|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zloraba starejšega v družini
29.9.2010 11:49:06   
biga
Ker ne vem, kje naj zastavim vprašanje ali na koga naj se obrnem, bom kar tukaj povedala, za kaj gre, če mi lahko kdo pomaga z nasvetom. Ravnokar je bila pri meni soseda, starejša gospa, ki živi skupaj s sinom in njegovo ženo. Že zadnjič je bila pri moji mami, danes pa je prišla še k meni. Vsa objokana je povedala, kako ji snaha nagaja, pokazala mi je uničene čevlje, ki naj bi jih ona namazala z nečem, pravi, da ji je prešpikala vse spodnje perilo, da ji je uničila že ne vem koliko oblačil, da jo zmerja s k... staro ipd. Ko vse to omeni sinu, pravi, da ni bil on. Živi v 1. nadstropju, kjer ima sobo, kopalnico in kuhinjo do smrti, ostalo je prepisano nanju, imajo tudi kmetijo. Mlada dva želita, da se preseli v pritličje, ona pa ne bi šla. Skratka, po povedanem sodeč gre za zlorabljanje starejšega, zato me zanima, kako, če sploh, ji lahko pomagam. ima še hčerko, ki živi daleč stran, tako da ji ne more biti v veliko pomoč. Koga lahko pokličem za prijavo? Gospa je pripravljena vse povedati, a naj obvestim Center za soc. delo, policijo, koga? Vem, da je vse preveč primerov zlorab starejših s strani družinskih članov, ampak jih je lahko pa še več, če se ne prijavijo. Torej, kam po pomoč oz. nasvet?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 12:06:13   
ledenaa
oboje,policija in csd

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 12:11:10   
urška76
Kako se pa njen sin in njegova žena obnašata drugače? Glede na to, da ste sosedi, jih verjetno kdaj srečaš. Kakšen občutek si dobila, kako se obnašata do mame/tašče? In kako se je ona obnašala, ko je sin pripeljal ta mlado k hiši?
Ker starejši ljudje so včasih dementni in na kako stvar pozabijo, da so jo naredili, potem so pa za to krivi drugi (primer iz moje bližine). Pa včasih tašča ne sprejme snahe. najprej se pozanimaj kakšni so resnični odnosi (pa ne it zdaj k sinu in reči, da ga je mati nečesa obtožila). Potem pa ukrepaj. Nikakor pa tega pomesti pod preprogo. V vsakem primeru gospa potrebuje pomoč. Če jo sin oz. njegova žena zlorablja in ji škodi, ali pa če je bolna in se ne zaveda, da lahko nekomu škodi.
In ne mislim, da gospa laže, samo vsaka stvar ima več plati in je težko svetovati takole na daleč.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 12:14:10   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: urška76
Ker starejši ljudje so včasih dementni in na kako stvar pozabijo, da so jo naredili, potem so pa za to krivi drugi (primer iz moje bližine). Pa včasih tašča ne sprejme snahe. najprej se pozanimaj kakšni so resnični odnosi
In ne mislim, da gospa laže, samo vsaka stvar ima več plati in je težko svetovati takole na daleč.

Točno to sem tudi jaz pomislila, ker tudi poznam primer, ko si gospa marsikaj domišlja - je drugače super in vse, ampak včasih ima pa prav čudne ideje, kaj vse ji je snaha ušpičila (npr. skrila kaka oblačila, jih vrgla v smeti, ukradla z vrvi za perilo, kjer so se sušila ... - potem se pa izkaže, da je samo nekam založila ipd.). Seveda pa ne rečem, da je tudi tu tak primer - samo treba je pogledati zadevo z več plati.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 13:08:24   
pety78
In ne mislim, da gospa laže, samo vsaka stvar ima več plati in je težko svetovati takole na daleč.


Točno tako! Najprej še malo drugje potipaj.


_____________________________



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 13:13:11   
josephine27
jaz bi se obrnila na CSD, če bo treba bojo že oni posredovali naprej policiji ali komrkoli že.
je pa mogoče da si gospa tud kaj domišlja. mi smo napr. mnogo let naši sosedi spuščali rdeče polže v vrt na solato in ji kradli cunje s sušila, kradli poštno in še kaj....user posted image
tako da poskusi mal preverit preden ukrepaš za kaj v resnici gre, glede na to da si soseda.


_____________________________



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 13:25:49   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: urška76
Ker starejši ljudje so včasih dementni in na kako stvar pozabijo, da so jo naredili, potem so pa za to krivi drugi (primer iz moje bližine). Pa včasih tašča ne sprejme snahe. najprej se pozanimaj kakšni so resnični odnosi
In ne mislim, da gospa laže, samo vsaka stvar ima več plati in je težko svetovati takole na daleč.

