meso) (1,5 -2 dcl ...razredčeno z vodo)
med 15 in 17 dojenje
med 18 in 19 sadna kašica z jogurtom...le par žličk (prej mlečne kašice, a sem jih nadomestila s sadjem, ker ima zaštopano rito)
med 19 in 20 dojenje

Pije nič dugega kot samo mleko pri meni user posted image , zato vse obroke redčim z vodo. Proti vašim ne poje veliko, se mi celo zdi, da poje malo, a je vseeno prava bunkica. Pri 8 mesecih ima 10 kg.


< Sporočilo je popravil jutranja rosa -- 3.1.2010 22:22:20 >

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
4.1.2010 8:47:56   
veronikab
jutranja rosa tudi naš fantek ne poje veliko - na obrok le okrog 1 dl, redko več. Se pa tudi midva dojiva. Najino hranjenje izgleda takole:

ob 7h dojenje
ob 10h malica: trenutno skuta ali jogurt + sadje
ob 14-15h kosilo: zelenjava + OH + meso (vsak 2-3 dan)
ob 18 malica: mlečno žitna kašica (te poje cca. 1,5 dl)
ob 20h dojenje

Ponoči pa odvisno - včasih prespi noč, včasih se dojiva 1x, včasih 2x, včasih pa tudi do 4x.

Mene pa zanima, kako kaj spijo čez dan vaši sončki?

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
4.1.2010 13:23:17   
PC Baby
Dopoldan: 30-45 min
Po kosilu: 1-1,5 ure
Popoldan: 30-45 min

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
4.1.2010 13:56:18   
veronikab
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Dopoldan: 30-45 min
Po kosilu: 1-1,5 ure
Popoldan: 30-45 min



Naš pa zadnje čase spi čez dan le 2x, pa imam občutek, da mu je to res premalo. Spi

dopoldan 40 min - 1,5 h
popoldan 40 min - 2 h

s tem, da se zbudi popoldan najkasneje ob 16h pol mu je pa do 20h res dolga. Je pa res da sedaj nimamo problemov z večernim uspavanjem.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
4.1.2010 14:28:52   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Dopoldan: 30-45 min
Po kosilu: 1-1,5 ure
Popoldan: 30-45 min


O, kaj je enim luštno!! Naša že od 8,5 mes. spi samo 1x dnevno!!! Od 1-2 uri.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
4.1.2010 14:38:18   
Petka09
ja, enim je res luštno glede spanja... Naša spi dvakrat dnevno po 20 min user posted image user posted image .

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
4.1.2010 14:47:49   
manna
Petka09, naša isto

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
4.1.2010 15:16:12   
PC Baby
Ja, res je luštno user posted image
Čeprav vam morm povedat da do 7,5 meseca ni spal 0 čez dan. Ma nič. Zero. Tudi prve mesece ne. Tako, da zdaj uživamo vsako minuto user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
4.1.2010 19:23:06   
majuška10
no hvala za mnenja in izkušnje.
pozabila sem napisati, da se vedno bolj pogosto dogaja, da čim je umešana zelenjava, če dam žlico preveč, se mu že dviguje in kar zbruha ven, pa poje pol manj kot prej... a naj neham, pa čez čas spet začnem, al kaj??

kar se spanja tiče smo 23.12 prvič prespali celo noč, čez dan pa odvisno, včasih v celem dnevu spi 30 min., včasih  pa tudi 2 ure v enem kosu. Večinoma pa spimo tako:
dopoldne 45 min.
popoldne 1h in to je vse.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
4.1.2010 20:29:46   
marjetica8
IZVIRNO SPOROČILO: majuška10

no hvala za mnenja in izkušnje.
pozabila sem napisati, da se vedno bolj pogosto dogaja, da čim je umešana zelenjava, če dam žlico preveč, se mu že dviguje in kar zbruha ven, pa poje pol manj kot prej... a naj neham, pa čez čas spet začnem, al kaj??

kar se spanja tiče smo 23.12 prvič prespali celo noč, čez dan pa odvisno, včasih v celem dnevu spi 30 min., včasih  pa tudi 2 ure v enem kosu. Večinoma pa spimo tako:
dopoldne 45 min.
popoldne 1h in to je vse.



