|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako samostojno jesti
17.3.2010 21:45:01   
PC Baby
Zanima me kako ste učile vaše malčke samostojno jesti z žličko. Naš je namreč star 11 mesecev in sam nese žličko v usta, če mu jo dam v roko, problem nastane, če dam pred njega skledico ali krožnik. Z roko ni problema, z žličko pa nikakor ne more zajeti, ker mu je tisti pladenj na stolčku za hranjenje previsok (čeprav je naštiman na najnižje). Ali pa ima prekratke rokice.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako samostojno jesti
17.3.2010 21:49:19   
tejči28
Naš je začel samostojno jesti pri 17m ( ni v vrtcu).Dam mu skodelico na mizo in žlico in samostojno nese žlico do ust.Včasih tudi kaj raznese,pa mu še jaz dam kako žlico v usta,kaki puding pa sam poje.user posted image  

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako samostojno jesti
17.3.2010 22:01:28   
PC Baby
Naš gre pa prihodnji mesec v varstvo in si ne predstavljam točno, kako bo zgledalo hranjenje 12-tih enoletnikov, zato sem ga hotela malo natrenirat, da si bo znal vsaj malo sam pomagat. Ampak nama ne gre po načrtih... user posted image

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako samostojno jesti
18.3.2010 8:03:38   
tejči28
Ah ne skrbi bo pa z roko jedel kar bo lahkouser posted image ,ostalo pa bodo že vzgojiteljice pomagale.Pa verjetno se bo tam hitreje naučil,ko bo videl druge otroke jesti. 

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako samostojno jesti
18.3.2010 9:08:21   
kristinaj
jaz dam krožnik pred njega, žličko njemu in žlico meni in jemo, kar poje sam, vmes mu pa jaz dajem z žlico, včasih ne pusti meni dajat, ker hoče sam... bolj kot ne je vse umazano okoli in okoli.. ampak le tako se lahko nauči jesti sam...

kakšenkrat mu dam v šalčko instant čaj brez vode in žličko, da se uči, pa malček sladoleda in potem brišem in sesam :=))

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako samostojno jesti
18.3.2010 11:14:40   
sanelaa
Tudi naš, je sicer star 16 mesecev, ampak pri 12m še ni jedel sam. V vrtcu so ga hranli, potem pa je počasi začel sam. Itak da na začetku gre več mimo kot v usta, ampak gre. Zdaj že ful lepo je sam, samo pri juhi je še fejst neroden. user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako samostojno jesti
18.3.2010 11:15:48   
sanelaa
Drugače pa itak ko otroci pridejo v varstvo, ful hitro skapirajo določene stvari. V skupini namreč delujejo kot čreda, kar naredi en, bi naredil tudi drugi. Skratka, posnemajo drug drugega.
Naš se je na račun tega znebil dude, počasi pa še flaše.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako samostojno jesti
19.3.2010 21:41:39   
Ribi Bibi
Naša je stara 1 leto, krožnik ji dam kar na mizo in stolček čisto do roba mize. Ona ima svojo žlico, s katero uspe v usta znest približno 1/3 hrane, ostalo ji dam jaz. Ji je pa bolj zabavno jest z žlico, tako da roke uporablja le izjemoma (pri večjih kosih: kruh, makarončki, palačinnke ...).

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako samostojno jesti
20.3.2010 21:13:04   
PC Baby
Kako se nisem spomnila? user posted image
Sem danes znižala stolček in ga posedla za mizo kot praviš ribi bibi in mu dala krožniček na mizo. Je kr šlo. Seveda vglavnem mimo, ampak lahko je zajemal.

Svinjarije je blo pa tolko, da bom kr prepustila to učenje osebju v varstvu. Naj najprej tam natrenira toliko, da ne bojo stene okoli pisane, pol bomo pa tudi doma prakticirali user posted image

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako samostojno jesti
23.3.2010 14:36:37   
Najaa
Nič je nisem učila, je kar posnemat začela. Pri ene 14m je začela sama jest.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
23.3.2010 14:39:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako samostojno jesti
23.3.2010 21:51:38   
Orchis
Tudi moj bratranček je zelo divji in ga je težko zadržat pri mizi. Za rojstni dan sem mu podarila žlico, ki je na drugi strani (kot držalo) oblikovana kot nekakšen superheroj in mu je blazno zanimivo. Od takrat moj stric pravi, da veliko bolj mirno poje kosilo user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako samostojno jesti
24.3.2010 6:17:42   
Orchis
Sem našla še slikicouser posted image
user posted image

(odgovor članu Orchis)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako samostojno jesti
24.3.2010 7:40:57   
mateyka
lol Orchis user posted image a majo tudi kaj za punce? user posted image

(odgovor članu Orchis)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako samostojno jesti
24.3.2010 19:58:12   
Orchis
Ja! heheuser posted image a ni hecnuser posted image

user posted image
Pa še mal drugačni user posted image -->klik



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako samostojno jesti
24.3.2010 21:11:55   
mateyka
pismu, tale tamala je ful podobna naši user posted image
sem ji pokazala in pravi, da je najbolj zanimiv "stric" (aka superheroj) - zgleda da kosilozavri puncam niso tok "cute" user posted image

(odgovor članu Orchis)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako samostojno jesti
29.3.2010 23:12:48   
Orchis
heheuser posted image Ja zgleda da je "heroj" bolj posebenuser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako samostojno jesti
11.5.2010 11:35:26   
PikicaT
Ojej, tole hranjenje...
Mi imamo 16-mesečnika... Tud sedeti ne more pri miru, da poje vsaj malo. Edino, če je res lačen, potem gre pri miru ene par žlic. Vedno ga pa moramo zeloooo animirati zraven, da sploh kaj poje.
Obožuje žlice, vilice nože, krožnike... Ampak samo za mešati po hrani ali ropotati po mizi to je pa tudi vse. Ko mu pa hočem nesti žlico v usta (da jo tudi on drži), takrat se pa naredi tako trdega, da ni variante, da bo dal žlico v usta. V glavnem, nam še ne gre. Z roko ni problema, ampak pribor pa za vse ostalo samo za v usta ne.


_____________________________

PikicaT

(odgovor članu Orchis)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako samostojno jesti
11.5.2010 14:49:02   
soncica01
se podpišem pod PikicaT

(odgovor članu PikicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?