|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kolikokrat meso?
15.8.2005 14:07:30   
Alina
Zdravo!

Res po dolgem času se spet obračam na vas. Sploh ne najdem več časa za čvek. Urban bo star že sedem mesecev in je pravi korejak.:sloncek:

Od 6 meseca mu dajem že piščančje meso. Zanima me kolikokrat na teden ga lahko dobi?

Sedaj sva prakticirala dvakrat na teden. Ostalih 5 dni pa se mu kuhala špinačo in raznovrstne zelenjavne pireje. Kaj mu lahko vse kuham pri tej starosti? Babica pravi, da lahko že dobi tudi rumenjak, odsvetovala pa mi je gris, saj nase veže D vitamin.

Želim vam lep dan in hvala za vašo pomoč.:rozica::metulj::rozica::metulj::rozica::metulj:


Lp, Alina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   kolikokrat meso?
15.8.2005 15:55:05   
leah
POzdravljena.
Moja že od 6-meseca je meso,in to pb.5x tedensko,ker je zelo zdravo, pa še rada ga ima.
Dajem ji pa purana, piščanca, govedino, piščančja jetrca(npr.goveji golaž, pa mesni ragu(doma narejen seveda), razne rižotke...)skratka mesa je pri nas kar veliko( vsaj tako so nama v posvetovalnici svetovali, da naj ga imajo otroci čimvečkrat na jedilniku)
Kar pa se tiče jajc, ji ga jaz do enega leta ne bom dala, niti rumenjaka in niti beljaka.
Brez problema mu lahko daš tak mesek kot ga jaz dam svoji.

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   kolikokrat meso?
15.8.2005 17:59:08   
frutka_
Alina mislim da je čisto odvisno od vaših prehranjevalnih navad. Midva z možekom nisva ravno neka mesojedca zato so na našem jedilniku večkrat ribice kot piščančja prsa (v glavnem konzumiramo to). Ti ga skuhaj toliko kolikor ga pojesta vidva. Pametno pa je, da ga pripravljaš na maslu ali olivnem olju. Jaz sem mu v tem času okrog 6. meseca večinoma dajala mesne oz. piščančje juhice z zelenjavo.

Zdaj, ko je star leto mu dajem meso morda enkrat tedensko piščančje, pa kakšno belo ribo ali rakove klešče, ki jih obožuje, včasih poje kakšen kruh s pašteto (redko!), hrenovk in klobas ne mara (hvala bogu!).
Z jesenjo začne vrtec in takrat se bo vse spremenilo. Meso imajo na jedilniku vsak dan v razl. oblikah ter vse vrste mesa. Jedilniki so mi všeč, ker so prirejeni za otrške potrebe.

Lahko pa malemu mu daješ tudi osliča s kuhanim krompirčkom, belo meso z rižekom, juhico, ...samo nekaj idej.

dober tek!

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   kolikokrat meso?
15.8.2005 18:11:12   
Alina

Res hvala za ideje in za vajin trud. Včasih res ne vem, kaj bi mu lahko še dala.

Bova začela kar kombinirati stvari, da bo jedilnik bolj pester.

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   kolikokrat meso?
15.8.2005 18:16:03   
frutka_
Poglej malo med recepte, ki so tukaj na RR, sicer pa še je tako majhen da nekih enormnih količin mesa še ne potrebuje.

Uživajta!

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   kolikokrat meso?
15.8.2005 23:19:11   
Anonimen
Moj Jan je imel pri osmih mesecih 4 zobe, 2 zgoraj in 2 spodaj. Takrat sem mu prvič dala pohan piščančji zrezek, ki ga je v kotu sedežne garniture, kjer je sedel, jedel dve uri.
In od takrat dalje sem mu dajala katerokoli meso, pa sploh nisem razmišljala, kolikokrat. Če smo ga jedli mi, ga je tudi on. In je še danes z njim vse OK.

(odgovor članu Alina)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   kolikokrat meso?
16.8.2005 7:35:26   
leah
Kerensa:bravo::bravo::bravo:...evo take mamice so meni všeč, ki ne komplicirajo za vsako stvar.

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   kolikokrat meso?
16.8.2005 18:28:45   
Ajsha
No, jaz pa leah nisem všeč in mislim, da je mesa dovolj 2 - 3x na teden po max 30g. Še posebej pri 6 mesecih...in nikakor ne pohanega.

LP!

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   kolikokrat meso?
16.8.2005 20:57:13   
Seven*
Mi jemo meso cca 1x tedensko, ker tudi sama nisva strasna mesojedca. Svinjine ne jemo, govedine tudi ne.. Vecinoma se dela piscancje meso ali riba, kar je pa tudi najbolj zdravo. Itak v mesu ni nic pametnega razen beljakovin.. Se mi zdi bolj pomembno, da dobi vitamine in minerale iz zelenjave in sadja..

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   kolikokrat meso?
16.8.2005 21:01:51   
ZARA
Kva da ne Ajsha?? Dunajca pa pomfri 8)...

Zara ga je mogoče 3x na teden,ampak dvomim...;)

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   kolikokrat meso?
17.8.2005 8:01:49   
leah
Zaradi neprimernosti vsebine je bilo sporočilo odstranjeno. RRteam

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   kolikokrat meso?
17.8.2005 16:09:00   
Ajsha
Okej leah, bom sprejela tvoj predlog in se brigala zase - ampak na tem forumu bom pa odgovarjala na vprašanja.

Jaz bom pa tebi svetovala, da bodi vljudnejša, ker ti je tako obnašanje, kot ga imaš tukaj, v sramoto. Ne žali ljudi, ki imajo drugačno mnenje od tvojega - ni treba da se z njimi strinjaš, ampak žaljivke pa res ne spadajo sem gor.

Ker se midve pač ne strinjava si mi naštela že kup žaljivk, ki nimajo nobene zveze z mojim mnenjem, reimo to, da je moj otrok debeluh in da sem jaz sraka in ne vem kaj še vse.

Dej začni se počasi normalno obnašat, ker res prestopaš mejo dobrega okusa.

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   kolikokrat meso?
17.8.2005 16:39:05   
leah
Kar se tiče tvojega debeluha sem ti že napisala.(ne vem mogoče nisi prebrala)...ali pa jaz narobe razumem, to kar si ti napisala skoraj takoj za mano(ala,da te ne maram...)...sama začenjaš s takimi provokacijami, ok?
In če bi malo bolj brala forum bi videla, da prav nikogar ne žalim.Če pa ti kaj ne paše, pa pač spusti in ne beri postov,ki jih pišem.
Aja pa razne pravopisne lekcije prišparaj za svojega otrokaali pa moža.Ok, toliko o mojih žaljivkah in tvojih provokacijah.

(odgovor članu Alina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?