|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prepovedane stvari so najslajše
8.4.2010 10:41:45   
MTFP
Saj ne vem kam dat to temo, ker gre za 9 mesečnega dojenčka... ampak ker ste tu mamice, ki ste to že dale čez mi boste verjetno znale svetovati.

Naš mali se že postavlja na noge in kobaca, in seveda je takoj pri omari - kjer je radio in pa steklo. Če ne buta z glavo ali ročico ob steklouser posted image , se pa spravi na radio... v trenutku je tam, samo na tla ga položim. Pa ga skušam motivirati z drugimi stvarmi, ne pomaga, ko ga vzamem stran je seveda v trenutku spet tam, ko odločno rečem ne, se začne na vso grlo krohotati user posted image , kot da sem naredila nekaj najbolj smešnega.

Do včeraj ga tisto sploh ni zanimalo, oz. sem mu hitro preusmerila pozornost z kako žogico za katero je potem šibal, od včeraj pa ga ne zanima nič drugega kot ta presneta omarauser posted image

Isto je v najini postelji, zjutraj ko poje, potem pri meni še kako uro odspi, ampak ko se zbudi, ni več pretegovanja in zehanja, isti trenutek ko se zbudi je na trebuhu in potem na nogicah, ker ima postelja zraven poličko, se je že parkrat v rob udaril, pa ga to ne odvrne od raziskovanja.

Zanima me pa na kakšen način tako malega odvrniti predvsem od radia, in steklene omare, saj bolj ga umikam, bolj mu je zanimivo, in vse igrače, afnanje nič ga ne odvrne od tega da ne bi raziskoval na "prepovedanem območju".

Ne vem a obstaja kak način, da bi mu to lahko preprečila, ali je to "igra" brez meja. jaz njega stran, on ob prvi priliki spet nazaj....

Saj vem, da raziskuje in da mu je vse novo in zanimivo, ampak vseeno, ob steklo tako butne, da me je prav strah da se bo razbilo.

Ne vem no, saj sem prej, ko si tega še nisem predstavljala kako izgleda v živo, govorila s kako mamico, ki se rada pohvali, da pri njih ni bilo nikoli stikanja po gumbih na TV, in podobnih zadev, ampak kako doseči to?

In ko pride do cilja, kako zmagoslavno najprej zapiha med zobmi potem se pa zakrohota...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prepovedane stvari so najslajše
8.4.2010 11:38:07   
3jeMi
user posted image  zakrohota se zato, ker točno ve, da se boš ti ujezila... vem, bolj vpiješ, da ne, bolj je ja... user posted image

je pa naš tudi blazno nor na vse tipke, stikala, lučke itd...

midva sva pa stvar rešila tako, da sva na omarice, kjer je vsa frštekarija, prilepila (z močni lepilnim trakom (ponavadi so sivi oz. črni)) pleksi steklo, oz. prej še polivinil, vendar se je strgal... zdaj ga tisto področje seveda ne zanima več, ker res ne more poleg... user posted image
če lahko, snemi steklena vratca za ta čas, ko je to področje zanimivo in probaj prelepiti s polivinilom...

... aja, pa HB, da sploh še spi malo pri tebi, naš lump je šel vedno takoj v akcijo, čim je bil izven svoje posteljice user posted image

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prepovedane stvari so najslajše
8.4.2010 13:25:06   
Naja31
Ali si še naprej potrpežljiva in mu vsakič rečeš, da ne sme ingastran odneseš,ampak po mojih izkušnjah je še najbolj pametno da stvari,ki jih je škoda in ki so prepovedane umakneš. Bo še najlažje za vse. 

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prepovedane stvari so najslajše
8.4.2010 13:34:41   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ali si še naprej potrpežljiva in mu vsakič rečeš, da ne sme ingastran odneseš,ampak po mojih izkušnjah je še najbolj pametno da stvari,ki jih je škoda in ki so prepovedane umakneš. Bo še najlažje za vse. 

Se strinjam. Dokler so takole majhni, se nima ravno smisla cele dneve iti policaja. Saj bo zrasel in takrat bo lažje.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prepovedane stvari so najslajše
8.4.2010 14:16:49   
pomlad08
se strinjam se s predhodnicama, najbolje je stvari, za katere ne želiš, da jih raziskuje, prestavit nekam drugam. pa vtičnice zavarovat ipd.
na ta način bosta oba čist na izi, drugač boš pa cel dan gledala kaj je prijel in ga odmikala stran.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prepovedane stvari so najslajše
8.4.2010 21:01:31   
ksenija12
mi smo vse nevarne predmete odstranili ali pa dobro zavarovali..steklene in takšne kjer se lahko poškoduje, pa sploh..moj nasvet bi bil isti..je pa to faza, kaj naj rečem drugega:) mine..

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prepovedane stvari so najslajše
8.4.2010 21:42:51   
ZmajTolovaj
Postavi kaj vmes, mi smo imeli pred računalnikom in vsemi kabli nastavljeno prenosno posteljo, sicer zloženo, v paketu, ampak ravno taka ovira je bila, da ni mogla čez. In se je naveličala in si našla kaj drugega.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prepovedane stvari so najslajše
9.4.2010 17:23:53   
roberta

čisto preprosto: odmakni nevarne stvari (kot so steklene omare, radio itn) za čas, ko mu je to "zanimivo". čist brezveze je otroka odmikat, ker bo vedno prišel nazaj spet pogledat in raziskat.

robovi na mizah pa: še eneparkrat se bo udaril, potem se bo pa naučil, da to boli in ne bo več tega počel. pač tako je. vsega jih ne moremo obvarovat. ta najbolj ostre robove miz sicer lahko zaščitimo, pred vsemi padci in udarci pa pač ne. in to je povsem normalno in načeloma neškodljivo.

tako, da naredi svet otroku prijazen (z odstranitvijo nevarnih in vabljivih stvari), pa bo tudi otrok varen v njem.

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prepovedane stvari so najslajše
9.4.2010 17:53:10   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ali si še naprej potrpežljiva in mu vsakič rečeš, da ne sme ingastran odneseš,ampak po mojih izkušnjah je še najbolj pametno da stvari,ki jih je škoda in ki so prepovedane umakneš. Bo še najlažje za vse. 

Se strinjam. Dokler so takole majhni, se nima ravno smisla cele dneve iti policaja. Saj bo zrasel in takrat bo lažje.



Se strinjam, ampak čisto vsega pa tudi ne moreš umakniti. Midva sva nekaj stvari umaknila, radio, DVD, kabli ipd. so pa še vedno v njegovem dosegu. Našega te stvari tudi blazno zanimajo in mu vedno odločno rečem NE on pa se tudi smeji nazaj kot lisjak. Če ne "uboga", mu pač skušam preusmeriti pozornost na kaj drugega, če pa to ne pali, ga pa odstranim pa četudi zraven joka. Kar je NE, je NE. Je pa tako, da so dnevi, ko bo rinil samo v prepovedane zadeve, potem pa je lahko po par dni skupaj, ko ga prepovedane stvari sploh ne ganejo. Poleg tega sem pa opazila, da v prepovedane stvari rine najbolj takrat, kadar je zaspan, siten in že sam sebi odveč.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prepovedane stvari so najslajše
13.4.2010 13:31:18   
potty
Steklo na omari lahko prelepiš s samolepilno tapeto, tako da tudi če se razbije ne bodo delci stekla leteli naokoli in poškodovali malčka. Vse kar se da odmaknit pa odmakni. In kmalu, ko bo ugotovil, da nisi več panična, ko se dotika ,,prepovedanega,, bo to postalo sila nezanimivo.user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?