|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kosilo za 5 mesečnika?
4.12.2010 9:17:34   
Sanija13
Pozdrav,

kaj še ve skuhate svojim 5 mesečnikom za kosilo (poleg mleka seveda)? Jaz nimam več idej, se mi zdi da kuham skoz eno in isto (krompir-zel, riž-zel, polenta, včasih kašam dodam malo mesa) To je to. Ko pa npr riž in zel zmiksam, pa pride taka lepljiva neokusna kašica, tako da itak skoraj nič ne poje (tudi drugega ne), uvajama pa že en mesec (zaenkrat samo kosilo).
Ali vse sestavine skupaj zmiksate v kašo, ali npr posebej daste krompir in posebej meso?
Hvala, lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kosilo za 5 mesečnika?
4.12.2010 9:44:24   
mini86
js nism nikol miksala..
sm pa začela uvajat pr 6 mesecih tako da sm lahko pol kmalu dodala še sirček, parmezan, začimbe in je blo prec laži..




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kosilo za 5 mesečnika?
4.12.2010 9:45:40   
K_a_t_i
Korenje, bučke, tople kumare, koleraba, komarček, repa, pesa, grah, krompir, polenta, riž, cvetača, brokoli, špinača, blitva, belo meso od piške, purana, teletina, žrebiček....

To je vse na seznamu za 5m. Kombinacij je nešteto. Ko uvedeš še gluten pa dodaš še proseno kašo, piro, ajdovo kašo, testenine,....

Če ti je riž preveč lepljiv pa kupi riževe kosmiče in je.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 4.12.2010 9:46:40 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kosilo za 5 mesečnika?
4.12.2010 10:14:23   
Aninchy
Naš noče jest, če dam skupaj kuhat krompir on ostalo zelenjavo... krompir posebej, tisto zelenjavo ima pa potem kot neko omako zraven, tak da enkrat dam žličko sam krompirja, enkrat skupi, enkrat sam zelenjavo... tak je, če vse skup zmešam pa neuser posted image user posted image isto velja za meso. krompir/riž/itd. posebej, zelenjavo in meso pa skupaj. Pa sam z vilco pretučkam


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kosilo za 5 mesečnika?
4.12.2010 12:27:05   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: Aninchy

Naš noče jest, če dam skupaj kuhat krompir on ostalo zelenjavo... krompir posebej, tisto zelenjavo ima pa potem kot neko omako zraven, tak da enkrat dam žličko sam krompirja, enkrat skupi, enkrat sam zelenjavo... tak je, če vse skup zmešam pa neuser posted image user posted image isto velja za meso. krompir/riž/itd. posebej, zelenjavo in meso pa skupaj. Pa sam z vilco pretučkam



pameten otrok user posted image , pa sej tiste godlje, ko se vse skupi zmiksa (zelenjava, juha, meso) so že za pogledat ogabne user posted image

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kosilo za 5 mesečnika?
4.12.2010 13:01:46   
j.b.
Zanimivo, našemu pa grejo tiste kašice ki so ogabne za pogledat brez problema po grluuser posted image . Jaz zaenkrat vse skupej skuham, zmiksam (pretlačm) in pol poje.
Riž in krompir sta pacasta zaradi paličnega mešalnika. Premučkaj z vilico (riž razkuhaj), pa bo bolj užitnouser posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kosilo za 5 mesečnika?
4.12.2010 21:36:19   
deveta
Jaz ji poleg naštetega zgoraj, ponudim tudi sveže sadje. Pri petih mesecih sem ji tudi jaz samo v času kosila ponujala GH (in včasih zvečer). In sicer: en dan je bil škrobno zelenjavni (krompir, riž, polenta, ajdova kaša, prosena kaša + več vrst zelenjave, zdaj ji pa dajem še testenine), drugi dan je bilo kosilo sadno (jabolko, banana, hruška...), Vsak tretji dan pa košček mesa. V zelenjavno "papico" ji pa še žličko oljčnega olja dam. Tako da se v celem tednu jedilnik ni ponoviluser posted image .
Ima pa veliko raje zelenjavo kot sadjeuser posted image  
Miksala ji nisem nikoli (tudi meso na brobno narežem in še malo z vilico popeštam med drugo hrano). Prve dni uvajanja se ji je malo zatikalo, pol pa je lepo steklo. Sem ji pa prvič ponudila nekaj žličk GH (korenček) že pri 4 m.

(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kosilo za 5 mesečnika?
6.12.2010 8:55:44   
kristinaj
pa ne miksaš riža, !!!??

naredi takole,,, skuhaj velik lonec zelenjavne mineštre (sama se izogibam porove in cvetačne, ki včasih greni), zmiksej in po porcijah daj v skrinjo.... en dan narediš mineštro s sirčkom, en dan z meskom, en dan s paštko, tisto majhno od mlinotesta, jaz sem v italiji kupovala, imajo od 4m naprej paštko, v famili, en dan s kruhom, nato z rižekom in je...

najboljša pa je korenček, bučka in sirček ter paštka.... lahko narediš samo paštko s sirčkom, samo v pašti ko ocediš pusti dovolj vode, da bo redko, ker če bo gosto ne bo jedel...

miksaš oz. pretlači samo zelenjavo, meso nastrgaj.... kuhala sem pa posebej zelenjavo in meso... če še kaj ni jasno vprašaj..

lahko mu tudi daš pokušati kar jeste vi, joto, ječmenko, fižolovo...


srečno pri kuhanju...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kosilo za 5 mesečnika?
12.12.2010 11:25:11   
Sanija13
KRISTINAJ, kaj je to paštka? Ali so to makarončki, ali se motim? Kje pa se kupijo takšni makarončki za dojenčke? Pri nas jih še nisem kje opazila.....Ali jih je potrebo miksati? Hvala, lp A.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
17.12.2010 22:26:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?