|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 11:44:33   
Joly
Pozdrav vsem!

Prosim za kakršnokoli pomoč ali izkušnjo, glede tega, da moj sin (4.leta) bruga v vrtcu ZELO POGOSTO.
Na hitro: v vrtec je šel januarja 2009, ko je dopolnik 3 leta za 4 ure, vse dokaj OK, razen tega, da je zjutraj jokal, kar dela še danes. Čez poletje (julij, avgust) je bil doma, ker naš vrtec zaprejo, pa bi ga mogli vozil drugam in smo se odličili, da bo pri babicah. Septembra je spet začel, za cel dan oz. ga pride babica iskat ob 14.30. (ko se zbudijo). Bruhat je začel že pred septembrom, vendar samo, če je prehitro kaj pojedel ali popil. Od septembra se pa to dagaja od 2 do 4 krat na teden. Ok, so tedni vmes, ko ne bruha sploh. Vzgojiteljice pravijo, da to naredi, ko:
- mu za karkoli rečejo Ne, ne smeš ipd.
- ko imajo telovadbo v telovadnici
- ko nekaj noče narediti
ipd.

Ok, jasno mi je, da se upira. Otrok je najdel način, kako mu določenih stvari ni potrebno početi, če se zbruha. Sem že bila pri pediatrinji. Pravi, da je pač občutljiv otrok, verjetno malo razvajen (dolgo časa je bil edini vnuk, pred 7 meseci je prišel še drugi, vendar ni bilo neke panike, vsaj jaz nisem opazila. Malo je bil ljubosume, če je babica vzela v naročje bratranca, to je pa vse) in se je začel upirati (kar je pri teh letih normalno, pravi).
Meni je tako hudo, ker so se ga začeli drugi otoci izogibati, pa starši se pritožujejo, da pobruha še druge, če je kdo zraven. Še bolj hudo mi je zanj, ker vidim, kako mu je težko iti v vrtec zjutraj. Zdaj bom še enkrat šla k zdravnici, da vidim, kaj bo rekla.
Ali ima kdo podobne izkušnje, ali ima kdo dober nasvet. Karkoli, ki bi mi pomagalo. Naj še povem, da je sin zelo družaben, rad govori ipd., vendar o vrtcu mi noče NIČ povedati, ma res nič. Karkoli ga vprašam, ne odgovori. Zato je še toliko težje, ker res ne vem, kako mu pomagati.

Hvala.

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 11:49:32   
**Tinkara78**
Zadnjič sem bila na predavanju in je predavateljica rekla, da če otrok kaka v hlače, lula v posteljo (in za to ni kriva bolezen), da mora otrok sam spucat za sabo.

Iz opisanega bi sklepala, da izsiljuje. Ali išče pozornost, ker je dobi premalo ali pa iz razvajenosti, ne bi vedela.

Hčerka zelo rada hodi v vrtec pa nikoli nič noče povedati kaj tam delajo. Pove kaj tak vmes ali če se pogovarja s prstno lutko.

Otroka poznaš ti najbolje in sama vidiš, če izsiljuje. Ima doma težave tudi če ne gre v vrtec!?


< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 1.2.2010 11:52:04 >

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 11:49:56   
mika
ja vem za en primer, ko se je fantek upiral z bruhanjem. jokat je začel tako, da je izzval bruhanje. mama ga je doma, ko je videla, da se pripravlja,  dala v banjo. tja ga je dala zato, da ji ne bi vse pobruhal, njega je pa streznilo ker mu v banji ni bilo ravno všeč, je odnehal.

< Sporočilo je popravil mika -- 1.2.2010 11:50:48 >

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 11:50:36   
pety78
Meni je tako hudo, ker so se ga začeli drugi otoci izogibati, pa starši se pritožujejo, da pobruha še druge, če je kdo zraven. Še bolj hudo mi je zanj, ker vidim, kako mu je težko iti v vrtec zjutraj.


Ojej! user posted image Res ti ne vem pomagati. Pri teh letih se da z njim že lepo pogovarjat. A se ti ne odpre? Mogoče bi probala z drugačnim pristopom. Kaj pa babica in dedek? Lahko da se bo njima zaupal.
Vidim, da tvoj fantek res trpi. user posted image
Probajte mu pomagat na nek način, mogoče ga dati v drugo skupino, ...

