|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Repa...
25.10.2010 14:42:42   
alesha
Kdaj je primerno, da dam repo.... ali je primerna za mojo skoraj 6-mesečnico, ali tudi napenja tako kot zelje?

Kako se kaže občutljivost na gluten (mogoče driska????)?


_____________________________

Najina lubica LUNA - 28.05.2007
...in še ena lubica PIKA STELA - 2.5.2010
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Repa...
25.10.2010 15:02:31   
mateyka
a ti misliš, da ma repa gluten? user posted image

hm, repa se mi zdi bolj mila kot zelje. mogoče bi jaz počakala še kak mesec ali pa dala prvič samo eno žlico za probat in potem vidiš kako se obnese. samo pazi, da ni bujta repa in kaka svinjina not..

(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Repa...
25.10.2010 15:21:31   
deveta
Po moje pa ni povezovala repe z glutenomuser posted image . Samo usput jo zanimauser posted image
Ne vem kakšni so točno znaki občutljivisti na gluten. Je pa to lahko tudi driska. Lahko se tudi izmenjuje obdobje driske in zaprtja. Če občutljivost na gluten ni zdravljena oz. dovolj hitro odkrita se lahko (ni pa nujno) razvije do celjakije. Nekje sem slišala, da nej bi bila celo tretina porebivalstva preobčutljiva na gluten, da pa se tega sploh ne zavedamo (občutljivost še ni celjakija, pri celjakiji so črevesne resice že zelo uboge). To naj bi se kazalo tako da smo večkrat napihnjeni, ali zaprti, brezvoljni... Iščemo vzroke vsepovsod v resnici pa naj bi bil za to kriv gluten. Pa to ne velja za vsako napihnjenost in napetost (da ne bom koga strašilauser posted image ). Tudi zdravniki naj temu ne bi posvečali posebne pozornosti in ne naročajo preiskav v tej smeriuser posted image . Buuu, ne vem. To sem nekje slišala al prebrala, ne vem. Večkrat kaj preberem, pol pa mi v glavi ostane pa ne vem od kod sem pobralauser posted image .

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Repa...
25.10.2010 21:27:13   
Anonimen
Jaz sem pri prvi hči začela z repo pri 6 mesecih ,pa ji ni odgovarjala,je dobila drisko .Sedaj pri drugi bom počakala ,do 10 meseca...

(odgovor članu alesha)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Repa...
25.10.2010 21:46:20   
K_a_t_i
Ne, repa ne napenja kot zelje. Sem pa tudi jaz ravno danes razmišljala o njej user posted image . Ampak mi imamo 5. mesečnika. Pomojem repo komot že daš (sej je isto kot koleraba), vprašanje pa, če lahko tudi kislo user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Repa...
25.10.2010 21:48:22   
biga
Če se lahko kar tukaj pridružim, kdaj pa dati zelje, sladko ali kislo? Pa fižol v zrnju ali stročji, kaj najprej in kdaj? In grah, čebula, česen, začimbe? Moja punčka (7,5 mesecev) se mi zdi, da jo vsaka stvar napenja, vsak dan prdi, tudi kaka malo težje in ne vsak dan. A naj potem čakam s to zelenjavo?Je lahko kaj narobe, če dojenčka preveč napenja?

(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Repa...
25.10.2010 21:57:30   
K_a_t_i
biga, dojenčki vsi prdijo user posted image To res ni noben znak. Grah lahko že zelo kmalu uvajaš, fižol pa tudi. Saj "po novem" je itak vsa zelenjava pri 4m... Celo paradižnik, ki je alergen ni več tretiran posebej. Pomojem komot že poskusiš.
Česen jaz uporabljam v prahu - sicer v minimalnih količinah, ampak na kuro in purana ga vedno malo dam - naš ga ok prenaša. Najbolje kar poskusi pa boš videla. Saj konec koncev hruška, grozdje, jabolko,... tudi precej napenja (no, ne vseh) pa je na seznamu že od začetka.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Repa...
26.10.2010 9:59:28   
alesha
Ja, tudi moja pupa non stop prdi... sej ni problem, da prdi, to vem, da vsi dojenčki delajo, samo ko moja prdi jo boli in joka.... in to čez cel dan, pa čeprav je že stara skoraj 6 mesecev.

No včeraj sem ji vseeno dala malo na koščke narezane repe, ki sem jo skupaj skuhala s krompirjem. Ne vem ali je naklučje ali ne.... ponoči se je zbujala na 2 uri zaradi prdenja in seveda jokala. Kisle repe in zelja se ji pa še ne upam dati... že tako je preveč občutljiva na vse. Že, če jaz pojem zelje, je potem katastrofa. Grah, fižol ji bom dala šele po 8 ali 9 mesecu.

_____________________________

Najina lubica LUNA - 28.05.2007
...in še ena lubica PIKA STELA - 2.5.2010

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Repa...
26.10.2010 13:03:02   
biga
Ja, saj to je problem, ker se mi zdi, da prdi in jo napenja, posledično pa stoka in se ponoči skoz zbuja. Zobk še nimamo, tako da po moje ne spi zaradi prebave. Zato sem mislila, če je treba čakat z določeno zelenjavo.