Točno to sem tudi jaz pomislila, ker tudi poznam primer, ko si gospa marsikaj domišlja - je drugače super in vse, ampak včasih ima pa prav čudne ideje, kaj vse ji je snaha ušpičila (npr. skrila kaka oblačila, jih vrgla v smeti, ukradla z vrvi za perilo, kjer so se sušila ... - potem se pa izkaže, da je samo nekam založila ipd.). Seveda pa ne rečem, da je tudi tu tak primer - samo treba je pogledati zadevo z več plati.


Se strinjam. Moja stara mama je imela eno fazo, ko je bilo vse narobe, ji je kao izginil denar, so ji izpred vrat ukradli nove čevlje, itd... v bistvu je pa sama stvari tako pospravila, da ni nič več našla. Tako da jaz bi še malo tipala okoli, kaj se pri njih dogaja, drugače pa na CSD, absolutno.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 13:27:41   
kristinaj
da si starka sama sebi ne počne tega iz golega dolgčasa in pa tudi pravijo, da stari ljudje radi nagajajo...

dej se raje prej pozanimat....jaz bi malce opazovala medsebojne odnose in še koga povprašala in potem šele urgirala...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 13:29:15   
Andromeda
Preden ukrepaš, se prepričaj, če je to res. Kot so nekatere že omenili, ima lahko ta gospa na nek način "privide" zaradi demence. Od znanke tašča je ušla od doma, so jo našli čisto na drugem koncu mesta, policiji pa je rekla, da so jo vrgli iz hiše, sveda ni bilo res, je bil pa cel halo zaradi tega. Kar težko verjamem, da bi snaha svoji tašči trgala spodnje perilo user posted image

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 13:31:30   
biga
Hvala za odgovore. Mi je čisto jasno, da sta tule dve plati, samo v tem primeru bi verjela tetki. Gre za kmečko družino, doma smo na podeželju, imajo kmetijo, teta mora, ko sta oba v službi, poskrbeti za živino in delati na njivi, čeprav komaj stoji oz. hodi (hrbet ima že čisto ukrivljen od sklanjanja). Je pa delala v službi dokler je niso zaradi neke bolezni, povezane ravno s hrbtom, upokojili. Tako da ni tako nerazgledana, ne bi tudi rekla, da je dementna, se pogovarja zelo razumno. Tamlada dva sta pa druga zgodba. On je dobesedno mutast, nas sploh ne pozdravi, ampak gleda v tla. Zadnjič je moja mami slišala, ko je mamo, torej omenjeno gospo, nadrl z besedami: tiho, k... stara. tudi jaz sem slišala že, kako se derejo nanjo. Očitno si sploh ne upa ven iz hiše, ko sta doma, vidim, ker bi moj sin skoz gledal krave, pa gre le takrat na dvorišče, ko sta v službi. Itak pa ne bom šla direkt k njima in ju česa obtožila. Skratka, menim, da si gospa nič ne izmišljuje, mi je tudi pokazala uničene svoje stvari. Bom poklicala na CSD.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 14:08:36   
urška76
Če je tako, potem urgiraj in daj prijavo na CSD. Ker če sin zmerja mamo z k..., potem nekaj res ne štima.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 14:38:59   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Ker ne vem, kje naj zastavim vprašanje ali na koga naj se obrnem, bom kar tukaj povedala, za kaj gre, če mi lahko kdo pomaga z nasvetom. Ravnokar je bila pri meni soseda, starejša gospa, ki živi skupaj s sinom in njegovo ženo. Že zadnjič je bila pri moji mami, danes pa je prišla še k meni. Vsa objokana je povedala, kako ji snaha nagaja, pokazala mi je uničene čevlje, ki naj bi jih ona namazala z nečem, pravi, da ji je prešpikala vse spodnje perilo, da ji je uničila že ne vem koliko oblačil, da jo zmerja s k... staro ipd. Ko vse to omeni sinu, pravi, da ni bil on. Živi v 1. nadstropju, kjer ima sobo, kopalnico in kuhinjo do smrti, ostalo je prepisano nanju, imajo tudi kmetijo. Mlada dva želita, da se preseli v pritličje, ona pa ne bi šla. Skratka, po povedanem sodeč gre za zlorabljanje starejšega, zato me zanima, kako, če sploh, ji lahko pomagam. ima še hčerko, ki živi daleč stran, tako da ji ne more biti v veliko pomoč. Koga lahko pokličem za prijavo? Gospa je pripravljena vse povedati, a naj obvestim Center za soc. delo, policijo, koga? Vem, da je vse preveč primerov zlorab starejših s strani družinskih članov, ampak jih je lahko pa še več, če se ne prijavijo. Torej, kam po pomoč oz. nasvet?


