|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vnetje usesa
15.2.2010 10:20:26   
tinaaja
Zanima me, ce vam pediatri ob vnetem usesu delajo krvno sliko, da dolocijo ali gre za virusno ali bakterijsko vnetje uses? Hci je takoj dobila AB samo ob pogledu v uho, pa me je ze nekaj ljudi vprasalo, ce so delali krvne teste.
Pa se to me zanima - ali so otroci imeli kontrolo pri P?
Hvala.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vnetje usesa
15.2.2010 10:38:05   
inja2
Pri nas je čisto odvisno, v kakšnem stanju je otrok. Nam ima kar naprej vnetja ušes, in če ima visoko vročino ga vedno pošljejo v laboratorij.
Naprimer danes, ko smo ga peljali pa nima vročine in ga je samo pogledal in mu dal antibiotike.

Se mi zdi da je malo tudi od pediatra odvisno.

kontrolo pa ima ponavadi na 2-3 dni.

lp,

inja

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vnetje usesa
15.2.2010 12:15:31   
SaaS
Pri nas mu tudi ni jemala krvi. Ne spomnim se prvih vnetij, mogoče, ampak mislim, da ne.  Tudi moj ni imel zraven vročine, samo bolelo ga je in gnoj je tekel ven.
Kaj pa vem, jaz zaupam naši pediatrinji. Res je vsakič pomagal ab, če bi bi bilo virusno, se ob jemanju ab verjetno stanje ne bi izboljšalo.

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vnetje usesa
15.2.2010 14:59:42   
livia
Pri nas še nikoli ni vzela krvi. Če je hudo predpiše AB. Kontrola pa obvezno čez par dni.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vnetje usesa
15.2.2010 15:43:50   
naja78
živ.nikoli vzela,ker itak je imel vedno vročino.in tulil.dala takoj antibiotik.
vnetje uha je skoraj vedno posledica sekundarnega vnetja,npr primarno vnetje je prehlad,ki napreduje v bakterijsko-vnetje uha.takrat so antibiotiki potrebni.
virusnih vnetij ni veliko ali pa so redka.

veš v čem je finta.
ja kri vzamejo,ker mamice peljejo otroka k P.ker joka in ga boli.na začetku tudi CRP ni vedno visok,ker se vnetje še ni dovolj razvilo(recimo2,3 dni).zato je toliko polemike o virusnih vnetjih-tam je CRP nizek.čez kak dan,dva ali več je pa že kriza-pride lahko tudi do izliva,ker antibiotike ne predpišejo.tega je v praksi ogromno.

nasplošno velja torej da se pri otroku vedno zdravi vnetje ušes z antibiotikom,največkrat s hiconcilom,ker se s tem prepreči še morebitni drugi zaplet.

iamjo pa spet druge druga mnenja.no jaz se vsekakor ne bi igrala.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?