|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, sadje)
10.2.2010 12:10:43   
miska2004
Pozdravljene,
imam par vprašanj, zato odpiram samo eno temo. Zanima me naslednje:

1. na kakšen način ste pripravile (uvajale) žrebička in teletino? Kuhano skupaj z zelenjavo in OH, kot npr. piščanca?
2. kdaj ste pripravile a'la bolognese omako za k makaronom (seveda z govejim mesom)? Naš je star 8,5m, verjetno bi že lahko, kaj? Malo se bojim zaradi paradižnika, ker je alergen...
3. kako uvajati rumenjak? Če se prav spomnim, za začetek eno četrtino (vmešat v hrano), potem naslednjič malo več (koliko več, polovico? in kdaj, čez en teden?), potem naslednjič spet malo več (tri četrtine? in spet čez en teden?), in potem celega (čez en teden)?
4. kaj od sadja mu še lahko dam - do zdaj "jeva" jabolko, hruško, banano, slive, breskve, marelice. Sadje mu ne diši preveč, pa zdaj zadnje dni je še zaprt in kaka samo bobke, tako da mu tudi banane ne upam več dat..
5. kaj še od zelenjave? Do zdaj sprobala (in tudi jeva, zelenjavo ima rad) korenje, bučko, cvetačo, kolerabo, brokoli, špinačo.

Lepa hvala za vaše nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, ...
10.2.2010 12:40:10   
simonalokar
meni pa daj nasvet kako si ga nahecala da je jedel zelenjavo, si samo skuhala na začetku  al si ga kj izboljšala okus in s čim.user posted image

če pa  težko kaka mojmu tavelkemu sinu je pomagal, jabolček kuhan notri pa suha sliva, lahko pa mu daš kar v roke da bo jedel- sam bodi zraven.


_____________________________

Blaž 10.03.2006
Maja 6.08.2009
1 mesec 4050 56 cm
2 m 6350 57 cm
3 m 7350 61,5cm
6 m 8900 66cm

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, ...
10.2.2010 13:03:09   
mama_milchy

IZVIRNO SPOROČILO: miska2004

Pozdravljene,
imam par vprašanj, zato odpiram samo eno temo. Zanima me naslednje:

1. na kakšen način ste pripravile (uvajale) žrebička in teletino? Kuhano skupaj z zelenjavo in OH, kot npr. piščanca?

teletino sem pokuhala v zelenjavi al popekla na maslu; obvezno pa je bila zraven zelenjava

2. kdaj ste pripravile a'la bolognese omako za k makaronom (seveda z govejim mesom)? Naš je star 8,5m, verjetno bi že lahko, kaj? Malo se bojim zaradi paradižnika, ker je alergen...

jz sem ji pripravla skoraj tako kot nam le manj začimb in čisto malo paradižnika v tubi, čisto malo

3. kako uvajati rumenjak? Če se prav spomnim, za začetek eno četrtino (vmešat v hrano), potem naslednjič malo več (koliko več, polovico? in kdaj, čez en teden?), potem naslednjič spet malo več (tri četrtine? in spet čez en teden?), in potem celega (čez en teden)?

prvič smo dali polovičko, čez teden dni pa cel rumenjak; v juhico, v krompirček;

4. kaj od sadja mu še lahko dam - do zdaj "jeva" jabolko, hruško, banano, slive, breskve, marelice. Sadje mu ne diši preveč, pa zdaj zadnje dni je še zaprt in kaka samo bobke, tako da mu tudi banane ne upam več dat..

kaki, kivi, suhe fige, suhe marelice, maline, robide, suhe slive, mandarine,

5. kaj še od zelenjave? Do zdaj sprobala (in tudi jeva, zelenjavo ima rad) korenje, bučko, cvetačo, kolerabo, brokoli, špinačo.

fižolete, grah, rdečo peso, krompir, koruzo, blitvo,......

Lepa hvala za vaše nasvete.


