|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   skakanje po čakalni vrsti
17.6.2010 17:29:35   
tanjajordan
Smo prvi v čakalni vrsti za sprejem v vrtec. Ko sem prebrala ta stavek, sem si kar malo oddahnila, nakar mi v upravi vrtca povedo, da ni rečeno da bomo kaj kmalu na vrsti. Zakaj?
Zato ker je hči letnik 2010 (rojena v začetku februarja). Vse naj bi bilo odvisno od oddelka v katerem se bo sprostilo mesto. Se pravi, če se bo sprostilo mesto v oddelku letnika 2008 oz. 2009 bodo vzeli otroka, ki je za nami vendar ima pravo letnico. Skora me je vrglo... Potem sploh ne bomo prišli na vrsto!!!! Najbolje, da popucajo vse otroke za nami, ki imajo manj točk kot mi..... Sploh mi ni jasno... Seveda, da je bolje, da so otroci istega letnika skupaj.. vrsta je pa vseeno vrsta.

Brala sem odlok o sprejemu otrok v vrtec, kjer piše da se lahko, ob prostem mestu, otroka sprejme le ob predložitvi dokazil o posebnih potrebah ali težkem socialnem statusu. Nikjer pa nič ne piše, da lahko vrtci kar skačejo po čakalni listi gor pa dol.

Ali katera kaj ve o temu?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: skakanje po čakalni vrsti
17.6.2010 18:33:07   
tanci29
najverjetneje imajo za vak letnik čakalno vrsto...se pravi je vrsta za 2008,2009,2010 in tvoj je prvi v vrsti svojega letnika.
vsaj tako je v večini vrtcev.
zdaj pa odvisno v kateri skupini imajo prostor, potem vzamejo primeren letnik temu.

(odgovor članu tanjajordan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: skakanje po čakalni vrsti
17.6.2010 19:00:55   
benika
Najbrž bo res tako. Ker načeloma povsod velja, da imajo prednost starejši otroci (kar je tudi prav).

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: skakanje po čakalni vrsti
17.6.2010 19:19:42   
Taddy78
Pa sploh jemljejo tako male otroke? Vem da čudno sprašujem, ampak se tudi jaz ne čudim, da imajo prednost starejši letniki. Tvoja bo septembra stara komaj 7.mesecev...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: skakanje po čakalni vrsti
17.6.2010 19:58:28   
tanjajordan
Mlajše otroke sprejemajo tekom leta. Pri starejši hčeri so zadnji otroci prišli v skupino januarja, potem je bila skupina popolna. Ne vem, če me razumete. Starejši otroci so itak dobili več točk ker so starejši in so že tukaj v prednosti. A bodo potemtakem v prednosti 2x?

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: skakanje po čakalni vrsti
17.6.2010 21:39:54   
Alex01
Meni tudi dosti stvari ni jasnouser posted image
Če 2 ali več otroka dosežejo isto število točk, potem imajo še eno lestvico, kjer recimo dobiš dodatne točke, če izhajaš iz krajevne skupnosti v kateri se nahaja vrtec. V naši krajevni skupnosti pa sploh nobenega vrtca ni!!!!!!!!!!!Se pravi, da sm tukaj že v minusu. Pa če je starejši otrok že v vrtcu, dobiš dodatne točke, se pravi, da če imaš veliko razliko v letih oziroma, če imaš samo enega otroka (iz kakršnih razlogov že), si avtomatsko prikrajšan.
Meni se to ne zdi enakopravno in pika!!!!
TO JE PA SEVEDA SAMO MOJE MNENJE!

(odgovor članu tanjajordan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: skakanje po čakalni vrsti
18.6.2010 11:07:32   
tojeto1
Najbolj pravično je, da vzamejo 1. iz čakalne liste.
Torej, če nekdo odpove, v starejši skupini, naj gre najstarejši otrok iz mlajše skupine v višjo skupino, ti pa dobiš mesto v mlajšem oddelku. Upam, da štekaš, kaj sem mislila.
Če ne pa to predlagaj upravi. Čakalna vrsta je pač vrsta, drgač se pa pritoži, ker imaš vse pravice na tvoji strani.

(odgovor članu Alex01)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: skakanje po čakalni vrsti
18.6.2010 12:06:26   
sazi
V našem vrtcu je za vsak letnik svoja čakalna vrsta - sicer ne vem, če imajo potem dejansko več 1. mest ali pač vzamejo 3., ker je pravi letnik. In prav je tako. - vsaj po mojem. Ok, 1. ima mogoče točko več, ampak mesto je pa v vrtcu za starejšega otroka. Zakaj potem 1 letnika ne dajo kar med 5-letnike, če je pa tam ponavadi dovolj prostora. En sistem mora biti in vedno je tako, da se v velikih sistemih dogaja, da žal nekdo tudi kratko potegne.
Če ste 1. v čakalni vrsti, je še vedno upanje, da kdo odpove in dobite mesto - sploh, ker mesto potrebujete šele od januarja dalje.
Ko sem sina vpisovala v vrtec, dolgo ni dobil mesta. To pa zato, ker ravno tisto leto niso delali novega oddelka njegovega letnika in so jih sprejeli le toliko, da so zapolnili spraznjena mesta. Hči pa je dobila takoj, ko je dopolnila 11 mesecev - februarja.