Vse dobro vam želim! user posted image


_____________________________



(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 11:52:40   
pety78
Fantek občuti stisko.
Jaz vem, da mi določene stvari v vrtcu niso bile všeč in še sedaj se spomnim tistih občutkov. user posted image
Težka situacija, res.


_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 12:43:00   
Joly
Strinjam se, da občuti stisko. Z mano se on vse pogovarja, samo o vrtcu ne.
Doma tudi sploh tega ne počne. Pa ga moj kar konkretno skrega, ko naredi nekaj narobe, tako da je navajen na to, da ne more delati vse kar hoče. Doma smo nepopustiljivi, edino pri babicah vem, da mu je zelo luštno, ker jih znas dobro oplesti.
Je pa res nekaj: eni otroci v vrtcu jokaljo, drugi ščipajo, tretji tolčejo ipd. moj pač bruha. Vse to vedenje je reakcija otrok, ker jim nekaj pač ne ugaja. Pri bruhanju je pač to, da je bolj gnjusno, ker je potrebno čistit, pa preoblačit. Se pa vprašam: zadnjič je prišel sin domov v plavim očesom, češ da ga je drugi fantek ščipnil. Meni se je bolj zdelo, da ga je mogel ugrizniti, ker je imel plav podočnjak cel teden. In se vprašam, tudi ta stvar je huda, tako kot moj, ki bruha. Pa nobeden ni naredil nič v zvezi s tem, Ne vzgojiteljice pa tudi sama nisem preveč zatežila, ker razumem, da gre za otroke in je treba biti potrpežjiv.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 12:51:14   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Joly

Strinjam se, da občuti stisko. Z mano se on vse pogovarja, samo o vrtcu ne.
Doma tudi sploh tega ne počne. Pa ga moj kar konkretno skrega, ko naredi nekaj narobe, tako da je navajen na to, da ne more delati vse kar hoče. Doma smo nepopustiljivi, edino pri babicah vem, da mu je zelo luštno, ker jih znas dobro oplesti.
Je pa res nekaj: eni otroci v vrtcu jokaljo, drugi ščipajo, tretji tolčejo ipd. moj pač bruha. Vse to vedenje je reakcija otrok, ker jim nekaj pač ne ugaja. Pri bruhanju je pač to, da je bolj gnjusno, ker je potrebno čistit, pa preoblačit. Se pa vprašam: zadnjič je prišel sin domov v plavim očesom, češ da ga je drugi fantek ščipnil. Meni se je bolj zdelo, da ga je mogel ugrizniti, ker je imel plav podočnjak cel teden. In se vprašam, tudi ta stvar je huda, tako kot moj, ki bruha. Pa nobeden ni naredil nič v zvezi s tem, Ne vzgojiteljice pa tudi sama nisem preveč zatežila, ker razumem, da gre za otroke in je treba biti potrpežjiv.



Ni isto. Ostali otroci poškodujejo druge. Tvoj pa sam sebe.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 12:57:29   
Čili 1
Joly, k sem bla jst v vrtcu (pred veliiik leti), sem vsak dan bruhala. Pri meni je šlo zato, da so nam vsem dajali za kosilo za moje pojme ogromne porcije, ki jo jst nisem mogla pojest, ena od vzgojiteljic pa me je vedno silila, da sem vse pojedla. Enkrat sem zbruhala vse nazaj v krožnik in me je tista vzgojiteljica prisilila, da sem vse še enkrat pojedla. Vem, da se sliši nagravžno in morda katera ne bo verjela, sam tko je blo. Enkrat se je zgodilo tudi to, da me ni bilo iz male šole domov pravočasno. Dve prijateljici- sosedi, s katerimi smo skupaj hodile iz vrtca (ker je v isti ulici) sta moji mami povedali, da me vzgojiteljica ni pustila dmov. Mami je šla po mene. Vsi otroci so že šli domov, sam jst sem sedela pri polnem krožniku mrzlega pire krompirja. Vzgojiteljica pa je vztrajala, da ne grem prej domov, dokler ne pojem. Takrat se je mami razjezila in je rekla, da me naj nikoli več ne silijo s hrano. Jst sem zaradi takih for mela probleme z bruhanjem, dokler nisem šla v šolo. Šele tam, k ni blo tiste vzgojiteljice, sem pršla h sebi in nehala bruhat. Mami je rekla, da mi je blo slabo že zjutri preden je blo treba v vrtec, tko sem mela tremo.

