|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 11:24:06   
Anonimen
Hoj, mamuške in atkoti, če je kakšen tukaj:)-!
Povejte, kako oskrbite vaše male ranjence. Kako se lotote hujših odrgnin, ali krvavečih poškodb od padcev, ureznin,... Ali samo prekrijete z gazico, oz. flajštrom, ali še na kak način dezinficirate, sperete... Ali uporabite kako žavbico za hitrejše celjenje...
Pri tovrstnih poškodbah sem jaz vedno prvi trenutek mao zmedena in ne vem,kako naj ukrepam. Ko je maliko ugriznila kužika...ne ravno ugriznila, bolj butnila z gobčkom, je imela dve mali ranici od kužinih zobkov. Pa nisem vedela, ali naj to kaj razkužim, samo sperem, ali kaj.
Povejte prosim, kako vi naredite?!
Lepe pozdravčke, Nojči:sloncek::sloncek::sloncek:
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 11:34:14   
Anonimen
Jaz ji našpricam s sprejem za razkuževanje, ne toliko, ker bi res hotela razkužit, ampak ker se Ani ful fajn zdi. Imam tudi mazilo za rane, ampak ga mulc nosi v usta :zmeden:

Obliž takoj dol potegne, ker so ji všeč slikice od živali na njem :grrr: , sicer pa hvala bogu itak razen potolčenih in krvavih kolen ni imela hujših poškodb.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 11:40:50   
Lenny
Za zdaj naš divjak ni pridelal hujšega, kot so buške vseh barv in velikosti in odrgnine na najbolj nemogočih mestih. Odkar je odkril, da ima Hansaplast motive Medvedka Pu-ja na obližih, si celo pusti kakšno večjo prasko zalepiti. Drugače pa: voda, mazilo za rane Mb lekarn, včasih med.
Čimmanj poškodb!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 11:47:27   
Nataša R.
Midva imava za rane spej za razkužiti in nata namažem za bepathenom ki je za takšne primere. Za črnice pa maslo. Če pade in mislim da bo črnica so mi v lekarni rekli na to mesto namažem z maslom. In to deluje.

Nataša

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 11:48:19   
Anonimen
Hvala obema! A se tisti sprej za razkuževanje dobi brez recepta? Kako se mu reče?
Ja, tisti flajštri z otroškimi motivi so res luštni, čeprav naš tanajvečji in tudi najbolj potolčeni jih ne mara več. Pravi da so otročji in da so za pingote:)-

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 11:51:36   
Anonimen
Spreju se reče kar sprej za razkuževanje in se ga dobi brez recepta v lekarni. Fajn je, ker nič ne peče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 11:51:59   
Lenny
Brez recepta. Bivacin sprej.
:)- Za pingote :bravo: :)- :bravo: ta je pa luštna :bravo:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 11:52:13   
Nataša R.
Razkužilo se dobi brez recepta. Jaz ga imam od gorenjske lekarne " RAZKUŽILO ZA RANE ". Flajštre mi uporabljamo tiste z motivi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 11:53:11   
Nataša R.
Je v steklenički kot sprej in nič ne peče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 12:02:08   
BigWhale
A ni bivacin antibiotik? A to se dobi brez recepta?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 12:06:08   
Lenny
Aha, dobila brez recepta na priporočilo farmacevtke. Tudi v prahu so nam ga prodali, ko je patronažna rekla, da naj z njim posipavamo popek. Moram priznati, da sem bila presenečena, ker niso nič komplicirali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 12:27:43   
Anonimen
Čudno, meni ga pa ni hotela dati brez recepta :zmeden2:

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 12:37:24   
kofetek2010
lahko pa spereš z vodo in našpricaš s Hansaplast sprejem 8)
OK je prozorn, brez otroških motivov, tako da zate Meta. to ne pride v poštev :)-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 14:23:35   
Anonimen
Hvala, punce! Bom koj šibala po tale sprej za razkuževanje. Bivacina tudi meni niso hoteli dat brez recepta, ker je to antibiotik. Tudi tistega v prahu za popek ne. Tistega mi je dala patronažna, ko je prišla na ogled...
Drugače pa imamo kar pestro, kar se poškodb tiče, sploh sedaj, ko so otroci ves čas bosi. David pridela najhujše poškodbe, bil je že kar nekajkrat šivan. Ampak je res ekstrem, kar se tiče norenja, plezanja, metanja v grmovje, skakanja iz najvišjih možnih zadev...
Eva ima v glavnem modrice po golenih in razcefrane podplate. Filip pa trenutno največ buškice po glavi. Smo že nekajkrat dajali obkladke na tiste turbo-rastoče buške:((
No, ja, bomo že pocajtali take in drugačne poškodbe. Vam pa hvala za nasvete!
Nojči:sloncek::sloncek::sloncek:

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 22:06:20   
Anonimen
Bivacin sprej se pr nas NE dobi kar brez recepta.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Potolčena kolena in ostalo...
28.7.2005 23:50:15   
Skabi
Za buške je odlična krema Bodyfresh od kozmetike Just. Ko naš tamali kam useka in tuli, ponavadi sploh ne vemo, kam s eje udaril in ga na približno zmočimo z vodo. Ko pa nastane buška, jo namažemo s to kremo in takoj izgine brez sledu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?