IZVIRNO SPOROČILO: tojeto1
Torej, če nekdo odpove, v starejši skupini, naj gre najstarejši otrok iz mlajše skupine v višjo skupino, ti pa dobiš mesto v mlajšem oddelku. Upam, da štekaš, kaj sem mislila.

Tole pa dvomim, da bbi bilo tebi fajn - da ti sredi leta rečejo, vaš otrok bo šel pa iz te skupine v drugo, ker je najstarejši, da v to skupino pride drug otrok. user posted image

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: skakanje po čakalni vrsti
18.6.2010 13:09:25   
benika
Tole pa dvomim, da bbi bilo tebi fajn - da ti sredi leta rečejo, vaš otrok bo šel pa iz te skupine v drugo, ker je najstarejši, da v to skupino pride drug otrok.


Točno tako. In meni bi dvignilo pritisk in na to niti pod razno ne bi pristala.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: skakanje po čakalni vrsti
18.6.2010 13:35:55   
zaspancek1
Tole pa meni ni cisto jasno - vsaj v Lj naj bi bile razdeljene cakalne liste glede na starostno skupino (in ne samo starost otrok). Tako naj bi bila za prvo starostno skupino samo ena cakalna lista v posameznem vrtcu, na kateri so otroci razporejeni glede na stevilo tock. Ce ima vec otrok enako stevilo tock, se potem ti razvrstijo po starosti. Vsaj pri nas je tako.
Saj je logicno, da dobijo starejsi otroci vec tock in imajo tako prednost pred mlajsimi (ce imajo sicer vse tocke npr. za stalnost, stalno bivalisce, cakalno listo prejsnjega leta...). Zakaj bi bila potem smiselna cakalna lista za vsak letnik posebej user posted image   Ok, ce bi delali kombinirane oddelke ali pa otrok v zacetku solskega leta se ni star 11 mesecev, potem bi se lista lahko kaj spremenila, sicer pa ne vem zakaj bi se user posted image .

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: skakanje po čakalni vrsti
18.6.2010 13:37:53   
kakadoo
Tanjajordan sploh ne razumem zakaj se razburjaš. Halo.
Sj je čist logično a ni? A misliš da se nam staršem, ki imamo letnik 2008
pa zdi fer da bo en frocl letnik 2010 prišel v vrtec prej kot tisti ki je rojen 2008?
In čakamo že dve leti da pridemo noter? Ti pa revca - otrok niti eno leto ni star pa se
upaš neki razburjat? Dej dej. Mal se ohladi no. Pa pike gor al pa dol.
Zaradi takih, ki imajo več pik moramo ostali čakati že dve leti na vrtec. Se morš kar sam znajt da
si drugje poiščeš varstvo za otroka - ker vrsta je pač vrsta a ne?
Zato se nikar ne meči ven - že to je veliko da si prva v vrsti. Naj ti povem da smo mi 14 v vrsti pa smo letnik
2008. In ja - tudi jaz sem penasta ko silšim da bo en otrok letnik 2010 prišel prej v vrtec kot moj.
In če bi se dalo - bi upoštevala zgolj rojstne datume otrok in bi letnik 2010 avtomatsko postavila na konec vrste. Ampak pravila so pač drugačna. Škoda.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: skakanje po čakalni vrsti
18.6.2010 13:59:01   
Alex01
Jaz misim, da je za vsakega starša težko, če otrok ni sprejet v vrtec!
Je pa tudi pri nas tako, da so letos v vrtec sprejeti predvsem letniki 2008, ki so bili že eno leto na čakalni listi in smo na čakalni listi ostali predvsem letniki 2009!

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: skakanje po čakalni vrsti
18.6.2010 14:16:44   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Alex01

Jaz misim, da je za vsakega starša težko, če otrok ni sprejet v vrtec!
Je pa tudi pri nas tako, da so letos v vrtec sprejeti predvsem letniki 2008, ki so bili že eno leto na čakalni listi in smo na čakalni listi ostali predvsem letniki 2009!


Sigurno je težko brez varstva. In čisto pošteno je, da so najprej sprejeti starejši otroci. Tanjajordan, predstavljaj si, da se septembra sprosti mesto v vrtcu. Kljub temu, da ste prvi na čakalni listi (sicer mi ni jasno kako, ampak OK, očitno nimate prevelikega navala na vrtec) v vsakem primeru ne boste dobili vrtca, ker je tvoja hči PREMAJHNA! Otrok naj bi šel v vrtec z mesecem, v katerem bo dopolnil 11. mesecev, tvoja pa tega kriterija ne izpolnjuje. In utopično bi bilo pričakovati, da bodo rezervirali mesto le za vas. Sprejet bo drug otrok. Tako je in nimaš kaj. 

