|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako zamotite dojenčke?
23.7.2010 18:02:34   
lunka1
Naša je stara 4 mesece, čez dan spi povprečno 3x (enkrat 1,5h, drugič 1h, tretjič 30 minut). Ostalo je aktivna non-stop in se ji mora vedno nekaj dogajat... Če je slab dan, slabo vreme in ne morete ven - kaj počnete z vašimi sončki?

Moja Julia:
- igralni center: max 2x po 30 minut
- "delavnica", kot ji jaz pravim (spodnji del hoduljice 2 v 1): 15minut
- vrtiljak: se parkrat odvrti
- leživa v postelji in bereva pravljice, ona prav veselo grabi liste in gleda slikice (povprečno 1 pravljica na dan)
- sprehajanje po stanovanju, gledanje v ogledalo, pleševa, pojeva pesmice
- igrice ku-ku s pleničko na postelji
- prevračanje na dekici na tleh
- stolček-gugalnik: max 30 minut


Kaj še počnete ve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
23.7.2010 18:24:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lunka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako zamotite dojenčke?
23.7.2010 18:36:16   
lunka1
Zmanjkuje mi idej, kaj bi še lahko počeli... Se je znala že sama zamotit, danes pa morem nonstop viset zraven nje, drugače je jokica user posted image  Nosit je tudi ne morem skoz, madona, če ima že čez 8 kil...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako zamotite dojenčke?
23.7.2010 18:58:43   
katy83
Mogoče pa ima danes taki dan. naš 4-mesečnik je danes tud bolj kot ne "siten" pa bi se samo po rokah nosil, ponavadi ni takšen.
Jaz ga dostikrat zamotim tak, da mu dam kako igračko, pa pol on to gleda, pa prijema, pa posluša kak ruži, pa se jezi na bogega "oslička". user posted image

Pa itak si dobra, kaj si vse zmisliš.
aja, jaz še našega dam v tamali bazenček, no s tem ga ravno ne zamotim, sem z njim, ampak uživa 100/uro. user posted image   Pa ne vprašaj kak spi potem. user posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako zamotite dojenčke?
23.7.2010 19:24:10   
ledenaa
Hotsling za nošenje ti bo lažje in še marsikaj boš okrog postorila.Ko je slabo vreme pa v voziček in ven,kupi dežno prevleko

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako zamotite dojenčke?
23.7.2010 19:37:49   
lunka1
Ja, verjetno je res danes tak dan, pa še en dan po drugem cepljenju je, verjetno malo vpliva tudi to... Ful je razdražljiva...

Sling pa imam, no - sleepy wrap imamo, ampak je tooooooooo much vroče zdaj zanj. Jeseni pa nam bo prav prišel. Sprehodi tudi ne pridejo v poštev, ker ne morem sama vozka po stopnicah iz 3. nadstopja nosit, če ni nobenega doma, da bi mi pomagal - odpade user posted image  (sem namreč po CR, pa še ne upam, vozek pa ima 15 kg).

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako zamotite dojenčke?
23.7.2010 19:47:08   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

Ja, verjetno je res danes tak dan, pa še en dan po drugem cepljenju je, verjetno malo vpliva tudi to... Ful je razdražljiva...

Sling pa imam, no - sleepy wrap imamo, ampak je tooooooooo much vroče zdaj zanj. Jeseni pa nam bo prav prišel. Sprehodi tudi ne pridejo v poštev, ker ne morem sama vozka po stopnicah iz 3. nadstopja nosit, če ni nobenega doma, da bi mi pomagal - odpade user posted image  (sem namreč po CR, pa še ne upam, vozek pa ima 15 kg).


A imate mogoče spodaj kakšno klet ali pa kolesarnico, da bi imela tam voziček spravljen?

Tudi ko si boš že upala nosit, bo 15kg+teža otroka kar zalogaj iz 3. nadstropja v pritličje. user posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako zamotite dojenčke?
24.7.2010 0:02:45   
živa
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

Sprehodi tudi ne pridejo v poštev, ker ne morem sama vozka po stopnicah iz 3. nadstopja nosit, če ni nobenega doma, da bi mi pomagal - odpade user posted image  (sem namreč po CR, pa še ne upam, vozek pa ima 15 kg).


Pretiravaš. 10 tednov po CR lahko že telovadiš. tako da tudi nošenje vozička zaradi CR ni nič nevarno. Jaz sem po 3. CR in tudi nosim oba večja razbojnika z ok. 15 kg, kot prejšnje dvakrat je vse v redu, brez skrbi.

Pa saj se ti zmeša, da si noter, no. Pa otroku tudi, itak je mala glede na napisano noro pridna!

Lp,

živa

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako zamotite dojenčke?
24.7.2010 12:01:27   
lunka1
Na  žalost živim v takem bloku, kjer ne upam pustit vozka spodaj user posted image  Imamo malo "čudne" sosede, tak da...

