|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   GOVOR DVOLETNIKA
5.2.2010 14:24:41   
krofeta
No, da slišim, koliko dvoletnikov je še vedno vpletenih v gestikulacijo in mimiko obraza!? MOja v tem času uspela skupaj spraviti 7 besed. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
5.2.2010 14:29:32   
blaža
Moj pa klepeče kot strgan dohtar. user posted image

je že ta tarejši sine bil tak pa jaz tudi dosti klepetam.user posted image

Pride v kuhinjo in reče: Kaj kuhaš mama?

Al pa mi reče: kaj je mišek mama? ( kot jaz njemu rečem kaj je mišek moj?user posted image )

Al pa zadnjič možu : je prasala mama, ce si skuhal kavo? ( ker mož ni takoj odgovoril, ker je bral pa je kr tam čakal in : A? A si skuhal? A?user posted image

ma klepeta in se ne ustavi. Pa lepo pove , da ima dve leti.

drugače je pa tole govorna nadarjenost. Nima veze, če nekdo ne klepeta, jih je pa lušno videt,... dokler ne klepečeta oba v avtu, pol rabiva z možem pa čepke.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu krofeta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
5.2.2010 14:30:59   
Anonimen
Pojemo od 16 meseca naprej ( ob vstopu v vrtec je znala že 3 pesmice, mesec kasneje že 8), govorimo v stavkih že lep čas, zlogovno smo že na 6 zlogih.Govori razločno, besede požira kot za stavo. Je pa res , da je napredna, močno močno pred ostalimi vrstniki, prešiša marsikaterega 3 letnika. Stara je pa 20 mesecev.user posted image
Sicer pa se ne sekiraj, ker vse še pride, pač eni kasneje.

(odgovor članu krofeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
5.2.2010 14:32:48   
melanija
Moj bo imel čez 14 dni dve leti, pa še sedaj smo pri mimiki in prstu, ki kaže kaj bi rad. Je pa zelo zanimiv ko ti hoče nekaj povedat in to pove v svojem nerazumljivem jeziku, včasih se moram kar pazit da se mu ne smejim preveč.

(odgovor članu krofeta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
5.2.2010 14:34:10   
Anonimen
Heheheh a smo spet tam? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
5.2.2010 14:42:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tedy

Heheheh a smo spet tam? user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
5.2.2010 14:43:24   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: tedy

Heheheh a smo spet tam? user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



ja res smo. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
5.2.2010 18:34:16   
Ksantipa77
Našemu se je odprlo komaj zdaj pri 29 mesecih, tako, da ne rabiš skrbeti. Je bil pa kar naenkrat full napredek. Eni prej, drugi kasneje, pri 10. letih so vsi enakiuser posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
5.2.2010 22:16:21   
živa
Moj prvi je bil tak. Mislim, da je pri dveh letih in pol prvič izustil "mami".

Zdaj pa čveka kot babe user posted image .

(odgovor članu Ksantipa77)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
5.2.2010 22:56:20   
valči
Naše srednja je bila taka,pri dveh letih ni skoraj nič rekla.Nekje okrog treh let je začela malo bolj.

Naša najmlajša pa je dve stara.Joj,čveka.Kaj danes izjavi.Se ati slači,gre v kopalnico,Nina ga gleda,mu reče:Ati,maš zize,zize maš?Nina tudi ma zize,jaz tudi mam zize!; in si drži zizikeuser posted image user posted image Kaka je bila,res hecna.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
5.2.2010 23:26:07   
Sooncek
Tudi naš, pri dveh leti in par dni, pozna samo par besed (glavna je lada) in to je vse. Še vedno je zakon beseda ne in prstek user posted image .

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
6.2.2010 2:03:15   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: Ksantipa77

Eni prej, drugi kasneje, pri 10. letih so vsi enakiuser posted image


Tole zadnje pa že ni res! Moj mož in njegov kolega sta še pri 34tih različna (kadar smo skupaj), moj je precej tih, pove, kar je treba, za vse ostalo pa je bil in vedno bo v druščini zadolžen kolega.

Malo heca...

(odgovor članu Ksantipa77)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
6.2.2010 5:21:01   
suzy85
tudi naša mala (20 mesecev) uporablja le par besed, za vse ostalo pa uporabi besedo toto in prst user posted image pol pa ugotavljamo, kaj bi to pomenilo oz. kaj želi imeti.
mojga sicer to bolj moti kot mene, ampak ga vztrajno prepričujem, da bo že in da ima še dovolj časa.


_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
6.2.2010 6:02:41   
TRIŠ
Nihče od treh sinov ni govoril pred drugim letom ,le hčer nismo mogli ustavit in tako je še danes.Ona govori kot navita.Ko je bila stara 3 leta in je v avtu non stop nekaj razlagala ,se mož pojezi in reče naj bo malo tiho.Ona je sekundo tiho, potem pa se začne pogovarjat sama s sabo:ojoj kako gremo hitro,tu so kravice.....,skratka ne da se je utišatuser posted image user posted image user posted image .Večji pa ni govoril do treh let ,potem pa takoj cele stavke,tako da ...eni prej,drugi kasnejeuser posted image

< Sporočilo je popravil TRIŠ -- 6.2.2010 6:03:22 >

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
6.2.2010 16:29:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: krofeta

No, da slišim, koliko dvoletnikov je še vedno vpletenih v gestikulacijo in mimiko obraza!? MOja v tem času uspela skupaj spraviti 7 besed. 


Moja je pri dveh letih tudi le nekaj besed povedala....."odprlo" se ji je tam nekje pri dveh letih in pol.....zdaj, ko je stara skoraj tri pa non stop govori.....edino poje še ne.....user posted image

(odgovor članu krofeta)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: GOVOR DVOLETNIKA
6.2.2010 16:33:10   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: blaža
Moj pa klepeče kot strgan dohtar. user posted image



najin tudi, od 18. meseca user posted image


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?