|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krči v nogah
11.6.2010 8:32:34   
isobel
Sem v 25. tednu in imam skoraj vsak dan krče v nogah, predvsem v mečih in stopalih. Mislite, da bi to bilo lahko zaradi preobremenjenosti ali mogoče pomanjkanja kakšnega vitamina, minerala?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
11.6.2010 8:36:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu isobel)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krči v nogah
11.6.2010 8:37:01   
Lantea
Če so to prav krči v mišicah, potem menda pomaga kakšen kalcij in magnezij, če pa so to bolj kot "nemirne noge" pa pomaga kakšen hladen tuš, pomembno je tudi, da ti v noge ni prevroče. Tako je meni povedala ginekologinja. Drugače so meni zelo pomagale tudi nogavice (kompresijskeuser posted image mislim da), pa s kostanjevim gelom sem si večkrat noge namazala.

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krči v nogah
11.6.2010 9:08:55   
donat
jaz dosti počivam in imam noge nekoliko višje, nobenih tablet ne jem, samo banane in pijem mleko,...ponoči s skrčenimi nogami spim, ko jih hočem zravnati se zbudim in zravnam previdno, ko čutim da gre krč hitro stegnem nogouser posted image

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krči v nogah
11.6.2010 20:28:59   
isobel
IZVIRNO SPOROČILO: donat

jaz dosti počivam in imam noge nekoliko višje, nobenih tablet ne jem, samo banane in pijem mleko,...ponoči s skrčenimi nogami spim, ko jih hočem zravnati se zbudim in zravnam previdno, ko čutim da gre krč hitro stegnem nogouser posted image


No, točno s tem imam težave! Če spim s pokrčenimi nogami, moram zelo paziti, ko jih zravnam, ker kar začutim, da me bo zagrabil krč.

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krči v nogah
11.6.2010 22:28:33   
žabica13
Sama sem v 30 tednu in me že par tednov proti jutru zelo radi zgrabijo tejle krči - zelo zelo neprijetno! Ginekologinja mi je svetovala pitje Magnesola, ki ga brez recepta dobiš v lekarni. In lahko 2 na dan popiješ. 

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krči v nogah
11.6.2010 23:15:07   
anajan
Jaz sem imela tudi težave s krči v mečih. Vsak dan sem pila Donat (hladen se pije za krče, topel za prebavo). Pomaga. Šumečih tablet ne maram. Sem pa iz Donata vedno spustila vse mehurčke. Priporočam. Krči zginejo že po enem dnevu pitja Donata. Pa ni potrebno pretiravat pri količini.

_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krči v nogah
12.6.2010 11:06:21   
isobel
Hvala za vse te nasvete! Donat imam doma, a nisem vedela, da je temperatura tista, ki določa, za kaj je dober. Magnezijeve tablete pa tudi imam (ne tiste šumeče), a sem do sedaj le občasno vzela po eno.

(odgovor članu anajan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krči v nogah
12.6.2010 11:28:03   
soncnica 3
Magnezij ti vsekakor ne more škoditi, tudi meni je G rekel, da ga lahko brez zadržkov pijem vso nosečnost /no proti koncu je dobro, da ga nehaš, ker maternica se mora krčit.../, s tem da najprej poskusi z eno tbl. na dan, če bo premalo pa 2. Sicer pa, počivaj z dvignjenimi nogami /najbolje leže/ vsaj pol ured o uro na dan.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krči v nogah
12.6.2010 11:32:51   
krokar
Meni je G priporočil donat in magnesol. Pa dosti počivaj z malo dvignjenimi nogami!!

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krči v nogah
12.6.2010 21:12:35   
žabica13
isobel glede magnezijevih tablet imam informacijo, da pri krčih najbolj pomaga neka sestavina (ne vem točno kaj) ki pa je baje le v Magnesolu. Tiste ki jih dobiš v normalnih trgovinah, drigerijah tega nimajo notri...tako da ti svetujem magnesol. Če boš v lekarni ti bodo verjetno znali točno povedat kaj je to.

