|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tožba za povišanje preživnine
30.4.2010 21:18:46   
ona

Ker vas je tukaj več....user posted image
Počasi razmišljam,da bi vložila tole tožbo,ker dobivam preživnine res samo za pol mesečno hrano za otroka...ne bi o znesku,samo,s takim zneskom kot ga dobivam od bivšega bi otrok shiral
Torej na SCD so mi svetovali naj grem v tožbo sama,ker na CSD se nismo uspeli dogovoriti z bivšim,da bi povišali preživnino,seveda noče niti slišat o kakšnem dvigu,zato so mi izdali sklep,da nismo tam nič rešili...zdej pa vse tiste,ki ste se spustile v to po sodni poti...ali se mi splača,koliko je stroškov,imam možnost v ugodno rešitev...skratka zanima me vse v vezi s tem?
Hvala za vaše odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tožba za povišanje preživnine
1.5.2010 19:36:56   
Tasika
Odvisno od tega koliko dobiš in kakšna je plača. Jaz sem svojega očeta tožila za povišanje in sem dobila kar lepo povišico (iz takratnik 100 dem na 300). Ampak je že dolgo od tega.

Moje mnenje je da si 'dolžna' čim bolj poskrbeti za otroka, to vključuje tudi dovolj visoko preživnino. Upoštevaj pa seveda kakšno ima plačo in kakšne so možnosti za konkretno povišanje. Mi smo rabili cca. 6 razprav, + čakanje na prvo obravnavo, ampak kot sem rekla, leta nazaj.

Pogumno novim zmagam naproti.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tožba za povišanje preživnine
2.5.2010 14:32:45   
ona
TASIKA,hvala za edini odgovor do sedaj...sem vseeno mislila,da je še kje kakšna ki se je tega sama lotila...nič,saj imam kar veliko naštudirano kako in kaj,kakšen nasvet pa vseeno prav pride in za otroka se bom vedno borilauser posted image
Hvala še enkrat!

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tožba za povišanje preživnine
3.5.2010 5:40:48   
Kerensa*
Tožba bo uspešna samo v primeru, da, kot prvo, konkretno dokažeš, da imaš z otrokom višje nujne stroške, da, kot drugo, dokažeš, da jih sama nisi sposobna kriti (ker imaš npr. manjšo plačo, si izgubila zaposlitev ali kaj drugega - ni pa višja preživnina nadomestilo za tvoj izpad tvojega dohodka, saj bi to pomenilo, da otrokov oče preživlja tebe) in da je, kot tretje, otrokov oče to sposoben plačevati (ima npr. on višjo plačo ali manjše stroške - npr. da je že odplačal nek kredit).

Po slovenski praksi je skoraj nerealno pričakovati povišanje za več, kakor za 25%, v kolikor ne gre za "ekstremne" razmere, npr. da je bil otrokov oče prej brezposeln, sedaj pa je postal poslanec. Poleg tega pa se nemalokrat zgodi, da očetje na tožbo za povišanje preživnine odgovorijo s tožbo za znižanje preživnine (le te so bolj uspešne - o poštenosti nima smisla razglabljati), ker so se njemu povečali stroški (npr. vzel je kredit za reševanje prvega stanovanjskega problema, dobil je še enega otroka z novo partnerko itd.).

V kolikor imaš solidno preživnino (od 100€ do 150€), se ne splača spuščati v to tožbo. Škoda živcev, časa in denarja. Razen, če obstajajo realne možnosti, da se znesek poveča vsaj za 50%
.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tožba za povišanje preživnine
3.5.2010 8:59:49   
2violina
Ob razpadu zakonske (ali izvenzakonske) zveze MORA otrok obdržati isti standard kot ga je bil deležen, ko sta bila oče in mama še skupaj. Vendar se velikokrat zgodi, da se predvsem očetje na razne načine poizkušajo izognit plačevanju preživnine ali pa plačevati le smešno nizek znesek.
Predlagam ti, da se v kolikor je preživnina resnično nizka podaš v tožbo. Če je  tvoj dohodek nizek si lahko poiščeš (podaš vlogo) za brezplačno pravno pomoč.
Neglede kako se boš zadeve lotila ti priporočam, da imaš vse stroške, ki jih imaš z otrokom beležiš. Hraniš račune in jih potem na sodišču tudi predložiš. V strošek se šteje vse pa naj bo najemnina za stanovanje ali bencin za avto. To ti govorim iz lastnih izkušen.
Sem bila na razpravi za določevanje preživnine in nisem vedela kaj me čaka. Oče otroka se je izgovarjal, da imam še enega a mu je sodnica rekla, da ima  drugi  otrok potemtakem tudi mamo in ji naj prav tak delež na ramena obesi, kot ga želi meni. V kolikor ne more plačevati preživnine naj si dodatno delo poišče.
Želim ti, da iztržiš toliko, da bo tvoj otrok živel solidno življenje.

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tožba za povišanje preživnine
3.5.2010 12:36:50   
ona
Saj nisem pametna,če je res tako,da imam res malo možnosti za povišicouser posted image
Mogoče pa se mi nekako iziide,nikoli se ne veuser posted image
Vem pa,da me čaka kar težek boj....

Hvala vsem za odgovoreuser posted image
Še nekaj me zanima,a če zaprosim za brezplačno pomoč to navedem že v tožbi ali naknadno dam kakšen obrazec na sodišče?

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tožba za povišanje preživnine
3.5.2010 13:31:01   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: ona

Še nekaj me zanima,a če zaprosim za brezplačno pomoč to navedem že v tožbi ali naknadno dam kakšen obrazec na sodišče?


Pojdi na sodišče in se tam pozanimaj kje so pisarne BPP. Nato izpolniš vlogo in čakaš, da ti dodelijo odvetnika. Tam boš tudi vse iz prve roke izvedela. Pri meni je minilo že veliko let, odkar sem koristila BPP.

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tožba za povišanje preživnine
3.5.2010 13:32:39   
2violina
preglej še ta link:
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=810&sid=438

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tožba za povišanje preživnine
3.5.2010 18:06:55   
ona
Ma najlepša hvala za vse te podatke!!!user posted image

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?