|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katero opcijo izbrati?
21.7.2010 9:34:30   
barni
Zgodba (izmišljena, pogovor s kolegicami):

Otrok (2-3 let) zjutraj normalno vstane, se obleče in je pripravljen za vrtec. Prosi za npr. en piškot (lahko tudi karkoli drugega) in mu ga daš rekoč: Enega, potem pa v vrtec.

Ko poje, prosi za še enega. In mu ga ne daš, ker si prej rekel enega in konec. Otrok pade v histeričen jok. Kriči in trmari, se meče po tleh...

Mudi se ti v službo, nobena beseda ne zaleže, otrok že 10 minut kriči, očitno ga bo moralo minit samo od sebe.

a) se sprijazniš, da boš zamudil službo (otroka s histeričnim napadom težko popokaš in pripneš v avto, da nisi sam zraven vsaj ves poslinjen in si samo še za preoblečt) in počakaš da napad mine

b) si rečeš ok, naj bo še en piškot in med tem ko je, otroka posediš v avto in odpelješ v vrtec. Pri tem izgubiš bistveno manj časa in se izogneš histeriji za najmanj nadaljnjih 10 minut.

Prvo vprašanje: Katero opcijo bi izbrale?
Drugo vprašanje (neodvisno od odgovora na prvo vprašanje): Katera opcija bi bila iz vidika vzgoje dolgoročno bolj primerna?



< Sporočilo je popravil Eja RR -- 21.7.2010 10:31:01 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 9:36:25   
ZARA
c) fizično ga nesem v avto, naj se dere kakor hoče

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 9:39:49   
vesna_b
tudi pri meni opcija c
dam ji taprvi piškot, in medtem ko ga je, jo pripnem v avto

zakaj pa čakat ob piškotih, da ga poje, ker če jih ima rada, bo zihr hotla še...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 9:40:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

c) fizično ga nesem v avto, naj se dere kakor hoče


tudi jaz user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 9:41:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: barni
Katero opcijo bi izbrale?

Odvisno, kako zelo bi se mi mudilo. user posted image  
Katera opcija bi bila iz vidika vzgoje dolgoročno bolj primerna?

Od omenjenih dveh - prva.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 9:42:07   
*miska.mcc*
jaz bi mu dala piskot.

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 9:44:06   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: barni
Prvo vprašanje: Katero opcijo bi izbrale?

Popokam otroka v avto in tudi v varstvu opozorim naj ne dobi piškota takrat ko bo to on želel
(okej, zraven mi gre miljon živcev- ampak se tolažim da je to prvič in tudi zadnjič)

Drugo vprašanje (neodvisno od odgovora na prvo vprašanje): Katera opcija bi bila iz vidika vzgoje dolgoročno bolj primerna?

Opcija A.



< Sporočilo je popravil FLASK_A -- 21.7.2010 9:45:40 >

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 9:48:48   
RAKICA2007
Tudi jaz bi dala piškot, rekoč da je zadnji in medtem ko ga je - otroka pripneš v avtosedež.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 9:52:03   
uškinamama
Barni, berem tvoje poste in se mi zdiš taka skrbna mamica... user posted image

Za ta primer, ko si ga opisala ti ne morem odgovoriti z a ali b, c....

Zmeraj pravim, da so otroci različni, starši in situacije pravtako...

V tej izmišljeni situacije me moti predvsem to, da se otroku omejuje hrano  in čas. Na nas starših je da nekako poskrbimo, da otrok pravočasno vstane, poje, zrihta...
Pri odgovoru a, mi ni všeč, da bi otroka jokajočega in trmastega pustila v vrtcu (če ne bi napad prej minil) , pa tudi sama bi imela slabo vest, da sem se tako poslovila od njega...

Pri odgovoru b, pa mi ni všeč to, da popustiš potem, ko je mali že trmaril 10 minut. Jasno mu daš vedet, da se z iziljevanjem dobi kar se želi.

Se pravi, da bi verjetno ubrala neko srednjo pot. Že od začetka mu ne bi omejila količino keksov ...

Vidim, da ti nisem nič pomagala user posted image . Ah ta vzgoja.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 9:55:09   
barni
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b

tudi pri meni opcija c
dam ji taprvi piškot, in medtem ko ga je, jo pripnem v avto

zakaj pa čakat ob piškotih, da ga poje, ker če jih ima rada, bo zihr hotla še...


Oj. Ja se strinjam, samo ni čisto taka situacija. Piškot je samo primer. Lahko bi bilo kaj drugega. Torej nekaj, za kar ne veš, da bo otrok hotel še, dokler ne pade histerija.

Zato sem napisala, da ali počakaš da mine ali pa daš še en piškot (oziroma karkoli) in potem neseš v avto ko je. Po prvem še nisi vedela, da bo histerija. Če me razumeš kar sem hotela povedati. To je lahko kadarkoli, ko moraš nekam it, kjer si vezan na uro.

