|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oči na bolniški
1.10.2010 13:00:49   
tejkaz
Pravkar me je klicala kolegica, ki je na porodniški, da njen mož ne more dobiti nege za starejšega otroka, ker je mami na porodniški. Imata dva otroka, starejša je zbolela, ima vročino, vneta ušesa, kašlja,.. Mlajši je star 2 meseca. Ker so celo noč bedeli, je oči ostal doma, češ da bo on vzel nego za starejšo hčerko. Pediatrinja pa mu nege ne odobri.
Spomnim se, da sem tudi jaz predlani, ko sem bila na porodniški, ostala doma z obema bolnima otrokoma (tudi sama sem bila bolna), mož pa ni dobil nege, da bi pomagal.
Zanima je, če oči res ne more dobiti nege, da bi pomagal družinici v primeru da je mami na porodniški. Hvala za odgovore


_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 13:03:31   
emaa
Ne, ne more, smo imeli isto, lahko dobi bolniško zase, če ima razumevajočega zdravnika, če ne, pa dopust. Jaz sem bila ista sama doma na porodniški starejša dva norice, za tamalo pa na porodniški. 

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 13:04:11   
vesna_b
res je tako. pol se pa znajd, kakor češ, da ti že tadrugi ne zboli...user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 13:31:52   
Naja31
A niso to spremenili?
Ustavno sodišče je ovrglo ta člen, samo zdaj se ne spomnim kdaj.

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 13:56:25   
lenca1
Oče lahko koristi bolniško za nego starejšega otroka (čeprav je mama na porodniški). Vsaj tako je veljalo še lani (dec.2009). Imam dopis iz Ministrstva za zdravje, kjer je pravnica podala strokoven odgovor, da oče lahko koristi bolniško.

Na žalost starši premalokrat poznamo svoje pravice (meni je tudi P rekla, da ne more oče koristit bol.-potem sem ji povedala, da sem seznanjena s svojimi pravicami in če ji kaj ni jasno, da lahko pokliče dotično pravnico iz Min.za zdravje). No in smo uredili brez kakršnihkoli klicev (sm bla nanjo jezna k user posted image , sej je kr kadil, ko sem šla ven iz ordinacije user posted image ).

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 14:12:08   
2ursae
lenca1, je pravnica podala pravno podlago za tako tolmačenje? Meni bi ta informacije zelo prav prišla, imam dva vrtičkarja, sama sem na porodniški in vem, da se bodo bolezni letos kar vrstile. Enkrat je mož že probal dobit nego na ta način, pa mu je sestra pri pediatrinji prav tako rekla, da to ni mogoče.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 14:19:58   
vesna_b
meni tudi...

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 15:03:42   
lenca1
Seveda je podala pravno podlago in pojasnilo (ti pošljem skeniran pdf dokument na ZS). V kolikor bo oče zahteval bolniško za starješega otroka (v času trajanja tvoje porodniške), naj prej preveri pri omenjeni pravnici ali zapisano še velja (odgovor je bil namreč podan dec.09)-lahko da se je od takrat že kaj spremenilo.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 17:59:32   
end1
moj je tudi v letu 2009 koristil ko je mela tavelika norice! teden dni!

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 19:00:16   
živa
lenca1, prosim, pošlji še meni!

Lp,

živa

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 19:38:31   
tejkaz
Hvala za odgovore.

Lenca1, bi lahko pdf poslala tudi meni? Jaz ga sicer ne potrebujem, ampak moja kolegica ga bo pa potrebovala. Oči je danes potem koristil dopust.



_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 19:58:04   
petea
lenca,
tudi jaz bi ga rada imela, prosim.

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 20:07:17   
Anonimen
Lenca še meni prosim... Sem na bolniški (rizična nosečnost) in hudičevo težko s tavelikim sama doma, kadar je bolan user posted image

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 20:23:30   
Aja1
Lenca, prosim še meni.

_____________________________




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 20:54:49   
lenca1
Uff se vas je nabraluser posted image -rade volje vsem pošljem, sam imam majhen problemček. Nikakor mi ne uspe prilimat pdf priponke na ZS (dejte mi prosim povedat ali je to sploh izvedljivo, drugače mi pa na ZS pustite vaše e-mail naslove in vam pošljem).

< Sporočilo je popravil lenca1 -- 1.10.2010 20:59:56 >

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 20:59:43   
ninocka
Kaj pa v primeru, da so vsi 3 otroci bolani in sem jst ze na bolniski, a jo lahko tudi moz vzame, ker je pac 3 bolane tezko popedenat sam? Ali velja tisto samo za hkrati porodnisko in bolnisko?

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Oči na bolniški
1.10.2010 22:16:11   
potty
Pri nas ni bilo nikoli težav...vedno je dobil bolniško za starejšega, kljub temu, da sem bila jaz z mlajšim na porodniški.user posted image

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Oči na bolniški
2.10.2010 0:06:21   
2ursae
sem dobila, najlepša hvala user posted image . Ma mi ne gre v glavo, kako pediatri tega ne vedo user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu potty)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Oči na bolniški
2.10.2010 21:57:27   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

sem dobila, najlepša hvala user posted image . Ma mi ne gre v glavo, kako pediatri tega ne vedo user posted image


O jaz pa mislim, da pediatri čist dobr poznajo predpise, zakone..., sam imajo verjetno takšna navodila (sej veste-je treba šparat, čeprav na račun zdravja naših otrokuser posted image ) . Večina P pa nas vztrajno prepričuje, da to pa ni mogoče, da gre oče na bolniško v času naše porodniške). Žal se velikokrat izkaže, da državljani premalo poznamo svoje pravice. Drugače pa smo verjetno že vsi kdaj slišali za kakšen varčevalni ''nateg'' v našem zdravstvu.

