|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Knjige o vzgoji
21.10.2010 8:15:51   
Julija08
Velikokrat se je že pisalo o tem, vendar takrat nisem polagala kaj dosti pozornosti na to, sedaj pa imam 2 letnika, ki mi kravža živce in bi prosila za kakšno dobro knjigo o vzgoji, če veste naslov. Kakšna s praktičnimi nasveti glede trme, nagrajevanja,kaznovanja in podobne stvari...

hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Knjige o vzgoji
21.10.2010 8:26:35   
neli365
Jaz bi tudi prosila, naš je star 14 mes. in je pravi mali user posted image

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Knjige o vzgoji
21.10.2010 8:45:09   
ronja
Ni sicer prav na malčke specializirana, pa tudi stil pisanja je na momente kar težek, ampak meni so  Juulove (Jesper Juul: KOmpetenten otrok) knjige zelo všeč. Pa Elisabeth Pantley tudi - čeprav sem prebrala samo tisto o spanju (mi smo meli pač s spanjem probleme, ne z vzgojo v smislu postavljanja mej), ampak ima tudi eno na to temo.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Knjige o vzgoji
21.10.2010 13:05:25   
sončnica14
Meni je bila do sedaj najbolj všeč knjiga z naslovom "kako se pogovarjamo z otroci in kako jih poslušamo", je pa mogoče malo bolj primerna za majčkeno starejše otroke - vsaj od ene 3-4 let dalje. To knjigo sem vzela v roke že večkrat in se mi zdi zelo uporabna (avtorice se pa v tem trenutku ne spomnim).

Parkrat sem tudi poslušala predavanje Divjak Zalokarjeve, njena predavanja so mi zanimiva, ampak njene knjige me pa nekako ne pritegnejo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Knjige o vzgoji
21.10.2010 13:42:38   
barni
Mala knjiga za velike starše.

Kako najhitreje uničiti svojega otroka.

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Knjige o vzgoji
21.10.2010 13:44:21   
ronja
Kako najhitreje uničiti svojega otroka.

Joj, ta je za nasmejat! Meni je bila tudi simpatičnauser posted image . Male knjige pa še nisem brala, si jo moram enkrat sposodit, ker jo vsi hvalijo.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Knjige o vzgoji
21.10.2010 13:59:26   
Julija08
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Mala knjiga za velike starše.

Kako najhitreje uničiti svojega otroka.




ne eni drugi temi so jo pa ful hvaliliuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Knjige o vzgoji
21.10.2010 14:01:13   
mini86
men je bla pa zakon Z OTROKOM LAHKO SODELUJEMO..sicer sem jo prebrala v nosečnosti ampak sigurno jo bom še enkrat..je pa primerna nekje od 2 leta naprej..

mam pa tud js v načrtu pri naslednjem obisku knjižnice si izposodit tole malo knjigouser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Knjige o vzgoji
21.10.2010 14:45:56   
ronja
ne eni drugi temi so jo pa ful hvalili

Julija, to sta dva naslova knjig, ki ju je barni priporočila: Kako najhitreje uničiti svojega otroka je naslov knjige o vzgoji, ki je zelo zabavno napisana.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Knjige o vzgoji
21.10.2010 19:51:15   
JAPE
Znanost o vzgoji
Otroško srce je zaklad
Otroci so iz nebes

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Knjige o vzgoji
22.10.2010 6:51:03   
Julija08
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ne eni drugi temi so jo pa ful hvalili

Julija, to sta dva naslova knjig, ki ju je barni priporočila: Kako najhitreje uničiti svojega otroka je naslov knjige o vzgoji, ki je zelo zabavno napisana.







Upsuser posted image user posted image user posted image !!!

Sem mislila, da je bila samo cinična....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Knjige o vzgoji
22.10.2010 8:09:49   
majana79
julija, se je meni isto zdelo, pa sem šla potem guglat user posted image

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Knjige o vzgoji
25.10.2010 11:37:22   
malaMravljica
Ta Mala knjiga za velike starse je pa primerna ze od zacetka? Rabim neko orientacijo, kako z vzgojo enoletnika. Je sicer zelo priden, pa vseeno bi rada ze zacela z neko vzgojo, ki ima nek smisel, ne enkrat tako, drugic tako. Bi bila ta knjiga primerna?

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Knjige o vzgoji
25.10.2010 12:25:33   
ronja
Pri enoletniku je super, če ga uspeš prepričat, da skup pospravita igrače, da ga lahko kdorkoli napravi, da se zaigra za kako minuto in da ne popeni, če kaj ni po njegovem. To je pa že kar maksimum, ki ga lahko od 1letnika iztržiš, po mojeuser posted image . No, imaš čudežno deco, ki se po pol ure sami igrajo, ampak moji nista bili taki. Zdaj ja, samo sta večji (3 in 1,5 leta).

