|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 8:40:54   
Fergie82
Pozdravljene,

zanima me, ali bi lahko kaj napisale o tem kako ste svoje ta mičkene pripravile na nov vsakdan v življenju. Sama še imam nekaj mesecev porodniške, vendar me kar skrbi kako bo moj ta mali prenesel 8-9 urno varstvo pri babici vsak dan. Težava je v tem, da sedaj povprečno enkrat na teden tam prebije 3ure pa se tako cmeri da kar zrak lovi. Tega sicer doma ne počne.
Torej kakšne izkušnje imate ve. Kako so se vaši otroci navajali na novo okolje prve dni. So kričali, bili prestrašeni, veseli .... ??? Me mogoče preveč skrbi?

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 8:48:59   
aprilčica07
Naš ni imel nobenih težav, bolj sem jih imela sama, ampak čisto po nepotrebnem. None je poznal, bil je rad z njimi in je hitro zalaufalo vse tako kot je treba. Jst sem pa hodila delat enih 14 dni z takim smokom v grlu, da povedat ne morem.  Ampak sem se tudi sama hitro sprijaznila, da malemu je čisto ok pri nonah, da se imajo lepo, da je zanj poskrbljeno in pol je bil svet takoj lepšiuser posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Fergie82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 9:14:19   
koala
Moj je bil do odhoda v vrtec skozi z mano, le kako uro ali dve občasno ga je popazila babi. Moram pa povedat da je vrtec zelo lepo sprejel,  sicer je zjutraj malo pojokcal, pampak prvih 14 dni, potem pa ne več. Med dnevom ni jokal, sem včasih kat tako vletela.
Po moje imamo mame večji problem kot otročki.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 9:23:56   
kristinaj
pri noni brez problema, ker se vidimo skoraj vsak dan in tudi za varstvo, ko greva kam ven zvečer,  sta tam brez problema, spita, jeta..ni problema sta navajena.. .. ima le mama probleme z njima ker sta živahna.. bolj kot je neumna bolje je...

za varstvo se mi je ponudila mama a sem odklonila, ker mi bolj odgovarja da sta med svojimi vrstniki pa tudi onadva uživata v vrtecu...

z varstvom je pa tako, hodita v vrtec in nobenega problema.. na hitro ju preoblečem in preobujem in že tečeta pred razrede.. jaz pa za njima s čajem, dudami, flaškami :))

pri uvajanju v vrtec je imela več problemov starejša, mali je šel z 11m in no problem..oba sta imela uvajanje tri dni...  razen če je bil bolan in po enem tednu je šel nazaj v vrtec je imel malo krize prvi dan... sedaj pa je že pravi korenjak in ne vidi sekunde da gre v razred in ta velika tudi...

pozna se mu tudi na samostojnosti, ni mu problema da se sam zamoti, sam se igra, gleda knjigico, ta velika tega ni znala, stalno je moral bit nekdo z njo in se igrat... se navadi, da ni sam, da so še drugi in da mora tudi kdaj počakati..

ko gledam za nazaj, mi je žal zaradi nje, ker nisem tudi nje že s sept 2008 vpisala v vrtec ampak sem jo imela doma ker sem bila v drugo na porodniški...je pa tako,da sem med tednom sama in mi je ni imel kdo peljat zjutraj v jasli .. to je prvi razlog da je ostala doma... 

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Fergie82)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 9:34:02   
piule
sama sem morala v službo po 6,tednih po porodu,tako da moja pupica je kar od začetka vajena tet in babic za varstvo,sploh ni problema je kjerkoli s komerkoli..Mislim da je bolje ,da niso otročički sami stalno z mamo.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 9:47:30   
Fergie82
Ja hvala za te odgovore. Tudi sama podpiram to, da mora otrok tudi v krog drugih ljudi in ne da je samo z mano. Tudi službe se veselim pa tudi mislim da mu pri babici ne bo slabo. Problem je edino v tem, da gre k babici je tam in se tam neumorno joče 3 ure skupaj kar se doma ne dogaja. Pa tudi doma ga ne ujčkamo skoz po rokah. Se zna tudi sam zaposlit. V vrtec ga bomo dali pri dveh letih. V jaslice pa ga nočemo. Iz razloga da se skozi joče ko ni doma me pa torej zares skrbi kako bo ko mame in atija ne bo doma. Včeraj se nam je zgodilo da je pr babici tudi hrano zavračal in sploh ni hotel jesti.

