|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izvid rtg zapestja: skelet v razvoju zaostaja...
15.4.2010 21:22:50   
Moyca_
to me je pričakalo včeraj doma.
Brskam po netu pa ne najdem nič pametnega.
Jutri moram malo naročit v Ljubljano na preiskave.
Ne vem kaj so sploh opcije, torej kaj bi lahko bilo.
Naša mala je bila vedno manjša, rodila se je z 2500kg, tako da ni niti pediatrinja polagala pozornosti.
Zdaj pri sistematskem pri 5 letih pa sem ji rekla če je to normalno da je 3 cm manjša od najmanjšega po satistiki, pa nama je dala napotnico za rtg.

Ma kdo kaj izkušenj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izvid rtg zapestja: skelet v razvoju zaos...
15.4.2010 21:51:37   
nejcko


Joj, sem šele sedaj videla, da sem čisto narobe prebrala in seveda dala popolnoma napačen odgovor.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 15.4.2010 21:54:57 >

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izvid rtg zapestja: skelet v razvoju zaos...
15.4.2010 21:54:15   
Felicita
ok, popolnoma laično mnenje - zapestje slikajo da ugotovijo količino rastnega hrustanca... mogoče glede na to kao 'zaostaja' za 3 leta... se spomnim ene sošolke k je stalno na ta slikanja hodila, ravno ker je bla tolko drobna, pa pr njej so potem uvedli terapijo z rastnim hormonom in to.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izvid rtg zapestja: skelet v razvoju zaos...
15.4.2010 22:02:48   
nejcko
Ponavljam vajo.

S slikanjem zapestja se ugotavlja t. i. kostna starost, na podlagi katere lahko dokaj natančno celo ugotovijo končno višino posameznika. Če je kostna starost starejša od realne starosti posameznika (torej gre za pomankanje rastnega hormona)a, potem oseba zaostaja v rasti in ji je treba pri tem pomagati z rastnim hormonom, če pa je kostna starost mlajša od realne starosti posameznika, to pomeni, da bo oseba pač počasneje rastla.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izvid rtg zapestja: skelet v razvoju zaos...
15.4.2010 22:12:35   
Moyca_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ponavljam vajo.

S slikanjem zapestja se ugotavlja t. i. kostna starost, na podlagi katere lahko dokaj natančno celo ugotovijo končno višino posameznika. Če je kostna starost starejša od realne starosti posameznika (torej gre za pomankanje rastnega hormona)a, potem oseba zaostaja v rasti in ji je treba pri tem pomagati z rastnim hormonom, če pa je kostna starost mlajša od realne starosti posameznika, to pomeni, da bo oseba pač počasneje rastla.



ok, upam da samo touser posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izvid rtg zapestja: skelet v razvoju zaos...
15.4.2010 22:25:10   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

to me je pričakalo včeraj doma.
Brskam po netu pa ne najdem nič pametnega.
Jutri moram malo naročit v Ljubljano na preiskave.
Ne vem kaj so sploh opcije, torej kaj bi lahko bilo.
Naša mala je bila vedno manjša, rodila se je z 2500kg, tako da ni niti pediatrinja polagala pozornosti.
Zdaj pri sistematskem pri 5 letih pa sem ji rekla če je to normalno da je 3 cm manjša od najmanjšega po satistiki, pa nama je dala napotnico za rtg.

Ma kdo kaj izkušenj?


A mi lahko prosim poveš koliko je velika?

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izvid rtg zapestja: skelet v razvoju zaos...
15.4.2010 22:31:34   
nejcko
No, to, da skelet v razvoju zaostaja za 3 leta, je res malo dvoumno napisano, ampak jaz sem se pri tem takoj spomnila na eno kolegico oz. njenega sinčka. Rodil se je popolnoma normalno velik in težak, potem pa se mu je nekje pri 6 mes rast ustavila. Tudi motorično je zelo nazadoval.  Čez so dali en kup preiskav, med drugim tudi preiskave pri endokrinologu.
Na podlagi slikanja zapestja so ugotovili, da je dečkova kostna starost skoraj 3 leta mlajša od njegove starosti, kar se kaže tudi v njegovem videzu. Deček je star 6 let, zgleda pa kot kakšen 3-4 leta star otrok, majhen je in tudi obrazek ima še čisto otročji, tudi motorično je še "slab", slabo hodi samo po stopnicah itd.
Kolegici je bilo rečeno, da s fantkom ni nič narobe, da bo pač počasneje rasel, torej skladno s svojo kostno starostjo in ne skladno s svojo realno starostjo. Taki otroci tudi praviloma kasneje pridejo v puberteto, deklice kasneje dobijo menstruacijo.

Jaz upam, da bodo tudi pri vas preiskave pokazale, da ne gre za nič hujšega.

Srečno.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 15.4.2010 22:32:17 >

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izvid rtg zapestja: skelet v razvoju zaos...
16.4.2010 21:35:43   
Moyca_
stara je 5 ,5 let.
Zgleda pa čist normalno, samo bolj drobna je in pač manjši od ostalih.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?