|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vse za mamila
25.6.2010 18:28:34   
magda_velepič
http://24ur.com/novice/crna-kronika/pred-trgovskim-centrom-prodajala-otroka.html


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Največja tragedija ni vreščeč hrup slabih ljudi temveč grozna tišina 'dobrih'.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vse za mamila
25.6.2010 21:04:58   
alejna
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu magda_velepič)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vse za mamila
25.6.2010 21:25:08   
maya2
Točno tole sem malo prej našla user posted image user posted image user posted image imam doma ravno 6 mesecev starega miška ... ma si sploh ne predstavljam, da je kaj takega možno.
Ravno danes smo s kolegi razglabljali situacijo, ki se je primerila v našem kraju enemu kolegu (in kaj lahko storišuser posted image ): šel je domov iz službe z avtom, na prehodu za pešce naletel na še ne dve-letnega malčka, ki je bil sam. Parkiral je in šel do njega, mali ni še dobro govoril, vedel pa je povedat kje je doma da je pobegnil od doma in kako naj bi se pisal, kolega je razumel le prvo črko, šel do bloka z malim, zvonil vsem na to črko... oglasil se je en moški, rekel mu je nekaj v stilu 'tukaj sem nekaj našel a je mogoče vaše?' no v glavnem tip je prišel dol, totalno hladen, zagrozil malemu da ga bo pretepel in zahteval, da se stricu zahvali zato, ker ga je pripeljal domov user posted image Kaj torej.....????  kaj stori CSD če jih kličeš?

_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vse za mamila
25.6.2010 22:32:42   
pelin
jooj boščekuser posted image

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vse za mamila
25.6.2010 22:42:06   
barika
Adijo pamet user posted image , imam enega 9 mesečnika in enega 2 in pol letnega in si ne morem predstavljat kaj takega user posted image user posted image .

Za onga fotra bi pa na licu mesta poklicala policijo in še kakšen CSD, mater muuser posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vse za mamila
25.6.2010 22:57:17   
arabela*
ojoj...jaz bi vsekakor poklicala socialno in da zadevo preiščejo..

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vse za mamila
26.6.2010 8:07:18   
tamiflu
groza

(odgovor članu magda_velepič)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vse za mamila
26.6.2010 13:52:37   
Taddy78
Kar je pa meni najbolj žalostno...moja mama je hodila na terapije za nogo v isti zdr. dom, kjer narkomani dobivajo metadon. In dosti narkomank je zraven pripeljalo svoje otroke. Meni resnično ni jasno, kako socialna lahko pusti otroka v narkomanski družini in ga ne zaščiti.
Dobra znanka isto skrbi za otroka narkomanke, s tem da sploh nima možnosti posvojitve, ampak ga ima lahko samo v rejništvu, kar pomeni, da ko se otrokovi mami sprdne, da bi pa rada bila dobra mama, lahko pride po njega in je za vikend recimo pri njej. S tem da je pubec ful agresiven in težko obvladljiv-sploh ko pride od nje.

(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vse za mamila
26.6.2010 19:39:34   
mateyka
Taddy, slovenska značilnost je da se otrok ne daje v posvojitev. tudi, če so 18 let v reji. zelo mila napram biološkim staršem. za moje pojme preveč.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vse za mamila
27.6.2010 21:06:54   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: maya2

Točno tole sem malo prej našla user posted image user posted image user posted image imam doma ravno 6 mesecev starega miška ... ma si sploh ne predstavljam, da je kaj takega možno.
Ravno danes smo s kolegi razglabljali situacijo, ki se je primerila v našem kraju enemu kolegu (in kaj lahko storišuser posted image ): šel je domov iz službe z avtom, na prehodu za pešce naletel na še ne dve-letnega malčka, ki je bil sam. Parkiral je in šel do njega, mali ni še dobro govoril, vedel pa je povedat kje je doma da je pobegnil od doma in kako naj bi se pisal, kolega je razumel le prvo črko, šel do bloka z malim, zvonil vsem na to črko... oglasil se je en moški, rekel mu je nekaj v stilu 'tukaj sem nekaj našel a je mogoče vaše?' no v glavnem tip je prišel dol, totalno hladen, zagrozil malemu da ga bo pretepel in zahteval, da se stricu zahvali zato, ker ga je pripeljal domov user posted image Kaj torej.....????  kaj stori CSD če jih kličeš?


Pokličeš policijo.