Ja pr nas mamo težave s kosilom isto odkar je prebolel virozo. S tem da se stanje ne popravi - od tega je že kak mesecuser posted image  Takrat je enkrat ornk bruhal in pol par dni ni hotu nč jest, razen mleka. Po nasvetu pediatrinje sem za 3 dni prekinla z gosto hrano in pol spet začela. Od takrat je samo še sadne skutke in riževe kašice, s zelenjavo, mesom in vsem ostalim mamo pa grozne težave...

(odgovor članu majuška10)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
4.1.2010 21:23:07   
jutranja rosa
Veronikab me zanima, glede nato, da precej podobno hraniva najine piške, koliko poleg hrane popije tvoj sonček?
Hihihi, sem vidla, da je tvoj fantek le 5 dni mlajši od mojega.

Ja, tu ste ene res srečnice....mi zelo redko prespimo noč, mogoče smo 6x v 8. mesecih, čez dan pa večinoma spi 2x po 20 min in, če je tako, sem že ful srečna. Zelo, zelo redko in ne vem od česa je to odvisno, spi če dan kdaj tudi 30 - 40 min. Če pa gremo kam z avtom, pa večinoma spi celo pot.

< Sporočilo je popravil jutranja rosa -- 4.1.2010 21:24:27 >

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
4.1.2010 21:36:45   
veronikab
Dodatne tekočine naš škratek popije zelo malo. Ponavadi mu zjutraj pripravim 1,5 dl navadne vode (imava Nukov magični lonček) in če je res dober dan, spije 1 dl, ponavadi pa še manj.

Glede prespanih noči - naš je prvič prespal noč malo pred 8. mesecom. Po tistem je to ponovil še 2x, sedaj smo pa spet na starih tirnicah - nočno dojenje najmanj 2x.

No meni je danes čez dan spal zelo veliko: od 11h-13h in od 16h-17:30h, pa bi še dlje, samo sem ga zbudila, da ne bi pol spet bil problem zvečer.

Vožnja z avtom - pri nas je čista katastrofa - če gremo na daljšo pot je prvih 20 min še ok (ponavadi tudi malce zakinka), pol je pa jok do cilja.user posted image

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
8.1.2010 13:36:14   
Čebelca10
Midva sva tudi poskusila popoldansko malico nadomestit s kakšnim jogurtom ali skutko in jo ne prenaša, malo bruha potem ko kaj od tega poje, tako da ne vem kaj bi mu še lahko dala...
Je pri kateri kaj podobnega?


(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
10.1.2010 15:02:48   
brigita23
mi imamo zgodaj zjutraj dojenje (koliko spije ne vemuser posted image , zize so zjutraj čisto prazne)
med 9-10h kakšna žitna ali sadna kašica, včasih jogurt ali skuta
med 12-13h kosilo juhice, zelenjava, OH in mesek tudi sama dam meso nekje 3x na teden
po kosilu če gremo spati še malo pozizamo če ne gre spat potem tudi ne ziza dobi pa kakšen piškot ali žemljico
med 16-17h malica kakšno naribano jabolko, skuta, jogurt
med 19-20h mlečna kašica in potem še dojenje ki je seveda bolj v obliki cartanja da lažje zaspimouser posted image

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu Čebelca10)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
14.1.2010 14:45:45   
pikatara
Pri nas je pa glih kontra, se pa sadju izogibata in bi raje skutke jedla. ob 10 jesta mlečne kašice, ob 14.30 sadje ali skutke, ob 16.30 - 17.00 kosilo, zvečer pa mleko ali rižolino, čokolešnik in ponoči mleko. Spita pa tam okoli 10 pol ure, ob dveh okoli uro in popoldne pol ure, če imasta pa dober dan pa zjutraj uro in pol in popoldne pol ure. Pa v voziču skoraj vedno spita.

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jedilnik 8-mesečnika??
14.1.2010 15:19:00   
Evica22
Tudi mi imamo skoraj identičen jedilnik kot brigita23, le da je naš korenjak star že 14 mesecev. :)

(odgovor članu pikatara)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?