|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedeži 2. del - nujno
18.7.2005 19:54:12   
Anonimen
Po včerajšnji debati sem šla v BC gledat Romerjev sedež v akciji, ki je bil tudi v AMZ ocenjen kot najboljši sedež. Ogledala sem si naklon pa se mi še vedno zdi preveč ležeč.
Kako je pri vas? Ali pri uporabi tega sedeža, ko otrok spi, njegova glavica nikoli ne pade naprej?
Rezerviranega imam do jutri, ko ga bom sprobala v avtu, zato se mudi. ;)
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   avtosedeži 2. del - nujno
18.7.2005 20:18:46   
Sibil_
Pade ja, pa pač malo porineš nazaj pa je.Meni se ne zdi nič kaj preveč strašnega.Pa kaj nisi rekla, bi ti jaz posodila sedež za sprobat...;)
LP,
Sibil

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   avtosedeži 2. del - nujno
18.7.2005 20:32:56   
Anonimen
Pa kdo je vedel, da ga imaš tudi ti. Tebe sem itak nameravala danes zvečer na privat gnjavit za izkušnje, pa nimam časa za pisat, ker imam sto strani o avtosedežih odprtih. :)-

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   avtosedeži 2. del - nujno
18.7.2005 21:49:46   
SaaS
Kaj pa tiste blazinice za okoli vratu? Je to kaj uporabnega, mogoče to kaj pomaga? Jaz zaenkrat nimam izkušenj, ker uporabljam še lupinico. Vidim jih v reklamah in katalogih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   avtosedeži 2. del - nujno
18.7.2005 22:05:30   
Anonimen
Ne, tiste blazinice ne pomagajo. Smo jo že kupili pred meseci in namestili na sedež, ki ga zdaj uporabljamo, pa ne pomaga.

Ravnokar si ogledujem kiddyjev life plus. Ocenjen enako dobro kot romer, traja pa veliko dlje.
Izkušnje?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   avtosedeži 2. del - nujno
19.7.2005 9:09:19   
viv_
Mi imamo Roemer king-a - tista blazinica okrog vratu ne pomaga, pomaga pa od začetka tista dodatna opora za glavo, ki jo dokupiš in paše original na sedež.

Pa kinga imamo zdej eno leto in bo še nekaj časa v uporabi, tako da je že zamortiziran... Potem bomo pa kupili naslednji sedež - bo že pasalo zamenjat :)-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   avtosedeži 2. del - nujno
19.7.2005 13:37:46   
Anonimen
Viv, če poguncaš roemerja levo desno, ali kaj pleše?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   avtosedeži 2. del - nujno
19.7.2005 13:44:49   
viv_
selena - sedež je zelo težak in stoji fixno. Jaz sem imela že manjšo nesrčo (eni znani slovenki sem priletela u rit) pa je bilo vse Ok. Sicer sem res priletela z brzino polža, ampak...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   avtosedeži 2. del - nujno
19.7.2005 14:05:02   
Anonimen
:((
Kaj naj pa zdaj naredim?
Danes mi ga je sibil posodila za montažo v avto in tako pri njej kot pri meni je plesal kar fajn levo in desno.
V Arielu pa sem gledala Kiddyje ampak tam se mi zdi tako speštan notri, da ne vem, če bo moj tak način vožnje prenašal. Pa poleti ga tako ovitega zagotovo skuha.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   avtosedeži 2. del - nujno
19.7.2005 14:08:15   
viv_
Ne vem, mogoče odvisno od avta... Jaz ga imam v Golfu IV in tisti pas močno drži.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   avtosedeži 2. del - nujno
19.7.2005 14:15:46   
Anonimen
Montirali sva v xaro in v toyoto. Za xarine ne vem, ampak moji pasovi v toyoti super držijo. Pri lupinici sem morala vse odmontirat, če se je pas malo premaknil, ker ga nisem mogla več povleči, ko je bil enkrat izven začetne pozicije.
Najbolje, da grem popoldan še v BC, da mi ga oni montirajo v avto, pa da vidim, kako pri njih drži.

Viv, Baldi in ostali, hvala!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   avtosedeži 2. del - nujno
19.7.2005 14:34:17   
SaaS
Jaz sem se v toyoti na začetku jezila na pasove, kadar sem mogla lupinco odmontirati in spet od začetka. Ker nisem vedela zakaj tako, zakaj se pas zatakne, ko gre enkrat do konca ven, sem spraševala na servisu, če je to slučajno napaka. Pa so mi razložili, da je to ravno zaradi otroških sedežev, da bolj fiksno držijo. Sprednji pasovi pa funkcionirajo normalno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   avtosedeži 2. del - nujno
19.7.2005 20:17:21   
Anonimen
No, saj pravim, da zagotovo ni problem v tem.

