|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosim za nasvet
9.2.2011 15:28:08   
chrystalday1
Čedalje bolj me moti ime moje hčerke, ki sem ji ga pred 4 leti dala. Zakaj? Takrat sem imela prijateljico Manco, s katero smo se tudi kasneje dosti družili in mi je bilo tudi zaradi nje ime simpatično ter sem ga tako dala tudi svoji hčerkici. Ta prijateljica Manca pa se je zapletla z mojim možem, pred pol leta se je tudi preselil k njej. Sva v postopku ločitve. Seveda ima hčerkica stike z očetom pa tudi z njegovo Manco. Mene pa čedalje bolj moti, da je moji hčerki tako ime. Razmišljam, da bi ji spremenila ime, pa me skrbi, da bi na koncu vsi mene imeli za čudno, v vrtcu, sosedje in drugi. Ker čisto vsakemu posebej pa res ne želim razlagat celega postopka, kaj je do tega pripeljalo. Tudi na selitev v primeru spremembe imena sem že pomislila, pa žal ni tako lahko izvedljivo oz. je povezano s stroški. Kaj mi svetujete?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim za nasvet
9.2.2011 15:50:12   
kajajaka
Svetujem ti, da namesto nase, misliš predvsem na svojo deklico...

Kako se bo pa počutila tvoja deklica, ki je bila 4 leta Manca, vsi jo tako kličejo... sedaj bo pa naenkrat nekaj drugega... in to le zato, ker ti ne moreš preboleti ločitve od moža... Kako bi njej to razložila?
In če si bo čez čas tvoj bivši našel novo žensko, ki bo imela enako ime, kot bi ga sedaj ti hčerki spremenila? ga boš spet spreminjala?
Oprosti, ampak meni se tvoj razlog za spremembo otrokovega imena skrajno sebičen user posted image
Preboli in živi dalje, in svojo MANCO imej najraje na svetu!!!

(odgovor članu chrystalday1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim za nasvet
9.2.2011 16:21:15   
ajataja
In kaj na to pravi tvoj bivši mož,saj sama spremembe imena ne moreš naredit on pa se najbrž ne bo strinjal če je noro zaljubljen v Manco mu je najbrž všeč da ima hčerko s istim imenom.Se pa strinjam s kajajaka ,mislim da bi hčerkico samo zmedla s spremembo imena ker je še premajhna da bi razumela.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim za nasvet
9.2.2011 16:31:42   
chrystalday1
Po pravici povedano, možu je čist vseeno. Sva že govorila o tem, pa je rekel, da dam lahko tudi drugo ime, če bom kaj lažje živela, da bo šel podpisat.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim za nasvet
9.2.2011 16:33:25   
kajajaka
Spet ti in mož... Kaj pa punčka? Ona ima tudi čustva in že celo življenje ve, da ji je ime le Manca.
Ponovno pozabljata nanjo!!!

(odgovor članu chrystalday1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim za nasvet
9.2.2011 19:26:26   
Netipa
NE, NE...punčka je že prevelika za tak podvig....SORRY! bi jo čist zmedlo....in ja, ljudje bi si mislili, da se ti je zmešalo user posted image
Ti pa verjamem, da je blazno neprijetno, sploh če je to ime dobila prav na račun te iste ženske user posted image
Če ti je zdaj ime res tako zoprno, hčerki nadeni kako ljubkovalno in jo kliči po njem......Kaj drugega pa res raje ne.
drži se!

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
9.2.2011 21:11:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Netipa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim za nasvet
10.2.2011 14:46:21   
TLF
Joj poskusim se postaviti v tvojo kožo in verjamem da ti je zelo težko.
Se pa tudi jaz strinjam da je za spremembo imena verjetno punčka že prevelika.
Dogovorita se za eno ljubkovalno ime, ki bo tudi njej všeč po katerem jo boš klicala, to bo res najbolje.
Čez čas boš po vsej verjetnosti to že prebolela in odmislila.
Pa veliko sreče!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prosim za nasvet
11.2.2011 16:36:48   
katarincatinca77
Jaz pa poskušam razumeti situacijo. Predstavljam si, da bi težko klicala svojega sina npr. z imenom svojega bivšega. To ime bi me najbrž preveč spominjalo nanj. Vidim, da jih večina obsoja spremembo imena, jaz pa mislim, da je za otroka huje to, da sta šla starša narazen in bo v razbiti družini. Po možnosti bosta v prihodnosti oba starša vsak z novim partnerjem imela še kakšnega otroka, ta deklica pa bo odveč. Sama poznam tak primer, ko se sedaj 12 letnica počuti, da ne spada nikamor.

Naredi tako, da se boš ti dobro počutila, saj bo tako večja verjetnost, da se bo tudi deklica dobro počutila. Za otroke je najhujši občutek, da so starši stalno nezadovoljni. Verjetno pa se bo večina res zgražala ob spremembi imena. Zanimivo je, da se ljudje prej zgrozijo za kakšno tako stvar kot pa npr. za ločitev. Če je nekdo ločen je družbeno sprejemljivo, sprememba imena pa je nekaj groznega.

