|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj kakav in podobno?
28.9.2010 0:36:29   
Aniiita
Živjo,

mene pa zanima kdaj ste svojim otrokom, ki so alergeno bolj občutljivi, dale npr. kakav,med, kuhan pršut, lešnikov namaz (seveda če niso imeli alergije na te točno določene izdelke, vendar na kaj drugega)?
Bi morala pri teh otrocih še dlje počakati z alergeno hrano? Večkrat pomislim, da če bi šla v vrtec, bi že jedla vse tole..sama si pa skoz razbijam glavo, kaj ji še skuhat, ker se mi zdi, da ji vseskozi eno in isto zaradi alegije na mleko in sojo user posted image

< Sporočilo je popravil Aniiita -- 28.9.2010 0:41:12 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj kakav in podobno?
28.9.2010 0:50:03   
valerija77
jaz sem svojemu sedaj pri 10 mesecih že ponudila kakav, res pa je da nimamo nobenih težav in alergij in ga je lepo sprejel.Ga pa mu ponudim nekje 1x na teden.  Tudi nutelo smo že probali, pa pašteto, pa posebno (ja ja saj vem da ni zdravo), ampak je vse lepo jedel in nobenih težav. pa sem tudi patronažni povedala, pa je rekla da lahko tudi že govedino dajem. Če pa so vmes alergije, potem pa se le posvetuj kako in kdaj, ker alergija na mleko pa le ni kr tko. 

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj kakav in podobno?
28.9.2010 9:21:38   
ledenaa
Seveda. če je tvoj otrok alergik ,potem mu tudi ne daješ druge alergene hrane. Dajejo prej samo tisti,ki jih nimajo. Med itd po 2 letu

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj kakav in podobno?
28.9.2010 9:36:04   
koala
Moj je po dopolnjenem 1. letu jedel vse razen gob.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj kakav in podobno?
30.9.2010 18:33:44   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

Živjo,

mene pa zanima kdaj ste svojim otrokom, ki so alergeno bolj občutljivi, dale npr. kakav,med, kuhan pršut, lešnikov namaz (seveda če niso imeli alergije na te točno določene izdelke, vendar na kaj drugega)?
Bi morala pri teh otrocih še dlje počakati z alergeno hrano? Večkrat pomislim, da če bi šla v vrtec, bi že jedla vse tole..sama si pa skoz razbijam glavo, kaj ji še skuhat, ker se mi zdi, da ji vseskozi eno in isto zaradi alegije na mleko in sojo user posted image


v kakavu je sojin lecitin, prav tako v lešnikovem namazu. S tem, da je v lešnikovem namazu tudi mleko v takšni ali drugačni obliki ...

In v primeru, da ima otrok alergijo potem tudi to v vrtcu ne dobi za jesti. Torej to v vrtcu ne bi dobila.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 30.9.2010 18:34:51 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj kakav in podobno?
30.9.2010 18:35:33   
Aniiita
Paštetka, hvala, vem. Se pa dobi tudi kakav brez lecitina in namaz brez mleka..le kakav in lešniki so pa povsod.

Vem, da ne bi dobila stvari na katere je direkt alergična, bi pa dobila druge alergene reči- med v čaju, pomaranče itd..zato sem to omenila. Soje in mleka ji tudi jaz ne bi dajala, sprašujem za ostale alergene.

Hvala vsem za izkušnje.

< Sporočilo je popravil Aniiita -- 30.9.2010 18:38:44 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj kakav in podobno?
30.9.2010 21:50:51   
naja78
ojla. jaz se z lešniki in arašidi ne bi igrala vse do 2-3 leta.mi je slabo ko vidim 8 mesečnika jest npr.:smoki.in tudi kasnej ni to ok.naš prvi ni alergik pa mu smoki kupimo redko kdaj.
kakav bom pa jaz našemu drugemu dala(samo ne benko)recimo tam po 8 mesecu,saj se tudi čokolino lahko je,npr z ADC-jem ali riževem mlekom.
težko je ja ampak saj ni tako slab jedilnik,le če ti otrok fajn je,če je pa neješč je pa problem.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj kakav in podobno?
1.10.2010 21:43:49   
šrimpf
čokolino vsebuje sojin lecitin

naš 14 mesečnik z alergijo na mleko in preventivno prepovedjo sojinih izdelkov je svinjino že poskusil, reakcije ni bilo, ostalih stvari, ki jih omenjaš, pa še ne. imam dilemo okrog medu, ko je ravno čas prehladnih obolenj, ampak bom vseeno počakala do drugega leta.


< Sporočilo je popravil šrimpf -- 1.10.2010 21:47:12 >

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?