Epilog. Tudi Roemer, montiran v BC, je plesal. Podstavek je sicer dokaj stabilen, vzglavje pa pleše prav tako kot naš sedanji sedež. Poleg tega mi ni všeč, da se premalo nagne.
Zaenkrat nismo vzeli ničesar.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   avtosedeži 2. del - nujno
20.7.2005 10:47:28   
asso
Jaz bi tud tak sedež, kjer lahko skoraj leži, da ji glavica ne pada naprej. Namreč moja skoraj vedno v avtu zaspi in še v lupinici ji večkrat glava pade naprej, da se mi prav smili. Tako ji večkrat glavico popravljam.

Sej, če bom čakala, da pride do devetih kil lahko imam še dve leti lupinico:)-:)-:)-, kaj ko ji pa nogice že zelo lezejo ven. Mi imamo šele 6500g.

Lp asso

P.S. Ko pogruntaste pravi sedež prosim za obvestilo o znamki in modelu:bravo::bravo:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   avtosedeži 2. del - nujno
20.7.2005 23:26:20   
Baldi
Selena, danes mo bili tudi mi v baby centru (BTC). Ne moremo se nareč odločit ali Romer king ali Romer Duo:ups:.

Zaradi tvojega posta sem bil še posebej pozoren na "stabilnost" sedeža po montaži z varnostnim pasom. V omenjeni trgovini imajo namreč avtomobilski stol, na katerem lahko naredijo praktični prikaz montaže sedeža (seveda na tvojo željo). Po prikazu sem prepričan, da se da ta sedež v vsak avto čvrsto pritrditi. No, razen, če ni pas "zjahan":). Fora je samo v močnem potegu pasu, ko je že ta nameščen v ležišče. Če premalo "zategneš", pa res pleše sem ter tja, še posebej v zgornjem delu.
Mogoče si imela pa samo smolo in si dobila nestrokovno pomoč. Ti prodajalci so včasih res zelo nerodni in nevedni. Jaz sem bil že večkrat razočaran, še posebej v Baby centrih. Na tvojem mestu bi še enkrat poskusil in se poprepričal. Zahtevaj najbolj "strokovno podkovano" osebo v trgovini in ni :hudicek:, da se ne bo kaj izcimilo:)

LP:pujs:

PS: asso, ti pa le še malo počakaj, da se tvoja:duda:malo okrepi. Do 9 kg ji še kar nekaj manjka:).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   avtosedeži 2. del - nujno
21.7.2005 9:20:41   
SaaS
Asso, pa zakaj ne bi imela še dve leti lupinice, če pač otrok še nima 9kg? Ni varno, da prehitevaš. Te številke s kilogrami niso kar tako. Jaz ne bi hitela. Tudi nič hudega, če nogice gledajo čez. Tudi mojemu nogice že ven štrlijo. Važna je glavica, ta pa ne sme gledati čez. Drugače so pa lupinice do 13kg, tako da ni za hiteti.
Naš ima 8,5kg in je v lupinici kar zadovoljen in ne bomo še takoj menjali. Največkrat itak spi v avtu, za kar se mi zdi lupinica še bolj primerna kot sedež.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   avtosedeži 2. del - nujno
21.7.2005 10:20:32   
asso
Sej ne hitim, ampak že sedaj, ko se vozi ima noge vse skrčene, ker ji visijo ven in ko je pripeta v avtu ji tolčejo ob sedež tako, da jih ima potem vse skrčene.

Sej bom še nekaj časa počakala, dokler ne bo res več prostora pri nogicah. Tako bom imela tudi več časa za preštudirat vse modele :)-:)-, pa na koncu bodo novi modeli in bom morala vse od začetka študirat.

Lp asso

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   avtosedeži 2. del - nujno
21.7.2005 16:15:38   
Anonimen
Baldi, kaj naj ti napišem... Na to, da sem z vseh strani trdno vlekla pas pri montaži, sem bila še posebej pozorna. Zjutraj sva s sibil poskušali premestiti njenega romerja v moj avto in tam je sedež plesal. Pa sem rekla, da bom popoldan še posebej zatežila za nategnjene pasove.
V avto mi je montirala sedež prodajalka, ki jo osebno poznam, in skupaj sva se trudili in pas zategnili najbolj kar se je dalo. Sedež se je celo odpiral, ker je bil pas tako zategnjen - tisti kovinski nosilec, ki v notranjosti blokira pas, se ni hotel trdno zaskočiti.
Saj tista plastika pod sedežem je stala dokaj trdno, ampak če primeš za vzglavje sedeža in porukaš, niha za najmanj 8 cm levo in desno.
Mene ni prepričal...

Sem pa včeraj kukala v en švedski avto in tam so imeli sedež stila 9-36 kg montiran na zadnjem sedežu, obrnjen obratno smeri vožnje in fiksiran z neko kovinsko palico. Bil pa je za menjalnikom - med obema sprednjima sedežema.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   avtosedeži 2. del - nujno
21.7.2005 21:06:07   
Baldi
Hm:zmeden2::zmeden2::zmeden2:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?