(odgovor članu chrystalday1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prosim za nasvet
12.2.2011 8:02:08   
koala.cek
ja džizus, kaj pa si dajala ime svojemu otroku, zato ker si se super zastopila s svojo prijateljico ? če te ime tako moti, bi o tem prej razmišljala.

sicer pa ne bi spreminjala imena. samo otrok se mi smili. pa jo kliči Anča, Mici, ...

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosim za nasvet
12.2.2011 8:38:24   
madona77
Kaj pa če daš otroku ime Ana, potem pa bivši zapusti Manco in najde žensko z imenom Ana? Boš spet otroku spreminjala ime? Pusti tako kot je, saj boš kmalu prebolela, potem ti bo pa vseeno. S spremembo imena boš otroka samo zmedla. In kaj bi hčerkici navedla kot vzrok, da ji želiš spremeniti ime?

< Sporočilo je popravil madona77 -- 12.2.2011 8:39:18 >

(odgovor članu chrystalday1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosim za nasvet
12.2.2011 12:24:55   
katarincatinca77
Pa dejno no punce, čist ste jo napadle. Meni se res ne zdi tako grozno, če ji da kako drugo ime. Moja sodelavka je svojemu (pozor!) 10 LETNEMU sinu spremenila ime iz Žiga v Peter. Vzrok pri njej pa je bila numerologija. Meni se to zdi še bolj butast vzrok kot ta, da ti neko ime pač ni več všeč. Pa s tem ne pravim, da je fino to prakticirat, ampak če bo njej lažje, naj to naredi. Pa kaj pol! Ponavadi smo odrasli tisti, ki težko nekaj sprejmemo, otroci so bolj dojemljivi. Kako naj otrok sprejme novo ime in kako naj mu to razloži? Kaj pa, kako naj mu razloži, da ima očka zdaj drugo žensko in da ne stanuje več z njima? A to je pa ok? Oče bi moral bolj misliti na otroka, ki je velč vreden kot nova ženska. Na začetku bo že vse super, kaj pa ko bo čez par let spet srečal kakšno še bolj zanimivo? Skratka, če imaš resen vzrok za spremembo, naj pa spremeni. To, da nekateri ljudje verjamejo v numerologijo, to je pa res butasto. Pa da si na osnovi tega spremenijo celo priimek. Bedarija!

(odgovor članu chrystalday1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prosim za nasvet
22.2.2011 22:21:24   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Pa dejno no punce, čist ste jo napadle. Meni se res ne zdi tako grozno, če ji da kako drugo ime. Moja sodelavka je svojemu (pozor!) 10 LETNEMU sinu spremenila ime iz Žiga v Peter. Vzrok pri njej pa je bila numerologija. Meni se to zdi še bolj butast vzrok kot ta, da ti neko ime pač ni več všeč. Pa s tem ne pravim, da je fino to prakticirat, ampak če bo njej lažje, naj to naredi. Pa kaj pol! Ponavadi smo odrasli tisti, ki težko nekaj sprejmemo, otroci so bolj dojemljivi. Kako naj otrok sprejme novo ime in kako naj mu to razloži? Kaj pa, kako naj mu razloži, da ima očka zdaj drugo žensko in da ne stanuje več z njima? A to je pa ok? Oče bi moral bolj misliti na otroka, ki je velč vreden kot nova ženska. Na začetku bo že vse super, kaj pa ko bo čez par let spet srečal kakšno še bolj zanimivo? Skratka, če imaš resen vzrok za spremembo, naj pa spremeni. To, da nekateri ljudje verjamejo v numerologijo, to je pa res butasto. Pa da si na osnovi tega spremenijo celo priimek. Bedarija!




Se strinjam.

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prosim za nasvet
23.2.2011 12:18:05   
TLF
Ja kaj pa če je dala ime po prijateljici.
Veliko ljudi da ime otroku po osebi ki ji je simpatična, potem postane še ime všečno.
To, da je dala ime hčerki po prijateljici pa res ni za obsojat. "Bi pomislila prej"  haloooo,
kako pa naj bi pričakovala da se bo kaj takega zgodilo!!!

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prosim za nasvet
23.2.2011 12:32:20   
nina42
IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Jaz pa poskušam razumeti situacijo. Predstavljam si, da bi težko klicala svojega sina npr. z imenom svojega bivšega. To ime bi me najbrž preveč spominjalo nanj. Vidim, da jih večina obsoja spremembo imena, jaz pa mislim, da je za otroka huje to, da sta šla starša narazen in bo v razbiti družini. Po možnosti bosta v prihodnosti oba starša vsak z novim partnerjem imela še kakšnega otroka, ta deklica pa bo odveč. Sama poznam tak primer, ko se sedaj 12 letnica počuti, da ne spada nikamor.

