|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starševski dodatek
6.2.2010 9:24:14   
divans1
Zanima me, kdo je upravičen do starševskega dodatka?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starševski dodatek
6.2.2010 9:26:16   
Kerensa*
Vse nezaposlene (tudi dijankinje ali študentke) matere, državljanke Slovenije ali druge države v EU (slednje pod določenimi pogoji).

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starševski dodatek
6.2.2010 9:36:52   
zmajaz
Pa h Kerensinemu postu bi dodala še to, da so do tega dodatka 1 leto po porodu upravičene mamice, ki niso upravičene do starševskega nadomestila (porodniško nadomestilo in nadomestilo za nego in varstvo otroka) - se zgodi namreč, da nekateri mislijo, da je to nekaj podobnega kot otroški dodatek in dobivaš še kar tako zraven. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starševski dodatek
6.2.2010 9:51:44   
Anonimen
Mene pa zanima kako je z dodatkom pri puncah ki so stare tam 16let in hodi v šolo aprila bo rodila.Živi pri fantu on je zaposlen.Ali gledajo tudi kakšen prihodek imajo njegovi starši?Živijo pa v skupnem gospodinjstvu.
Gre se za moževega nečaka in njedovo puncu.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starševski dodatek
6.2.2010 9:54:49   
zmajaz
NE - ne gledajo se nobeni prihodki staršev, niti partnerja - to ni socialna pomoč. To pripada VSAKI mamici, ki ji ne pripada "normalna" porodniška. Dobiva se 1 leto po porodu, višina pa je fiksna - trenutno znaša 193 eur.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starševski dodatek
6.2.2010 10:11:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

NE - ne gledajo se nobeni prihodki staršev, niti partnerja - to ni socialna pomoč. To pripada VSAKI mamici, ki ji ne pripada "normalna" porodniška. Dobiva se 1 leto po porodu, višina pa je fiksna - trenutno znaša 193 eur.


ni fixna....
za vsako leto zaposlitve v zadnjih treh letih, se na teh 193e  doda 2 %.

meni je zneslo:

193+
48% od 193


ker sem bila v zadnjih treh letih zaposlena 24 mesecev.(24x 2%= 48%)

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starševski dodatek
6.2.2010 10:31:48   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
ni fixna....
za vsako leto zaposlitve v zadnjih treh letih, se na teh 193e  doda 2 %.

meni je zneslo:

193+
48% od 193
ker sem bila v zadnjih treh letih zaposlena 24 mesecev.(24x 2%= 48%)

Ne ne miška - tu je govora o starševskem DODATKU, ki JE fiksen, ti pa si imela STARŠEVSKO NADOMESTILO BREZ PORODNIŠKEGA DOPUSTA, ki ga dobijo mamice, ki so imele v zadnjih 3 letih pred oddajo vloge najmanj 1 leto delovne dobe, znaša pa 55% minimalne plače + 2 % za vsak mesec zaposlitve: torej cca. 250 eur + 2% za vsak mesec zaposlitve. To sta dva povsem RAZLIČNA pojma. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starševski dodatek
6.2.2010 10:34:15   
Anonimen
a-haaaaa....
pol pa sorry....maj mstejkuser posted image

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starševski dodatek
6.2.2010 10:35:43   
zmajaz
Za porodniško so 3 možnosti:

1. zaposlene mamice: porodniški dopust s starševskim nadomestilom v višini povprečja dohodkov v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge

2. nezaposlene mamice, ki pa imajo najmanj 12 mesecev delovne dobe v zadnjih 3 letih: starševsko nadomestilo brez porodniškega dopusta, s starševskim nadomestilo v višini 55 % minimalne plače (cca. 250 eur) + 2 % za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 3 letih, a skupno ne več kot 110 % minimalne plače.

3. mamice, ki ne izpolnjujejo nobenega od zgornjih 2 pogojev: starševski DODATEK, ki je, kot rečeno, fiksen in trenutno znaša 193 eur.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starševski dodatek
6.2.2010 10:36:39   
Anonimen
2. nezaposlene mamice, ki pa imajo najmanj 12 mesecev delovne dobe v zadnjih 3 letih: starševsko nadomestilo brez porodniškega dopusta, s starševskim nadomestilo v višini 55 % minimalne plače (cca. 250 eur) + 2 % za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 3 letih, a skupno ne več kot 110 % minimalne plače.




evo, to sem mela v mislihuser posted image

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starševski dodatek
6.2.2010 10:45:16   
divans1
Jst mam zdaj 1 leto in pol s.p., imam pa vse skupaj 5 let delovne dobe. Ali mi pripada poleg porodniške tudi starševsko nadomestilo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Starševski dodatek
6.2.2010 11:14:04   
zmajaz
No - to je to, kar sem zgoraj dopisala h Kerensinemu postu. user posted image  

Starševski dodatek NI nekaj podobnega kot otroški dodatek, kar bi dobil še poleg porodniške - to je v bistvu neka oblika porodniške. ALI dobiš starševsko nadomestilo (= porodniško nadomestilo in potem nadomestilo za nego in varstvo otroka) ALI pa starševski DODATEK. NE pa oboje hrati. To ni dodatek še k porodniški zraven.

Ti če imaš s.p., boš dobila normalno porodniško, katere višina se ti bo izračunala kot povprečje osnov za prispevke, ki si jih plačevala v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge. Če si si recimo plačevala minimalne prispevke, bo tvoja porodniška taka, kot minimalna plača, če si si plačevala več, bo višja. Starševskega dodatka pa ne moreš dobiti.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Starševski dodatek
8.2.2010 11:51:28   
divans1
Starševsko nadomestilo je pravica trenutno zaposlenih staršev oziroma tistih, ki so bili v zadnjih treh letih pred nastopom starševskega dopusta zaposleni najmanj 12 mesecev.   Starševski dodatek je denarna pomoč staršem kadar po rojstvu niso upravičeni do starševskega nadomestila (študentke, dijakinje, oziroma so brez zaposlitve več kot tri leta).    Joj oprostite punce, ker vam s tem težim, ampak ne zastopim še čisto tega.... Ali potemtakem meni pripada starševsko nadomestilo poleg porodniškega dopusta? Ali je nadomestilo v bistvu porodniška? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?