|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rdeče pikice- pomoč
17.3.2010 21:36:49   
daisyb
pozdravljene,

prosim za nasvet..ali se je katera srecala s podobnim problemom. moj sincek je star 9 mesecev..prejsnji teden je bil bolan...jemlje antibiotik. pol je blo boljs..v nedeljo je spet mel vrocino. vceraj in dans je brez vrocine in v redu. bli smo pri pediatru..nic posebnega ni ugotovil..le vnetje zgornjih dihalnih poti...dva dni ma tud mal diareje...dans pa so se mu pojavile rdece pikice po trebuhu..pol se po hrbtu in sedaj se na obrazu. kaj bi to lahko bilo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rdeče pikice- pomoč
17.3.2010 21:45:49   
muca79
kaj pa če je peta (al šesta) bolezen, nevem točno kako se imenuje vem pa, da imajo otroci vročino in potem  dobijo izpuščaje po telesu. Lahko pa je kaj tudi alergičen na antibiotik, ker moj pikec ki ima prav tako kot tvoj 9 mesecev je dobil v bolnici pikice po trebuhu od antibiotikov ma je hitro minilo.
Ne se sekirat ker sigurno ni hudega...

Pa čim prej ozdravite user posted image

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rdeče pikice- pomoč
17.3.2010 21:47:12   
sanelaa
A je pojedel kaj nenavadnega, novega?

lahko da je kakšna reakcija na antibiotik..............

Reakcija na neko stvar se lahko pojavi takoj ali pa najkasneje čez tri dni. Boš videla kako bo jutri. Če je alergija, potem pikice pridejo, ampak tudi izginejo.
če se bodo pa širile še naprej ali postajale bolj intenzivne, pa vprašaj za nasvet pediatrinjo, lahko pa za nasvet pokličeš tudi kakšnega dermatologa.

A je otrok drugače na kaj alergičen?

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rdeče pikice- pomoč
17.3.2010 21:47:43   
daisyb
hvala za nasvet...tud tasca mi je omenila to peto in sesto bolezen...mogoce gre za to.....upam sam, da se do nedelje uredi ker imamo krstuser posted image user posted image

(odgovor članu muca79)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rdeče pikice- pomoč
17.3.2010 21:55:06   
Remaja
Tudi pri nas smo imeli podobno situacijo. Bili smo na antibiotikih, ko se je peti dan zopet pojavila vročina, ki je trajala en dan. Potem je blo dva dni vse ok, tretji dan pa je dobila izpuščaje najprej po trebuhu, nato pa še po nogah in za uhami. Bile sva pri pediatru in je bila diagnoza-šesta bolezen. Zdravila za to ni, je pa opozoril, da morajo pikice v 3 dneh izginiti in v tem času se ne sme pojaviti vročina. V kolikor se pojavi vročina, gre za drugo bolezen.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rdeče pikice- pomoč
17.3.2010 22:06:06   
vanilla
Aha, vidim, da imaš dvakrat odprto isto temo user posted image . Sem ti odgovorila na ta drugi.

(odgovor članu Remaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rdeče pikice- pomoč
17.3.2010 22:08:07   
daisyb
kot opisujete in sem si sedaj mal prebrala..vse kaze na to sesto bolezen...prvo vrocina, vnetje dihalnih poti..to so znaki. sedaj pa dva dni brez vrocine in te pikice..ce do petka ne izginejo bom poklicala pediatra.

se enkrat hvala...sem zdaj manj zaskrbljena

(odgovor članu Remaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rdeče pikice- pomoč
17.3.2010 22:15:38   
daisyb
dvakrat je isto....ker mi je prvic pisalo, da je nekaj narobe in ni poslalo..pol pa je oboje prav slo naprej.

lp

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rdeče pikice- pomoč
18.3.2010 12:57:06   
mini86
čim se pojavijo izpuščaji je pozdravljen..nč skrbet za krstuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rdeče pikice- pomoč
18.3.2010 16:11:38   
naja78
dokler izpiščaji ne izginejo obstaja možnost prenosa bolezni.user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rdeče pikice- pomoč
18.3.2010 16:54:32   
vanilla
Naja78, ne ni res. Ko se izpuščaji POJAVIJO, otrok ni več kužen... Kužen je samo še ob pojavu vročine, ko pridejo pikice, pa ne več.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rdeče pikice- pomoč
18.3.2010 17:05:22   
neli365
Mogoče pa ima alergijo na antibiotik, sploh na kakšen Hikoncil so rade.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: rdeče pikice- pomoč
18.3.2010 17:32:18   
salcka
verjetno je res šesta otroška bolezen.
naša je imela 3 dni visoko vročino, potem so se pojavile pikice po telesu.
ko se pojavijo pikice, je že OK.

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: rdeče pikice- pomoč
18.3.2010 21:08:24   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Naja78, ne ni res. Ko se izpuščaji POJAVIJO, otrok ni več kužen... Kužen je samo še ob pojavu vročine, ko pridejo pikice, pa ne več.


lej jest tako mislim,tako smo se mi nalezli.pa tudi šola tako uči.razen če ni 6 inf.bolezen,ker mnoge viroze povzročajo podoben zaplet-razplet.pa nisem laik da to vem-nevem.kakor koli.
sem pa pomislila na alergijo kot je ena že napisala,zelo verjetno tudi to.torej lahko samo ugibamo.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: rdeče pikice- pomoč
19.3.2010 15:48:58   
daisyb
odgovarjam vsem...
vceraj sem bila pri pediatru..in te rdece pikice so bile alergija na antibiotik..oz. izpuscaji po antibiotiku. sedaj sem ga ukinila...itak sem ga dajala ze 6 dni......

hvala vsem za odgovore

(odgovor članu muca79)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: rdeče pikice- pomoč
20.3.2010 11:41:36   
naja78
se mi je kar zdelo.niso vsake rdeče pikice 6 bolezen.user posted image user posted image

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?