Naredi tako, da se boš ti dobro počutila, saj bo tako večja verjetnost, da se bo tudi deklica dobro počutila. Za otroke je najhujši občutek, da so starši stalno nezadovoljni. Verjetno pa se bo večina res zgražala ob spremembi imena. Zanimivo je, da se ljudje prej zgrozijo za kakšno tako stvar kot pa npr. za ločitev. Če je nekdo ločen je družbeno sprejemljivo, sprememba imena pa je nekaj groznega.


Se strinjam.
Res nezavidljiva situacija, za sebe ne morem rečt, kaj bi naredila, ampak, če si dobro premislila in res ne moreš drugače, se mi zdi prav da spremeniš... Mi2 sva hčeri npr. dodala še eno ime, ko je bila stara že 3 leta, ker se ob rojstvu nisva mogla odločit, pa ji je bilo všeč, da ima še eno ime, tako, da je full odvisno kako to izpelješ...
Moja je zdaj npr. 5 in si ves čas zmišljuje neka imena, češ da je zdaj ona po novem Lili, pa Jelka itd. tako da če se s tamalo malo pogovoriš, pa vprašaš kao v hecu, kakšno ime si bi izbrala in zadevo spelješ na to foro ji bo itak všeč, da si izbere novo ime...
Če pa nisi prepričana, pa ji daj samo še enega zraven in jo lahko ti kličeš po drugem imenu, mi imamo eno tako punčko v vrtcu, pa se nikomur ne zdi čudno...

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prosim za nasvet
23.2.2011 12:36:13   
Janyna
Morala boš preboleti in to pustiti za sabo, drugače te bo vedno morilo in če tudi otroku ne bo tako ime kot tvoji "prijateljici" boš še vedno videvala moža (očeta svojih otrok).

Jaz imena ne bi spreminjala predvsem zarad otroka, ker pri 4 letih otroka kar naenkrat klicat drugače ni enostavno, saj bo tudi ona sama morala vsem povedat da ji ni več ime tako pač pa drugače, da ji je mami spremenila ime. IN pol vprašanja zakaj?.... Ne ne, tle ful stvari potegne za seboj.

(odgovor članu chrystalday1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prosim za nasvet
23.2.2011 13:38:26   
ronja
Vidim, da jih večina obsoja spremembo imena, jaz pa mislim, da je za otroka huje to, da sta šla starša narazen in bo v razbiti družini.

ja, ampak to se ne bo spremenilo, če bo spremenila ime. Ta šok itak bo. Zdaj se gre samo zato, ali hčerki navestit še en dodaten problem ali ne. Sama zagovarjam ne, če ni res nujno.

Daj ji za začetek samo ljubokovalno drugo ime in jo ti po tem imenu kliči, da boš videla, če si res tako zelo želiš spremenit ime. Mogoče bo že to dovolj. Mogoče boš čez čas začela bolj videt hčerko kot svojo bivšo prijatlejico in razpadli zakon v tem njenem imenu.

Vsekakor pa prej vprašaj hčeko, če ji je njeno ime všeč. Če ji je, res 10x razmisli, ali bi spreminjala, če ji gre pa na živce (ker jo recimo zezajo zaradi imena), pa ji spremeni.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Janyna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prosim za nasvet
23.2.2011 14:35:08   
ssevin
o fak kaka situacija, ne vveš če bi se smejal ali jokal. Jaz bi se prej zjokala. Mancauser posted image  ki si te to našla, jaz če bi menjala bi menjala zdaj ali pa nikoli.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
24.2.2011 20:46:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ssevin)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prosim za nasvet
24.2.2011 21:03:46   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

o fak kaka situacija, ne vveš če bi se smejal ali jokal. Jaz bi se prej zjokala. Mancauser posted image  ki si te to našla, jaz če bi menjala bi menjala zdaj ali pa nikoli.



Mislim,da je imeuser posted image

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prosim za nasvet
24.2.2011 21:14:07   
Zamima
Zoprna situacija, ampak dvomim, da bi šla otroku spremenit ime, navsezadnje ti je bilo tudi samo ime očitno všeč, ker če ne ji ga ne bi dala. upam, da se zadeva reši čim bolje, brez dodatnih šokov za otroka.

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prosim za nasvet
24.2.2011 21:16:27   
Zamima

IZVIRNO SPOROČILO: koala.cek

ja džizus, kaj pa si dajala ime svojemu otroku, zato ker si se super zastopila s svojo prijateljico ? če te ime tako moti, bi o tem prej razmišljala.

sicer pa ne bi spreminjala imena. samo otrok se mi smili. pa jo kliči Anča, Mici, ...


saj je ne moti ime, moti jo to, da je ta prijateljica po kateri je dala hčerki ime šla z njenim možem, oz. njen mož z njo. Jo razumem, da je zdaj jezna na to Manco in ker je tak ime tudi hčeri jo zdaj ime moti, prej je pa ni... logično.


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu koala.cek)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?