(odgovor članu krokar)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krči v nogah
13.6.2010 10:28:45   
soncnica 3
Jaz sem jemala magnezij iz DM-a pa koliko sem prebrala vsebuje isto količino Mg, kot ga je v Magnesolu. Je pa res, da bodo v lekarni zihr rekli, da je Magnesol boljši, saj ga morajo prodat, pa še 70% marže na njem zaslužit...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krči v nogah
13.6.2010 17:18:49   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: žabica13

isobel glede magnezijevih tablet imam informacijo, da pri krčih najbolj pomaga neka sestavina (ne vem točno kaj) ki pa je baje le v Magnesolu. Tiste ki jih dobiš v normalnih trgovinah, drigerijah tega nimajo notri...tako da ti svetujem magnesol. Če boš v lekarni ti bodo verjetno znali točno povedat kaj je to.


Ta sestavina je magnezij in je v vseh magnezijevih tabletih pa tut v Donatu (razlika je samo v količini), ki je za moje pojme čist univerzalna pijača za nosečnice (ureja prebavo, pomirja zgago, preprečuje krče...). Torej te je nekdo mal nasračkal s to izjavo...
Jst pijem Donat in nimam krčev sploh oz. zelo redkokdaj, da čutim, da me bo zagrabil pa hitro skrčim nogo v kontra smer in mine...V prvi nosečnosti sem veliko manj pila Donata, ker me tut zgaga ni pekla in sem imela tut več krčev.
Kar se pa tiče tega, da mora bit pogret, da deluje na prebavo...pri meni deluje tut nepogret, je pa res, da je pogret še bolj učinkovit.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krči v nogah
13.6.2010 18:18:09   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: žabica13

isobel glede magnezijevih tablet imam informacijo, da pri krčih najbolj pomaga neka sestavina (ne vem točno kaj) ki pa je baje le v Magnesolu. Tiste ki jih dobiš v normalnih trgovinah, drigerijah tega nimajo notri...tako da ti svetujem magnesol. Če boš v lekarni ti bodo verjetno znali točno povedat kaj je to.


Ta sestavina je magnezij in je v vseh magnezijevih tabletih pa tut v Donatu (razlika je samo v količini), ki je za moje pojme čist univerzalna pijača za nosečnice (ureja prebavo, pomirja zgago, preprečuje krče...). Torej te je nekdo mal nasračkal s to izjavo...
Jst pijem Donat in nimam krčev sploh oz. zelo redkokdaj, da čutim, da me bo zagrabil pa hitro skrčim nogo v kontra smer in mine...V prvi nosečnosti sem veliko manj pila Donata, ker me tut zgaga ni pekla in sem imela tut več krčev.
Kar se pa tiče tega, da mora bit pogret, da deluje na prebavo...pri meni deluje tut nepogret, je pa res, da je pogret še bolj učinkovit.



picola dej še 1x preberi kaj je napisala tvoja predhodnica... si? ker pol boš vidla da si s svojim komentarjem ČIST mim usekala.

kakorkoli, v magnesolu je magnezij v obliki magnezijevega citrata - organske soli, ki jo telo lažje 'porabi' kot magnezijev karbonat - anorgansko sol, ki je v 'komercialnih' tabletih. v donatu je pa magnezij raztopljen - v ionski obliki.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krči v nogah
16.6.2010 15:40:27   
Sunday
Meni najbolj pomaga magnesol,
zvečer si raztopim tableto v vodi in počasi spijem.

Je pa tako, da enim pomaga drugim, ne.
Več kot, da vržeš 5 € stran, ne moreš izgubiti.
user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krči v nogah
16.6.2010 17:08:01   
isobel
Meni te šumeče tablete preprosto ne sedejo. Na splošno tudi nimam rada pijač z mehurčki, zato mi gre tudi Donat težje po grlu. user posted image Sem v prvi nosečnosti pila Magnesol, po priporočilu ginekologinje, in mi ni čisto nič pomagalo ne pri zgagi in ne pri krčih.
Tokrat pa sem v lekarni vzela navadne tablete z magnezijem, ki jih ne raztapljaš v tekočini. Oblika magnezija pa je magnezijev oksid, 250mg/tbl. Zanje sem odštela mastne denarce, ampak mi pomagajo. Najbolj očitno je to pri zgagi (sem že prišparala na Rupurutu user posted image ), pri krčih je pa le manjše izboljšanje. Donat pa zaenkrat le gledam na pultu in se psihično pripravljam, da ga bom spila.

(odgovor članu Sunday)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?