Danes h sreči ni več tako v vrtcih, sam to še ne pomeni, da vsi otroci radi hodijo tja. Otroci majo kup skrbi in strahov, ki se nam odraslim zdijo nesmiselni, njih pa vseeno grizejo. Upam, da boste rešili težavo in da bo bolš, ker drugače zna bit vrtec res muka.

Lp, Čili

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 13:00:15   
Joly
uškinamama: imaš prav, zato sem pričakovala malo več razumevanja s strani vzgojiteljic in staršev

Sem pa pozabila povedat še to, kar mi je potrdila tudi zdravnica, da nekateri otoci imajo zelo ohlapne te prekate pri želodcu in grlo (se opravičujem, ali ne vem strokovnih imen) in zato tudi lažje bruhanjo oz. že manjši dvig jim sproži refleks. To pri sinu po popolno drži, ker že odkar se je rodil, je vedno bruhal v curku, nikoli samo tako malo, da bi mu prišlo pri ustih ven, ampak vedno sunkovito. Že zaradi tega, po mojem, njemu ni tako težko bruhat, je pa v vsakem primeru potrebno to prenehat in najdet vzrok temu.



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 13:04:57   
Joly
Čili 1: tudi jaz sem pomislila na to, da mogoče sta pa vzgojiteljici napačno pristopili do njega in zdaj ima on stran in po mojem že avtomatično bruha. Npr, ravno danes mi je rekla vzg., da vedno ko imajo telovadbo v telovadnici bruha. Upam, da se bo res enkrat nehalo, ker se mi sin tako smili vsako jutro ko greva v vrtec. Danes zjutraj je tudi v garderobi začel jokat, potem je šel pit vodo in pol seveda bruhal, sicer samo slino in vodo. Bolj me je strah tega, da ga vzg. in ostali otroci ne bodo več marali oz. se ga bodo izogibali.

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 13:08:48   
Čili 1

IZVIRNO SPOROČILO: Joly

Čili 1: tudi jaz sem pomislila na to, da mogoče sta pa vzgojiteljici napačno pristopili do njega in zdaj ima on stran in po mojem že avtomatično bruha. Npr, ravno danes mi je rekla vzg., da vedno ko imajo telovadbo v telovadnici bruha. Upam, da se bo res enkrat nehalo, ker se mi sin tako smili vsako jutro ko greva v vrtec. Danes zjutraj je tudi v garderobi začel jokat, potem je šel pit vodo in pol seveda bruhal, sicer samo slino in vodo. Bolj me je strah tega, da ga vzg. in ostali otroci ne bodo več marali oz. se ga bodo izogibali.


Bogi. Se mi ful smiljo otroci, k se že tko zgodaj zarad česa obremenjujejo. Veš naša ma pa alergije na kup hrane, pa zarad tega kar naprej bruha, pa zavija jo skoz. Si sploh ne predstavljam, kako bo s hrano, ko bo šla v vrtec.

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 13:17:08   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Joly

Čili 1: tudi jaz sem pomislila na to, da mogoče sta pa vzgojiteljici napačno pristopili do njega in zdaj ima on stran in po mojem že avtomatično bruha.


se strinjam. Pojdi v vrtec in ju prosi, da mu obe z vzgojiteljico lepo razložita kaj bodo počeli. Ne zaupa jima in zato, tako reagira.
Mi smo imeli težave na začetku šol. leta, ker si je hčerka počitek razlagala po svoje, da mora spat(ali pa je bilo res, ne vem). sem vzgojiteljico prosila, da ji skupaj razložita kaj to pomeni. pri nas je bilo grozno, ker je tako začela zavijat z očkami, migat s trebuščkom, govorit, pisakavo, čez zobe. samozavest ji je čist padla.
Potem, ko tsa se pa z njo pogovorili in se ji tudi malo bolj posvetili, jo pocartali, jima je pa začela zaupat. vse reakcije so izginile in hodi z veseljem v vrtec.

