|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nisem čisto zihr...
7.4.2010 9:35:14   
scapula
Mogoče tema ne sodi ravno v čvek,ampak vas je več tu na kupu,pa imam posledično tudi več možnosti za odgovor.No,zadnje tri mesece se pri nas v službi dogaja,da imamo občutno manj delovnih dni kot lansko leto (odredba vodilnih,da nam zmanjšajo viške ur,ki smo jih imeli krepko nad 150).Tako se je sedaj zgodilo,da smo v minus urah in delodajalec nam piše za tiste dni ko smo doma (ne po lastni volji!!) letošnji dopust!Zanimivo je,da to zveš šele ko dobiš plačo,ozr ko si pogledaš na comp ure...ker medtem ko si doma na prostih urah,te lahko še vedno kličejo nazaj na delo,če je bolniška (čeprav sem v dvomih tudi glede tega,ker nimamo plačane pripravljenosti),potem pa vidiš,da si bil na DOPUSTU!!!A katera kej ve o tem?V pogodbi tega ni nikjer opredeljenega...gre pa za zdravstvo::user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nisem čisto zihr...
7.4.2010 9:39:39   
Oceania
Znana situacija, samo ne v zdravstvu. Nekdo je spet pametnejši od zakona, torej delodajalec ti je po pogodbi dolžen zagotavljat delo, če tega ne stori, ti je dolžen plačati, kot bi bila na delu. Dopusta ti pa ne sme brez tvoje vednosti rabit, tako da je to že primer za inšpekcijo.

(odgovor članu scapula)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nisem čisto zihr...
7.4.2010 9:42:41   
scapula
no,pri nas je večina zaposlenih kr tiho,nobe ne upa nič rečt,ne preverjajo...kot da se jim je...e za vse...Mene pa tole kr precej moti in mislem da bom šla do konca...user posted image

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nisem čisto zihr...
7.4.2010 12:50:02   
MTFP
Poglej ZDr, mislim da je po zakonu, nekaj malega dni (3 če se ne motim), ki jih lahko določiš sama za dopust, za ostale dni pa mislim, da ima delodajalec pravico, da ti sam določi dopust, s tem da mora biti enkrat v kosu 10 ali 14 dni, ne vem več točno... vem pa, da dopust lahko delodajalec sam določi. user posted image


(odgovor članu scapula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nisem čisto zihr...
7.4.2010 15:41:18   
m_o_i
ce delodajalec ne more zagotovit dela, ti ne more in ne sme vzeti dopusta!!! kvecjemu lahko naredi aneks k pogodbi o skrajsanem delovnem casu oz. nove pogodbo.



_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nisem čisto zihr...
8.4.2010 7:03:44   
Kerensa*
Zakon v SLO je eno, praksa pa drugo.

Meni bi bilo vseeno, če mi na plačilni listi piše, da sem bila na dopustu (saj je dopust plačan 100%-no). Če me res ne bi bilo v službi, se mi zdi tudi OK, da mi za tisti dan ne plačajo prehrane (za prevoz morajo pa tako ali tako plačati mesečno vozovnico - vsaj včasih je bilo tako).

Ampak ne glede na prirejeno plačilno listo bi jaz še vedno zahtevala polni dopust (zakonsko določeno število dni po moji izbiri - brez tistih dni, ki jih lahko odmeri/določi delodajalec) nedotaknjen. Če tukaj kaj ne bi štimalo... no, potem bi bil pa urnebes
.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nisem čisto zihr...
8.4.2010 8:47:21   
liliana
Ampak ne glede na prirejeno plačilno listo bi jaz še vedno zahtevala polni dopust (zakonsko določeno število dni po moji izbiri - brez tistih dni, ki jih lahko odmeri/določi delodajalec) nedotaknjen. Če tukaj kaj ne bi štimalo... no, potem bi bil pa urnebes.


In to je točno 1 dan......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nisem čisto zihr...
8.4.2010 8:49:04   
Kerensa*
Na plačilni listi lahko zaradi mene piše, kar mu srce poželi. Ampak to se ne sme poznati na moji plači (naj da pa razliko v kuverti, če že ne more nakazati) in mojem dopustu.

Je pa v zdravstvu to malce težje izvesti. Vendar je zdravstvo zaenkrat še tako močno, da ga inšpekcijsko sesuješ
.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nisem čisto zihr...
8.4.2010 9:07:48   
liliana
V zdravstvu je itak tako zakomplicirano, da še tisti, ki plače sestavljajo prav ne vedo kako in kaj......