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vse za mamila
27.6.2010 21:56:24   
ronja
maya, jaz otroka, ki bi pobegnil od doma, ne bi peljala domov, ampak na policijo. Otroci ne bežijo brezveze od doma - mora bit nekaj ornk narobe, da to naredijo. Zato ga nikakor ne bi peljala sama nazaj domov, da jih bo revež fasal! Peljala bi ga na policijo, da bi se s starši vsaj kdo malo pogovoril - ker mene itak ne bi poslušali, njih bi pa morali... Pa da jih ima nekdo zacahnane, da malo pogledajo, kaj se dogaja z otrokom (obvestijo potem oni CSD)... Ne vem, zakaj je ljudi tako zelo strah poklicat policijo, da lahko opravijo delo, za katero jih plačujemo in ki ga vsaj nekateri radi opravljajo, pa ne dobijo dovolj hitro prijav... 

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vse za mamila
27.6.2010 22:44:55   
maya2
'pobegnil od doma' so njegove besede, verjetno niti ni bilo tako mišljeno kot si mi predstavljamo, čeprav po drugi strani pa otrok ne bi smel biti brez nadzora, da pride dol iz bloka pa ven pa nihče ne opazi user posted image user posted image ... no pa da mu grozi z batinami ... ja potem bo šele  begal....
Je pa res težko takole v taki situaciji, torej če kličeš policijo, pridejo naredijo enako... poiščejo starše... in potem? user posted image


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vse za mamila
28.6.2010 9:13:03   
koala
Katastrofalen prispevek.

Kar se pa CSD-ja tiče vsaj jaz imam zelo slabo izkušnjo. V bloku kjer sem prej živela je stanovala ena družina kjer so bili pretepi in alkoholizem stalnica. Tam so zganjali tak kraval da je bila groza, njihov otrok je neštetokrat tako jokal da groza. Vsakič smo klicali policijo, podajali prijave na CSD, policija tudi 8so nam večkrat zagotovili da jih podajajo), ko je ta otrok šel v šolo so podajali prijave na CSD tudi oni in kaj se je zgodilo??? NIČ, popolnoma NIČ. Otrok je še naprej ostal v teh razmerah, dokler ni bil sam dovolj star da je sam odšel v krizni center. 

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vse za mamila
28.6.2010 11:38:05   
ronja
Je pa res težko takole v taki situaciji, torej če kličeš policijo, pridejo naredijo enako... poiščejo starše... in potem?

potem se z otrokom in starši pogovori kriminalistka, ki je za to bolj usposobljena in jo jemljejo bolj resno kot tebe. Če ona presodi, da je otrok kakorkoli ogrožen ali zanemarjen, kontaktira CSD, če pa je v igri kako kriminalno dejanje, pa sami preiskujejo naprej in podajo ovadbo na sodišče. Vsekakor lahko naredijo veliko več kot pa ti.

CSD dostikrat pogleda stran in se ne mara vmešavat, ampak jih policija lahko vseeno malo bolj "prisili" v opravljanje svojega dela kot pa ti. ne rečem, da jih lahko vedno prisilijo in gotovo so tudi blesavi policaji, ki se jim j* za vse po spisku, ampak večinoma se mi zdi, da se jim mali otroci kar zasmilijo in poizkušajo pomagat - to so pa moje izkušnje. Vsekakor je klic na CSD iz policije malo drugače tretiran kot pa od nekega **** državljana, ki se mu zdi, da sosed ne dela najlepše. To hitro spregledajo - kot lahko vidimo že na več primerih... Žal. Ni prav, ampak jaz tu bolj zaupam policiji.

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vse za mamila
28.6.2010 13:33:24   
maya2
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Je pa res težko takole v taki situaciji, torej če kličeš policijo, pridejo naredijo enako... poiščejo starše... in potem?

potem se z otrokom in starši pogovori kriminalistka, ki je za to bolj usposobljena in jo jemljejo bolj resno kot tebe. Če ona presodi, da je otrok kakorkoli ogrožen ali zanemarjen, kontaktira CSD, če pa je v igri kako kriminalno dejanje, pa sami preiskujejo naprej in podajo ovadbo na sodišče. Vsekakor lahko naredijo veliko več kot pa ti.

CSD dostikrat pogleda stran in se ne mara vmešavat, ampak jih policija lahko vseeno malo bolj "prisili" v opravljanje svojega dela kot pa ti. ne rečem, da jih lahko vedno prisilijo in gotovo so tudi blesavi policaji, ki se jim j* za vse po spisku, ampak večinoma se mi zdi, da se jim mali otroci kar zasmilijo in poizkušajo pomagat - to so pa moje izkušnje. Vsekakor je klic na CSD iz policije malo drugače tretiran kot pa od nekega **** državljana, ki se mu zdi, da sosed ne dela najlepše. To hitro spregledajo - kot lahko vidimo že na več primerih... Žal. Ni prav, ampak jaz tu bolj zaupam policiji.



ja tole ima kar precej smisla... tnx, čeprav upam, da ne bom nikoli v taki situaciji user posted image


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?