Pantleyeva mislim, da je od začetka, ja.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Knjige o vzgoji
25.10.2010 15:09:56   
malaMravljica
joj Ronja, moj pocne vse kar si nastela. Skupaj pospraviva zvecre igrace v skatle ( to pocne z mano ze od malega oz od malega jaz pocnem, on gledal, sedaj ze sodeluje), igra se tudi celo uro, mal pride umes k meni se stisnt in igra naprej ( to tudi spodbujam ze nakako od zacetka, ker delam skrajsan cas na domu ze skoraj od poroda naprej in je bila to pac nuja) , popeni mi tudi ne, sploh ne pozna neke jeze, ce pa vidim, da bi rad kaj prepovedanega ga odnesem stran, ga pripravim do smeha in druge igre, to mi nekako uspeva. Samo rada bi nek profi pogled na vzgojo, da ne kiksnem kje na veliko. Recimo, sedaj v kuhinji s predali sem mu dala enega, drugi so prepovedani. Ne vem,sem naredila ok ali ne. BO ta knjiga potem ok zame. Nisem pa mami, ki ima naj naj otroka, ki nikoli nic ne naredi narobe in mu bo vse dovoljeno, moja vzgoja mora it tudi malo v to smer.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Knjige o vzgoji
25.10.2010 18:05:55   
ronja
Recimo, sedaj v kuhinji s predali sem mu dala enega, drugi so prepovedani

Če to dela, super. Pri nas ni. Njun ni bil tako zanimiv. pa v bistvu mi je bilo vseeno, če brskata po posodah, če imata tako veselje, pa naj. Edino tisti s čistili je pa zaklenjen.

Ja, pantley bi ti bila verjetno všeč. Se  pa pripravi, da nekoč bo imel obdobje trme oz. probavanja mej, ko pa razno preusmerjanje ne bo palilo. Da se ne boš spraševala, kaj si falila. To je normalno, imajo ga vsi, samo različno dolgo traja in različno intenzivno je. Malo lahko na ta dva parametra vplivamo, izbrisat se ga pa ne da, ker je pomembno za razvoj otroka.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Knjige o vzgoji
25.10.2010 21:10:04   
majana79
no naš je imel do danes en predal na voljo, sedaj so pa vsi zaprti, ker je ugotovil da gre košara ven iz tečajev in je razbijal z njo (česar pač ne dovolim), druge predale mi je pa vlekel ven in ker so samozapiralni, so zalepljeni, ker si lahko drugače polomi prste
nekaj časa je 'ne' deloval, sedaj pa nič več... mislim da bomo pri nas tudi rabili kako knjigo user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Knjige o vzgoji
26.10.2010 12:36:20   
mini86
js sm si pa ravno včeraj izposodila knjigo IZBRUHI TOGOTE in druge oblike otroškega vedenja
bomo vidl kakšna je


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Knjige o vzgoji
27.10.2010 16:23:03   
cielo22
user posted image
pred časom sem kupila knjigo z otrokom lahko sodelujete od elizabeth pantley

moram reč da je zelo zanimiva in enostavna za brat

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Knjige o vzgoji
27.10.2010 16:41:17   
Biba Buba
z otrokom lahko sodelujete
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ni sicer prav na malčke specializirana, pa tudi stil pisanja je na momente kar težek, ampak meni so  Juulove (Jesper Juul: KOmpetenten otrok) knjige zelo všeč. Pa Elisabeth Pantley tudi - čeprav sem prebrala samo tisto o spanju (mi smo meli pač s spanjem probleme, ne z vzgojo v smislu postavljanja mej), ampak ima tudi eno na to temo.
Imamo tudi probleme s spanjem-se vedno ga moram  ujckat. user posted image Ja, sej vem, moja krivica... Bi ga pa rada zdaj navadila(nekako), da sam zaspi user posted image
Ste pri vas uspeli resiti priblem?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Knjige o vzgoji
27.10.2010 21:18:33   
ronja
Še vedno ju caratava, da zaspitauser posted image . NO, Lejla se podoji in navadno kar lepo zaspi, Ronja pa v bistvu že "sama" zaspi včasih, ampak to je tako, da je nekdo pri njej, pa potem gre, pa potem spet pride, pa jo spet mal pocmuli, potem pa enkrat mrkne, včasih tudi medtem, ko naju ni zravenuser posted image . Še vedno ni tako, da bi prav sami zaspali - da bi rekla: pojdita spat in bi se ulegli in zaspali. V bistvu ne vem, a se to sploh kdaj zgodi - zaenkrat se mi zdi to znanstvena fantastikauser posted image .
Čeprav po drugi strani je pa fajn: se pocrkljaš, naužiješ ena druge, imaš čas samo za eno (no, ali pa za obe, kadar zaspimo vse tri - nekaj časa je bilo sploh to obvezno), pa taki cukri so, ko zaspijo... Zdaj je fajn, ker Lejla kar hitro zaspi (kadar ji ravno zobje ne rastejo), pri Ronji pa ni treba, da si non stop zraven - midva rečeva, da greva še drug drugega pocartat, pa naju pusti, pod pogojem, da prideva potem spet k njej, seveda;)