Resno se pogovorit, ker rešitev morat najt in to takoj. Ne smeš dovolit, da te odpravijo. Otrok je v stiski in to se rešuje. A ga katera pocarta ko pride v vrtec? morajo se mu približat, drugače ne bo šlo.

Naša tudi veliko ne govori o vrtcu. če se naučijo kakšno pesmico ali igrco, nekaj kar je njej zanimivo, potem pove, drugače ne. 

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
1.2.2010 14:02:23   
**Tinkara78**
Ko je imela hčerka obdobje joka pred odhodom v skupino smo se na obojestransko pobudo odločili za govorilne ure, kjer smo dorekli kako bomo postopali.

Vsedla sem se z vzgojiteljico in sve se dogovorili kako bodo stvari potekale, da bomo usklajeni. Jokati je nehala v enem dnevu.

Naj opišem. V trgovini sem kupila malo večje zvezdice. Ko je šla zjutraj v vrtec je dobila zvezdico, v koliko se je jokala (v našem primeru je šlo za izsiljevanje) je ostala brez zvezdic. Pet zbranih zvezdic pa je pomenilo, da si je lahko izbrala eno stvar (takrat slučajno vožnjo z ringelšpilom, kinderjajčko,.....).

Najboljše je, da si vsedete za mizo in stvari predebatirate. Kot sem preletela napisano, doma nikoli ne bruha pri izbruhih trme, jeze,.... potem je problem drugje. Razen če mu doma popustite samo, da ne bo bruhal.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 1.2.2010 14:04:05 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: BRUHANJE 4.LETNIKA-POMOČ!!!!
2.2.2010 10:48:39   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Zadnjič sem bila na predavanju in je predavateljica rekla, da če otrok kaka v hlače, lula v posteljo (in za to ni kriva bolezen), da mora otrok sam spucat za sabo.

Iz opisanega bi sklepala, da izsiljuje.


OMG user posted image   a si ti (oz. obedve s to "psihologinjo) resna, al kaj?

NE IN NE IN ŠE ENKRAT NE! to je maltretiranje, ustrahovanje, izsiljevanje otroka. otrok se polula, pokaka, bruha iz stiske. STISKE! in mi ga "nagradimo" tako, da mora to stisko še osramočen in osamljen in zasmehovan sam pospravit user posted image user posted image user posted image user posted image      kak tako grozen vzgojni nasvet pa že dolgo nisem slišala!


A je kateremu od otrok fajn, da se polula, glede na to, da že od rojstva naprej posluša, da to ni lih zaželjeno? NE, še nisem slišala zanj.
A je kateremu od otrok fajn, da se pokaka, glede na to, da že od rojstva naprej posluša, da je to nekaj kar bi se starši znebili čimprej možno? NE, tudi za takega otroka še nisem slišala.
A je kateremu otroku (govorimo o predšolskemu otroku, da ne bo pomote) tok fajn bruhat oz. zna tako dobro manipulirat z drugimi, da gre v fazo bruhanja (ki res ni lih krasna stvar, pa če jo obrneš kakorkoli)? NE, tudi za takega nisem še slišala.

Sem pa slišala že veliko stvari o tem, da otrok, ko je preplašen, nerazumljen, ko se počuti osamljenega, ga nekaj spravlja v stisko, ga daje panika itd. = JOČE, BRUHA, SE POTEGNE VASE, SE SITUACIJI UPIRA, LULA V HLAČE, KAKA V HLAČE in še kaj takega.


tako, da draga Joly, tvoj otrok ne potrebuje zdravnika. ampak nekoga, ki mu bo znal prisluhnit v čem je bistvo njegovih težav. ki jih očitno ima. poskusi se pogovorit z njim - kako se počuti, če mu je kaj neprijetno, ali si želi, da bi kaj spreminili, kaj bi on spremenil, s čim je pa zadovoljen itd...  če pa tebi to ne bi uspelo, naj mu poskusi priti bliže kdo drug bližnji, ki mu mali zaupa: oče, stara mama, teta...

samo ne ga obravnavat kot medicinski primer. ali kot stvar brez čustev. to je vendar otrok! 

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?