(odgovor članu Alex01)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: skakanje po čakalni vrsti
18.6.2010 14:24:45   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo

Tanjajordan sploh ne razumem zakaj se razburjaš. Halo.
Sj je čist logično a ni? A misliš da se nam staršem, ki imamo letnik 2008
pa zdi fer da bo en frocl letnik 2010 prišel v vrtec prej kot tisti ki je rojen 2008?
In čakamo že dve leti da pridemo noter? Ti pa revca - otrok niti eno leto ni star pa se
upaš neki razburjat? Dej dej. Mal se ohladi no. Pa pike gor al pa dol.
Zaradi takih, ki imajo več pik moramo ostali čakati že dve leti na vrtec. Se morš kar sam znajt da
si drugje poiščeš varstvo za otroka - ker vrsta je pač vrsta a ne?
Zato se nikar ne meči ven - že to je veliko da si prva v vrsti. Naj ti povem da smo mi 14 v vrsti pa smo letnik
2008. In ja - tudi jaz sem penasta ko silšim da bo en otrok letnik 2010 prišel prej v vrtec kot moj.
In če bi se dalo - bi upoštevala zgolj rojstne datume otrok in bi letnik 2010 avtomatsko postavila na konec vrste. Ampak pravila so pač drugačna. Škoda.


kakadoo, oprosti, ampak ti se zdaj razburjaš. Glej, čakalna vrsta ( če govorimo o Lj) je ena za 1. starostno skupino in če je avtorica te teme prva na vrsti, res še zdaleč ni fer, da vzamejo druge otroke pred njenim, pa čeprav so letnik 2009 ali 2008. Že zato, ker je otrok rojen februarja letos, je dobila minimalno število pik zraven. In na podlagi teh pik je razvrščena v čakalno vrsto, enako kot so otroci l.2009 ali 2008, ki so zaradi svoje letnice rojstva dobili več točk kot ona. Tako, da res ni fer in ja, jaz bi se definitivno pritožila. Pa mimogrede, tudi mi smo brez vrtca, 50. na čakalni listi, tako da jaz pa res nimam kaj. Pa vso srečo avtorici te teme, da bi vrtec dobila.


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: skakanje po čakalni vrsti
19.6.2010 12:47:47   
sončnica24
Te čakalne vrste so za bruhat. Problem je v tem da ne morejo mešati jasličnih skupin s vrtčevskimi skupinami, čeprav so vsi skupaj na čakalni vrsti, prav tako ne gre otrok kar iz ene skupine v drugo mešat ker otrok star eno leto nima kaj iskati v skupini kjer so otroci stari 2,5 let.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: skakanje po čakalni vrsti
19.6.2010 13:01:28   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Te čakalne vrste so za bruhat. Problem je v tem da ne morejo mešati jasličnih skupin s vrtčevskimi skupinami, čeprav so vsi skupaj na čakalni vrsti, prav tako ne gre otrok kar iz ene skupine v drugo mešat ker otrok star eno leto nima kaj iskati v skupini kjer so otroci stari 2,5 let.


Ja čaki mal, kako si ti to predstavljaš? Pri nas so skupine 1-3 leta, ter 3-6 let. In kam naj bi potem po tvoje dali enoletnika, če ne spada med dvoletnikeuser posted image

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: skakanje po čakalni vrsti
19.6.2010 23:40:43   
sazi

Ja čaki mal, kako si ti to predstavljaš? Pri nas so skupine 1-3 leta, ter 3-6 let. In kam naj bi potem po tvoje dali enoletnika, če ne spada med dvoletnikeuser posted image



Pri nas pa so skupine: letnik 2009, letnik 2008, pa še ena letnik 2008, pa letnik 2x2007, pa 3xletnik 2006...

In če se sprosti prostor v skupini letnik 2008, ki bo še vedno jaslična skupina, pač en morejo dat zraven otroka letnik 2010.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: skakanje po čakalni vrsti
21.6.2010 8:16:03   
sončnica24
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Te čakalne vrste so za bruhat. Problem je v tem da ne morejo mešati jasličnih skupin s vrtčevskimi skupinami, čeprav so vsi skupaj na čakalni vrsti, prav tako ne gre otrok kar iz ene skupine v drugo mešat ker otrok star eno leto nima kaj iskati v skupini kjer so otroci stari 2,5 let.


Ja čaki mal, kako si ti to predstavljaš? Pri nas so skupine 1-3 leta, ter 3-6 let. In kam naj bi potem po tvoje dali enoletnika, če ne spada med dvoletnikeuser posted image



Ja na čakalno listo lepo čakat da bo pri najmanjših prostor, če bo če ne pa drugo leto več sreče. Moje mnenje je namreč takšo da pri večjih otrocih že lahko delajo kombinirane oddelke, pri teh čisto ta malih pa je to malce težje, ker se vsak mesec pozna in verjemi da se tako majhen otrok pri večjih ne počuti niti približno vredu.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?