Preden ukrepaš se prepričaj. Če bi moja babica prišla do CSD, bi mojo mati pomoje kar zaprli. Tole so lahko tudi znaki začetkov demence in tud čisto OK ljudje začnejo takole nagajat in ratajo precej oziroma zelo zlobni. Nebi vedel, če nebi videl na lastne oči.

Moja mami je bla okol sosedov vse od kur... do pras..., da ji ne da za jest, da je ne obleče, da jo zaklepa in tako naprej.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 14:45:34   
kalbo
Spomnim se tudi ene novinarke iz POP tv, ko je mela veleumni prispevek s prikupno staro ženičko, ki je na vse mile viže jamrala, kaj delajo z njo, pa se je z aviona vidlo, da je dementna.
Če bi bla moja mati pametna bi ji vsakič penzijo lepo skrila, pa ji ni, ker se je bala, da bo okol govorila, kako ji krade, pa sta šli dve leti penzije bohvedi kam, pomoje poštarju, sosedom, naključnim mimoidočim. Mati pa zdaj gaga že eno leto, ko doplačuje za dom, ker babica žal rabi 24 urno oskrbo, ker ne ve niti kako ji je ime, kaj šele kaj drugega. Demenca je huda stvar in preden bi sam ukrepal pri nesposobnežih na CSD bi globoko premislil in se pozanimal.

Tole o mazanju čevljev in luknjanju perila mi zelo ampak zelo diši na demenco. Kaj pa veš, mogoče pa mladedva niti nimata interesa za živino in je živina tam samo zato, da je mir v hiši. Saj pravim, premisli in se pozanimaj.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 29.9.2010 14:48:32 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 16:27:51   
mika
Preden ukrepaš se prepričaj. Če bi moja babica prišla do CSD, bi mojo mati pomoje kar zaprli. Tole so lahko tudi znaki začetkov demence in tud čisto OK ljudje začnejo takole nagajat in ratajo precej oziroma zelo zlobni. Nebi vedel, če nebi videl na lastne oči. 



Podpis...

Enako se je zgodilo z mojo babico. Iz najbolj zlatega bitja, se je spremenila v nemogočo žensko....
njeni sosedje vedo kako je, kljub temu pa moji mami, teti in stricu ni bilo vseeno kaj govori....da jo tepejo, jemljejo denar, da je nihče od treh otrok niti ne povoha, jih prekljinjala...ma groza, no.

In kot praviš biga, da se sin čudno drži....ne veš kaj prestajajo poleg nje. Naši so s teškim srcem hodli k njej, ker niso vedeli kaj jih čaka. to je bla ena sama živčnost. Do vnukov je še strpna, do svojih otrok pa bogpomagaj. Ampak se je nekako umirila in ne najeda več. je spet polna energije in ni sama sebi v natopoto.

Definitvno ni prav, da ji sin grdo govori, sam je najbrž na koncu z živci od vseh najedanj in obtoževanj. Verjetno tudi ve, da govori okrog sosedov  in se vas zato izogiba. In kot je Kalbo rekel za živino....čist možno je, da jo imajo zaradi nje. Moja babica se je ulegla da bo umrla, ko so prodali zadnjo kravo in kobilo. Preklela vse od neba do zemlje. Potem je pa na skrivaj kupila mladega pujsa....ej popizdiš.

Moja teta, ki je največ z njo, je rekla, da če bi babico imela doma, bi se ji zmešalo. ne moreš verjet kaj lahko nastane iz človeka.

Moja prababica je tudi takšne vzganjala, da je njenega sina in ženo obsojala cela žlahta.  babica (ne ta o kateri sem zg. pisala) je bila glavna....da ji ne dajo za jest, da jo zapirajo, pa ne vem kaj vse. In pol sta moja dva šla na obisk k prababici in sta  stric(sin od prababice) in teta jokala kaj dela z njimi, pa jim nihče ne verjame, ampak jih obsojajo.

Nimamo pojma kaj pomeni ob sebi imet starega človeka, ki je sit življenja.