Sem prejela kar precej ZS-jev z vašimi e-mail naslovi, zato če sem katero izpustila, naj me ponovno kontaktira.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Oči na bolniški
2.10.2010 22:02:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lenca1

IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

sem dobila, najlepša hvala user posted image . Ma mi ne gre v glavo, kako pediatri tega ne vedo user posted image


O jaz pa mislim, da pediatri čist dobr poznajo predpise, zakone..., sam imajo verjetno takšna navodila (sej veste-je treba šparat, čeprav na račun zdravja naših otrokuser posted image ) . Večina P pa nas vztrajno prepričuje, da to pa ni mogoče, da gre oče na bolniško v času naše porodniške). Žal se velikokrat izkaže, da državljani premalo poznamo svoje pravice. Drugače pa smo verjetno že vsi kdaj slišali za kakšen varčevalni ''nateg'' v našem zdravstvu.

Sem prejela kar precej ZS-jev z vašimi e-mail naslovi, zato če sem katero izpustila, naj me ponovno kontaktira.



Sicer pa - kako bo pediater vedel, da je mama na porodniški/bolniški, če oče tega ne pove?

Lenca1, lepo, da si delila mail z zainteresiranimi user posted image .

(odgovor članu lenca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Oči na bolniški
3.10.2010 1:05:38   
anika87
Lenca, pustila sem ti ZS, saj bi tudi jaz želela ta dokument.

Drugač pa - ne vem ka bi si človek mislu za naše dohterje včasih... Imam primer, ko ni osebna zdravnica hotla dat delovnega naloga za FTH - mojemu očetu, če sem konkretna.
Sama sem poiskala na netu v pravilniku o pravicah iz obveznega zdravstvenega zavarovanja podatek, da ima pravico 1x v letu (ona pa je trdila 1x na 2 leti). Sprintala sem mu in ga poslala nazaj k zdravnici, ki je rekla, da mora preveriti, če to res drži user posted image Čez nekaj dni je izdala nalog.
Verjetno večina zdravnikov špara in okrog obrača ljudi, ki se ne zavedajo svojih pravic, se pa najde tut kak smotan po moje, ki res ne pozna pravic in seveda, če mu pacient ne dokaže nasprotno, ne moreš nič...



_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Oči na bolniški
3.10.2010 11:16:18   
ronja
Sicer pa - kako bo pediater vedel, da je mama na porodniški/bolniški, če oče tega ne pove?

mili, večinoma imamo istega p. za oba otroka - in seveda p. ve, ali je ta otrok star manj kot 11 m. in je mama na porodniškiuser posted image (ker pač k njemu hodiš z micenim na posvetovalnice).
Lenca, sem ti tudi jaz poslala zs z mailom, če lahko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Oči na bolniški
3.10.2010 14:58:39   
livia
Žal se je res ne more dobit. Smo imeli isto situacijo.
Mislim, da jo lahko dobi tistih prvih 105 dni (sem pozabila kako se jim reče), naprej, ko si pa na negi za dojenčka, pa oče ni upravičen do bolniške. Norost, se strinjam, vendar tako je.

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Oči na bolniški
4.10.2010 7:45:22   
barni
Kolegica je imela letos cele kolobocije, ko je ona na porodniški, ta starejši otrok pa je kronično bolan in potrebuje tudi bolnišnično nego. Ona seveda ni mogal biti z njim v bolnici, ker je morala doma za dojenčka skrbet. In so jim FUL ampak res FUL komplicirali.

Čeprav je pediatrinja dala naprej zahtevo, da se očetu odobri bolniška, kljub temu da je mama na porodniški. In potem je neka komisija odločala o tem ali je oče upravičen do bolniške in na koncu so jim odobrili, samo so se pa res namatrali.

Tko da tak preprosto po mojem ni, je pa res malo odvisno tudi od pediatra, ker tista je rekla, da ne bo tvegala, da jo dobijo, ko daje bolniško očetu kljub temu da ve, da je mama na bolniški.

Druga kolegica je ravno rodila punčko, ki je od starejše fasala RSV in je morala doječa mami z njo v bolnico. Ta velika pa je medtem tudi zbolela in je morala biti doma. In kljub temu, da so ful klicarili okol (ker oči ni imel dovolj dopusta, niti si ga ni smel vzeti) za bolniško, je na koncu vseeno niso dobili, pa so se tudi zanimali drugod, ne samo pri P, ki je rekla, da je ne more dati.

Kako pa piše v zakonu pa ne bi vedela, to je samo "življenjska" izkušnja.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Oči na bolniški
4.10.2010 12:49:09   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: ninocka

Kaj pa v primeru, da so vsi 3 otroci bolani in sem jst ze na bolniski, a jo lahko tudi moz vzame, ker je pac 3 bolane tezko popedenat sam? Ali velja tisto samo za hkrati porodnisko in bolnisko?

Jaz sem januarja povsem obležala, potem pa sta zboleli še hčerki, mlajša je imela celo vročinske krče in je bila hospitalizirana. Mož je povsem brez problema dobil nego za nekaj dni in spremstvo za bolnico. Če je mama bolna, se šteje, da se zdravi, ne pa neguje otroke.
Pred tem, ko sem bila na porodniški, pa je rekla pediatrinja, da mu ne bo napisala nege ravno zaradi porodniške, ampak takrat sploh ni bilo panike.

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?