|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nezmožnost zadrževanja blata pri 5.letih
8.2.2010 9:36:38   
BarbyD
Pozdravljene

Rada bi prosila za izkušnje mamic ki so kaj podobnega že dale skozi...imam 5,5 let staro hčerko ki je zadnje 3 tedne VEDNO ko jo pogledam pokakana user posted image suha je že 2 leti in tudi kakala je prej v kahljico kot pa lulala...do sedaj ni bilo nikoli nobenih problemov, sama je hodila kakat in se sama obrisala (na začetku je včasih kaj ostalo, drugače pa je bila sedaj že vsaj kakšne pol leta čista ) zdej zadnje tri tedne je pa kriza...na začetku sem mislila da pač nima časa in je zato nonstop umazana. No potem pa je povedala da ne čuti da se pokaka. Zdravnica je rekla da ni nič posebnega da bo prerasla pa da je verjtno to da ne čuti le njen izgovor user posted image user posted image user posted image

Rada bi ji pomagala pa ne vem kakouser posted image septembra gre namreč v šolo in glede na to da se to zavoha jo bodo drugi otroci zbadali kar bo stanje verjetno še poslabšalo.

naj povem da ni nobenih psihičnih pretresov ( vsaj da bi jaz vedela zanje ne)

imamo sicer še 9 mesecev starega fanta vendar ji posvečamo dovolj pozornosti in tudi sama ga ima zelo rada.

res bi bila hvaležna če bi katera ki se je s tem spopadala pove kako ukrepati
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nezmožnost zadrževanja blata pri 5.letih
8.2.2010 15:18:43   
Eillish
Pozdravljena! Tudi pri nas je bilo točno pri tej starosti zelo podobno. Hči je hodila v vrtec, bila je zadovoljna, nobenega pretresa, stiske, stresa nisem opazila, vendar sem dopustila možnost, da se kaj dogaja, lahko od daleč precej bizarnega in nepomembnega, kar pa slabo vpliva nanjo. Tudi ona je pravila, d ane čuti, da ji "uide" in šele takrat čuti, da mora kakat. Nikoli se nisem jezila, niti kaj dosti razpravljala o tem, nisem pokazala, da sem zaskrbljena. Enostavno sem jo umila, preoblekla in konec. Sem si pa vzela čas za pogovor o tem, če ima kakšne težave. Povedala sem ji, da ni sama kriva, da kaka v hlačke, da se to zgodi tudi drugim otrokom. Povedala sem, da naj gre čimprej na stranišče, če jo tišči in naj pove, če bo umazana, da jo umijem in preoblečem ipd. Povedala, sem tudi, da je mogoče vzrok kakšna bolezen in bova morda šli k zdravniku na pregled, če bo dalj časa trajalo. Take reči v glavnem, a samo enkrat. In je pomagalo. Ko je nisem s tem obremenjevala, je kmalu prenehala kakati v hlačke. Še zdaj ne vem vzroka, a glavno, da je mimo. No, to je moja zgodba, ki ni rečeno, da bo podobna tvoji. Srečno, upam, da stvari čimprej izzvenijo!

(odgovor članu BarbyD)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nezmožnost zadrževanja blata pri 5.letih
8.2.2010 20:29:37   
BarbyD
Hvala za tvojo izkušnjo. Bomo še tko probal da pač ne razpravljamo preveč okrog tega. Sem pa opazila da ima precej tako pocasto blato, ne driske ampak tako da ji še jaz težko obrišem ker se kar paca. Tako da sem ji danes dala pit probiotični jogurt v prahu (od Nahrina ) in pa fibrofit (tudi od Nahrinauser posted image ) to so pa v bistvu vlaknine v prahu ki imajo sicer malo tak moknat okus tko da je malo s težavo spila ampak je no user posted image in je šla samo enkrat kakat in blato je imela čvrsto tako da sploh ni bilo nič za obrisat ko se je pokakalauser posted image in zgleda je zaenkrat pomagalo ker je bila danes prvi dan po 3 tednih da ni bila vedno ko sem jo pogledala pokakana.user posted image user posted image Tako da upam da bova zrihtali črevesje. Če je pa kje kakšen drug vzrok pa tudi upam da ga bom odkrila, ker ona če jo kaj teži nič kaj rada ne pove.. Upajmo da bo user posted image

(odgovor članu Eillish)
Neposredna povezava do sporočila: 3
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?