< Sporočilo je popravil mika -- 29.9.2010 16:30:11 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 16:33:25   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: biga

Ker ne vem, kje naj zastavim vprašanje ali na koga naj se obrnem, bom kar tukaj povedala, za kaj gre, če mi lahko kdo pomaga z nasvetom. Ravnokar je bila pri meni soseda, starejša gospa, ki živi skupaj s sinom in njegovo ženo. Že zadnjič je bila pri moji mami, danes pa je prišla še k meni. Vsa objokana je povedala, kako ji snaha nagaja, pokazala mi je uničene čevlje, ki naj bi jih ona namazala z nečem, pravi, da ji je prešpikala vse spodnje perilo, da ji je uničila že ne vem koliko oblačil, da jo zmerja s k... staro ipd. Ko vse to omeni sinu, pravi, da ni bil on. Živi v 1. nadstropju, kjer ima sobo, kopalnico in kuhinjo do smrti, ostalo je prepisano nanju, imajo tudi kmetijo. Mlada dva želita, da se preseli v pritličje, ona pa ne bi šla. Skratka, po povedanem sodeč gre za zlorabljanje starejšega, zato me zanima, kako, če sploh, ji lahko pomagam. ima še hčerko, ki živi daleč stran, tako da ji ne more biti v veliko pomoč. Koga lahko pokličem za prijavo? Gospa je pripravljena vse povedati, a naj obvestim Center za soc. delo, policijo, koga? Vem, da je vse preveč primerov zlorab starejših s strani družinskih članov, ampak jih je lahko pa še več, če se ne prijavijo. Torej, kam po pomoč oz. nasvet?


Preden ukrepaš se prepričaj. Če bi moja babica prišla do CSD, bi mojo mati pomoje kar zaprli. Tole so lahko tudi znaki začetkov demence in tud čisto OK ljudje začnejo takole nagajat in ratajo precej oziroma zelo zlobni. Nebi vedel, če nebi videl na lastne oči.

Moja mami je bla okol sosedov vse od kur... do pras..., da ji ne da za jest, da je ne obleče, da jo zaklepa in tako naprej.

Žal tole podpišem user posted image Naša stara mati je imela nekaj mesecev pred smrtjo fazo, ko je vsem govorila take o moji mami, da jo je (mojo mami) spravila do psihiatra in na antidepresive. Na srečo je večina ljudi vedela, da njena napletanja niso resnična. Demenca v kombinaciji z že v štartu žleht človekom je grozljiva izkušnja user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 16:54:19   
Anonimen
Zelo težko je tole pri starih ljudeh. user posted image  Midva sva imela tasta doma skoraj 4 leta in skrbela zanj in mu menjavala plenice. Ma nisva bila vredna počenega groša. Kaj vse so naju obtoževali, da delava z njim. In vse je zraslo na njegovem zelniku, saj so mu praktično polagali besede v usta, on pa je samo potrjeval.
Jaz sem sicer problem rešila tako, da sem nastavila diktafon in posnela pogovore z drugimi. Zdaj, ko pa je že 2 leti v domu, so pa pač delavke tam vsega krive. Res je težko, ko ne veš, kaj je res in kaj ne. user posted image

Aja, pa tast na splošno sploh ni žleht. Ampak bolezen, starost in vse ostalo je pustilo na njem posledice.

< Sporočilo je popravil mizantrop -- 29.9.2010 16:55:34 >

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 18:05:41   
Anonimen
Kot so ti že ostale rekle - zgodba ima lahko dve popolnoma različni plati.

Jaz bi poklicala na CSD in predstavila dejstva čimbolj objektivno - brez osebne "sodbe", kdo je v resnici luknjal spodnjice (joj, kakšne ideje user posted image  in volja, da se to naredi, če se res). Ker ženska bo v vsakem primeru potrebovala pomoč.

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zloraba starejšega v družini
29.9.2010 18:35:43   
Gina
Jap, tudi moja tašča - kljub temu, da je zelo dobra po srcu in razgledana in me ima rada - bi vse take in podobne reči govorila o vsakemu, s katerim bi živela. Še vsi sosedje so ji ne vem kaj vse "podstavili", pa tiste, ki pridejo negovat oz. posrpavit, ker je hudo bolna in ne more v celoti zase skrbet so tudi ne vem kaj vse naredile hudega, da ne govorimo o tem, da ji nekdo nalašč sredi noči tolče po strehi, kjer je naredil eno luknjo samo zato, da njo preganja....aj, ap eden je spustil miši ali netopirje v blok, nalašč, zdaj pa njo sredi noči grickajo v noge, da ima rane od njih.... Skratka, starejše ljudi začnejo preganjat neke čudne reči včasih. Še celo take, ta fejst ljudi, ki sicer funkcionirajo čisto ok in trezno in razgledano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zloraba starejšega v družini
30.9.2010 9:08:50   
bskrle
tudi jaz sem pomislila na demenco, pokliči pa le na CSD  in jih prosi za kak obisk
ali pa zdravnika, ker je v tem zanka, ker zgeldajo čisto pri pravi

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zloraba starejšega v družini
30.9.2010 9:14:20   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
Aja, pa tast na splošno sploh ni žleht. Ampak bolezen, starost in vse ostalo je pustilo na njem posledice.