(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, ...
10.2.2010 13:04:16   
mama_milchy

IZVIRNO SPOROČILO: simonalokar

meni pa daj nasvet kako si ga nahecala da je jedel zelenjavo, si samo skuhala na začetku  al si ga kj izboljšala okus in s čim.user posted image

zelenjavo pokuhaš in dodaš malo polente noter al pa riža

če pa  težko kaka mojmu tavelkemu sinu je pomagal, jabolček kuhan notri pa suha sliva, lahko pa mu daš kar v roke da bo jedel- sam bodi zraven.



(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, ...
10.2.2010 13:49:46   
miska2004

IZVIRNO SPOROČILO: simonalokar

meni pa daj nasvet kako si ga nahecala da je jedel zelenjavo, si samo skuhala na začetku  al si ga kj izboljšala okus in s čim.user posted image

če pa  težko kaka mojmu tavelkemu sinu je pomagal, jabolček kuhan notri pa suha sliva, lahko pa mu daš kar v roke da bo jedel- sam bodi zraven.



Hja, nič ga nisem hecala, mogoče zato, ker sva začela z zelenjavo (takle vrstni red: korenček, riž, bučka, krompir, polenta, cvetača, koleraba), in šele potem s sadjem (kuhano jabolko, kuhana hruška, marelice, banana šele pred kratkim). Ali pa je tak tip, opažam, da nima rad preveč sladkouser posted image Je zgleda res bolj po možuuser posted image
Tako da nič nisem dajala notri za okus, no še vedno ne, samo olivno olje.

Za trdo kakanje pa sem mu ravno danes skuhala jabolko in slive, bomo videli, je tudi kar nekaj pojedel speštanega, pa še pil bo to čez dan (čeprav full malo pije). Hvala za nasvet

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, ...
10.2.2010 13:52:39   
miska2004
mama_milchy, hvala za nasvete. Kaj pa je to fižolete? Fižol? A ne napenja to (pa grah tudi)? Smo imeli na začetku kar probleme skoraj z vsem, zato me je kar strah dajat take stvari, za katere vem, da napenjajo.
Na kakšen način peso, kuhano? Kakšno pa koruzo (polento mu dajem)?
Sicer pa ja, krompir že dajemo nekaj časa, ga obožuje.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, ...
10.2.2010 14:11:14   
daisyb
zivjo,

vidim, da se vse drzite nekih pravil kaj mora jest in kaj ne...jaz malce se jih, ampak sem vidla, da ne gre vec..ker sedaj sploh noce vec minester in zelenjave. zdaj kar vse lepo popecem na olju..pa mal cebule in petrsilja..in gre mal bolje. dans sem bla pri pediatru..sem v italiji..in tle gre vse drugace. ta mali ima 8 mesecev in mi je rekel, da lahko je ze prav vse...sam kravjega mleka ne...tud paradiznik in jajcka.

mi je rekel naj kar dam pasto s paradiznikom..ce noce minester. bom poskusla da vidimo,ce bo slo.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, ...
10.2.2010 17:06:31   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: miska2004

Pozdravljene,
imam par vprašanj, zato odpiram samo eno temo. Zanima me naslednje:

1. na kakšen način ste pripravile (uvajale) žrebička in teletino? Kuhano skupaj z zelenjavo in OH, kot npr. piščanca?

Naš noče jest, če ni dobrega okusa. Zato mu meso (jeva piščanca, teletino, govedino, purana) narežem na majhne koščke in popečem na čebuli, zraven dam zelenjavo in včasih riž, včasih krompir, včasih pašto.

2. kdaj ste pripravile a'la bolognese omako za k makaronom (seveda z govejim mesom)? Naš je star 8,5m, verjetno bi že lahko, kaj? Malo se bojim zaradi paradižnika, ker je alergen...
Mu še nisem probala dat (ma 9.5m). Je pa dobra ideja, hvala,user posted image paradižnik sem mu pa že dala (v omaki) in je kar lepo prenesel.

