|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosim za pomoč - operil
11.3.2011 8:30:01   
smrketa24
Živjo!
Vem, da je bilo že veliko napisanega o operilu in nosečnosti, vendar vse po 3. mesecu nosečnosti. jaz sem šele na začetku nosečnosti in že 14 dni imam zamašen nos. zadnje 3 dni je še slabše. sinuse imam tako zabasane, da ne gre ne notri ne ven. delam inhalacije, fiziološka pri sinusih itak nič ne pomaga, ker imam popolnoma zabasanega. že 10 dni se nisem pošteno naspala. zanima me, če lahko operil (vsaj za otroke) vzamem pred spanjem, da bo malo lažje in mi vse skupaj malo olajša. pri svoji zdravnici sem bila že 2x in je rekla, da je najbolje, da nič ne jemljem. samo meni se bo res zmešalo od te zamašenosti user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 8:56:24   
nadka30
kaj če pa si narediš inhalacije iz kamilic ali pa da v kopalnici narediš paro in daš nekaj kamilic v vodouser posted image
glede operila pa ti ne znam svetovat

(odgovor članu smrketa24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 9:10:31   
Nefretiti
Jaz sem vzela otroškega, pa ni bilo nič narobe.
Je pa dejstvo, da vsak lekarnar da drugačna navodila.....v prvi nosečnosti sem lahko jedla Rupurut, v drugi niti slučajno. Tako je v lokalni lekarni.....v drugih pa imajo popolnoma drugačne razlage.
Malo po zdravi pameti user posted image

_____________________________

(\_(\
(=' :')
(,('')('')

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 9:15:41   
Tejči
Operil izsuši sluznico, tako da ga ne priporočam niti nenosečnicam. Najbolje, da se sprehodiš do svojega osebnega zdravnika in ti da kapljice, ki niso strup za nos. Tako sem naredila jaz, sicer po enem mesecu mantranja/nedihanja in ne moreš verjet, v enem dnevu je bilo dobro!

(odgovor članu Nefretiti)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 9:35:14   
Anonimen
Itak da lahko.
Jao pa nehaj s strupi user posted image

http://med.over.net/forum5/read.php?19,6723503,6723503#msg-6723503

http://med.over.net/forum5/read.php?19,6690699,6690699#msg-6690699
http://med.over.net/forum5/read.php?19,6379469,6380415#msg-6380415

(odgovor članu smrketa24)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 9:41:28   
kristinaj
poskusi s kapljicami sinupret ampak ne vem ali jih lahko jemlješ v nosečnosti ali ne...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu smrketa24)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 9:42:53   
kristinaj
aja pa še to... naredi kot otrokom.... kupi brizgo 10 ml ali več ker si odrasla oseba ter fiziološko ... napolni brizgo, nasloni se čez umivalnik, dej glavo postrani in počasi v zgornjo nosnico špricaj, tako da priteče v spodnji ven... in bi moralo pomagati.. večkrat na dan seveda...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 10:17:53   
manna
smrketa, če vtipkaš pri Pušenjakovem forumu v iskalnik operil boš prebrala, da normalna uporaba operila nikakor ne škodi med nosečnostjo, niti v prvih tednih.
Tu sem našla samo enega od odgovorov, jih je pa še veliko in pri vseh Pušenjak odgovori da operil ne škodi nič, če ga uporabljaš recimo dvakrat na dan, nekaj dni... Jaz sem zdaj v 2.nosečnosti uporabila operil za otroke približno 3x, pred spanjem, in sicer v prvih tednih.

http://med.over.net/forum5/read.php?19,6233117,6233117#msg-6233117

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
11.3.2011 14:38:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
11.3.2011 14:42:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 14:47:13   
smrketa24
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

aja pa še to... naredi kot otrokom.... kupi brizgo 10 ml ali več ker si odrasla oseba ter fiziološko ... napolni brizgo, nasloni se čez umivalnik, dej glavo postrani in počasi v zgornjo nosnico špricaj, tako da priteče v spodnji ven... in bi moralo pomagati.. večkrat na dan seveda...


Nič ne pomaga fiziološka. Jo vsak dan dajem po skoraj 2dcl naenkrat in to ne samo 1x na dan in ni nič bolje.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 14:47:43   
smrketa24
IZVIRNO SPOROČILO: nadka30

kaj če pa si narediš inhalacije iz kamilic ali pa da v kopalnici narediš paro in daš nekaj kamilic v vodouser posted image
glede operila pa ti ne znam svetovat



Jih delam, že 14 dni, pa nič ne pomaga, ker imam tako zabasan nos, da sploh ne morem dihat skozi njega.

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 14:50:03   
smrketa24
IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Operil izsuši sluznico, tako da ga ne priporočam niti nenosečnicam. Najbolje, da se sprehodiš do svojega osebnega zdravnika in ti da kapljice, ki niso strup za nos. Tako sem naredila jaz, sicer po enem mesecu mantranja/nedihanja in ne moreš verjet, v enem dnevu je bilo dobro!


katere pa so te kapljice??

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 14:50:29   
smrketa24
IZVIRNO SPOROČILO: manna

smrketa, če vtipkaš pri Pušenjakovem forumu v iskalnik operil boš prebrala, da normalna uporaba operila nikakor ne škodi med nosečnostjo, niti v prvih tednih.
Tu sem našla samo enega od odgovorov, jih je pa še veliko in pri vseh Pušenjak odgovori da operil ne škodi nič, če ga uporabljaš recimo dvakrat na dan, nekaj dni... Jaz sem zdaj v 2.nosečnosti uporabila operil za otroke približno 3x, pred spanjem, in sicer v prvih tednih.

http://med.over.net/forum5/read.php?19,6233117,6233117#msg-6233117



manna, hvala user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 14:51:34   
smrketa24
Hvala vsem za pomoč. Bom zvečer res vzela operil (imam tistega v šprici in ne kapljic, samo je verjetno isto, kajne?), da se bom vsaj malo naspala user posted image

(odgovor članu smrketa24)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
11.3.2011 16:37:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu smrketa24)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prosim za pomoč - operil
11.3.2011 20:57:05   
jaša2
jaz sem imela celo drugo polovico nosečnosti zamašen nos, pa SEM uporabljala Operil, kljub temu, da so jih zdravnica in v lekarni odsvetovali.user posted image najprej sem se še trudila s fiziološko in z inhalacijami, ampak nič od nič. tako da.....jaz sem jih skoz uporabljala - sicer z vmesnimi "prekinitvami", ko se je stanje MALO izboljšalo in se je nekak dalo preživet, potem se je pa spet zabasalo in šlo brez njih. pa je blo z mano vse ok. in z otrokom.user posted image

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?