Evo, vidiš, naša stara mama je bila pa že prej prava tiranka, sploh do moje mami (svoje hčerke). Demenca je pa vse tako poslabšala, da jim je tudi v domu za starejše naredila celo štalo. Samo 2 tedna je bila tam in so imeli izredne razmere, ker je vsako cimro psihično spravila na dno (preselili so jo 4x!!!), zato so na koncu morali izprazniti eno sobo na moškem oddelku, da so jo dali tja v enoposteljno sobo user posted image Zatem je itak pristala v bolnici, ker en mesec ni hotela piti drugega kot turško kavo (naj bi jo vsi zastrupljali), tam pa je po enem tednu zaradi izčrpanosti organizma umrla - dan pred smrtjo je še strupenjačila in udrihala po vseh user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zloraba starejšega v družini
30.9.2010 10:14:42   
Colt
Poznam primere kjer so ''nemci marširali'' pred oknom...ja, starost je žalost...za ukvarjanje s človekom ki je ostarel, dementen in še bolan, mora biti človek posebej močan. Tega ne zmore vsak...pa velikokrat pusti tudi posledice.


G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zloraba starejšega v družini
30.9.2010 10:23:36   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Poznam primere kjer so ''''nemci marširali'''' pred oknom...ja, starost je žalost...za ukvarjanje s človekom ki je ostarel, dementen in še bolan, mora biti človek posebej močan. Tega ne zmore vsak...pa velikokrat pusti tudi posledice.


G

Jp, takole je videval Nemce moj dementni stari ata. On je tudi uhajal gol od doma, ker se je skrival pred njimi... Ponoči se je zbudil, se dvignil iz postelje in kazal skozi okno: "Lej, Nemci grejo!" Bil je čisto zmeden, zame je mislil, da sem njegova sestra, bilo je naporno, ampak hudoben pa ni bil nikoli, niti kot dementen ne.

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 30.9.2010 10:24:18 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zloraba starejšega v družini
30.9.2010 10:26:21   
ronja
En dedek je obtoževal mami, da mu je pokradla stoleuser posted image - in jih odpeljala v LJ. ali kaj?user posted image user posted image user posted image
Drugi dedek na koncu ni nikogar več prepoznal, ko sva z očetom prišla na obisk, je par minut mene osvajal, potem naslednji trenutek je bil spet mali otroček, ki so ga vsi zapustili in naju rotil, da naj ga midva, kot zgleden par, vzameva s sabo, potem je rekel, da je on tudi nekoč imel otroke, pa ga nobeden ne pride pogledat... (midva sva pa stala zraven in očetu je bilo tako hudo to gledat...)

Sicer je možno, da snaha vrača tašči, ker se verjetno že prej nista razumeli ali pa da je pač original slaba ženska, vendar je tole preluknjano perilo res malo čudno... Sicer pa policija preveri obtožbe in zavržejo krive, kako je pa na CSD, pa ne vem, se mi zdi, da niso tako zelo raziskovalno naravnani...

No, poročaj iztek.

PS: mili, demenca je neozdravljiva in zanjo ni zdravila, ki bi jo lajšalo. Nimaš kaj naredit, tu ni neke pametne pomoči, vsaj kolikor je meni znano - nam so vsi zdravniki tako povedali.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zloraba starejšega v družini
1.10.2010 11:02:48   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Preden ukrepaš se prepričaj.


Naša pokojna stara mama je tudi vse vprek govorila, da ji hči krade denar. Potem pa sva ji s sestrično (dve vnukinji, ki nista stanovali v tisti hiši) enkrat naredili generalno (na njeno željo) in v omari našli svega in svašta. Od zdravil s pretečenim rokom do denarja, ki naj bi bil ukraden. Tako, da..... možnosti je veliko.

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zloraba starejšega v družini
1.10.2010 20:54:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

PS: mili, demenca je neozdravljiva in zanjo ni zdravila, ki bi jo lajšalo. Nimaš kaj naredit, tu ni neke pametne pomoči, vsaj kolikor je meni znano - nam so vsi zdravniki tako povedali.



Vem, da je neozdravljiva in da se lahko samo še poslabša. No, hb je to vse kar vem.

Pomoč sem mislila v smislu, da se takega človeka ne pušča samega...

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?