Sem ugotovila, da je to naravno (tudi šimpanzi spijo pri mami prvih 7 let, pa so precej prej spolno zreli kot mi;), pa če hitro zaspita oz. če mi ni treba čepet tam v temi ob njima 1 uro, nimam nič proti. Samo tisto obdobje, ki ga je imela Ronja je bilo pa res ubitač. Še zdaj dooooolgo rabi, da zaspi, samo vsaj ni treba, da si non stop tam! In je čisto drugo, če lahko greš vmes kaj naredit! Sva ugotovila, da to samo od sebe mine oz. se vedno bolj osamosvojijo in če jim daš priložnost, potem gre na boljše. POčasi, ampak konstantno. Tak da zdaj se niti ne sekiram več.user posted image


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Knjige o vzgoji
30.10.2010 14:38:18   
Biba Buba
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Še vedno ju caratava, da zaspitauser posted image . NO, Lejla se podoji in navadno kar lepo zaspi, Ronja pa v bistvu že "sama" zaspi včasih, ampak to je tako, da je nekdo pri njej, pa potem gre, pa potem spet pride, pa jo spet mal pocmuli, potem pa enkrat mrkne, včasih tudi medtem, ko naju ni zravenuser posted image . Še vedno ni tako, da bi prav sami zaspali - da bi rekla: pojdita spat in bi se ulegli in zaspali. V bistvu ne vem, a se to sploh kdaj zgodi - zaenkrat se mi zdi to znanstvena fantastikauser posted image . Enako user posted image
Čeprav po drugi strani je pa fajn: se pocrkljaš, naužiješ ena druge, imaš čas samo za eno (no, ali pa za obe, kadar zaspimo vse tri - nekaj časa je bilo sploh to obvezno), pa taki cukri so, ko zaspijo... Zdaj je fajn, ker Lejla kar hitro zaspi (kadar ji ravno zobje ne rastejo), pri Ronji pa ni treba, da si non stop zraven - midva rečeva, da greva še drug drugega pocartat, pa naju pusti, pod pogojem, da prideva potem spet k njej, seveda;)

Sem ugotovila, da je to naravno (tudi šimpanzi spijo pri mami prvih 7 let, pa so precej prej spolno zreli kot mi;), pa če hitro zaspita oz. če mi ni treba čepet tam v temi ob njima 1 uro, nimam nič proti. Samo tisto obdobje, ki ga je imela Ronja je bilo pa res ubitač. Še zdaj dooooolgo rabi, da zaspi, samo vsaj ni treba, da si non stop tam! In je čisto drugo, če lahko greš vmes kaj naredit! Sva ugotovila, da to samo od sebe mine oz. se vedno bolj osamosvojijo in če jim daš priložnost, potem gre na boljše. POčasi, ampak konstantno. Tak da zdaj se niti ne sekiram več.user posted image

No, tudi meni ni nek problem biti pri njemu, ali ga ujckati(Kot pravis, je fajn, ce zna sam zaspat, da kaj postoris vmes).  So se vzgojiteljice pritozile, da noce sam zaspatuser posted image . Se pocasi navaja TAM, doma ne, doma je mamicauser posted image A kaj cem zdaj! MAli je imel zelo dolgo trebusne krce-tam do 7 meseca. Ko sem zdravnici povedala za krcke, je rekla, da ni vsak otrok isti, in da je tudi do 7 meseca normalno. Ok, ni to tema, ampak so pa krci krivi za ujckanjeuser posted image . Cez noc spiva skupaj, cez dan je v posteljici(ce ni v vrtcu).
Tako, pravkrar sem si narocila dve knjigi, in sicer: Z otrokom lahko sodelujete, in Otrosko spanje – brez joka v sanje od Elizabeth Pantley
Sta bili v akciji, v pol cene. user posted image

Kaj pa knjiga ABC vzgoja-ali nekaj takega, pa otroci potrebujejo mejo?




< Sporočilo je popravil Biba Buba -- 30.10.2010 14:39:42 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Knjige o vzgoji
1.11.2010 22:14:34   
urshak
Čudovita knjiga je od Bogdana Žorža Razvajenost. V njej ugotoviš veliko lastnih napak, za katere se ti sploh ni zdelo, da so napake

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Knjige o vzgoji
18.11.2010 22:49:44   
DeHa
Meni je zelo berljiva in praktično uporabna "Vsak otrok se lahko nauči pravil" (Kast-Zahn).Priporočam!

(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Knjige o vzgoji
23.11.2010 14:47:32   
Oren
Jaz se prebrala res ogromno knjig na temo vzgoje. Ful mi je bila všeč kot že predhodnici/ku Razvajenost rak sodobne vzgoje od Žorža-res res dobra knjiga. Sama sem istega mnjenja da se otroke danes veliko preveč razvaja. Potem OTROCI SO IZ NEBES  čudovita knjiga po kateri se mislim držat, vsaj tiste stvari ki so mi všeČ. Tudi Mala knjiga za velike straše je super,od Pentlyeve knjige tudi. Ni mi pa bila všeč v določenih pogledih od Jaspreja Jula...mi je preveč mejilo na permesivno vzgojo ki se mi zdi popolnoma zgrešena.

(odgovor članu DeHa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?