3. kako uvajati rumenjak? Če se prav spomnim, za začetek eno četrtino (vmešat v hrano), potem naslednjič malo več (koliko več, polovico? in kdaj, čez en teden?), potem naslednjič spet malo več (tri četrtine? in spet čez en teden?), in potem celega (čez en teden)?

Mi smo dobili en list v posvetovalnici in je gor opisan tak postopek kot praviš ti. Jst mu še nisem začela dajat, ker je moja mama alergična na jajca in me je malo strah, da ne bi kej vplivalo nanj. Bom pomoje počakala do 1.leta.4.

kaj od sadja mu še lahko dam - do zdaj "jeva" jabolko, hruško, banano, slive, breskve, marelice. Sadje mu ne diši preveč, pa zdaj zadnje dni je še zaprt in kaka samo bobke, tako da mu tudi banane ne upam več dat..
5. kaj še od zelenjave? Do zdaj sprobala (in tudi jeva, zelenjavo ima rad) korenje, bučko, cvetačo, kolerabo, brokoli, špinačo.

Od sadja midva, poleg tega kar jesta vidva, jeva še borovnice in kompot iz jabolk in suhih sliv (priporočljivo če ti trdo kaka - pa dej mu še vodo od kompota za pit čez dan). Od zelenjave pa mu jst dajem še blitvo, por sva uvedla par dni nazaj, janež...sej več pa itak zdej ni, ka je zima...
Lepa hvala za vaše nasvete.


(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, ...
10.2.2010 17:07:20   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: miska2004

Pozdravljene,
imam par vprašanj, zato odpiram samo eno temo. Zanima me naslednje:

1. na kakšen način ste pripravile (uvajale) žrebička in teletino? Kuhano skupaj z zelenjavo in OH, kot npr. piščanca?
Žrebička še ni jedla, teletino enako kot piščanca (kuhano skupaj z zelenjavo in npr. rižem),

2. kdaj ste pripravile a'la bolognese omako za k makaronom (seveda z govejim mesom)? Naš je star 8,5m, verjetno bi že lahko, kaj? Malo se bojim zaradi paradižnika, ker je alergen...
Točno pri tej starosti. Omaka narejena po klasičnem receptu (normalna količina paradižnika), le manj slana in vse skupaj dušeno v lastnem soku, olje dodano na koncu.

3. kako uvajati rumenjak? Če se prav spomnim, za začetek eno četrtino (vmešat v hrano), potem naslednjič malo več (koliko več, polovico? in kdaj, čez en teden?), potem naslednjič spet malo več (tri četrtine? in spet čez en teden?), in potem celega (čez en teden)?
Eno četrtino, čez 1 teden polovico, čez 1 teden tri četrtine in čez 1 teden celega.

4. kaj od sadja mu še lahko dam - do zdaj "jeva" jabolko, hruško, banano, slive, breskve, marelice. Sadje mu ne diši preveč, pa zdaj zadnje dni je še zaprt in kaka samo bobke, tako da mu tudi banane ne upam več dat..
Kaki? Naša celo zimo je natančno 4 vrste sadja: jabolka, hruške, banane in kaki. Sezonsko sadje pač. V različnih kombinacijah.

5. kaj še od zelenjave? Do zdaj sprobala (in tudi jeva, zelenjavo ima rad) korenje, bučko, cvetačo, kolerabo, brokoli, špinačo.
Blitva, koromač, grah, stročji fižol.

Lepa hvala za vaše nasvete.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, ...
10.2.2010 17:10:37   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: daisyb

zivjo,

vidim, da se vse drzite nekih pravil kaj mora jest in kaj ne...jaz malce se jih, ampak sem vidla, da ne gre vec..ker sedaj sploh noce vec minester in zelenjave. zdaj kar vse lepo popecem na olju..pa mal cebule in petrsilja..in gre mal bolje. dans sem bla pri pediatru..sem v italiji..in tle gre vse drugace. ta mali ima 8 mesecev in mi je rekel, da lahko je ze prav vse...sam kravjega mleka ne...tud paradiznik in jajcka.

mi je rekel naj kar dam pasto s paradiznikom..ce noce minester. bom poskusla da vidimo,ce bo slo.