(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Repa...
26.10.2010 18:24:37   
K_a_t_i
Mogoče pa poje preveč? Ali pa preveč gosto pa premalo tekočine čez? Ali pa pred spanjem preveč pa jo tišči? Kaka zelo gosto in na redko? Poskusi malo več tekočine dodat v prehrano.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Repa...
26.10.2010 21:58:26   
izgubljena_ovcka
Mogoče še naša izkušnja... pri prvem sinu smo začeli z uvajanjem GH pri malenkost manj kot 6m. Napenjalo ga je že prej in to kar konkretno (kljub temu to niso bili krči oz kolike). Prdel je kot star dedec in to kar naprej, ponoči se je zaradi tega zbujal, ne glede na to kaj je jedel in koliko je bilo enako. Lahko je jedel zelje pa je imel "dober dan" in mu ni bilo nič, lahko pa je jedel pire krompir in mu je skoraj rito razneslo, skratka, ni bilo nobenega vzorca. Zbujanje ponoči je trajalo do približno 14. meseca potem pa je počasi ponehalo. Napenja ga še danes ampak je očitno prerasel zadevo do te mere, da ga ne moti več med spanjem. Prdi pa grozno še danes pri skoraj veh letih in pol.

Kaj naj rečem, očitno so eni otroci bolj nagnjeni k temu, meni na koncu po vseh svakojakih ukrepih (BioGaia kapljice prejema še danes) ni preostalo drugega kot čakat, da mine.

Sori... user posted image

P.s. bili smo tudi na vseh preiskavah, testih za alergije, na opazovanju v bolnišnici... vse je bilo popolnoma normalno.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Repa...
10.11.2010 13:21:10   
Aninchy
Naš jo je prvič jedel en teden nazaj, torej pri 4h mesecih in pol. Ampak prav repe ni dobil, samo vodo od kuhanja sem dodala k krompirjevem pireju in je vse zmazal!user posted image S prebavo ni bilo nič narobe...user posted image


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Repa...
10.11.2010 13:40:05   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Aninchy

Naš jo je prvič jedel en teden nazaj, torej pri 4h mesecih in pol. Ampak prav repe ni dobil, samo vodo od kuhanja sem dodala k krompirjevem pireju in je vse zmazal!user posted image S prebavo ni bilo nič narobe...user posted image



bravo, tako se dela, zgodaj je treba probat, drgač ne veš al škodi al ne.

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Repa...
10.11.2010 14:00:17   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Aninchy

Naš jo je prvič jedel en teden nazaj, torej pri 4h mesecih in pol. Ampak prav repe ni dobil, samo vodo od kuhanja sem dodala k krompirjevem pireju in je vse zmazal!user posted image S prebavo ni bilo nič narobe...user posted image



bravo, tako se dela, zgodaj je treba probat, drgač ne veš al škodi al ne.

Volga, od maja 2010 se ne priporoča več izključno dojenje/AM do 6m, ampak uvajanje vse zelenjave in sadja pri 4m. Repa in krompir (ne govorim o kisli repi) sta pa komot ena od prvih živil. Saj repa je isto sr*** kot koleraba. Tako da...



_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Repa...
16.11.2010 21:39:35   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Aninchy

Naš jo je prvič jedel en teden nazaj, torej pri 4h mesecih in pol. Ampak prav repe ni dobil, samo vodo od kuhanja sem dodala k krompirjevem pireju in je vse zmazal!user posted image S prebavo ni bilo nič narobe...user posted image


bravo, tako se dela, zgodaj je treba probat, drgač ne veš al škodi al ne.

Volga, od maja 2010 se ne priporoča več izključno dojenje/AM do 6m, ampak uvajanje vse zelenjave in sadja pri 4m. Repa in krompir (ne govorim o kisli repi) sta pa komot ena od prvih živil. Saj repa je isto sr*** kot koleraba. Tako da...



Maja 2011 bodo pa spet spremenili doktrino in bo treba do 1. leta samo dojiti.
Punce, punceuser posted image . Malo zdrave kmečke logike vklopite, pa bo vsem lažje. Saj dojenčki sami pokažejo, kdaj so pripravljeni na GH. In ja, tudi meni osebno se zdi, da pri 4. mesecih res ne moreš že vsega dati, no. Tudi, če vsi pediatri tega sveta (trenutno) tako propagirajo.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Repa...
20.11.2010 23:06:04   
lilip
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Volga, od maja 2010 se ne priporoča več izključno dojenje/AM do 6m, ampak uvajanje vse zelenjave in sadja pri 4m. Repa in krompir (ne govorim o kisli repi) sta pa komot ena od prvih živil. Saj repa je isto sr*** kot koleraba. Tako da...




Mislim, da ni čisto tako. Piše, da se priporoča Izključno (samo MML brez drugih tekočin ali hrane) ali polno dojenje (MML & voda oz. drugi napitki) prvih 6 mesecev življenja, pri uvajanju pa piše: ne pred 17 tednom ali po 26 tednu starosti. Torej se ne priporoča, da se začne uvajanje pri 4 mesecih, ampak ne prej (med 4 in dobrim 6 mesecem). To je copypaste iz medover.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?