Smo bile pa tudi me deljenih mnenj, opcija C načeloma ni bila možna, ker so naši otroci že kar težki in jih v histeričnem napadu težko neseš (se zvija, odriva, tepe, cuka, vse sorte). Je pa fajn, če ti uspe v vsem tem otroka spravit v avto, pripet v sedež in odpeljat v vrtec.

Hvala za odgovore! Luštno je videt, kako res različno gledamo na stvari.

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 9:58:53   
Katy78
Jaz pa mislim, da je odvisno od otroka. Če veš, da po drugem piškotu ne bo zahteval še tretjega in četrtega itd. in šel brez težav v avto in potem v vrtec, bi mu ga dala, zakaj pa ne. Če pa veš, da bo po drugem piškotu enako kot po prvem, bi pa pač vztrajala, da ga ne dobi in bi ga odpeljala v avto kljub trmarjenju.Oz. mu v takem primeru niti ne bi dala prvega piškota, če bi vedela, kakšen izpad bo sledil.


< Sporočilo je popravil Katy78 -- 21.7.2010 10:00:03 >

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 10:01:02   
barni
Aja sem smotana, sama pa sploh nisem odgovorila.

No jaz bi dala še en piškot (ali karkoli, ni nujno da je to ravno hrana, eni recimo težijo za eno igračko, pa pol hočjo še eno tik preden grejo iz hiše) in to že prej, preden bi prišlo do histeričnega dretja (če bi pustila dret 10 minut, bi pač počakala do konca, sej bi itak že imela dvignjen pritisk), pač takoj ko bi otrok rekel in bi vidla, da bo sicer histerija.

Vem pa, da morda to dolgoročno ni dobro. In ravno tu so se kresala mnenja. Po eni strani verjamem, da otroka tako razvadiš, po drugi strani pa se mi zdi, da je fajn, da dan začneš kolikor toliko skuliran in da ima tudi to pozitivne vplive.
Saj nisem dovolj pametna, zato mi je fino prebrat vaša mnenja.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
21.7.2010 10:02:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 10:04:21   
vesna_b
ma saj bi vsak v določeni situaciji odreagiral, kot bi se mu takrat zazdelo.
pri nas se kar držimo tega, da npr lahko vzame s sabo eno igračo, in to je to. al pa v trgovini dobi eno stvar, pa se lahk tud strma. sam se je že navadila, in ni več problema. pač ve, da mislim resno.

no, piškot zjutraj pa - če bi mislila, da je lačna, bi ji tud jaz dala še enega. če pa ni... moram potrkat, da še nismo meli primera s kako histerijo...

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 10:11:08   
bumerang
Starše bi poslala k pediatru naj se pozanimajo o tem, kako pomemben je zajtrk in potem otroku:
- ne bi več omejevali zajtrka,
- poskrbeli bi, da otrok vstane dovolj zgodaj, da kulturno poje zajtrk za mizo in si tako pridobi zdrave prehranske navade,
- mogoče bi razmislili o tem, da vstajanje pol ure prej omogoči mirno jutranjo proceduro priprave na odhod od doma in tako polepša ves dan ne pa da frlijo zadnjo minuto in se zaradi lastne komoditete in neučinkovitosti spravljajo na otroka. 

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 10:13:33   
kristinaj
1. dejte vstat prej, da se ne bo mudilo in bo mulc v miru zajtrk pojedel.....

2. če je lačen mu že v štartu dej dva piškota, tudi če te prosi za enega

3. kaj pa če je lačen in bi še jedel?


4. če veš da je sit, mulca spokaj in nesi v avto pa naj se dere kot hoče..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 10:15:47   
barni
Ajoj, čisto narobe ste razumele...sploh ne gre za zajtrk. Piškot je samo primer! A lahko rečemo, da je npr. ena igračka, ki jo otrok nese s seboj v vrtec, potem pa se malo pred odhodom premisli in hoče še eno zraven, kljub temu, da ste se prej zmenili, da bo samo ena?

Mislite si, da piškot ni hrana user posted image . Jao, kar malo težko je, kajne?user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 10:32:45   
Splišni
Odvisno, kakšen je otrok.

Zdaj vsak bi rekel,d a se ne sme popuščat ind a kar se prvotno reče, tisto mora obvečljat.

Jaz bi pa rekla tako, da če veš, da je to izjemoma in da si otrok piškota resnično želi zaradi piškota samega in ne zato, ker ima enga črva v sebi, ki venomer hoče nekaj več in nekaj izsiljevat, potem bi mu ga dala. Če bi bilo vedno pri vsaki stvari tako in bi imela občutek, da me izsiljuje vedno in povsod. Oz. poskuša izsiljevat. V temprimeru je treba bit pač pazljiv in se ne sme popuščat.
Če pa bi bile take siatuacije izjemoma, pa bi mu ga dala.

Pač se je treba prilagajat. Niso vsi otroci enkai. Enaka vzgoja ne velja za vse.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 10:34:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ajoj, čisto narobe ste razumele...sploh ne gre za zajtrk. Piškot je samo primer! A lahko rečemo, da je npr. ena igračka, ki jo otrok nese s seboj v vrtec, potem pa se malo pred odhodom premisli in hoče še eno zraven, kljub temu, da ste se prej zmenili, da bo samo ena?