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 10:31:59   
Katy78
Jaz sem se tudi bala, kako bo brez mene, saj sva že več kot eno leto doma, imam namreč podaljšano porodniško. Cele dneve sva tam nekje do 16h sama, babice in dedke pa vidi največkrat samo ob vikendih. Ker bo v varstvu izmenično pri obeh babicah, sem ga pred kakšnim mesecem začela tudi med tednom vozit k njima in sem ga tam pustila celo dopoldne ali celo popoldne in ni bilo nobenega problema. Ravno včeraj sem ga spet pelajla k tašči in je kar vriskal, ko je videl dedija. Ko ga je vzel v naročje, sem mu hotela samo še rokavice na roke nataknit, ker so se šli sankat, pa me je začel kar odrivat in jokat, ker je mislil, da ga bom vzela in da bova šla domov. user posted image

Eni otroci so pač bolj občutljivi. Pri babici bo v dobrih rokah in verjemi, da se bo slej kot prej navadil in nehal jokat. Verjamem pa, da ti je hudo, ko vidiš da joka in noče jesti. Boš pa videla, kako mu bo koristila sprememba okolja in ljudi. Jaz vidim pri Niku - doma zna biti včasih prav neznosno siten, ker je že naveličan enih in istih igrač, vse predale tudi že na pamet pozna, ko pa pride k eni ali drugi babici, pa se mu odpre nov svet in je to čisto drugi otrok.


(odgovor članu Fergie82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 10:37:24   
Fergie82
No hvala. Sem se zdaj malo potolažla ker mi res ni vseeno. Bi rekla če bi ga skoz ujčkali. Ne pa da spi v svoji sobi in podobno. Tudi očka ga pazi kakšno uro do dve sam. Tako da je navajen malo biti brez staršev. Upam da bo res bolje čez kaki mesec. Potem pa bom prav tako skušala kaki mesec preduvajanja pa v službo. Upam da bo šlo brez težav.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 11:02:00   
Katy78
Aja, pa še to. Praviš, da imaš še nekaj mesecev porodniške, torej je otrok star nekje 8 mesecev? Sem namreč ravno zadnjič brala, da se okoli 8. meseca začne t.i. ločitvena stiska, ko je otrok popolnoma paničen, če starši, najpogosteje pa mama, izginejo iz njegovega vidnega polja.

Mogoče rabi samo še kakšen mesec ali dva in bo stanje boljše ali pa popolnoma drugače. Jaz bi kar vztrajala in ga vozila med tednom k babici, ga pa zaenkrat še ne bi puščala samega, če tako joka, počasi pa bi ga začela puščati najprej po pol ure, potem 1 uro itd. Bo pa po moje tudi drugače, ko  bo topleje in bo lahko otrok zunaj, kjer je veliko bolj zanimivo kot pa v stanovanju.

(odgovor članu Fergie82)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 11:54:38   
mini86
katy k bo men hudo k bo šu moj v vrtec bom kr tebe poiskala ker znaš tko dobr potolažtuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 12:09:58   
kristinaj
meni ni bilo hudo ko so moji šli v vrtec, tudi mi ni bilo hudo na začetku ko so malo pojokali, itak ko zapreš vrata nehajo... hudo je bilo meni, po treh letih, nazaj v službo in sem prvi dan, cel dan jokala v službi  :=))))

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 12:22:35   
koala
mini in ostale ki vas uvajanje v vrtec ali pa katerokoli drugo varstvo še čaka, od začetka otročki res jokajo ko jih oddaš v varstvo a vrjamite da zelo hitro nehajo jokati. Vam pa vsem srčno svetujem da ko boste tako daleč da ne stojite pred igralnico in poslušate joka, ker se zdi da traja celo večnost.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mama v službo otrok v varstvo
17.2.2010 12:29:06   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: koala

mini in ostale ki vas uvajanje v vrtec ali pa katerokoli drugo varstvo še čaka, od začetka otročki res jokajo ko jih oddaš v varstvo a vrjamite da zelo hitro nehajo jokati. Vam pa vsem srčno svetujem da ko boste tako daleč da ne stojite pred igralnico in poslušate joka, ker se zdi da traja celo večnost.


to nš še čaka ja..sicer "šele" septembra-če bomo dobil vrtec ampak vseeno razmišljam o tem ampak samo iz tega razloga ker je prijateljica začela z uvajanjem svojga v vrtec..in šele pol sm začela mal bl razmišljat..verjetno brezvezne stvari ampak vseeno..mi je skor že zdj hudo če pomislm da ne bova več skupi..
hja pomoje bom pa tud js takrat tekla vn iz solzami v očeh..bom se pa probala psihično prpravt pa skulerat ker če bom js živčna pa zaskrblena bom to še na tamauga prenesla-upam da bom tok močnauser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
VIDEO: Prvih 60 sekund življenja
video
V prvi minuti po rojstvu se zgodi veliko prelomnih stvari. Katerih? Poglejte si v videu.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?