Kar se pa nadur in dopusta tiče.....vsaka nadura mora biti dokomentirana.....in letno jih ne sme biti več kot 170 nadur.....oz. če jih je več, jih je lahko 230, vendar je zato potrebno pisno soglasje delavca.......

Kar se pa dopusta tiče, pa večinoma zmotno mislimo, da si vseh 20 dni oz. koliko ga pač imamo lahko samo določamo, kdaj ga bomo koristili.....res je v večini primerov tako, da so delodajalci dokaj liberalni pri tem, če pa niso, pa imajo zakonsko podlago zato, da niso.....dopust po lastni izbiri lahko izkoristiš le 1 dan, pa še to moraš delodajalca obvestiti 3 dni pred nastopom dopusta.....za vse ostale dni dopusta, pa te delodajalec lahko "pošlje" po svoji volji, s tem, da mora upoštevati določena zakonska določila.....recimo, da en del dopusta traja najmanj dva tedna.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nisem čisto zihr...
8.4.2010 12:42:16   
m_o_i
eno je, ce te npr. delodajalec obvesti danes, da bos od ponedeljka dalje na dopustu, vse kaj drugega je pa to, da ti na placilni listi (za pretekli mesec!) vidis, da si bil na dopustu.
ce ni dela(ceprav v zdravstvu po vsem videnem in slisanem nekako ze dolgo velja, da je premalo zaposlenihuser posted image ), si ti lahko doma, delodajalec pa ti placa 80% in ne vzame dopusta!

spomnite se gorenja-vsekalo je ravno zato, ker so lani ogromno dni sedeli doma, prejemali 80% place za te dneve, ko pa so prisla narocila, so delali petek in svetek za 20% place-da so ure not spravli...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nisem čisto zihr...
8.4.2010 13:09:57   
liliana
Tu iz tega uvodnega posta meni marsikaj ni jasno......

ker doma so lahko tudi "ne po lastni volji", če koristijo dopust.....seveda mora biti delavec o tem obveščen......

glede zmanjšanja viška ur.....a jim je delodajalec brisal nadure iz lanskega leta ali pa se je delodajalec odločil, da v tem letu ne bo več takšnega viška ur kot lani......

Kar se pa tiče koriščenja nadur.....zakon tega nikjer ne priznava, temveč je določena samo obeznost plačila dodatka za nadurno delo....tako da je takšna kompenzacija nadur s koriščenjem prostih dni prepuščena in določena v splošnih aktih delodajalca ali pa v pogodbi o zaposlitvi......

Drugače pa kar se nadurnega dela v zdravstvu tiče pa je itak vse larifari......ker že v osnovi bi moralo biti tako veliko število nadur pri skoraj vsakem zaposlenem v zdravstvu nezakonito......ker nadure se izplačujejo, ko se pojavi nek izreden obseg dela.....v zdravstu pa je povsod to že kar stalna praksa......ker če si lahko zdravstvene ustanove privoščijo plačilo oz. kompenzacijo tako velikih nadur pri skoraj vsakem drugem zaposlenem, bi lahko zaposlili tudi nekaj novih delavcev.......



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nisem čisto zihr...
8.4.2010 14:15:45   
Arwenko
Samo okrog tega koriščenja dopusta. Kolikor imam jaz informacije je to mišljeno, da ti delodajalec lahko odobri ali pa tudi ne in v tem smislu pač ti ne moreš izbirat, nima pa ti delodajalec pravice trgat samovoljno dopusta, razen v primeru, da je to predhodno določeno, recimo s sklepom podjetja o kolektivnem dopustu. 

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nisem čisto zihr...
8.4.2010 15:12:28   
liliana
Mogoče pa je zdravstvo že začelo z omejitvijo izplačevanja nadur.......user posted image

Baje se več kot 10 % vseh sredstev za plače v zdravstvu izplača v obliki nadur.......

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nisem čisto zihr...
9.4.2010 14:59:58   
scapula
ja,zdravstvo je začelo z omejitvijo izplačevanja nadur že dolgo...samo niso se lotili na pravem koncu..sej veste komu v zdravstvu jih še vedno vestno izplačujejo!!!!In v medijih prikazujejo čudne številke o tem,da nas je enkrat preveč,drugič premalo...S tem,da so omejili število zaposlenih v eni izmeni iz tri na dve (crkni šime),je tretja lepo doma,se praska in nabija minus...oni imajo pa dokaz da nas je preveč.Simpl,a ne?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?