Mislite si, da piškot ni hrana user posted image . Jao, kar malo težko je, kajne?user posted image


kar je, je. user posted image  zato sem jaz za varianto c, ker npr. igrače se pa potem vsakodnevno začnejo množiti. user posted image  sploh pa je pri 2-3 letih prvo preizkušanje mej in takrat jaz nisem pogosto popuščala. zdaj je že lažje, ker se mu da marsikaj razložiti.
se pa spomnim, da smo bili v vrtcu zmenjeni za eno igračo v petek. no, otroci so nosili dan na dan celo goro igrač. no, to mi pa ni bilo všeč. če se še starši ne morejo držat dogovora in popuščajo pri otrocih. na koncu so prepovedali vsakršno igračo, pa se nekateri še vedno niso držali. user posted image

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 10:37:58   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

c) fizično ga nesem v avto, naj se dere kakor hoče



to nam je ratal narest enkrat...od takrat nič več...radikalno, brez popuščanj...obrodi sadove...pri našem...otroci so si pa pač različni...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 10:42:44   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Starše bi poslala k pediatru naj se pozanimajo o tem, kako pomemben je zajtrk in potem otroku:
- ne bi več omejevali zajtrka,
- poskrbeli bi, da otrok vstane dovolj zgodaj, da kulturno poje zajtrk za mizo in si tako pridobi zdrave prehranske navade,
- mogoče bi razmislili o tem, da vstajanje pol ure prej omogoči mirno jutranjo proceduro priprave na odhod od doma in tako polepša ves dan ne pa da frlijo zadnjo minuto in se zaradi lastne komoditete in neučinkovitosti spravljajo na otroka. 


ja, ampak tukaj je govora o otroku staremu 2-3 leta, ki ima zajtrk v vrtcu.
Tudi naša ima zajtrk pa vseeno dobi zjutraj malo kruha ali piškot; lahko pa tudi nič (ker nima potrebe)

se pa popolnoma strinjam z zgornjim postom za šolske otroke in vse ostale (odrasle)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 10:58:56   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ajoj, čisto narobe ste razumele...sploh ne gre za zajtrk. Piškot je samo primer! A lahko rečemo, da je npr. ena igračka, ki jo otrok nese s seboj v vrtec, potem pa se malo pred odhodom premisli in hoče še eno zraven, kljub temu, da ste se prej zmenili, da bo samo ena?

Mislite si, da piškot ni hrana user posted image . Jao, kar malo težko je, kajne?user posted image


če je igrača... se dogovoriva, da jo nese s seboj v vrtec in pusti v omarici - kar tudi stori...
če je kaj drugega - po kompromisih user posted image

je pa res, da se otrok do otroka razlikuje in starši glede vzgoje tudi user posted image

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prosim komentar
21.7.2010 11:02:16   
vesna_b
samo bumerang - če dam jaz tamali zajtrk doma - čez dobre pol ure ga ima pa v vrtcu - koliko bo pa tam pojedla?
pa tudi čez vikend ne je takoj, ko se zbudi, ampak počakamo pol ure, ali pa celo uro, ker pač ta čas rabi. se pač počasi zbuja. se pa zbudi okoli sedme ure zjutraj. sicer pa vsak dan dobi zajtrk, da ne bo pomote.

naša doma najprej dobi v roke flaško čaja, in ga počasi spije, potem se še malo pocrklja na kavču, s svojim flokitom, pol se pa preoblečemo in umijemo in zajtrkujemo.

tud me, ki doma pred vrtcem otrokom ne dajemo zajtrka, to vemo. sam a ti lahko 2* v eni uri ješ? zajtrk? sicer pa to ni tema, v kateri se sploh govori o tem, da otroku ne daš zajtrka

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Katero opcijo izbrati?
21.7.2010 11:05:51   
Anonimen
Nobene od ponujenih, obe sta mi brezvezni.

Vzela bi vrečko piškotov ali muesli ploščice - očitno je otrok še lačen, če hoče piškot - in naj poje do konca v avtu.

Če pa želi piškot za tolažbo, ker ga nekaj muči, je nekaj narobe v moji vzgoji na splošno - in tega ne bom rešila z jutranjo paniko in odvzemom (ali ne) drugega piškota.

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Katero opcijo izbrati?
21.7.2010 13:23:13   
Najaa
Piškot bi ji dala v avtu, pol jih pa tak ni več. Jaz vedno tako naredim, ker vem, da se ne bo ustavila pri enem. Je pa res, da so otroci različni in moja tavečja npr. razume, če ji rečem, da jo v vrtcu itak čaka zajtrk in da če se bo najedla zdej piškotov, ne bo mogla jest zajtrka.
Vsekakor ji pa še enega piškota ne bi dala. Kot si rekla, barni, to dolgoročno ni dobro, ker pol bo vedno naredila cirkus, ker bo vedla, da bo dosegla svoje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?