|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečnost in delo preko študentskega servisa
25.1.2010 10:22:05   
rožicaSanja
Pozdravljene!
Mene pa nekaj zanima... Imam status in delam preko študenta. Kako je z porodniško in dohodki po porodu?
Kaj je najboljše, da naredim in med porodniškim dopustom dobimvam kar najevč od države?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nosečnost in delo preko študentskega servisa
25.1.2010 14:22:19   
mini86
Kaj je najboljše, da naredim in med porodniškim dopustom dobimvam kar najevč od države?
IZVIRNO SPOROČILO: rožicaSanja

Pozdravljene!
Mene pa nekaj zanima... Imam status in delam preko študenta. Kako je z porodniško in dohodki po porodu?
Kaj je najboljše, da naredim in med porodniškim dopustom dobimvam kar najevč od države?


user posted image user posted image ta je pa dobra..več kokr 195€+ otroški dodatek ne boš dobila..žal tko je..najboljš je da bi se vsaj en dan pred nastopom starševskega dopusta-študenke nimamo porodniške zaposlila..tako bi dobivala nekje cca. 250-280€ na mesec..in to je največ kar boš dobila od države..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu rožicaSanja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nosečnost in delo preko študentskega servisa
25.1.2010 14:35:52   
zmajaz
Delo prek študenta se ti ne šteje za izračun višine starševskega nadomestila. Če te, tik preden bi morala nastopiti porodniški dopust, kdo zaposli, bi lahko dobila starševsko nadomestilo v višini 55% minimalne plače (kot ti je napisala mini86), če si brezposlena, študentka ipd. pa nisi upravičena do porodniškega dopusta, ampak ti 1 leto po porodu pripada samo starševski dodatek, ki je trenutno 193 eur mesečno + seveda otroški dodatek + paket ali denar (1x znesek) za otroka od CSD-ja + nekatere občine dajo enkratno denarno pomoč za novorojenčke (ne pa vse).

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 25.1.2010 14:36:47 >

(odgovor članu rožicaSanja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nosečnost in delo preko študentskega servisa
25.1.2010 14:41:45   
mini86
iskreno povedano bi js težko brez partnerjeve pomoči in pa preživnine (ker se redno šolam) ZELO TEŽKO preživela..katastrofa da ni večje..pol se pa pejmo državo prijazno mladim družinamuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nosečnost in delo preko študentskega servisa
25.1.2010 15:54:11   
katy83
RožicaSanja , res je kar pravijo punce pred menoj. Žal je tako, če si študentka, vendar imaš še možnost dobiti štipendijo. Če jo imaš že sedaj, toliko boljše za tebe, če pa ne, pa vlogo lahko vseeno daš.
Vse pa je odvisno tudi od tega, kako boš po porodu pripravljena živeti s partnerjem. Ali bosta skupaj ali boš samohranilka. Žal pač tako je to v Sloveniji.
Upam, da dobro zrihtaš in, da bo vse tako kot mora bit.
Aja. pa študentsko delo se ti šteje pri računanju otroškega dodatka, tak da ne preveč delat.
Tu pa imaš še link, ki ti bo mogoče kaj pomagal:

http://www.stud-druzine.org/pravice%20dru%C5%BEin.htm
 
 

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nosečnost in delo preko študentskega servisa
25.1.2010 16:13:03   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: katy83
Vse pa je odvisno tudi od tega, kako boš po porodu pripravljena živeti s partnerjem. Ali bosta skupaj ali boš samohranilka. Žal pač tako je to v Sloveniji.
Upam, da dobro zrihtaš in, da bo vse tako kot 

Če bo spomladi sprejet novi družinski zakonik, potem tudi to ne bo več imelo veze - enostarševske družine se bodo štele samo še tiste, kjer je oče neznan, ni več živ ali je opravilno nesposoben.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nosečnost in delo preko študentskega servisa
25.1.2010 16:23:06   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: katy83
Vse pa je odvisno tudi od tega, kako boš po porodu pripravljena živeti s partnerjem. Ali bosta skupaj ali boš samohranilka. Žal pač tako je to v Sloveniji.
Upam, da dobro zrihtaš in, da bo vse tako kot 

Če bo spomladi sprejet novi družinski zakonik, potem tudi to ne bo več imelo veze - enostarševske družine se bodo štele samo še tiste, kjer je oče neznan, ni več živ ali je opravilno nesposoben.


no, tega pa nisem vedela. Hvala za info. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nosečnost in delo preko študentskega servisa
25.1.2010 16:25:30   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: katy83
no, tega pa nisem vedela. Hvala za info. user posted image

Saj najprej morajo to sploh sprejeti. user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nosečnost in delo preko študentskega servisa
25.1.2010 18:32:54   
mini86
zmajaz a ti delaš v kašni upravi al kako k vse vešuser posted image

drugače pa če si podaljšaš absolventa se za štipendijo loh obrišeš pod nosom


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nosečnost in delo preko študentskega servisa
26.1.2010 13:38:59   
rožicaSanja
Ja... Od koga drugega pa, če ne od države user posted image
Drgač pa hvala za odgovore in nasvete...
Upam, da bom kar se da naveč izdtržla user posted image


(odgovor članu rožicaSanja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nosečnost in delo preko študentskega servisa
26.1.2010 13:48:47   
mini86
js ti prvošm sam res več kot to težko da bi dobila..sm tud js študerala vse možne kombinacijeuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu rožicaSanja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nosečnost in delo preko študentskega servisa
1.2.2010 7:17:56   
Honey26
Študentsko delo se upošteva pri obračunu otroškega dodatka??? Pa sej niso normalni... mislm, ko rodiš ne boš več delu, dohodka ne bo, prodniške tud ne... in zdej bi oni..aaaaaaaaaaaa

mi lahko katera malo več o tem pove prosim? Kaj točno se upošteva, in iz katerega obdobja? (ne vem..dohodek iz študentskega dela leto pred rojstvom? mesec?...)

aha, še tole ... če si pa poročen in študent, tvoj partner pa redno zaposlen... in zdej bi študent rad uveljavil pravico do otr. dodatka... se upošteva potem študentsko delo in prihodek partnerja?

hvala!

< Sporočilo je popravil Honey26 -- 1.2.2010 7:19:23 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?