Ja, zakaj pa ne? Če nima reakcije po paradižniku. Naša naravnost obožuje testenine v paradižnikovi omaki z malancani, velik česna, bazilike in olivnega olja. Pa parmezan čez, seveda! Kar trese se user posted image

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, ...
10.2.2010 17:27:39   
mama_milchy

IZVIRNO SPOROČILO: miska2004

mama_milchy, hvala za nasvete. Kaj pa je to fižolete? Fižol? A ne napenja to (pa grah tudi)? Smo imeli na začetku kar probleme skoraj z vsem, zato me je kar strah dajat take stvari, za katere vem, da napenjajo.
Na kakšen način peso, kuhano? Kakšno pa koruzo (polento mu dajem)?
Sicer pa ja, krompir že dajemo nekaj časa, ga obožuje.


stročji fižol; naše nič ne napenja;
peso sem jaz kupla gomolj, narezala na kolobarje in skuhala, pa ji zamešala z krompirjem al korenčkom; sedaj pa kupim vloženo rdečo peso in jo fajn sperem pod vodo in ji dam kot solatko; koruzo pa tudi tisto iz kozarca al pa zamrznjeno v kaki zelenjavni juhici
naša je sicer stara 11m ampak ji od 8m dalje ne kompliciram preveč;

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: par vprašanj (meso, zelenjava, rumenjak, ...
10.2.2010 17:45:32   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: miska2004

Pozdravljene,
imam par vprašanj, zato odpiram samo eno temo. Zanima me naslednje:

1. na kakšen način ste pripravile (uvajale) žrebička in teletino? Kuhano skupaj z zelenjavo in OH, kot npr. piščanca?
Žrebička še ni jedla, pa ga tudi verjetno ne bo, ker midva tudi ne jeva. Teletino pa enako kot piščanca: skupaj z zelenjavo in kot dodatek k OH
2. kdaj ste pripravile a'la bolognese omako za k makaronom (seveda z govejim mesom)? Naš je star 8,5m, verjetno bi že lahko, kaj? Malo se bojim zaradi paradižnika, ker je alergen...
To omako je že od 8,5 mesca dalje, zdej je stara 9,5. Jo je pa do zdej jedla trikrat, in je blo za vsako tudi malo svinjine notri, ker sem imela mešanico že od prej doma. Dala sem pa paradižnikove pelate zraven. Tko kuhan paradižnik v omakah (pelati, mezga) lahko komot daš.
3. kako uvajati rumenjak? Če se prav spomnim, za začetek eno četrtino (vmešat v hrano), potem naslednjič malo več (koliko več, polovico? in kdaj, čez en teden?), potem naslednjič spet malo več (tri četrtine? in spet čez en teden?), in potem celega (čez en teden)?
Jaz sm prvič dala četrtinko, pol čez en teden polovico in čez en teden cel rumenjak. Dajem ga zraven špinače in pireja, ker to jeva vsak teden, ker ma ful rada.
4. kaj od sadja mu še lahko dam - do zdaj "jeva" jabolko, hruško, banano, slive, breskve, marelice. Sadje mu ne diši preveč, pa zdaj zadnje dni je še zaprt in kaka samo bobke, tako da mu tudi banane ne upam več dat..
Naša od sadja je banano, hruško (jabolka ne mara). Pa kak "frutek" breskov včasih.
5. kaj še od zelenjave? Do zdaj sprobala (in tudi jeva, zelenjavo ima rad) korenje, bučko, cvetačo, kolerabo, brokoli, špinačo.
Lahko še: krompir, stročji fižol, sladko zelje (pride fina omakica), riž, koruza... Mislim, da tudi papriko že lahko.. Recimo mal zelene ali rdeče paprike nakockane v kaki omaki.

Lepa hvala za vaše nasvete.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?