Ja, telovadim že, delam kvazi trebušnjake, drugače ne bom nikoli zgubila trebuha user posted image . Ampak nosit pa ne morem, ker me tudi hrbet boli ful in je že mala, ki ima 8kil kmalu po nošenju ful težka. Pa še psa imamo in mi je res težko, če smo babe same doma... Luna noče sama doma počakat, tako da vozičkamo samo vsi skupaj. Ko jo je treba peljat ven, uporabim sleepya. Na žalost, saj bi jo mogla malo bolj strogo prijet in kdaj tudi doma pustit, ampak mi je ful težko...
Zdaj pa recimo v dežju najprej vozek dol nest, pa malo gor pustit, pa it po Julio in Luno gor, ajde, to še gre, ampak nekako ne gre pa vozit vozička pa še 30 kilskega psa goniča, ki zavoha vsak najmanjši drekec in ga more povohat... Pa še kakšen dež.. Jasno, jaz bi bila tudi skoz zunaj, ampak ne gre... Saj, ko je moj doma, potem gremo ven ali pa Julio kar njemu postim in jo takrat samo dojim, da se spočijem user posted image

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako zamotite dojenčke?
24.7.2010 12:20:18   
TaMaSa
lunka, saj si cist dobro organizirana in tvoja tamala je pridna, saj veliko spi. Moja 3x na dan po pol urce in se to ne vedno. ima skoraj 7m.
Malo vec bi morala bit zunaj, pa ti bo dan minil, kot bi mignil. ce voza ne mores dat v kolesarnico, ga pac nosi, kot si napisala.
Saj nikomur ni lahko. Sama nesem tamal v lupinci, zraven drzim 2letnico, pa se tezak ruzak na ramenih. Sem imela 3cr in od zacetka vse sama rihtala, ker moz cele dneve dela.

Kako zamotit dojencka? Ha, naj mi ena pove, kako zamotit dojencka in dveletnico, da bo obema pravuser posted image

_____________________________

Nas pogled nikoli ni tako popacen, kot takrat, ko gledamo sebe.

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako zamotite dojenčke?
24.7.2010 15:07:24   
Katy78
Dobra si, da zdržiš do popoldneva doma, jaz sem bila s tamalim dopoldne veliko zunaj, si ne predstavljam, da bi šla ven samo popoldne, pa tudi manj je bil siten, če sva bila veliko zunaj in tudi veliko več je spal.

Ja, zoprno tole s psom, ampak otrok odrašča in ko se bodo dnevni spanci krajšali, bolj vama bo v stanovanju dolgčas, tako da mogoče bi pa poskusila psa malo navajat, da ostane kdaj pa kdaj tudi sam doma, ker drugače ne vem, a boš res vse dopoldneve notri s tamalo? Sicer pa saj pes je na vrvici in če je kolikor toliko "socializiran" naj ne bi bilo težav z eno roko porivat voziček z drugo pa psa držat? Ne vem no, nimam psa, tako da si ne predstavljam, ampak videvam pa veliko mamic z vozički in s psmi, tudi večjimi.

Dež pa itak ni ovira, midva sva bila po dežju veliko zunaj, mu je bilo zanimivo opazovat kapljice, ki so polzele po dežni prevleki. user posted image

(odgovor članu TaMaSa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako zamotite dojenčke?
24.7.2010 15:32:36   
ledenaa
Oprosti,ampak psu ne bo nič če bo ostal 1-2 uri sam


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako zamotite dojenčke?
24.7.2010 17:05:26   
branka81
ojla...pa sm le našla eno iz jesenic...user posted image če ti bo kdaj dolgčas mi javi pa lahko gremo na sprehod...lep pozdravčekuser posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako zamotite dojenčke?
24.7.2010 17:10:20   
branka81
moja alina je stara 4,5 mes in je res pridna punčka,ponoči že celo nočko spančka,okrog devetih zjutraj jo že morm peljat mal vn,kr smo jo tko mal razvadl pol pa mi okrog 11h spet zaspi,pa potem okrog 14h spet za kaki dve-tri urci.Ja vmes pa res  nimam veliko prostega časa,se je kr treba z njo ukvarjat,mal se igramo z ropotuljicami,mal ji pojem pa gugam na rokah ....najraj je pa zun,škoda da smo v bloku,drugač bi bla najbrž cele dneve zun.user posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako zamotite dojenčke?
24.7.2010 17:45:26   
lunka1
Ma ja, sej vem, treba je psa navadit, da ne more povsod zraven... Je pa dobro tudi to, da se kmalu selimo, pa še v pritličju bomo, pa še fajn okoliš in bo vozek vedno kar na hodniku user posted image


Saj vsak dan gremo ven na dooooooolg sprehod dopoldan, potem pa gre moj počasi v službo in sva sami, malo nama moja mami dolgčas preganja. Saj bo... Evo, v dežju sva bili pa ravno zdaj, naju je dobil na sprehodu, pa brez tiste prevleke sva bile user posted image user posted image

Branka81, pridi k marčevkam 2010, bomo tam kako rekle user posted image

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako zamotite dojenčke?
25.7.2010 22:18:50   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

Zmanjkuje mi idej, kaj bi še lahko počeli... Se je znala že sama zamotit, danes pa morem nonstop viset zraven nje, drugače je jokica user posted image  Nosit je tudi ne morem skoz, madona, če ima že čez 8 kil...


ne pretiravaj.vse je čisto dovolj.naš večji ima težave,ker se sedaj nč sam ne zamoti.če me razumeš kaj hočem povedat,pusti jo tudi malo"samo".

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako zamotite dojenčke?
25.7.2010 22:23:38   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

Zmanjkuje mi idej, kaj bi še lahko počeli... Se je znala že sama zamotit, danes pa morem nonstop viset zraven nje, drugače je jokica user posted image  Nosit je tudi ne morem skoz, madona, če ima že čez 8 kil...


ne pretiravaj.vse je čisto dovolj.naš večji ima težave,ker se sedaj nč sam ne zamoti.če me razumeš kaj hočem povedat,pusti jo tudi malo"samo".


še to ne: mi imamo 2 psički,maltežanki in še 4 letnika,pa gremo vsi 4 ven(jaz brez moža,če je v službi),da vsi za nami gledajo.se da.
res pa jeda kužike ostanejo tudi kdaj doma,ampak 2x na dan pa gremo obvezno z nimi ven.res pa je da imamo hišo.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?